X

کاشت مو به روش micro fit

کاشت مو به روش میکروفیت (micro fit)

کاشت مو به روش میکروفیت (micro fit) از دیگر روش ها و متدهای جدید پیوند مو در کلینیک لیزر درخشان میباشد و ترکیبی از دو روش SUT و FIT است با 70% موفقیت، مزایا زیاد، عوارض کم و جانبی و همچنین هزینه و قیمت مناسب.

لیزر درخشان
لیزر درخشان

           در حال حاضر انجام این نوع خدمات در کلینیک لیزر درخشان ممکن نیست، لطفا تماس نگیرید. ممنون            

به طور حتم میتوان گفت که امروزه یکی از راه های درمان قطعی ریزش مو، کم پشتی و طاسی خدمات پیوند مو است که در بین سایر روش طبیعی ترین روش میباشد.

پیوند موی سر دارای روش ها و متدهای مختلفی مناسب با شرایط هر فرد میباشد که یکی از موثر ترین و جدید ترین آنها کاشت مو به روش micro fit میباشد که توسط پزشکانی کاربلد و دستگاه های مجهز در کلینیک لیزر درخشان انجام میشود.

در ادامه این مطلب با مزایا، معایب، عوارض و سایر نکات کاشت موی میکروفیت آشنا خواهید شد.

 

آشنایی با کاشت مو به روش micro fit

کاشت مو یکی از موثر ترین راه های درمانی ریزش مو در میان سایر خدمات است که چندین سالی است که وارد ایران شده و کشور ما هم به یکی از قطب های این خدمات تبدیل شده است.

کاشت مو به روش micro fit آخرین دستاور تکنیکی و یکی از روش های مشهور در پیوند مو میباشد که در این روش از دستگاه های ظریف و خاصی برای برداشت فولیکولار استفاده میشود.

در کاشت مو به روش میکروفیت از دستگاه و تجهیزاتی مدرن و دقیق استفاده میشود که به خاطر افزایش دقت دستگاه در ایجاد حفره ها، عوارض به حداقل میرسد و دوره نقاهت هم کوتاهتر میشود.

در کاشت موی MFIT دیگر نیازی به برداشت نواری پوست نیست و زخم و خونریزی و بخیه هم ندارد و بجای آن از تکنیک انتقال واحدهای فولیکولی یا فولیکولار یونیت استفاده میشود.

در واقع میتوان به طور خلاصه گفت کاشت موی سر MicroFIT یا MFIT (Micro Follicular Isolation Technique) یا Micro FUE یکی از موثر ترین و دقیق ترین روش‌های کاشت موی طبیعی سر است که در کلینیک لیزر درخشان که یک کلینیک کاشت مو در تهران معتبر و مطمئن است انجام میشود.

این روش جزو معدود روش هاییست که اگر بانک موی ضعیفی هم داشته باشید، میتوانید از موهای سایر نواحی بدن مانند سینه یا ریش استفاده کنید و نتیجه این خدمات هم کاملا یکدست خواهد بود.

 

کاشت مو با دستگاه میکروفیت

کاشت مو به روش micro fit

کاشت موی سر micro fit هم مانند کاشت مو به روش fit از تکنیک فولیکولار یونیت استفاده میکند و به خاطر سرعت بالای آن، احتمال آسیب به فولیکول ها و خطاهای احتمالی ناشی از خستگی یا بی‌دقتی جراح به حداقل میرسد.

در خدمات کاشت مو با دستگاه micro fit از دستگاهی مجهز به نام ایمپلنتر مینیاتوری استفاده میشود که دقت و سرعت و ظرافت بالایی دارد و هیچگونه خونریزی در بانک مو یا ناحیه گیرنده ایجاد نمیکند.

با این دستگاه قابلیت ایجاد حفره با اندازه های متفاوت وجود دارد.

علاوه بر این از پاچی هم استفاده میشود که مانند یک مته با قابلیت چرخش است که به راحتی به پوست نفوذ میکند و حفره های مناسبتر و بهتری نسبت به روش دستی ایجاد میکند.

همچنین از یک ابزار پزشکی ویژه دیگر با نام Choi Implanter یا Choi Pen استفاده میشود که برای استخراج و کاشت فولیکول ها به صورت جداگانه استفاده میشود.

 

فواید و مزایا انجام روش کاشت موی میکروفیت

بدون خونریزی و بخیه و جراحی

همانطور که گفته شد این روشی غیر تهاجمی است و مانند کاشت مو به روش fut نیازی به برش و جراحی و بخیه ندارد.

در این عمل به خاطر ظرافت بالای دستگاه های مورد استفاده حفراتی روی سر ایجاد میشود که بسیار ظریف هستند و به خاطر همین هیچگونه خونریزی اتفاق نمیافتد.

عدم احساس درد

به طور کلی میتوان گفت کاشت مو با روش های غیر جراحی بدون درد است زیرا قبل از شروع، بی حسی موضعی تزریق میشود و برای بعد از عمل هم مسکن تزریق میشود.

دوران نقاهت کوتاه

به خاطر دقت و ظرافت بالای دستگاه و تجهیزات مورد استفاده در این روش، عوارض هم به حداقل میرسند و در نتیجه دوره نقاهت و استراحت طولانی نخواهد داشت.

احتمال عفونت های پوستی خیلی کم

در کاشت موی micro fit برای برداشت و کاشت فولیکول ها، روی سر حفره هایی ایجاد میشود و دیگر نیازی به بردشات نواری نیست و در نتیجه احتمال بروز عفونت هم بسیار پایین است.

بهبود کیفیت گرافت ها

استخراج فولیکول های مقاوم از بانک مو توسط دستگاه انجام میشود و به همین دلیل درصد موفقیت رد نتیجه بسیرا بالاست.

کاهش خطاها نسبت به سایر روش ها

به خاطر اینکه در این روش تمام امور با دستگماه و به صورت تمام اتومات انجام میشود، دیگر خطاهای انسانی و دستی وجود نخواهند داشت و دستگاه هم بهترین عملکرد را خواهد داشت.

مناسب برای کسانی که پوست سر سفتی دارند

یکی از محدودیت های پیوند موی سر میزان انعطاف پذیری پوست سر است که معمولا برای ورزشکاران وجود دارد. اما در این روش دیگر چنین محدودیتی وجود ندارد.

امکان برداشت مو از سایر نواحی بدن

از دیگر مزایا این خدمات این است که اگر بانک موی مناسبی در سر خود ندارید میتوانید از موهای سایر نواحی بدن مثل سینه و یا ریش استفاده کنید.

کاشت ریش و ابرو

میکروفیت از روش هایی میباشد که هم برای کاشت مو و هم برای کاشت ابرو قابل استفاده است.

سایر مزایا

⭐ داشتن کمترین مقدار خونریزی نسبت به تمامی متدهای کاشت

⭐ باقی نگذاشتن جای زخم و اسکار بعد از پایان کاشت

⭐ نتیجه نهایی این نوع کاشت بسیار پرتراکم و طبیعی خواهد بود.

⭐ روشی دائمی می‌باشد که برای خانم‌ها و آقایان بالاتر از ۲۵ سالی کاربرد دارد که ریزش موهایشان ثابت شده باشد.

⭐ ترمیم نواحی بانک مو و نواحی گیرنده به ‌سرعت انجام می‌شود.

⭐ درد موضعی در حین جراحی و یا پس ‌از اتمام کاشت مو بسیار کم است که با مصرف مسکن‌ هایی ساده مدیریت می‌شود.

 

مراقبت های قبل از کاشت موی سر microfit

کاشت مو به روش میکروفیت

 • در جلسه مشاوره شرکت کنید و تمام موارد لازم اعم از بیماری ها و شرایط خاص و داروهای مصرفی را اعلام کنید و سوالاتتان را از متخصص بپرسید.
 • در صورت ساتفاده از از مکمل های دارویی، انواع ویتامین ها یا داروهای گیاهی به پزشک اطلاع دهید.
 • 10 روز قبل از عمل مصرف داروهایی از قبیل وارفارین، آسپیرین و داروهایی از این خانواده که سبب کاهش غلظت خون می شوند را کنار بگذارید.
 • اگر به داروهایی خاصی مثل آنتی بیوتیک ها حساسیت دارید اطلاع دهید.
 • شب قبل از عمل موهایتان را بشویید.
 • انتظاراتتان را به پزشک اعلام کنید.
 • با آمادگی کامل و راحتی در کلینیک حاضر شوید.
 • در شرایطی که ترس از اتاق عمل دارید، به پزشک اطلاع دهد.

 

مراحل انجام کاشت موی میکروfit

1. مرحله اول برداشت واحدهای فولیکولی

بعد از بی حس کردن ناحیه بانک مو که همان پشت یا کنار سر است، برداشت فولیکول ها با استفاده از دستگاه ایمپلنتر مینیاتوری آغاز میشود.

این دستگاه سوراخ‌هایی با قطر ۰.۶ تا ۰.۹ میلی‌ متر روی پوست سر ایجاد میکند و فولیکول ها را از بافت اطراف جدا میکند.

2. آماده سازی گراف های مو

فولیکول های استخراج شده برای نگهداری و جلوگیری از آسیب درون محلول ویژه ای قرار میگیرد تا برای کاشت مورد بررسی قرار گیرند.

بررسی گراف ها توسط کادر درمانی و همراه با میکروسکوپ با سرعت بالا انجام میشود تا گرافت ها آماده مرحله بعد یعنی کاشت شوند.

3. کاشت گرافت‌ ها

در این مرحله پزشک به صورت دستی با استفاده از ابزار های مخصوص روی پوست ناحیه گیرنده سوراخ هایی ایجاد میکند تا فولیکول ها توسط انبرک یا هولدر دستگاه درون سوراخ ها کاشته شوند.

 

مراقبت های بعد از کاشت موی طبیعی میکرو فیت

مزایا و معایب کاشت موی microfit

برای اینکه نتیجه ای ایده آل از کاشت مو بگیرید و همچنین دچار عوارض نشوید، پیشنهاد میکنیم علاوه بر رعاینکات قبل از عمل، نکات و توصیه های بعد از عمل هم حتما به درستی و طبق اصول رعایت کنید.

 • در چند شب اول بعد از درمان، هنگام 2 بالشت با زاویه 45 درجه زیر سرتان قرار دهید.
 • از مسکن، آنتی بیوتیک و سایر پمادها و داروهای تجویز شده استفاده کنید.
 • از دستکاری و خارش ناحیه کاشت خودداری کنید.
 • جلسات معاینه بعد از کاشت مو را جدی گرفته و مرتب طبق خواست دکتر مراجعه کنید؛ زیرا لازم است تا معاینات مبنی ‌بر سلامت فولیکول‌ها صورت بگیرد.
 • تا 3 روز بعد از عمل از شستن موها اجتناب کنید و بعد از آن هم با پزشک مشورت کنید.
 • تا 1 ماه در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید.
 • تا 2 هفته بعد، از انجام فعالیت های سنگین و ورزش پرهیز کنید.

 

معایب و عوارض کاشت مو به روش microfit

هنگامی که شما درمورد هر روشی از کاشت مو مطالعه و مشورت میکنید باید در مورد معایب و عوارض آن هم اطلاعات کافی داشته باشید.

مثلا برخی از این موارد عبارتند از :

کیفیت پایین گرافت ها نسبت به برخی روش ها : در روش هایی با برداشت فولیکولی، خطر ایجاد اسکار به صفر میرسد اما احتمال برداشت موهای حساس به ریزش بیشتر میشود.

احتمال آسیب دیدن فولیکول‌ها : مراحل برداشت، آماده‌سازی و کاشت گرافت‌ها زمانبر است و به همین علت ممکن است ممکن است فولیکول‌ها پس از استخراج زمان بیشتری خارج از بدن بمانند و به همین جهت احتمال آسیب رسیدن به آنها بیشتر است.

محدودیت برداشت گرافت : همانطور که گفته شد این روش زمانبر است و به همین علت در یک جلسه تعداد محدودی گرافت استخراج میشوند.

🔴 به نسبت روش‌های قدیمی، هزینه بالاتری دارد.

🔴 برای افرادی که طاسی‌های بسیار گسترده دارند، به دلیل زمان‌بر بودن و هزینه، مناسب نیست.

🔴 وجود اسکارهای نقطه‌ای با دوره درمان طولانی و یا پیدا شدن کیست‌های زیر پوستی از عوارض نادر در روش MFIT است.

🔴 دفن شدن فولیکول‌ها از جمله شایع‌ ترین مشکلات است.

🔴 تورم در ناحیه پیشانی و سر در تمام روش های کاشت مو از جمله این روش مشاهده می شود.

🔴 با توجه به استفاده از مواد بی حسی، احتمال بروز واکنش های آلرژیک در این روش کاشت مو نیز وجود دارد.

 

نتیجه و دوران بهبودی این روش به چه شکل است؟

هزینه پیوند مو به روش میکرو اف آی تی

واقعیت این است که بهترین و جدید ترین و حتی پیشرفته ترین روش های کاشت مو هم کیفیت و نتیجه نهایی را تضمین نمیکنند.

در نتیجه کاشت مو با روش میکروفیت هم دستگاه ها و ابزار ها و تخصص و مهارت و تجربه پزشک و کادر موثر هستند اما به طور کلی نتایج مثبت و طبیعی تری نسبت به سایر روش های قدیمی دارد.

شما عزیزان بعد از گذشت 4 تا 7 روز پس از عمل به بهبودی کامل میرسید و با رعایت سایر نکات بعد از 6 ماه هم شاهد نتایج اصلی و دائم خواهید بود، البته بعد از 3 ماه شاهد رشد موهای جدید خواهید بود.

 

کاندید مناسب کاشت مو با روش میکروفیت

کاشت مو به روش مایکروفیت برای تمام خانم ها و آقایان مناسب میباشد البته این روش برای خانم ها محدودیت سنی ندارد اما بهتر است مردان بعد از 28 سالگی برای این خدمات اقدام کنند.

اگر به خاطر دلایلی مانند ریزش موی ارثی (آلوپسی آندروژنی)، طاسی‌های ناشی از آسیب به سر، سوختگی و … موهایتان را از دست داده اید کاندید مناسبی هستید.

اما اگر به برخی از بیماری‌ها مانند دیابت، فشار خون کنترل نشده و عفونت‌های ویروسی مثل هپاتیت و HIV هستید نمیتوانید از این خدمات استفاده کنید.

 

کاشت مو به روش micro fit در تهران

کاشت مو به روش میکروفیت در تهران

زمانی که قصد انجام هرگونه خدمات زیبایی را دارید باید حتما به صوت دقیق پرس و جو و جست و جوهای لازم را انجام دهید.

مثلا برای پیدا کردن بهترین کلینیک کاشت موی میکروفیت در تهران میتوانید در گوگل جست و جو کنید، با افرادی که این روش روش را انجام داده اند مشورت کنید تا اطلاعات کافی به دست آورید و به نتیجه دلخواه برسید.

برای پیدا کردن کلینیک و دکتری مناسب به مجوزهای رسمی، تخصص و مهارت پزشک، اعتبار کلینیک، نظر متقاضیان قبلی و رزومه کاری دکتر توجه زیادی داشته باشید.

کلینیک لیزر درخشان از جمله کلینیک های معتبر در این زمینه میباشد ه با داشتن کادر و پزشکانی با تجربه و دستگاه ها و تجهیزاتی پیشرفته برای انجام هر روشی از کاشت مو مانند کاشت مو به روش sut در کنار شماست.

 

هزینه کاشت مو میکروفیت

قیمت کاشت موی micro fit هم مانند سایر روش ها و حتی سایر خدمات زیبایی دارای تعرفه قیمت ثابت نیست و نسبت به موارد زیادی مشخص میشود زیرا شرایط و درخواست های افراد با یکدیگر متفاوت است.

برخی از موارد موثر بر این قیمت ها عبارتند از :

✓ تبحر پزشک

✓ تخصص و سابقه جراح

✓ تیم پزشکی

✓ مدت زمان انجام کاشت مو

✓ مقدار گرافت برداشت شده و کاشت شده

✓ ویژگی های فردی

✓ وسعت نواحی طاس

✓ تعداد جلسات

✓ هزینه کلینیک

✓ قدرت بانک مو

✓ محل کلینیک

✓ دستگاه ها و تجهیزات

✓ و ...

برای دریافت اطلاعات بیشتر، آگاهی از قیمت ها و یا درخواست رزرو وقت با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.


 • زمان مورد نیاز برای نقاهت بعد از عمل Micro FIT چه مقدار است؟

  زمان مورد نیاز برای استراحت بعد از عمل حدود 4 الی 7 روز میباشد.

 • کاشت مو با روش Micro FIT چند ساعت زمان می برد؟

  طول جلسه کاشت مو با استفاده از روش های مختلف بستگی به وسعت منطقه کاشت، تعداد گرافت های مورد نیاز برای ایجاد تراکم مد نظر و نیز عملکرد پزشک دارد. در جلسه معاینه علاوه بر هزینه درمان مدت زمان جلسه درمان و تعداد جلسات نیز مشخص می شود.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید