X

لیزر مو های زائد صورت

آشنایی با لیزر موهای زائد صورت
در این مقاله به صورت کامل با لیزر موهای صورت ، مزایا ، معایب و تعرفه قیمت ها آشنا خواهید شد همچنین بهترین کلینیک های لیزر موهای صورت و بهترین دستگاه برای لیزر موهای صورت را میشناسید.
لیزر درخشان
لیزر درخشان

همانطور که همه شما عزیزان میدانید روش ها و درمان های مختلف و زیادی برای از بین بردن مو ها و کرک های صورت وجود دارند که هرکام از آنها مزایا و معایبی نیز دارند که هر فردی باید نسبت به شرایط خود بهترین راه را برای دفع مو های زائد صورت انتخاب کرد.

لیزر موهای صورت یکی از بهترین و مطمئن ترین راه ها برای از بین بردن موهای زائد صورت است که شما را برای طولانی مدت از شر مو های صورت که زیبایی شما را کاهش میدهند خلاص میکند ، فقط باید دقت داشته باشید که این درمان را در بهترین کلینیک زیبایی پوست و مو با دستگاه های پیشرفته و متخصصان کار بلد انجام دهید.

این روش هم برای خانم ها و هم برای آقایان برای از بین بردن موهای ناخواسته بر روی لب فوقانی ، چانه ، خط ریش ، دور و بین ابرو ها و گردن انجام میشود مخصوصا برای افرادی که موهای زبر و ضخیم دارند و از وجود آنها رنج میبرند.

اگر قصد انجام لیزر مو های صورت را دارید ، ما به شما پیشنهاد میکنیم ادامه مطلب را مطالعه کنید تا با نکاتی هیچجا گفته نشده است اما لازم است که بدانید آشنا شوید...

 

لیزر موهای صورت

زیبایی صورت یکی از دغدغه های افراد مختلف است و به همین علت لیزر موهای زائد صورت هم یکی از پر تقاضا ترین راه های درمانی شده است.

لیزر موهای صورت مانند سایر درمان ها نیست که پیش خودتان فکر کنید که چون شما آقا یا خانم هستید نباید این درمان را انجام دهدید زیرا وقتی روی صورتتان موهای زائد و ناخواسته دارید ممکن است در خانه یا محله کار یا حتی بیرون احساس ناخوشایندی داشته باشید پس بهتر است این مشکل را با لیزر مو رفع کنید.

افرادی که موهای زائد بر روی صورت ، گونه ، چانه و یا پیشانی دارند می توانند با استفاده از خدمات لیزر موهای زائد صورت کلینیک لیزر درخشان با کیفیتی بالا و قیمت هایی مناسب این مشکل را حل کنند و برای مدتی طولانی راحت و بدون استرس زندگی کنند.

انجام لیزر موهای صورت در کلینیک لیزر درخشان به صورت یک دوره چند جلسه ای انجام میشود که برای از بین بردن موهای کل صورت یا نواحی مختلف صورت انجام میشود مثلا لیزر موهای گوش و بینی زیر شاخه لیزر صورت است که اگر قصد انجام لیزر کل صورت را داشته باشید ، مو های اضافی گوش و بینی شما نیز از بین خواهند رفت.

لیزر موهای زائد صورت در تعداد جلسات منظم انجام میشود و نظم و ترتیب این جلسات باعث مشاهده نتیجه بهتر روی صورت شما میشود.البته متخصص مورد نظر بسته به میزان مو ، جنس مو و جنسیت فرد و میزان هورمون ها ، تعداد جلسات و فاصله بین جلسات لیزر موهای صورت را تعیین میکند.

شایان ذکر است که شما برای ماندگاری لیزر مو بایستی فرایند لیزر را در بازه های زمانی مختلف تکرار کنید. شاید به تشخیص پزشک تان نیاز باشد هر چند ماه یکبار یک جلسه لیزر را تکرار کنید. فاصله این جلسات بستگی به جنس موهای شما در ابتدای کار دارد.

 

تمامی آنچه که لازم است درمورد لیزر مو های صورت بدانید

لیزر صورت

لیزر موهای زائد صورت به منظور از بین بردن موهای ناخواسته و اضافی صورت برای مدت طولانی انجام میشود و در این روش موهای زائد در مقابل اشعه لیزر قرار میگیرند و فولیکول های مو به طور کامل از بین میروند.

هچنین لیزر فوتونا هم برای از بین بردن تمام لکه های پوستی ، جوش و خال ها استفاده میشود که بسیار موثر است.

در لیزر موهای زائد صورت قدرت دستگاه بر مبنای رنگ پوست و ضخامت آن ، همچنین ضخامت مو رنگ آن برای از بین بردن فلیکول ها تنظیم می گردد.

همچنین اگر صورت دارای موی زائد ضخیم ( برای مثال زیر چانه ) باشد ، مو زیر پوست رفته باشد یا در اثر اصلاح مو ، پوست دچار لک و جوش شده باشد ، به کمک لیزر می توان آن را از بین برد.

لازم است بدانید قبل از انجام لیزر موهای صورت اصلا نباید با موچین یا اپیلاسیون یا هر روش دیگری ریشه مو را درگیر کنید و فقط میتوانید از ژیلت برای اصلاح قبل از لیزر صورت استفاده کنید.

اشخاصی که پر مو هستند ، رنگ پوست شان به نسبت روشن است و موهای صورت آن ها ضخیم تر است و البته بیماری های هورمونی و مصرف دارو های هورمونی ندارند ، می توانند بهترین نتیجه را از لیزر موهای زائد صورت بگیرند فقط باید به این نکته توجه داشته باشند که برای لیزر صورت خود از بهترین دستگاه لیزر مو استفاده کنند.

بیشتر قسمت های صورت کوچک هستند و لیزر مو های قسمت های کوچک صورت کمتر از 5 دقیقه زمان میبرد و این مورد زمانبندی انجام لیزر را نیز آسان میکندچون می‌تواند در راه کار، برای استراحت و یا در طول یک توقف سریع بین ماموریت‌های آخر هفته شما اتفاق بیفتد.

بیشتر افراد بسته به رنگ مو، ضخامت و نحوه واکنش به لیزر، بین ۵ تا ۱۰ جلسه درمان نیاز دارند. در ۸ تا ۱۰ هفته بعد، چندین ماه طول می‌کشد تا رفع موهای زائد شما کامل شود، اما بهتر است با یک متخصص لیزر پزشکی مجوزدار در مورد زمان دقیق تری از نوع موی شما مشورت کنید.

 

لیزر موهای صورت خانم ها

بسیاری از خانم ها هستند که از رشد مو های اضافی در برخی قسمت های صورت آنها مانند پشت لب بالا ، چانه و خط ریش خود رنج میبرند و این مو ها باعث خجالت آنها میشود.

این مشکلی است که خیلی از خانم ها به خاطر آن از راه و روش های متفرقه استفاده میکنند و اما وقتی دوباره موهای صورت خود را میبینند ناامید میشوند و خیلی از کار های خود را که در بین مردم باید انجام دهند،انجام نمیدهند و خود را از بقیه پنهان میکنند.

لیزر مو های صورت خانم ها برای نواحی زیر انجام میشود :

 

لیزر موهای صورت آقایان

لیزر صورت آقایان

تنها خانم ها نیستند که از موهای زائد صورت خود در بعضی از قسمت ها ناراحت هستند و لیزر صورت انجام میدهند.

مردان به دنبال حالتی متفاوت از حذف مو برای داشتن پوست صاف بدون مرحله رشد دوباره مو خارش دار و برآمدگی های دردناک که معمولا بعد از اصطلاح معمولی در ریش ایجاد می شود، می گردند. فولیکولیت های کاذب، اصطلاح فنی برای شرایطی است که مو زیر پوست رشد می کند و منجر به درد ناخوشایند و برآمدگی های کوچک در پوست می شود.

این ها می توانند به دلیل اصلاح، اپیلاسیون و کندن مو باشد که منجر به تحریک زیاد در ناحیه مو می شود. اثرات تحریک کننده پوستی دیگر روش های حذف مو را کنار بگذارید و لیزر موهای زائد صورت را انتخاب نمایید. شما می توانید نقطه دقیق مورد نظر را که می خواهید پوستی صاف داشته باشید را انتخاب نمایید. هنگامی که به خوبی آراسته شدید حس خوشایندی خواهید داشت و بیش از پیش برای دیگران جذاب به نظر خواهید رسید.

لیزر مو های صورت آقایان برای نواحی زیر انجام میشود :

 • خط گردن (انگار که ریش اصطلاح شده است)

 • تمامی ریش

 • پشت گردن

 

مزایا لیزر موهای زائد صورت

قطعا هرطوری که حساب کنید از بین بردن موهای زائد صورت با لیزر بهترین راه است و میتواند در هزینه و وقت شما صرفه جویی کند مثلا برای اصلاح موهای صورت خود دیگر نیازی ندارید هر هفته به آرایشگاه بروید و پول و وقت خود را هدر دهید.

همچنین عدم حضور مو بر روی صورت سبب می شود تا مواد مغذی که مورد نیاز پوست است تأمین شود و برای تغذیه ی این موها هدر نرود.

لیزر مو علاوه بر اینکه موهای زائد صورت را برای مدتی طولانی از بین میبرد بلکه پوست شما را هم درخشان و لطیف و صاف میکند به همین علت شما علاوه بر صورت خود میتوانید از لیزر موهای سینه هم استفاده کنید تا بدنی درخشان و جذاب داشته باشید.

لیزر باعث می شود تا فولیکول های مو که دارای رنگدانه هستند و در زیر پوست قرار دارند از بین بروند و این عامل سبب یکدست شدن پوست صورت و روشن تر شدن آن می شود.

البته باید به این نکته دقت داشت افرادی که موهای بور و روشن و پوست تیره یا موهایی با ضخامت کم دارند ممکن است لیزر برای آنها نتیجه بخش نباشد یا نیاز به تکرار و چندین جلسه در طول سال داشته باشند.

در هر صورت لازم است قبل از هر اقدامی با متخصص کلینیک زیبایی پوست و مو صحبت هایی داشته باشید و مشاوره بگیرید زیرا این متخصصان تنها  کسانی هستند که میتوانند اطلاعاتی دقیق و مطمئن به شما بدهند و اگر طبق گفته های متخصص و زیر نظر متخصص لیزر موهای زائد صورت را با نظم و ترتیب انجام دهید شک نکنید که بهترین نتیجه را دریافت خواهید کرد.

 

لیزر موهای زائد صورت برای چه کسانی مناسب و موثر است؟

با توجه به رژیم غذایی پر از هورمون و سبک زندگی که امروزه وجود دارد کمتر کسی است که از موهای زائد صورت رنج نبرد.

از این رو اکثر خانم ها در صورت خود به خصوص بخش هایی مانند پشت لب، پیشانی و چانه دارای مو هستند.

این افراد برای ریشه کن کردن موهای صورت از لیزر موهای زائد و دستگاه های مختلفی که در این زمینه وجود دارند بهره می برند.

علاوه بر بانوان ممکن است آقایانی که از شیو کردن مکرر موهای صورت خود خسته شده اند نیز از دیگر متقاضیان لیزر موهای زائد صورت باشند تا یک بار برای همیشه آن ها را از بین ببرند.

با توجه به این که پوست و موی شما دارای چه شرایطی باشد ممکن است نیاز باشد که از دستگاه های مختلفی استفاده کنید.

به عنوان مثال موهایی که رنگ روشن تری دارند دیرتر از بین می روند و برخی از دستگاه ها اصلاً روی آن ها تأثیری نمی گذارند.

به همین علت بهتر است قبل از این که بخواهید برای رفع موهای زائد صورت خود اقدام کنید، با پزشک یا تکنسین انجام لیزر موهای زائد صورت مشورت داشته باشید تا بهترین دستگاه را به شما معرفی کند.

افرادی که در از چند ماه قبل تا زمانی که برای لیزر اقدام می کنند به روش های مختلف صورت خود را برنزه کرده اند نباید از این روش درمانی استفاده کنند.

 

لیزر موهای زائد صورت برای چه کسانی مناسب و موثر نیست؟

لیزر موهای صورت

 • بیماران هورمونی

معمولا دلیل ایجاد موهای زائد طبیعی است اما در برخی افراد افزایش موهای زائد دلایلی هورمونی دارد که این افراد گزینه مناسبی برای لیزر نمی باشند چرا که تا قبل از اینکه بیماری آنها بهبود پیدا نکرده لیزر کردن موها فایده ای ندارد و مجدد رویش دارند.

در واقع اختلالات هورمونی یا ابتلا به تخمدان پلی کیستیک باعث می شود خانم ها در قسمت هایی از بدن خود که به طور طبیعی مو ندارند، با موهای ضخیم و تیره مواجه شوند. از این رو، چنین افرادی باید ابتدا بیماری و سپس موهای زائد خود را درمان کنند.

 • بیماری های خاص

بیمارانی مانند افراد مبتلا به لوپوس، پورفیری و آریتمی یا افرادی که قلبشان با باطری کار میکند و لیزر باعث تشدید بیماریشان میشود باید استفاده از لیزر برای حذف موهایشان را فراموش کنند و حتما با پزشک خود مشورت کنند.

 

لیزر موهای صورت برای چه قسمت هایی از صورت انجام میشود؟

این که کدام قسمت از صورت دارای موی زائد باشد، تعیین کننده ی نقاط استفاده از لیزر است.

برخی افراد ممکن است قسمت خاصی از صورت خود را برای لیزر آماده کنند. به عنوان مثال لیزر موهای چانه یا پشت لب معمول ترین نقاط هستند.

اما باید بدانید که تمام قسمت های صورت را می توان برای لیزر موهای زائد مورد اصابت اشعه های لیزر قرار داد.

البته باید به این نکته دقت داشته باشید که این اشعه و نوری که از دستگاه های مختلف لیزر و انواع دستگاه هایی که در این زمینه وجود دارند تابیده می شود برای بافت چشم مضر است.

از این رو در نواحی اطراف چشم نباید استفاده شود و با عینک های مخصوص نیز باید از چشم محافظت شود.

 

نکاتی که قبل از لیزر موهای صورت باید رعایت کنید

 1. در صورتی که شما بیماری پوستی داشته اید یا دارید باید پزشک خود را از این موضوع آگاه کنید.
 2. اگر از دارو خاصی به مدت طولانی استفاده می کنید باید پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 3. در صورتی که شما اختلالات هورمونی دارید باید ابتدا آن را درمان کنید سپس اقدام به انجام لیزر موهای زائد کنید.
 4. استفاده  شما از کرم موبر جهت از بین بردن موهای زائد اشکالی ندارد اما بهتر است استفاده نکنید.
 5. در روز انجام  لیزر موهای زائد از آرایش کردن خودداری کنید.
 6. صورت شما باید جهت انجام لیزر تمیز باشد.
 7. بهتر است بانوان در زمان قاعدگی از انجام لیزر اجتناب کنند.
 8. اشخاصی که اقدام به انجام لیزر موهای زائد خود می کنند باید بدانند که با یک جلسه لیزر رشد موهای زائد آن ها متوقف نمی شود بلکه جهت نتیجه گرفتن از لیزر باید حداقل آن را به مدت 3 ماه انجام دهید.
 9. در صورتی که برای شما دارو تجویز شده است باید داروها را به موقع مصرف کنید.
 10. هنگام لیزر موهای زائد صورت ، جهت جلوگیری از آسیب دیدن چشم ها باید از چشم بند یا عینک محافط استفاده کنید.
 11. قبل از انجام لیزر ، ابتدا پزشک در قسمتی از پوست شما آن را امتحان می کند در صورت حسایت نداشتن شما می توانید درمان به وسیله لیزر را شروع کنید.
 12. افرادی که قصد انجام لیزر دارند باید از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید اجتناب نمایند.
 13. شما باید حداقل از 4 هفته قبل از لیزر موهای زائد ، از برنزه کردن کردن خودداری کنید.
 14. لیزر بر روی فولیکول های مو تاثیر می گذارند در صورتی که شما اقدام به انجام دادن وکس می کنید  فولیکول مو از بین می رود بنابراین باید از وکس کردن موهای زائد خود پرهیز کنید و 24 ساعت قبل از انجام لیزر موهای زائد خود را شیو کنید.

 

enlightened مطالب پیشنهادی : لیزر بیکینی ، 

 

چگونگی انجام لیزر صورت

باید توجه داشته باشید که این روش در یک مرحله جواب نمی دهد و باید چند مرحله در فواصل زمانی مشخص برای لیزر موهای خود اقدام کنید.

عوامل متعددی بر روی تأثیر لیزر بر روی موهای صورت وجود دارد که می تواند تعداد جلسات را در افراد مختلف متفاوت کند.

دستگاه های لیزر مو تنوع زیادی دارند و هر کدام دارای ویژگی های منحصر به خود هستند. قطعاً هر دستگاه تأثیر متفاوتی دارد. همچنین ممکن هر دستگاه لیزر بر افراد با خصوصیات پوست و مویی خاص تأثیر بهتری داشته باشد.
بسته به این که موهای فرد چگونه باشند، زمان جواب دهی و رفع موهای زائد نیز متفاوت خواهد بود.
این عوامل سبب می شوند تا افراد حتی با یک دستگاه نیز زمان های مختلف و تعداد مراحل متنوعی را پشت سر بگذرانند.

ممکن است یک نفر از همان  جلسه اول لیزر موهای زائد  نیز موهای زائد خود را تا حدودی از دست دهد و برخی افراد حتی تا چند جلسه هیچ تغییری را بر روی موهای خود احساس نکنند.

این عامل بیشتر به موهایی بستگی دارد که در زمان رشد قرار دارند و فعال هستند.

به طور میانگین برای تأثیر لیزر بر موهای صورت 3 تا 7 جلسه درمان نیاز است تا به صورت کامل موها از بین بروند.

باید بعد از انجام هر درمانی با لیزر، از پوست خود محافظت بیشتری داشته باشید. استفاده از ضد آفتاب یک ضرورت است تا پوست دچار تغییرات شدید نشود.

 

مراقبت های بعد از انجام لیزر موهای صورت

 1. بالافاصله پس از انجام لیزر باید از کرم ضدآفتاب استفاده کنید زیرا پس از انجام لیزر پوست بسیار حساس می شود و ممکن است در صورت قرار گرفتن در نور خورشید دچار سوختگی شود.
 2. شما باید به مدت 48 ساعت پس از لیزر از لوازم آرایشی استفاده نکنید.
 3. افرادی که لیزر انجام داده اند به مدت 1 هفته باید از حمام با آب داغ پرهیز کنند.
 4. شما باید به مدت 24 ساعت از استفاده از عطر در ناحیه لیزر شده اجتناب نمایید.
 5. شما باید به مدت 1 ساعت پس از انجام لیزر از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.
 6. کسانی که لیزر موهای زائد انجام داده اند نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار گیرند.
 7. در صورتی که در ناحیه تحت درمان لیزر دچار قرمزی و تورم شدید ، می توانید به منظور کاهش ورم از کمپرس یخ استفاده کنید.

 

چگونگی انتخاب بهترین کلینیک لیزر مو های صورت

لیزر موهای زائد صورت

 • برای انتخاب یک کلینیک لیزر موهای زائد خوب می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل به عنوان مثال بهترین کلینیک لیزر موهای زائد تهران را جستجو کنید.
 • پس از تهیه لیستی از بهترین کلینیک های لیزر مو زائد درباره آن ها تحقیق کرده و پس از آن برای مشاوره نزد بهترین آن ها بروید.
 • در جلسه مشاوره تمامی انتظارات خود را به پزشک بگویید تا به درستی شما را راهنمایی کند.
 • درباره دستگاه هایی که در آن کلینیک وجود دارد تحقیق کنید.
 • یک کلینیک لیزر مو زائد خوب باید مجهز باشد.
 • کادری که در آن فعالیت می کنند رفتار خوبی با مراجعین داشته باشند.
 • به بهترین شکل ممکن مراجعه کننده را راهنمایی کنند و به او مشاوره دهند.
 • صرفا به فکر منافع خود نباشند و سلامت فرد را اولویت کار خود قرار دهند.

علاوه بر موارد فوق که ویژگی ها و راه های شناخت بهترین کلینیک هستند ، ما در مقاله بهترین کلینیک های لیزر مو تمامی نکات را ذکر کردیم و همچنین تعدادی از بهترین کلینیک های لیزر مو در تهان و کرج را نیز معرفی کرده ایم.

 

عوارض لیزر مو های زائد صورت

 • قرمزی و حساسیت های خفیف

درد خفیف و قرمزی در محل درمان، برای اکثر افراد گذرا و خوش خیم است و جای نگرانی ندارد. بیمارانی که دچار قرمزی و تورم موضعی در محل لیزر موهای زائد صورت می شوند، باید بدانند که پس از گذشت زمان بهبودی، این حالت برطرف شده و دیگر بازنمی گردد.

 • پوسته پوسته شدن

اگر از دستگاه لیزر غیر معتبر استفاده شود، پوسته پوسته شدن در محل لیزر رخ می دهد. اگرچه این امر آزاردهنده است، اما این مسئله به طور کلی منجر به مشکلات دائمی و پایدار نخواهد شد. به همین دلیل توصیه می شود حتما توصیه های پزشک بعد از لیزر موهای صورت جدی گرفته شود.

 • خطر کم عفونت

همیشه در هر روش حذف موهای زائد، امکان ایجاد عفونت وجود دارد. اگرچه این مسئله در رابطه با درمان با لیزر به ندرت اتفاق می افتد، اما عفونت می تواند در هر زخمی ایجاد شود . پیگیری مناسب، احتمال بروز این خطر را به صفر می رساند.

 • آسیب چشمی

در صورتی که عینک ایمنی را در طول فرآیند لیزر موهای زائد صورت استفاده نکنید امکان ایجاد آسیب چشمی وجود دارد، مخصوصاً هنگامی که می خواهید از لیزر موهای زائد صورت استفاده کنید. همیشه در طول درمان محافظ چشم را بپوشید.

 • تغییرات رنگدانه ای

پس از لیزر، تغییرات رنگدانه ای در پوست رخ می دهد. ممکن است پوست در محل لیزر موهای زائد صورت به طور موقت روشن تر یا تیره تر شود. تغییر رنگ به تدریج به حالت عادی بر می گردد.

 • تاول در اثر لیزر موهای زائد صورت

اگر چه این امر بسیار نادر است، اما سوختگی و تاول در محل  لیزر موهای زائد صورت می تواند نتیجه ی مستقیم عدم مهارت در انجام لیزر توسط افراد غیر حرفه ای اتفاق بیافتد. اگر قبل از استفاده از لیزر پوست به درستی خنک و سرد شود، قاعدتاً سوختگی نباید رخ دهد. حتما مطمئن شوید که فرد انجام دهنده ی این کار باتجربه است.

 • تشکیل بافت اسکار (جوشگاه)

تشکیل اسکار معمولاً اتفاق نمی افتد، اما چنانچه صورت بگیرد، دائمی است. خطای فرد انجام دهنده ی لیزر در حین درمانممکن است باعث ایجاد بافت اسکار شوند.

اگر برای لیزر موهای زائد صورت خود به بهترین کلینیک لیزر مو مراجعه کنید که دارای مدارک و جواز لازم باشند و همچنین متخصصان با تجربه همراه با دستگاه های پیشرفته لیزر را انجام دهند و شما نیز نکات قبل و بعد از لیزر را رعایت کنید و در تمامی جلسات حضور داشته باشید ، لیزر موهای صورت هیچ عوارضی نخواهد داشت اما در غیر این صورت باید منتظر عوارض لیزر مو باشید.

برخی افراد هم میپرسند که آیا لیزر باعث ایجاد سرطان پوست میشود؟

 

آیا موهای نازک و کرکی صورت را می توان لیزر کرد؟

رد گذشته های دور هیچ راهی برای از بین بردن موهای کرکی وجود نداشت زیرا دستگاه ها قادر به تشخیص این موها نبودند اما با پیشرفت علم و تکنولوژی  دستگاه هایی طراحی و ساخته شدند و همچنین علم پزشکی و زیبایی پیشرفت کرد و امروزه شاهد خدمات لیزر موهای کرکی برای خانم ها و آقایان هستیم.

فقط این کار را در کلینیک های معتبر انجام دهید تا شاهد نتیجه معکوس نشوید.

 

هزینه لیزر موهای زائد صورت چقدر می باشد؟

هزینه لیزر موهای زائد با توجه به دستمزد پزشک ، جلسات درمانی ، نوع دستگاه و تعداد شات ها و غیره تعیین می شود.

به این نکته مهم توجه کنید که صرفا به خاطر هزینه به هز کلینیک لیزر مو زائد مراجعه نکرده و ابتدا درباره آن ها تحقیق کنید.


 • آیا استفاده از لیزر برای موهای زائد صورت می تواند سرطان­ زا باشد؟

  پرتوهای به کار رفته در لیزر، به طور سطحی وارد پوست می­ شوند و عمقی نیستند. انرژی این پرتوها عمدتا جذب ملانین می­شود و بر روی سایر ساختارهای پوست اثر ناچیزی دارد. به همین دلیل گفته می­شود که با استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد بدن، خطری بدن شما را تهدید نمی­ کند. توجه داشته باشید که از لیزر در درمان برخی از بیماری­ های پوستی استفاده می­ شود. به همین دلیل اگر به درستی استفاده شود، نمی­ تواند وسیله ­ای مضر باشد.

 • آیا امکان بروز واکنش پوستی به دنبال لیزر موهای زائد صورت وجود دارد؟

  پزشک معالج قبل از شروع دوره­ ی درمان، ابتدا به طور آزمایشی یک نقطه از بدن شما را با لیزر مورد امتحان قرار می ­دهد تا مطمئن شود واکنش غیر طبیعی به دنبال لیزر ایجاد نمی­ شود. بعد از کسب اطمینان، جلسات لیزر موهای زائد صورت آغاز می ­شود.

 • آیا لیزر موهای زائد صورت دردناک است؟

  تجربه ­ی شما از لیزر موهای زائد صورت مستقیما به آستانه­ ی تحمل درد شما بستگی دارد. گروهی از افراد ذکر می­ کنند که لیزر موهای صورت فقط باعث کمی سوزش می­ شود در حالی که گروه دیگری این فرایند را مثل برخورد کش با پوست صورت می دانند و کمی دردناک اعلام می کنند. 

 • آیا انجام لیزر صورت می ­تواند باعث آسیب به پوست صورت و چروکیدگی آن شود؟

  اگر لیزر با دستگاه مناسب و توسط اپراتور مجرب صورت بگیرد، احتمال آسیب پوست صورت شما بسیار اندک است و جای نگرانی وجود ندارد.

 • لیزر صورت در بارداری خطرناک است؟

  بهتر است در زمان بارداری برای لیزر موهای زائد صورت اقدام نکنید چرا که تا  همین لحظه تحقیقاتی درباره این موضوع دار حال انجام می باشد تکمیل نشده است.

 • لیزر موهای صورت چند جلسه است؟

  هر چقدر موهای صورت بیشتر باشند شما به تعداد جلسات بیشتری نیاز دارد که معمولا بین ۶ تا ۸ جلسه لیزر موهای زائد صورت کافی است.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید