X

چرا موهای زائد بدن بعد از انجام لیزر بر میگردد؟

چرا موهای زائد بدن بعد از انجام لیزر بر میگردد؟

چرا موهای زائد بدن بعد از انجام لیزر بر میگردد؟ بعضی از بیماری های هورمونی و تیروئیدی و همچنین کیست تخمدان و عارضه‌ای به نام هایپرتریکوز پارادوکسی هم میتوانند باعث رشد و رویش موهای زائد حتی بعد زا انجام لیزر مو نیز شوند که در این مطلب با این موارد و نکات مهم آن آشنا خواهید شد.

لیزر درخشان
لیزر درخشان

احتمالا شما نیز از رسانه‌ها، پزشکان و کلینیک‌های زیبایی مختلف شنیده‌اید که لیزر موهای زائد روشی دائمی برای از بین بردن موهای صورت و بدن محسوب می‌شود، اما در واقعیت اینطور نیست و با رشد مجدد موهای زائد پس از لیزر مواجه می‌شویم.

آیا می‌دانید چرا موهای زائد پس از لیزر دوباره رشد می‌کنند؟ برای شناخت فاکتورهای تاثیرگذار بر رشد مجدد موهای زائد پس از لیزر و آشنایی با روش‌های جلوگیری از رشد دوباره‌ی موهای زائد این مطلب از کلینیک لیزر درخشان را مطالعه نمایید.

 

چرا موهای زائد پس از لیزر دوباره رشد می‌کنند؟

در لیزر موهای زائد هدف اصلی، آسیب زدن به فولیکول موهای زائد است تا با از بین بردن فولیکول‌ها از رشد مجدد موهای زائد جلوگیری شود. فولیکول‌های مو نمی‌توانند همزمان با یکدیگر در یک مرحله از چرخه رشد مو قرار بگیرند، به همین دلیل این احتمال وجود دارد که برخی از فولیکول‌های مو تحت تاثیر لیزر قرار نگیرند.

علاوه بر این، بدن همواره در حال ترمیم سلول‌های آسیب دیده بدن حتی فولیکول‌های مو است، همین موضوع نیز باعث می‌شود فولیکول‌ها ترمیم شده و موهای صورت و بدن شما مجددا رشد کنند. فاکتورهای دیگری نیز وجود دارد که می‌توانند بر رشد مجدد موهای زائد پس از لیزر تاثیرگذار باشند که در ادامه به معرفی این فاکتورها می‌پردازیم.

 

اختلالات هورمونی

دلایل رشد مجدد موهای زائد پس از لیزر

تاثیر هورمون‌ها و اختلالات هورمونی یکی از مهم‌ترین دلایل رشد مجدد موهای زائد پس از لیزر به شمار می‌روند. برخی هورمون‌های بدن بر رشد مو و فولیکول‌های مو تاثیر گذارند، به همین دلیل هرگونه تغییر در هورمون‌ها، می‌تواند رشد موهای زائد را تحریک کند.

به عنوان مثال زنان باردار، به دلیل تغییرات هورمونی که به واسطه بارداری تجربه می‌کنند ممکن است بازگشت موهای زائد را تجربه نمایند. علاوه بر این، اگر افراد در سنین نوجوانی لیزر درمانی را آغاز کرده باشند، احتمال بازگشت موهای زائد به دلیل تغییرات هورمونی در این افراد بالا است.

 

رنگ پوست یا مو

در حالت کلی لیزر درمانی بر موهای تیره و ضخیم بیشترین تاثیر را دارد. لیزر موهای زائد بر از بین بردن موهای روشن نیز تاثیرگذار است اما در صورتی که موهای صورت یا بدن شما سفید، خاکستری یا بلوند است، احتمال رشد مجدد موهای زائد پس از لیزر بیشتر بوده و نتیجه کمتری از لیزر درمانی خواهید دید.

انتخاب بهترین دستگاه لیزر مو نسبت به نوع پوست و مو بسیار با اهمیت میباشد.

 

زمان و تعداد جلسات لیزر

رشد مجدد موهای زائد پس از لیزر

یکی از فاکتورهای تاثیرگذار بر رشد مجدد موهای زائد پس از لیزر، زمان و تعداد جلسات لیزر درمانی است. تعداد جلسات لازم برای لیزر درمانی برای هر فرد متفاوت و بر اساس جنس و رنگ پوست و موی فرد و میزان اثربخشی لیزر بر موهای زائد فرد تعیین می‌شود. به همین دلیل لازم است حتما جلسات لیزر خود را طبق برنامه تعیین شده توسط پزشک و با فاصله زمانی مشخص شده انجام دهید تا بهترین نتیجه را ببینید.

 

کیفیت لیزر درمانی

لیزر درمانی باید در مراکز معتبر و توسط دستگاه‌های پیشرفته و به‌روز دنیا انجام شود تا بهترین نتیجه و کمترین آسیب را به همراه داشته باشد. همچنین گذراندن جلسات لیزر درمانی با اپراتور با تجربه نیز می‌تواند بر کیفیت آن تاثیرگذار باشد.حرارت و شدت نور لیزر نیز یکی از عوامل موثر بر این موضوع است.

کلینیک لیزر درخشان به عنوان یکی از بهترین کلینیک‌های لیزر موهای زائد در تهران لیزر موهای زائد را با به‌روز ترین دستگاه‌های دنیا انجام داده و به شما این اطمینان را می‌دهد که بهترین نتیجه ممکن را از لیزر درمانی خود در این کلینیک مشاهده نمایید. شما می‌توانید برای اطلاع از انواع دستگاه‌های لیزر موهای زائد در این کلینیک به سایت کلینیک لیزر درخشان مراجعه نموده و برای دریافت مشاوره با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 

چه مدت بعد از لیزر، موهای زائد برمی‌گردند؟

چرا موهای زائد پس از لیزر دوباره رشد می‌کنند؟

پس از هر جلسه لیزر، موهای زائد پس از مدت کوتاهی رشد نموده و به دلیل آسیب دیدن فولیکول‌های مو توسط لیزر بلافاصله می‌ریزند. اما برای آن‌که اثرات لیزر طولانی مدت باقی مانده و از رشد مجدد موهای زائد پس از لیزر جلوگیری شود باید جلسات لیزر را ادامه داد و پس از پایان یافتن دوره‌های 6 هفته‌ای لیزر درمانی خود، برای ترمیم نیز هر 6 ماه یکبار به کلینیک مراجعه نمایید.

 

روش‌های جلوگیری از رشد مجدد موهای زائد پس از لیزر

  • جلوگیری از کندن موهای زائد با روش‌های اپیلاسیون، وکس و …
  • مرطوب نگه داشتن پوست
  • درمان اختلالات هورمونی
  • کاهش تعداد دفعات سیو کردن موهای زائد
  • گذراندن کامل جلسات درمانی و مطابق مدت زمان مشخص شده

 

سخن پایانی

در حالت کلی لیزر موهای زائد می‌تواند تا 90 درصد بر از بین بردن موهای زائد تاثیرگذار باشد به همین دلیل اکثر پزشکان این روش را به عنوان یک روش درمانی دائمی نمی‌شناسند. اما با انجام دادن روش‌های جلوگیری از رشد مجدد موهای زائدی که در این مطلب درباره آن صحبت کردیم و رفع دلایلی که موجب رشد مجدد موهای زائد پس از لیزر می‌شوند، می‌توانید اثرات لیزر درمانی خود را افزایش دهید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید