X

کاشت موی طبیعی سر

آشنایی کامل با کاشت مو

کاشت مو از خدمات تخصصی کلینیک لیزر درخشان میباشد که در انواع متد ها و با انواع روش ها با تراکم دلخواه شما توسط مجهز ترین دستگاه ها و ابزار ها و همچنین توسط با تجربه ترین متخصصان پیوند موی طبیعی سر انجام میشود.

لیزر درخشان
لیزر درخشان

           در حال حاضر انجام این نوع خدمات در کلینیک لیزر درخشان ممکن نیست، لطفا تماس نگیرید. ممنون            

ریزش مو از مشکلات رایج در تمام کشور ها میباشد که بیشتر آقایان و برخی از خانم ها به صورت موقت یا دائمی دچار آن هستند و از این مشکل هم به شدت خسته شده اند.

داروها و روش های خانگی متعددی برای رفع و درمان این مشکل وجود دارند اما نتایج تضمینی و دائمی ندارند.

اما نگران نباشید زیرا کاشت مو روشی مطمئن، دائمی و تضمینی برای درمان ریزش مو و رشد موها است که در این مطلب با آن آشنا میشوید و میتوانید از این خدمات در کلینیک لیزر درخشان هم استفاده کنید.

 

دلایل ریزش مو در آقایان و خانم ها

قبل از اینکه هر اقدامی برای کاشت مو یا روش های دیگر مانند فیلر مو برای درمان ریزش مو انجام دهید ابتدا باید دلایل ریزش مو را پیدا کنید که برای اینکار بهتر است به متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا بعد از معاینات و انجام آزمایش ها، دلایل اصلی یافت شوند و راه درمان مناسب هم انتخاب شود.

دلایل ریزش مو میتوانند موارد زیر باشند :

ریزش موی ارثی

موارد ارثی و ژنتیکی از شایع ترین علل ریزش مو در جهان هستند که در زنان و مردان ایجاد میشود که به آن آلوپسی آندروژنتیک یا الگوی طاسی میگویند و در این نوع ریزش زشما ژن هایی را به ارث برده اید که باعث کوچک شدن فولیکول های شما و ریزش آنها میشود.

سن

افزایش و بالا رفتن سن هم بدون توجه به جنسیت فرد باعث این مشکل میشود، البته برخی از افراد هم در جوانی به خاطر دلایل دیگر دچار کم پشتی میشوند.

آلوپسی آره آتا

آلوپسی آره آتا همان ریزش مو سکه ای میباشد که زمانی رخ میدهد که سیستم ایمنی بدن به اشتباه به فولیکول های مو فرد حمله میکند و باعث ریزش یک یا چند قیمت از سر یا بدن فرد میشود و موها به شکل دایره ای شروع به ریزش میکنند.

زایمان، بیماری یا سایر عوامل استرس زا

بارداری و زایمان دارای استرسی هستند که ممکن است باعث شوند شما روی بالش خود موهایتان را مشاهده کنید.این استرس ممکن است در موارد دیگر هم وجود داشته باشد و باعث طاسی شود.

سایر علت ها

 • خوراکی های نامناسب
 • آب و هوای نامناسب
 • عدم مراقبت از موها
 • استفاده از مواد شیمیایی و سشوار و اتو مو
 • کندن موها
 • عفونت پوست سر
 • مصرف برخی داروها
 • بیماری تیروئید
 • کمبود بیوتین، آهن، پروتئین یا روی    
 • و ...

 

کاشت مو درمان قطعی کم پشتی و طاسی سر

کاشت مو

همانطور که میدانید یکی از موارد موثر روی جذابیت مو است و همه افراد روی این مورد حساس هستند.

روش ها و درمان های مختلفی از طرف متخصصان معرفی شده اند که برخی از آنها تهاجمی و برخی دیگر حمایتی هستند یعنی تا هروقت که استفاده کنید شاهد نتایج مثبتی هستید.

با این حال، کاشت مو آخرین و قطعی ترین و بهترین روش برای درمان ریزش مو، کم پشتی و طاسی و در نتیجه رشد مجدد موهای طبیعی سر میباشد.

در فرایند کاشت موی سر، از طریق موهای طبیعی خود فرد که در بانک مو یعنی پشت یا کنار سر قرار دارد استخراج میشود و آنها در نواحی خالی سر کاشته میشوند. البته اگر بانک موی سر هم ضعیف بود میتوان از موهای نواحی بدن مانند ریزش یا سینه استفاده کرد.

در گذشته این خدمات با روش های تهاجمی انجام میشد اما امروزه با بهره گیری از تکنولوژی جدید روش های مدرنی ایجاد کرده است که همراه با بی حسی موضعی، بدون درد و خونریزی و بخیه و ... وبا تراکم بالا توانسته اند رضایت بخش متقاضیان باشند.

توجه داشته باشد که پیوند مو را زمانی انجام میدهند که موهای فرد کاملا ریخته باشد، پس صبر داشته باشید و عجله نکنید.

دوره نقاهت و درمانی این روش هم بستگی به شرایط متقاضی و روش درمانی بین 1 تا 3 هفته است که باید مراقبت های لازم را رعایت کنید که این نکات در جلسه مشاوره قبل از عمل به شما ذکر خواهد شد.

نتیجه کاشت مو بعد از گذشت این دوره مشخص میشود که کاملا دائمی است و بستگی به روش انتخابی مناسب، تجره و تخصص پزشک و رعایت یا عدم رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از عمل و شرایط جسمی شما عزیزان دارد.

 

کاشت موی طبیعی سر چگونه انجام میشود؟

کاشت مو یک عمل بسیار حساس میباشد که باید به شکل درست و اصولی به نحو احسنت انجام شود تا نتایج مثبتی در پی داشته باشد.

مراحل انجام کاشت مو به شرح زیر میباشد :

1. بررسی وضعیت جسمی متقاضی

در اولین مرحله باید مشخص شود که متقاضی شرایط مناسب این عمل را دارد یا خیر؟

مثلا مشخص میشود که فرد با این خدمات به نتیجه دلخواه میرسد یا خیر؟

2. انتخاب روش منالسب کاشت مو

انتخاب روش کاشت مو با مشورت و نظر متقاضی و متخصص انجام میشود که این روش باید نسبت به شرایط و وضعیت متقاضی باشد و هدف خاصی را دنبال کند.

3. انتخاب کلینیک و پزشک

از موارد بسیار مهم در این خدمات انتخاب یک کلینیک و متخصص و پزشک کاشت مو میباشد که مجهز نبودن مرکز و یا بی تجربگی پزشک میتواند نتایج را کاملا تغییر دهد و برعکس کند.

4. شرکت در جلسه مشاوره

قبل از عمل، جلسه مشاوره تشکیل میشود که متقاضی باید تمام مشکلات، بیماری ها، داروهای مصرفی و نیاز و درخواستش را به پزشک اعلام کند و پزشک هم باید تمام نکات را به زیباجو ذکر کند.

5. آماده شدن برای جراحی

آماده شدن برای جراحی به این معنیست که تمامن نکات و توصیه های قبل از کاشت مو رعایت شود و متقاضی اطلاعات کامل داشته باشد و پاسخ تمام سوالاتش را در این خصوص بداند و با آمادگی کامل به اتاق عمل برود.

6. آماده‌ سازی بانک مو

بی حسی موضعی و آماده کردن ناحیه اهدا کننده و دریافت کننده سر.

7. برداشت گرافت‌ها از بانک مو

برداشت فولیکول های مو از بانک مو که در روش های مختلف متفاوت میباشد.

8. آماده‌سازی ناحیه کاشت و فولیکول های استخراج شده

در این مرحله، منطقه‌ی کاشت آماده می‌شود. به این منظور، متخصص کاشت مو ناحیه‌ی کاشت را استریل و آن را بی‌حس می‌کند و گراف ها را آماده پیوند میکند

9. پیوند و کاشت گراف ها

در مرحله‌ی آخر، سوراخ‌های بسیار ریزی را در ناحیه‌ی کاشت ایجاد می‌کنند و گرافت‌های آماده شده را در محل موردنظر می‌کارند. پس از آن برش‌ها را بخیه می‌زنند و آن را پانسمان می‌کنند.

10. رعایت توصیه های بعد از عمل

برای اینکه نتیجه ایده آلی بگیرید، مراقبت های بعد از عمل را طبق اصول رعایت کنید تا عوارض را هم کاهش دهید و جلوی بروز آنها را بگیرید.

 

جدید ترین روش های کاشت مو

روش های کاشت موی سر

معمولا هر ساله روشی جدید به روش های کاشت مو اضافه میشود که ممکن است نسبت به روش های قبلی مزایا و معایبی داشته باشد.

روش های مختلفی از این خدمات وجود دارند که طبق نظر پزشک و متقاضی انتخاب میشود که در ادامه با تمام بهترین روش های کاشت مو آشنا میشوید :

کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش اف یو تی اولین متد تهاجمی است و در زمان های گذشته محبوبیت زیادی داشته است که در آن گراف ها را به شکل نواری از پشت سر برمیدارند و بعد از آن با قرار دادن زیر میکروسکوپ فولیکول های موجود در آن را جداسازی میکنند و آنها را در نواحی کم پشت قرار میدهند.

در این روش بین 1000 تا 1500 گراف را در یک جلسه میتوان کاشت و اساس این روش بر استفاده از تمامی اجزا و بافت‌های تشکیل‌دهنده‌ی پوست محل رویش مو می‌باشد.

FUT در واقع پایه‌ی تمامی روشهای کاشت موی امروزی است و هنوز هم به عنوان یک روش اصلی برای کاشت مو در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش اف آی تی برعکس روش قبلی غیر تهاجمی است که جراح در آن از دستگاه هایی با سوزن مخصوص استفاده میکندکه سوراخ هایی با قطر 1 میلی متر در پوست ایجاد کند و فولیکول ها را استرخاج کند.

به همین دلیل بدون خونریزی و جراحی و بخیه است و یکی از بهترین روش ها برای افرادی است که پوست سر سفتی دارند.

کاشت مو به روش FUG

در این روش به گونه‌ای مشابه با دیگر روش‌ها، ابتدا از نقاطی از پوست سر، مو برداشته شده؛ سپس با پردازش مناسب در محل مد نظر کاشته خواهد شد.

کاشت مو به روش FUE

کاشت مو به روش اف یو ای شبیه به روش قبلی است و این امر به صورت نقطه‌ای و پراکنده در کل ناحیه پشت سر انجام می‌شود.

به همین علت عوارض آن کم و موقت است و دوره بهبودی و نقاهت کوتاهی هم دارد.

کاشت مو به روش SUT

در کاشت مو به روش اس یو تی از وسایل مدرن و میکروموتورهای اتومات بجای نگه دارنده‌های دستی است استفاده میشود و در این روش فولیکول ها بدون هیچ آسیبی در محل مورد نظر کاشته میشوند.

همچنین لازم به ذکر است که کلیه مراحل برداشت گراف و شکاف گذاری و کاشت با دستگاه های اتومات انجام میشود و بدون دخالت دست است.

کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش بی اچ تی که با نام کاشت مو با موهای بدن هم شناخته میشود روشی مناسب برای افرادی است که بانک مو ندارند یا بانک موی آنها ضعیف است.

محدودیت این روش در لزوم هماهنگی و همخوانی جنس موهای نواحی بدن و ناحیه سر میباشد که بسیار هم مهم است و باید طبیعی باشد.

کاشت مو به روش میکروفیت micro FIT

این روش هم از قدیمی ترین و گران ترین روش های کاشت است که به خاطر معایب و عوارضی که دارد، امروزه خیلی استفاده نمیشود.

همچنین از دستگاههای پیشرفته تر مانند SAFER هم در این روش استفاده میشود.

کاشت مو به روش میکروگرافت

کاشت مو به روش میکروگراف از کم عوارض ترین روش ها است و به همین دلیل هم محبوبیت زیادی پیدا کرده است و در آن از وسایل استخراج فولیکول مو برقی استفاده می‌شود تا فولیکول مو از روی پوست سر برداشته شده و در نقاط کم مو کاشته شود.

کاشت موبه روش ترکیبی

کاشت مو به روش ترکیبی، ترکیب روش های FUT + FUE + BHT است که این روش ها مکمل یکدیگر شده اند.

یکی از مزیت های اصلی این روش این است که در یک جلسه می تواند بالاترین تراکم ممکن را ارائه دهد و عیب آن این است که روش تهاجمی است و باعث زخم و خونریزی می شود.

کاشت مو با سلولهای بنیادی

یکی از جدید ترین راه های ترمیم موی سر، کاشت مو سلول های بنیادی است که وظیفه ساخت نسوج پوستی را دارند، در آزمایشگاه تکثیر شده و به جای فولیکول، در ناحیه هدف پوست سر، کاشته می‌شوند.

این روش نتایج مثبتی از خود جای گذاشته است و در آینده هم بیشتر از این روش خواهید شنید.

 

مراقبت های قبل از کاشت مو

مراقبت های قبل و بعد از پیوند مو

مصرف سیگار و قلیان : سیگار و قلیان به خاطر داشتن نیکوتین باعث افزایش گردش خون میشوند و این مورد هم باعث خونریزی بیشتر در حین عمل و تشکیل لخته های خون میشود، پس از آن اجتناب کنید.

مصرف مشروبات الکلی : مصرف مشروبات الکلی باعث میشود زمان انجام عمل بیشتر شود و همچنین تاثیرات مثبت روی پلاکت های خونی میگذارند و باعث افزایش خونریزی میشوند و به همین علت بهتر است قبل از عمل از مصرف آنها خودداری کنید.

مصرف داروها : بهتر است در جلسه مشاوره داروهای مصرفیتان یا مکمل های بدنسازی و ... را به پزشک اعلام کنید تا دچار مشکلی نشوید.

ورزش : از انجام ورزش های سنگین مدتی قبل از عمل خودداری کنید.

خواب : سعی کنید تا حداقل در دو سه روز قبل از ترمیم مو، خواب خود را تنظیم کرده و بهبود ببخشید.

کوتاه کردن موها : موها صبح روز عمل باید کوتاه شوند، به همین علت به‌مدت 2 هفته قبل از کاشت مو، موها را کوتاه نکنید.

سایر نکات : 

 1. صبح روز عمل، حمام کنید و موهای خود را با شامپویی معمولی بشویید؛ از محصولات حالت‌دهنده مو به هیچ عنوان استفاده نکنید.
 2. لباسی راحت و گشاد بپوشید؛ پیراهن جلو باز، دکمه‌ای یا زیپ‌دار گزینه‌های مناسبی به حساب می‌آیند.
 3. اگرچه کاشت مو با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، اما معمولاً داروی آرام‌بخش برای حفظ آرامش به شما داده می‌شود.
 4. برای عدم مصرف داروهایی مثل وارفارین، پلاویکس و یا  آسپرین حتما با پزشک خود مشورت کنید.
 5. استراحت و خواب کافی در شب قبل از عمل بسیار مهم است. همچنین در صبح روز عمل خوردن صبحانه کامل خورده فراموش نشود.
 6. ویتامین E و ب کمپلکس باعث اختلال در انعقاد خون می شود پس یک هفته قبل از کاشت مصرف آن ها باید قطع گردد.
 7. قبل از عمل با موهایی بدون ژل، اسپری و … در مطب حاضر شوید.
 8. موهای پشت و پهلوی سر خود را کوتاه نکنید تا بعد از کاشت مو، محل های زخم را با این موها پوشش داد.

 

مراقبت های بعد از کاشت مو

 • عمل کاشت مو در حدود 4 تا 8 ساعت زمان می‌برد. اگر چه فرد می‌تواند بعد از عمل به کارهای روزمره و عادی خود بپردازد، اما اگر امکان استراحت وجود داشته باشد، بهتر است.
 • از مصرف الکل، سیگار و قلیان به مدت 1 هفته پرهیز کنید.

 • به دلیل تزریق داروهای آرام بخش و مسکن نیاز است که روز عمل، همراه داشته باشید تا هنگام ترخیص شما را تا منزل همراهی نماید.
 • روزهای اول پس از عمل هنگامی که استراحت می‌کنید و سر خود را روی بالش قرار دهید و مراقب باشید که در تماس سر با بالش فولیکول‌های مو نریزند. اگر احساس کردید ریزش موی شما غیر طبیعی است، فورا به پزشک خود اطلاع دهید.
 • تا 3 شب اول سر خود را با زاویه‌ی 45 درجه بالا نگه دارید و یا به پهلو یا صندلی راحتی بخوابید تا فشاری به محل کاشت مو وارد نشود. 
 • در روزهای اول پس از عمل پیوند مو سعی کنید، در معرض تابش مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 • از شستن موهای خود اجتناب کنید.
 • از کلاه یا روسری استفاده نکنید؛ زیرا باعث آسیب رسیدن به فولیکول‌ها و کند شدن روند بهبود می‌شود.
 • بعد از اینکه پزشک به شما اجازه شستن مو را اعلام کرد، به آرامی موهای خود را با آب و صابون شست و شو بدهید.
 • از برقراری رابطه‌ی جنسی در 3 روز اول خودداری کنید.
 • به مدت 5 روز از خم شدن و فعالیت‌های فیزیکی خودداری کنید.
 • به مدت 1 هفته از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
 • بهتر است محل مورد نظر پس از کاشت، مرطوب نگه‌ دارید.
 • دست زدن و یا کندن مو از ناحیه کاشته شده بسیار مضر بوده و باعث تشدید و ماندگاری زخم‌ها می‌شود.
 • مصرف مواد غذایی و همچنین داروهای منبع ویتامین و آهن بسیار در التیام زخم‌ها تاثیرگذار است.
 • برای ورزش‌هایی مثل بوکس یا فوتبال که احتمال ضربه خوردن در آن‌ها وجود دارد لازم است 90 روز صبر کنید.

 • استفاده از پمادهایی که پزشک تجویز نموده برای خشک کردن زخم‌ها و در نتیجه از بین رفتن آنها بسیار مهم و ضروری می‌باشد.
 • در 3 روز اول از غذاهای شور مثل زیتون، پنیر، خیارشور و چیپس و همچنین آسپرین و بستنی دوری کنید.

 • به‌مدت ۳ هفته هنگام شانه یا برس کشیدن موها، از فشار آوردن به پیوندهای جدید خودداری کنید.

 • برای شستن موها از شامپو یا شوینده‌های ملایم استفاده کنید.

 • ناحیه کاشت مو در جلوی سر تا سه روز نیازی به شستشو ندارد و پس از آن در روزهای چهار الی ششم بعد از کاشت روزی یکبار با اسپری آب و شامپو بدون کشیدن دست شستشو شود .

 • چنانچه لازم است به دلایل شغلی ساعت های طولانی در معرض آفتاب باشید پس از شستشوی کامل می توانید از کلاه استفاده کنید .

 

نتایج و انتظارات بعد از پیوند مو

نتیجه پیوند موی سر

 مدت زمان

تغییرات در ناحیه بانک

تغییرات در ناحیه کاشت

روز اول

عوارض جانبی احتمالی: ناراحتی، سوزش و درد. به صلاحدید پزشک، خون و پوست سر را با شامپو بچه یا هر محلولی که پزشک توصیه می کند پاک کنید.

روز سوم

کمتر شدن درد و سوزش عدم خونریزی در نواحی کاشته شده ،سوزش و تورم نسبی

روز هفتم

تا حد زیادی درد و سوزش در این ناحیه و سایر علائم ناراحت کننده از بین می رود. نمایان شدن نوک موها در کف سر، قرمزی، سوزش و تورم پوست  به میزان قابل توجهی کاهش می یابد

روز چهاردهم

اگر زخم یا بخیه باز روی سر یا بدن خود دارید، این ناحیه شروع به ترمیم و جذب بخیه می کند.

مردم از دیدن ریزش موهای پیوند شده نگران هستند، اما این وضعیت نشان می دهد که درمان به خوبی پیش می رود.

یکماه پس از عمل

فرد درد یا سوزش یا تورم نخواهد داشت. با این حال، او باید از ناحیه سوخته مراقبت کند تا از عفونت جلوگیری کند. فاز استراحت فولیکولی در این مرحله افراد با تعجب متوجه می شوند که هیچ مویی در ناحیه پیوند شده وجود ندارد. این وضعیت نیز طبیعی است و با گذشت زمان خود به خود بهبود می یابد.

۵ ماه بعد

حداکثر ترمیم ناحیه بانک مو. خطر عفونت از بین میرود مو از فولیکول های تازه کاشته شده رشد می کند. اگرچه آنها نازک و رنگ پریده هستند.

۹ ماه بعد

بهبود کامل ناحیه بانک مو از نظر ظاهری

مو شروع به ضخیم شدن می کند. رنگ آنها بیشتر شبیه موهای دیگر می شود.

۱ سال بعد

بهبود کامل ناحیه بانک مو شروع افزایش تراکم موها

۲ سال بعد

بهبود کامل ناحیه بانک مو کل ناحیه پیوند شده با موهای طبیعی خود فرد پر میشود

 

عوارض کاشت موی سر

عوارض کاشت موی سر

با پیشرفت علم خداروشکر عوارض خدمات مختلف زیبایی مانند لیزر فوتونا، لیزر بیکینی و روش های جوانسازی پوست به حداقل رسیده اند و بی خطر ترین خدمات تبدیل شده اند.

البته باید بهاین نکته توجه داشته باشید که بالاخره هر عملی دارای عوارضی میباشد که کاشت موی سر هم ب همین شکل است، البته این عوارض خطرناک نیستند و با گذشت زمان هم از بین میروند.

برخی از عوارض جانبی کاشت موی طبیعی سر عبارتند از :

❌ خونریزی

❌ تورم پس از جراحی

❌ التهاب فولیکول مو

❌ نازک شدن تار مو

❌ خارش

❌ بی حسی

❌ کیست‌ها در محل کاشت مو

❌ زخم‌های برآمده در محل کاشت مو

❌ طبیعی نبودن خط رویش مو و نمای مصنوعی داشتن

❌ عفونت

❌ پوسته پوسته شدن سر و وجود زخم‌های چرکی در اطراف محل جراحی،

❌ درد، خارش و تورم پوست سر

❌احتمال ریزش مجدد موها

❌هیپرپیگمانتاسیون یا کم‌ رنگ شدن ناحیه اهداکننده

توجه داشته باشید که اگر تمام نکات و توصیه ها را رعایت کنید و به بهترین کلینیک و پزشک کاشت مو مراجعه کنید، علاوه بر اینکه نتایج ایده آلی میگیرید بلکه عوارضی هم نخواهید داشت.

 

بهترین کاندیدای پیوند طبیعی موی سر

از رایج ترین سوالاتی که در این زمینه پرسده میشود میتوان به 2 سوال زیر اشاره کرد :

چه کسانی برای کاشت مو مناسب هستند؟

و بهترین سن برای کاشت مو چند است؟

اگر شرایط زیر را دارید، کاندیدای مناسب کاشت مو هستید :

 • افرادی که بخش بزرگی از موهای آن ها ریخته است.
 • افرادی که به آلوپسی آندروژنیک مبتلا هستند.
 • افرادی که به دلایل مختلف دچار ریزش مو شدید هستند.
 • افرادی که دچار ریزش موی سکه‌ای یا منطقه‌ای در سر خود هستند (این موضوع در خانم‌ها بیشتر شایع است)
 • افرادی که به دلیل حوادث یا صدمات مختلف به ریزش مو دچار شده‌اند.
 • افرادی که روش‌های قدیمی کاشت مو را امتحان کرده‌اند و اکنون از نتایج آن راضی نیستند.
 • مردانی که بیش از ۵ سال است که موهای خود را به‌دلیل الگوی طاسی مردانه از دست داده‌اند؛
 • وجود برخی مشکلات هورمونی و یا ژنتیکی
 • افرادی که به‌دلیل انجام سایر عمل‌های زیبایی مانند لیفت صورت، دچار ریزش مو شده‌اند.
 • افرادی که پس از انجام عمل های جوانسازی پوست و کشیدن آن، دچار ریزش مو می‌شوند.

بهترین سن برای خدمات پیوند مو هم نسبت به جنسیت و طاسی سر مشخص میشود که معمولا بهتر است بعد از 30 سالگی و قطع شدن ریزش موها میباشد.

 

کلینیک تخصصی کاشت مو در تهران

بهترین کلینیک و پزشک کاشت مو

یکی از مهم ترین و مهم ترین موارد موثر در نتیجه کاشت مو انتخاب و مراجعه به بهترین کلینیک کاشت مو میباشد که باید کلینیکی مجهز به دستگاه ها و ابزار های پیشرفته باشد و پرسنلی کاربلد داشته باشد.

برای انتخاب بهترین مرکز کاشت مو به موارد زیر توجه کنید :

رزومه کلینیک

سوابق و رزومه مراکز و کلینیک های زیبایی و درمانی از مهم ترین موارد هستند که خوب یا بد بودن آنها را مشخص میکند.

مشورت و پرس و جو

قبل از انتخاب و مراجعه حتما در گوگل سرچ کنید، با اطرافیان و آشنایان مشورت کنید و عکس های قبل و بعد از عمل کلینیک ها را مشاهده کنید.

بررسی مراجعین قبلی

با متقاضیان قبلی کلینیک ها مشورت کنید، نظرات آنها را بررسی کنید و کامنت سایت ها و پیج ها را مطالعه کنید.

کادر متخصص و دستگاه ها

یک کلینیک مناسب باید دارای کادری متخصص و با تجربه همراه با دستگاه هایی مجهز و پیشرفته و ابزارهایی مناسب باشد.

enlightenedبه دور از هر تبلیغاتی کلینیک لیزر درخشان، یکی از مراکز و کلینیک های زیبایی در تهران میباشد که دارای بیش از 10 سال تجربه و سابقه درخشان در ارائه تمامی خدمات از جمله کاشت موی طبیعی سر و ریش و ابرو میباشد که برای جلی رضایت مشتریان با کیفیت ترین خدمات را ارائه میدهد.

 

پزشک متخصص کاشت مو تهران

این روزها جراحان و پزشکان زیادی در ایران در زمینه پیوند مو فعالیت دارند که تنها برخی از آنها را میتوان به عنوان بهترین پزشک کاشت مو معرفی کرد.

بهترین جراح و دکتر کاشت مو باید دارای مشخصه های زیر باشد :

مهارت و تجربه کافی

پزشکان خوب در هر زمینه ای همیشه دارای رزومه و گذشته درخشان هستند و همین باعث محبوبیت آنها میشود.رزومه درخشان هم با مهارت و تجربه بالا ایجاد میشود.

استفاده از تکنیک های جدید پیوند مو

یک پزشک متبهر باید با علم روز دنیا آشنا باشد و توانایی انجام کاشت مو با جدید ترین روش ها و متدها را برای آقایان و خانم ها داشته باشد.

سایر موارد :

 • پزشک باید متناسب با پیشرفت علم در زمینه پیوند مو اطلاعات خود را به روز کند.
 • بهترین دکتر کاشت مو کسی است که علاوه بر آشنایی کامل بر متدهای پیوند، از سرعت عمل خوبی برخوردار باشد تا زمان جلسه ایمپلنت مو به حداقل برسد.
 • جراحی کاشت تنها توسط پزشک متخصص کاشت انجام نمی‌شود بلکه فقط مقداری از عمل توسط پزشک متخصص انجام می‌گیرد و بقیه عمل توسط تیم پزشکی انجام می‌شود. پس متخصص و با تجربه بودن تیم پزشکی کاشت مو نیز مهم است.
 • وسایل و ابزارهای یک پزشک برای انجام پیوند مو مهم است. باید همه ابزارهای لازم برای انجام عمل پیوند مو در دسترس پزشک و تکنسین‌ها باشد.
 • پزشک باید آرام و خوش اخلاق باشد، به طوری که زیباجویان با او احساس راحتی کنند و استرسشان از بین برود.

 

هزینه عمل جراحی کاشت مو

کاشت موی سر نیز مانند سایر خدمات ارائه شونده کلینیک های زیبایی دارای قیمت های مشخص و ثابتی نیستند و برای هر فرد نسبت به مواردی مشخص میشوند که این قیمت ها متفاوت هستند.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت کاشت مو عبارتند از :

 1. میزان وسعت طاسی و شدت آن
 2. روش انتخاب شده برای پیوند و ترمیم مو
 3. مهارت و تجربه جراح کاشت مو
 4. وضعیت موهای سر از نظر بانک مو یا سلامت موها
 5. درمان‌های حمایتی مانند مزوتراپی و پی آر پی مو
 6. تعداد جلسات مورد نیاز
 7. دستگاه‌های تخصصی مورد استفاده
 8. کلینیک منتخب داوطلب
 9. پزشک مشاور و سطح حرفه‌ای یا شهرت وی

برای دریافت اطلاعات دقیق و کامل با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.


 • آیا کاشت مو درمانی دائمی و تضمینی است؟

  بله این مو ها دائمی هستند و از آن جا که از پشت سر برداشته شده اند و مو های عقب سر به علت دارا نبودن گیرنده هورمونی نمی ریزند بنابراین وقتی در جلوی سر کاشته شوند نیز بدون ریزش باقی می مانند.

 • بهترین و جدید ترین روش های کاشت مو کدام اند؟

  • کاشت مو به روش FUT

  • کاشت مو به روش FIT

  • کاشت مو به روش FUG

  • کاشت مو به روش FUE

  • کاشت مو به روش SUT

  • کاشت مو به روش BHT

  • کاشت مو به روش میکروفیت micro FIT

  • کاشت مو به روش میکروگرافت

  • کاشت موبه روش ترکیبی

  • کاشت مو با سلولهای بنیادی

 • آیا کاشت مو برای مردان و زنان مناسب است؟

  بله پیوند مو برای خانم ها و آقایان مناسب میباشد و میتوانند از این عمل نتیجه ایده آل و دائمی بگیرند.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید