راه های از بین بردن جای جوش و زخم و بخیه و اسکار

09904747980 تلفن تماس
رفع جای جوش و زخم و بخیه

امروزه جای بخیه و جوش و زخم روی پوستی صورت به معضل بزرگی تبدیل شده است که در این مطلب با بهترین و سریع ترین راه و روش های رفع و از بین بردن جای جوش و زخم و بخیه و ... که با بهترین دستگاه ها و ابزار ها و تجهیزات در کلینیک لیزر درخشان ارائه میشود آشنا میشوید.

لیزر درخشان
لیزر درخشان

آیا شما هم جزو افرادی هستید که روی صورتتان جای جوش یا بخیه و زخم دارید؟

جوش و زخم و بخیه هرکدام یک داستان دارند و جای آن هم داستان دیگر که ممکن است بعضی از آنها با مرور زمان هم از بین نروند و روی پوست باقی بمانند.

خوشبختانه روش های خانگی و کلینیکی زیادی برای از بین بردن و درمان و رفع جای جوش و زخم و بخیه وجود دارد که انواع موارد این چنینی و ضایعات پوستی را کاملا محو میکند.

تمامی روش های درمانی و خدماتی که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد، توسط متخصصین کاربلد و با تجربه همراه با دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته و با قیمت مناسب در کلینیک لیزر درخشان ارائه میشوند.

 

دلایل بروز جوش روی پوست صورت

پوست انسان دارای منافذی است که به غدد چربی زیر پوست متصل هستند.

این غددهای چربی مایعی چرب و روغنی به نام سبوم تولید میکنند که این مایع روغنی سلول های مرده پوست را از طریق فولیکول ها به سطح پوست می رساند.

حال زمانی که فولیکول ها مسدود می شوند مایع روغنی نمی تواند به سطح پوست برسد و به همین علت نیز در زیر پوست شروع به رشد می کند و باعث ایجاد جوش یا آکنه روی پوست می شود.

ورود باکتری ها به روی پوست باعث جمع شدهپن این مایع و شروع تورم میشود و در نتیجه جوش های شما شروع به قرمز و بزرگ شدن میکنند.

یکی دیگر از عوامل مهمی که می تواند باعث به وجود آمدن جوش و آکنه روی پوست شود عوامل هورمونی است.

 

انواع جوش و اسکار

انواع جوش و اسکار

اسکار قندیلی

اسکار یا جوش قندیلی که به آن اسکار مثلثی هم میگویند که سوراخی باریک و عمیق است و تا درون لایه میانی پوست ادامه دارد.

این موارد با روش هایی از جمله برش پانچی و پانچ گرافتینگ درمان میشوند.

اسکار واگنی

اسکار واگنی یا اسکار باکسکار به شکل ضایعات گرد و فرورفته یا بیضوی شکل است  که دیواره های عمودی دارند و به پوست حالت ناهموار و سوراخ سوراخ میدهند.

برای درمان این مورد هم از پانچ گرافتینگ، تزریق ژل یا لیزر استفاده میشود.

اسکار گرد یا چرخشی

این اسکارها به خاطر جای جوش هستند که فرو رفتگی های چرخشی یا موجی شکل ایجاد میکنند و ممکن است در تمام پوست بروز دهند و باعث ناهمواری پوست شوند.

سابسیژن یا برش زیر پوستی از درمان های این مورد هستند.

اسکارهای هایپرتروفیک

ضایعاتی برجسته و محکم هستند که از سطح پوست بیرون زده اند که معمولا روی بدن آقایان دیده میشود و میتوان از کرم های استروئیدی، ژل های سیلیکونی و تزریق ژل برای درمان استفاده کرد.

اسکارهای هایپرپیگمنتیشن

شایع ترین نوع اسکار بعد از ایجاد جوش هستندکه به صورت تیرگی مسطح دیده میشوند و نسبت به نوع رنگ پوستی شما با رنگ های مختلفی بروز پیدا میکنند.

از راه های درمان این مورد هم میتوان به لایه برداری و درم ابریژن و میکرودرم ابریژن و کرم های تجویزی دکتر اشاره کرد.

آکنه ولگاریس

همان آکنه معمولی است که روی پوست صورت یا بدن بوجود می آید و در صورت خفیف بودن میتوانید از داروهای بدون نسخه استفالده کنید و در صورت شدید شدن باید به متخصص مراجعه کنید.

کومدون

همان فولیکول مو است که با چربی و سلول‌های مرده پوست مسدود شده است و در برخی مواقع نسبت به شرایط به جوش های سر سیاه یا سر سفید تبدیل میشود.

جوش سرسیاه و سر سفید

کومدون‌هایی که در سطح پوست بسته می‌مانند، جوش سرسفید نامیده می‌شوند و جوش‌های سرسیاه کومدون‌هایی هستند که در سطح پوست باز می‌شوند.

پوسچول

پوسچول یا چرکدانه نوع دیگری از جوش ها است که معمولا با چرک سفید یا زرد پر میشود و کندن یا فشار دادن آنها باعث اسکار و لکه های تیره میشود.

پاپولکومدون هایی هستند که ملتهب شده اند و برجستگی های کوچک قرمز یا صورتی روی پوست ایجاد میکنند.

لمس و فشار دادن آنها میتواند باعث التهاب و بدتر شدن آنها شود.

فزونگوشت یا کلوئید

التیام زخم باعث بروز کلوئید میشود و به رشد خود تا بالاتر از سطح زخم و حتی پوست سالم ادامه می دهد و به شکل چنگال های خرچنگ می باشد.

جای زخم فرورفته یا اتروفیک

زمانیکه بافت زخم پوشانده شود اما این بافت برای پر کردن ناحیه آسیب دیده کافی نباشد جای زخمی ایجاد می‌شود که به نام جای زخم آتروفیک معروف است. این نوع  جای زخم فرورفته به ویژه پس از بروز آکنه یا آبله مرغان شایع می‌باشد.

اسکار انقباضی

معمولا به خاطر سوختگی یا آسیب دیدگی قسمت بزرگی از پوست ایجاد میشود.

 

رفع جای جوش و زخم

رفع جای جوش و زخم

جوش زدن میتواند دلایل مختلفی داشته باشد که برای هرکس کاملا متفاوت است و از این دلایل میتوان به سن بلوغ، هورمون های جنسی، بیماری های مختلف، تغذیه ناسالم و لوازم آرایشی و ... اشاره کرد.

بجز خود جوش، جای جوش هم مانند جای زخم از مشکلاتی است که افراد زیادی درگیر آن هستند و رنج میبرند.

حالا که با انواع مشکلات و ضایعات پوستی آشنا شدید، ما شما را با روش های رفع جای جوش و زخم هم آشنا میکنیم تا دیگر نگرانی و ناراحتی نداشته باشید.

برای درمان جای جوش و آکنه نوع آن که اشاره کردیم و شکل آن که میتواند فرورفته، برآمده، گوشتی و لکه‌های تیره بررسی شود و درمان مخصوص به آن توسط متخصص پیشنهاد شود.

مثلا درمان لکه های سیاه ناشی از آکنه با روش های درمانی جای زخم متفاوت است و جای جوش هنگامی ایجاد میشود که بافت آسیب دیده باشد و این آسیب رشد کند که درمان آنها نیز سخت میشود اما لکه های سیاه آکنه فرو رفتگی روی پوست ایجاد نمیکنند  و به سلول های پوستی آسیب نمیزنند و با گذشت زمان هم از بین میروند.

در برخی مواقع لکه ها و اثرات باقی مانده زیاد نیستند و عجله ای برای از بین بردن آنها ندارید، در این شرایط میتوانید از روش های خانگی استفاده کنید که در ادامه آشنا خواهید شد.

در مواقعی دیگر هم اثرات عمیق و تیره هستند و ظاهر بدی ایجاد کرده اند و برای رفع آنها عجله دارید، در این شرایط پیشنهاد میکنیم به به متخصصانی حرفه ای در کلینیک و مراکز زیبایی مراجعه کنید.

مثلا ممکن است متخصص برای درمان این موارد به شما لیزر فوتونا را پیشنهاد دهد که برای آن میتوانید به بهترین مرکز لیزر فوتونا در تهران مراجعه کنید و مانند اسیر متقاضیان به نتایجی موثر و دائم برسید.

 

درمان و از بین بردن جای بخیه و آکنه

درمان و از بین بردن جای بخیه

زمانی که عمیق ترین لایه پوست یعنی درمیس دچار آسیب و جراحن میشود، بدن شروع به تولید یک بافت اضافی  که جایگزین بافت آسیب دیده شود که ظاهر بد شکلی هم دارد.

مثلا جای زخم عمل سزارین و جای زخم سایر انواع جراحی. با وجود اینکه اثر و جای زخم کاملا ازبین نمی‌رود، اما جراحان غالبا به وسیله تزریق یا استعمال داروهای استروئیدی معینی و یا به کمک فرایند جراحی موسوم به عمل درمان جای زخم، می‌توانند ظاهر و شکل جای زخم را بهبود داده و وضوح آن را کمتر کنند.

برای درمان و از بین بردن جای بخیه بهتر از بهترین روش های جوانسازی پوست استفاده کنید تا به زیبایی و جذابیت خود برگردید.

همانطور که میدانید عمل های جراحی، حوادث ورزشی و تصادفات و ... باعث بریدگی پوست میشوند که راه درمان آنها بخیه است و جای بخیه روی پوست هم به دیگر معضلات تبدیل شده است.

ترمیم و درمان جای بخیه نتایج زیبا و چشمگیری روی ظاهر فرد ایحاد میکند و برای رفع آن میتوان از روش های جراحی و غیر جراحی استفاده کرد.

انتخاب راه و روش درمانی مناسب هم بعد از معاینه پزشک نسبت به نوع آسیب پوستی، نوع پوست فرد و محل زخم مشخص میشود.

 

روش های خانگی رفع اسکار

روش های خانگی رفع اسکار

بسیاری از افراد بر این باورند که روش های خانگی رفع جای جوش و زخم هم میتوانند موثر باشند، اما این باور برای زمانی است که وضعیت جوش و لکه ها به مرحله حاد نرسیده باشد.

بسیاری از پزشکان درمان های خانگی را قبول ندارند و بر این باورند که این روش ها باعث تشدید جوش و اسکار پوست میشود و برخی دیگر هم نظراتی بر خلاف آنها دارند.

از جمله روش های درمان خانگی میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

آبرسانی پوست

پوست برای برطرف کردن خشکی، سلول ها را مجبور به تولید چربی بیشتر میکند و در نیتجه این چربی پوست باعث افزایش جوش میشود.

پس با آبرسانی از طریق ماسک های صورت و ... از این روند جلوگیری کنید.

لایه برداری پوست

لایه برداری پوست از طریق روش های مختلف به برطرف کردن و از بین بردن جوش و لکه های صورت کمک میکند و سلول های مرده و چربی اضافه را از روی پوست پاک میکند.

سبک زندگی و تغذیه مناسب

داشتن خواب کافی، برنامه غذایی سالم و مناسب، پرهیز از استعمال دخانیات و الکل و ... از مواردی ساده میباشند اما نقش مهمی در سلامت پوست و جلوگیری از بروز لکه های پوستی دارند.

روغن تراپی

روغن تراپی یکی از راه های موثر برای درمان جای جوش و زخم و بخیه میباشد که هیچ آسیبی به پوست وارد نمیکند اما برای درمان طولانی مدت است.

از جمله روغن های موثر برای این امر میتوان به روغن هسته انار، روغن رزهیپ و روغن درخت چای اشاره کرد.

عسل

از جمله روش های طبیعی و خانگی میتوان به عسل اشاره کرد که راهکاری طبیعی و بدون عارضه میباشد.

آلوئه ورا

آلوئه ورا تاثیر مستقیم روی روند بهبودی پوست دارد و به همین علت برای ترمیم پوست بسیار مفید است و همچنین التهاب پوست را هم کاهش میدهد.

آب لیموی تازه

آبلیموی تازه برای درمان جوش و جای جوش صورت موثر میباشد و از دیگر خواص آن این است که می تواند رنگدانه هایی که در اثر لکه های جوش ایجاد شده اند را از بین ببرد و به شما کمک کند تا پوستی صاف و شفاف داشته باشید.

 

روش های کلینیکی رفع جای ضایعات پوستی

روش های کلینیکی رفع جای ضایعات پوستی

از سریع ترین و بهترین روش های درمان جای جوش و زخم و بخیه میتوان به موارد زیر اشاره کرد که در کلینیک لیزر درخشان ارائه میشوند :

میکرودرم ابریژن

یکی از راه های درمانی برای جوش های سطحی ، میکرودرم است که به صورت ترکیبی با روش های دیگر طبق نظر متخصص انجام میشود و نتایج موثری هم دارد.

تزریق کورتیزون

کورتیزون نوعی کورتیکواستروئید است که باعث تسکین التهاب، کاهش قرمزی جای بخیه و اسکار و ... میشود که این آمپول به لایه اپیدرم پوست تزریق میشود و تزریق هم چند ثانیه زمان میبرد.

نتیجه این روش ماندگاری طولانی مدت یا دائمی دارد.

روش پی آر پی

اگر صبرو حوصله و وقت زیادی برای درمان جای جوش ندارید، میتوانید 90% از جای جوش های صورتتان را که عمیق نیستند را با این خدمات محو کنید.

سابسیژن

از دیگر خدمات ترکیبی برای این نوع درمان ها سابسیژن است که باعث آزاد کردن بافت های همبندی پوست میشود.

از سوزن های ظریفی برای این خدمات استفاده میشد که میتواند جای جوش های عمیق و سطحی را درمان کند و لازم به ذکر است که برای هرنوع پوستی هم موثر میباشد.

درماپن

درماپن هم متدی است که چند سالی رواج پیدا کرده است و در آن هم از سوزن های کوچکی استفاده میشود که منجر به ساخت کلاژن در سطح پوست میشود.

نانوفت

در این روش پزشک سعی می‌کند تا با استفاده از روش‌های خاص بتواند فاکتورهای رشد موجود در دیواره سلول‌های چربی را آزاد کند. از این روش تنها در از بین بردن جای جوش استفاده نمی‌شود و از دیگر کاربردهای آن می‌توان به از بین بردن سیاهی دور چشم، درمان اسکار و آکنه و… اشاره کرد.

تزریق استروئید

تزریق مستقیم استروئید به محل جای زخم باعث از بین بردن آن میشود و نیاز به یک دوره تزریق 4 تا 6 هفته ای با فاصله 4 تا 8 هفته ای دارد تا بتواند نتیجه اش را نمایش دهد.

تزریق سم بوتالینیوم

سم بوتالینیوم برای شل کردن عضلات استفاده میشود و همچنین برای کاهش چین و چروک و پر کردن جای جوش ها نیز موثر است و با شل کردن بافت های اطراف زخم هم میتواند باعث رفع جای زخم شود.

تزریق فیلر الانسه

فیلر الانسه یکی از بهترین فیلرها در زمینه زیبایی میباشد که امروزه برای از بین بردن جای جوش و زخم های فرورفته نیز به شدت استفاده میشود و محبوبیت زیادی هم پیدا کرده است.

تزریق چربی

تزریق چربی گرفته شده از بدن فرد هم اقلابی در عمل هیا جراحی پلاستیک است که با آن جای زخم روی پوست و کانتورهای اسکار به طور کاملاً مؤثری درمان می‌شوند.

علاوه بر این برای جای جوش و اثرات سوختگی و اسکار های دیگر و همچنین مدیریت درد تزریق هم کاملا موثر است.

سیلیکون

از دیگر روش های غیر تهاجمی که نیازی به نسخه و مراحعه پزشک ندارد ژل و ورقه‌های سیلیکونی (Silicone Gel) است که میتوان از تمام داروخانه ها تهیه کرد.

سیلیکون موجود در این ورقه ها به بافت های پوست متصل میشود و باعث ایجاد تحریک کلاژن سازی پوست میشود.

لیزر فرکشنال CO2

در این خدمات از یک پرتوی پر انرژی از نور لایه‌ برداری و ترمیم ناحیه آسیب‌ دیده صورت می‌گیرد که این پرتوها باریک هستند و تنها ناحیه مورد نظر را مورد تابش قرار میدهند و به بافت های اطراف هم آسیبی وارد نمیکنند.

به‌طور معمول طی 5 الی 7 روز روند بهبود در ناحیه آسیب‌ دیده مشاهده خواهد شد.بهتر است در دوره درمان بهداشت این ناحیه به‌ خوبی حفظ شود که دچار عفونت نشود.

لیزر درمانی

از دیگر روش های ترمیم و بهبودی اسکار مخصوصا در زمانی که گوشت اضافه بروز کند میتوان به لیزر درمانی اشاره کرد که عوارضی ندارد و نسبت به شرایط نیازمند چندین جلسه است.

لیزر اربیوم

لیزر اربیوم قدرت کمتری نسبت به روش قبل دارد و برای درمان اسکار های کم عمق استفاده میشود و به بی حسی کمتری هم نیاز دارد اما زمان بهبودی و مشاهده نتیجه آن کمتر است.

لیزر درمانی به روش IPL

این نوع لیزر درمانی نسبت به سایر روش ها قوی تر است و اساس کار این روش تابش متمرکز پرتوهای نوری به محل موردنظر است.

شواهد نشان داده است که بعد از 2 الی 3 جلسه انجام این متد به نتایج رضایت بخشی خواهید رسید.

تزریق پلاسمای سرد و گرم

پلاسمای سرد و گرم از جمله خدمات جوانسازی پوست صورت و بدن میباشد که توسط دستگاه پلاسمای سرد و گرم انجام میشود که باعث میشود هر نوع زخم روی پوست و برخی از لکه ها و مشکلات پوست هم از بین روند.

لایه‌ برداری پوست

برای این خدمات یک ماده شیمیایی یا ترکیبی از آنها را روی پوست میمالند که باعث کنده شدن پوست و در نهایت بوجود آمدن پوست جدید میشود.

برای این امر یک سری نکات مهم وجود دارد که متخصص مورد نظر به شما اعلام خواهد کرد و باید به درستی رعایت کنید تا به نتیجه ایده آل برسید.

برداشتن پوست

در این روش هم جراح با دستگاه الکتریکی مخصوص روی پوست را خراش میدهد و لایه های رویی پوست را جدا میکند و باعث ایجاد سطحی نرم تر روی پوست میشود و معمولا از این خدمات برای اختلالات جزئی پوست استفاده میشود.

جراحی پیوند پوست

پیوند پوست و فلپ نسبت به دیگر جراحی‌های جای زخم جدی‌تر می‌باشند. احتمال انجام فرآیند در بیمارستان و بستری شدن بیمار بسیار زیاد است  و در این فرایند از بیهوشی کامل استفاده می‌شود.

محل تحت درمان ممکن است که پس از چند هفته تا چند ماه التیام پیدا کند و ممکن است که لازم باشد به مدتی بیش از یک سال نیاز به استفاده از  بانداژ یا پوشش های محافظتی باشد.

فرایند پیوند شامل برداشتن پوست از بخش سالم بدن (مکان اهداگر) و انتقال آن به منطقه آسیب دیده و دارای جراحت می‌باشد. گفته می‌شود پیوند زمانی انجام می‌شود که رگ‌های خونی و بافت جای زخم در مکان آسیب دیده از نو تشکیل شده باشند.

مزوتراپی

مزوتراپی همراه با دستگاهی انجام میشود که در این فرایند پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و دیگر مواد معدنی مورد نیاز به کمک تزریق در پوست وارد میشوند.

این ترکیبات باعث حفظ سلامتی و تقویت گردش خون و تولید کلاژن در پوست میشود.

تزریق کورتون

تزریق کورتون برای پیشگیری از اسکار زخم و بخیه و سوختگی میباشد و زمانی که پوست به خاطر آسیب ملتهب و متورم شده باشد به محل مورد نظر تزریق میشود تا آثار زخم باقی نماند.

تزریق ژل‌ 

در تزریق ژل به بافت نرم، از آمپول‌های معروف نظیر ژوویدرم، رادیس، برای بهبود موقتی فرورفتگی جای اسکار و زخم می‌توان استفاده نمود.

این پر کننده ها با سوزن های بسیار ریز تزریق میشوند و نیازمند چندین جلسه درمانی است و البته قبل از تزریق هم تست آلرژی گرفته میشود.

پانچ صورت

پانچ صورت یک عمل سرپایی است که برای رفع جای جوش و زخم و بخیه و انواع ضایعات پوستی است که همراه با بی حسی موضعی انجام میشود.

بعد از بی حسی از یک دستگاه برش خیلی کوچک به نام پانچ استفاده میشود که از درمان ها و راه های موثر و مفید میباشد.

درما براژن

یکی از روش های درمان جوش و جای جوش میباشد که اگر توسط متخصصی حرفه ای انجام شود نتایج چشمگیری خواهد داشت و به همین علت امروزه کلینیک ما برای این روش متقاضیان زیادی پیدا کرده است.

رادیوتراپی یا پرتودرمانی

اگر با روش هایی مانند ژل‌ های سیلیکونی یا تزریق کورتیکواستروئیدها به نتیجه دلخواه نریده اید میتوانید از رادیوتراپی یا پرتودرمانی استفاده کنید که این اشعه قدرت نفوذ به نواحی عمیق پوستی را ندارد به ‌همین دلیل سلامت بافت سالم را تهدید نمی‌کند.

پرتودرمانی یک روش بدون درد است که ظرف مدت 10 دقیقه به اتمام می‌رسد.

جراحی پلاستیک

جراحی پلاستیک آخرین مرحله ای است که در صورت نتیجه گرفتن از دیگر روش ها میتوانید آن را انجام دهید که متناسب با نوع اصلاح یا ترمیم اسکار و جای زخم، زمان مورد نیاز برای بستری شدن در بیمارستان متفاوت بوده و ممکن است از چند ساعت تا یک شب در طول بکشد.

برای دست‌یابی به نتایج مطلوب، ما از بخیه‌های جذبی استفاده می‌کنیم. این نوع بخیه‌ها نتایج زیبایی بهتری به همراه داشته و همچنین شما ناراحتی‌های کشیدن بخیه را نخواهید داشت.

دیگر موارد

از دیگر مواردی که میتوانید برای از بین بردن ضایعات پوستی استفاده کنید میتوان به آلفا هیدروکسی اسید، اسید لاکتیک یا رتینوئید استفاده کنید که موثر هستند.

 

پماد و کرم های ترمیم زخم و اسکار و بخیه

پماد و کرم های ترمیم زخم و اسکار و بخیه

محصولات ترمیم کننده جای جوش و زخم محصولاتی هستند برای مراقبت از پوست و افزایش سرعت بهبود آسیب دیدگی های ایجاد شده مانند انواع ضایعات پوستی، اسکار، زخم و همچنین جای جوش مورد استفاده قرار میگیرند.

از بهترینه این محصولات میتواند موارد زیر را معرفی کرد :

 • پماد آلفا

از محصولات ایرانی است که علاوه بر کیفیت و قیمت خوب، در افراد مختلف تاثیرگذاری بالایی هم دارد و خواصی از جمله آنتی باکتریال و ضد التهابی دارد.

 • سیکازوم

از دیگر موثر ترین کرم های موجود در ایران میباشد که علاوه بر ترمیم و بازسازی پوست، از ایجاد عفونت های پوستی هم جلوگیری میکند.

این محصول همچنین با برطرف کردن قرمزی، التهاب و احساس درد موجود در نواحی آسیب دیده موجب می‌شود تمایل فرد برای خاراندن زخم که منجر به شدیدتر شدن التهاب می‌شود کاهش یابد.

 • ژل استراتامد استرات فارما

این محصول خارجی در تمامی قسمت های پوست بدن میتواند باعث صاف و نرم شدن برآمدگی های حاصل از زخم شود.

این ژل به دلیل اثرگذاری فوق العاده که دارد در بازار ایران بسیار محبوب است و به همین دلیل در لیست بهترین کرم و پماد های ترمیم کننده زخم خارجی و سوختگی قرار گرفته است.

 • کرم سیلیکونی اسکار استاتیک اسکار هیل

این محصول آمریکایی را هم میتوان یکی از بهترین ترمیم کننده های جای بخیه و اسکار دانست که رضایت تمامی مصرف کنندگان را جلب کرده است.

از این محصول ویژه می توانید برای بهبود جای زخم، نشانه های مرتبط با جراحی، بخیه و یا حتی نشانه های مرتبط با جوش، خطوط ایجاد شده در اثر حاملگی یا چاقی و سوختگی خارجی استفاده نمایید.

 

بهترین کلینیک برای درمان جای جوش و زخم

بهترین کلینیک برای درمان جای جوش و زخم

معمولا جای جوش عارضه ای آزار دهنده نیست اما روی ظاهر افراد تاثیر میگذارد و باعث از دست دادن اعتماد به نفس فرد میشود.

اگر در سن بلوغ قرار دارید و جوش میزنید میتوانید از راه های مختلف برای جلوگیری و پیشگیری استفاده کنید اما اگر شاهد لکه هایی هستید و جای جوش و زخم و بخیه مدتی است که روی پوستتان وجود دارد و کم نمیشود، بهتر است به متخصص پوست مراجعه کنید.

با مراجعه به مراکزی که دارای متخصصانی مجرب هستند، هم میتوانید دلیل را پیدا کنید و هم با استفاده از روش های خانگی یا درمان های کلینیکی و یا پماد های مخصوص آنها را از بین ببرید.

اگر برای از بین بردن و رفع هر نوع لکه ای که روی پوستتان هست عجله دارید، میتوانید با شماره های درج شده در سایت ما تماس بگیرید و وقت رزرو کنید.

مجموعه ما دارای متخصصانی با سالها تجربه و سابقه درخشان، تجهیزات و دستگاه هایی پیشرفته و کادری مسئولیت پذیر است که به دنبال جلب رضایت تمام مشتریان میباشد.

چندین سالی است که ما را به عنوان بهترین مرکز رفع جای جوش و لک میشناسند.

 

نکات مهم برای رفع جای انواع جوش و ضایعه

 1. به یک کلینیک و مرکز معتبر مراجعه کنید و با متخصص با تجربه مشورت کنید.
 2. به یاد داشته باشید که تمامی محصولات آرایشی، مورد تأیید سازمان غذا و دارو نیستند. هنگام خرید محصولات از سایر کشورها و به صورت آنلاین، دقت لازم را داشته باشید.
 3. به هیچ عنوان جوش ها را دستکاری نکنید.
 4. برخی از محصولات آرایشی، حاوی موادی مانند جیوه هستند؛ حتی اگر این ماده روی برچسب محصول نوشته نشده باشد احتیاط لازم را به کار برده و تنها از فروشندگان قابل اعتماد خرید کنید.
 5. بهداشت و تمیزی پوست را رعایت کنید.
 6. از شوینده های مناسب پوستتان به اندازه کافی (نه زیاد نه کم) استفاده کنید.
 7. میوه و سبزیجات را به رژیم غذاییتان اضافه کنید.
 8. حتما برای تشخیص و شناسایی عامل زمینه ساز جوش ها و آکنه به پزشک مراجعه کنید.
 9. بسیاری از این محصولات شامل ماده‌ی قوی رتینول بوده که باعث نازک شدن لایه‌های پوست می‌شوند.

 • چگونه میتوان قرمزی جای جوش را از بین برد؟

  قرمزی جای جوش ناشی از تجمع باکتری است و روغن درخت چای یکی از موثرترین مواد طبیعی برای از بین بردن قرمزی جای جوش است.

 • از بین بردن جای جوش و لک چه مدت طول می‌کشد؟

  مدت زمان درمان و از بین رفتن جای جوش کاملاً به نوع آن بستگی دارد. یعنی شما باید ابتدا علت جوش را شناسایی کنید تا بتوانید زمان درمان آن را تخمین بزنید. اما به طور معمول درمان‌های طبیعی به ۳ ماه تا ۲ سال وقت نیاز دارند تا کاملاً و بدون ایجاد هرگونه آثاری از بین بروند.

 • سن مناسب برای استفاده از روش های کلینیکی درمان ضایعات پوستی چند است؟

  متقاضیان میتوانند بعد از سن 14 سالگی با نظر متخصص از روش های مناسب استفاده کنند.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید