X

آیا لیزر بیکینی باعث زگیل تناسلی میشود؟

آیا لیزر بیکینی باعث زگیل تناسلی میشود؟
آیا لیزر بیکینی باعث زگیل تناسلی میشود؟ - آیا لیزر موهای زائد باعث انتقال بیماری هایی مانند زگیل تناسلی و ایدز و تبخال تناسلی میشود؟این سوالی است که افراد زیای در ذهن دارند که در این مطلب جواب آنها را میگیرند.
لیزر درخشان
لیزر درخشان

از بین بردن موهای زائد با لیزر مخصوصا موهای زائد نواحی تناسلی به یکی از رایج ترین و معمولی ترین اقدامات زیبایی در جهان تبدیل شده است که موها را برای مدتی طولانی از بین میبرد و از شر آنها خلاص خواهید شد.

تمیز نگه داشتن ناحیه تناسلی و از بین بردن موهای زائد آن یکی از ساده ترین کارها برای پیشگیری از عفونت و از بین بردن بیماری های جنسی و تناسلی میباشد.

افرادی هم که از این خدمات زیبایی در کلینیک زیبایی استفاده میکنند طبیعتا نگران این هستند که آیا بیماری های جنسی از طریق دستگاه لیزر منتقل میشود.

مثلا از دیگر سوالات متداول این است که آیا لیزر بیکینی باعث زگیل تناسلی میشود؟ یا آیا لیزر موهای زائد باعث زگیل تناسلی میشود؟

در ادامه جواب این سوالات را مطالعه خواهید کرد.

 

زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی (Genital Warts) از رایج ترین بیماری هی جنسی است که در مردان و زنان دیده میشود و از بین بردن آنها به یکی از دغدغه های افراد مبتلا تبدیل شده است.

بیماری زگیل تناسلی یک بیماری عفونی است که عامل اصلی به وجود آورنده ی آن نوعی ویروس DNA دار با نام HPV یا پاپیلومای انسانی می‌باشد.

این زگیل ها بافت نرم و برجسته ای دارند و بر روی نواحی تناسلی و از طریق رابطه جنسی ظاهر میشوند که با درد و ناراحتی و خارش همراه هستند.

همچنین لازم به ذکر است که این زگیل ها از طریق رابطه دهانی هم متنقل میشوند و در برخی موارد بسیار خطرناک اند و میتوانند سرطان دهانه رحم و واژن هم برای بانوان ایجاد کنند.

زگیل‌های تناسلی درمان‏های مختلفی دارند. در بعضی از مواقع، یک عمل جراحی کوچک و بدون بیهوشی می‎تواند به شما کمک کند تا در زمان کوتاهی زگیل روی پوستتان را بردارید.

لیزر هم یکی از عوامل موثر بر زگیل‌های تناسلی است. اشعه‌های نور لیزر، بافت لیزر شده را می‌سوزانند و از بین می‏‎برند و زگیل خود به خود از سطح پوست جدا می‌شود.


علائم و نشانه های زگیل تناسلی

زگیل تناسلی

زگیل های تناسلی با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیستند زیرا ممکن است بسیار کوچک و هم رنگ پوست یا کمی تیره تر باشند.

این زائده های ایجاد شده شبیه گل کلم، صاف یا کمی زیر و حساس و یا ممکن است به شکل خوشه ای زگیل یا فقط یک زگیل تنها باشد.

زگیل تناسلی مردانه در نواحی زیر ظاهر میشود :

 • آلت تناسلی
 • اسکروتوم (کیسه بیضه)
 • کشاله ران
 • در داخل یا اطراف حنجره

زگیل تناسلی زنانه هم در نواحی زیر ظاهر میشود :

 • اخل مهبل (واژن)
 • مقعد
 • خارج از مهبل (واژن)
 • بر روی


راه های انتقال زگیل تناسلی

طبق مطالعات انجام شده زگیل تناسلی مثل ایدز یا دیگر بیماری های مقاربتی از طریق مایعات بدن منتقل نمیشود بلکه به راحتی میتواند از تماس پوستی با ناحیه آلوده انتقال پیدا کند.

رایج ترین شیوه های انتقال این ویروس رابطه جنسی واژینالی، مقعدی یا دهانی است اما استفاده از وسایل شخصی فرد آلوده مثل حوله و لباس زیر و ژیلت هم منتقل میشود.

بجز این موارد باید توجه داشته باشید که تماس با هر وسیله آلوده در کلینیک های لیزر و مراکز اپیلاسیون و ... نیز میتواند فردی را مبتلا کند.

 

آیا لیزر موهای زائد باعث زگیل تناسلی میشود؟

آیا لیزر موهای زائد باعث زگیل تناسلی میشود؟

لیزر موهای زائد یکی از امور بهداشتی و نظافت فردی است که باعث زیبایی و تمیزی خانم ها و آقایان میشود.

روند حذف موهای اضافی در هر قسمتی از بدن توسط لیزر ممکن است در یک یا چند جلسه توسط دستگاهی مخصوص و تکنسین های متخصص انجام میشود.

این روش امروزه بسیار رایج شده است و محبوبیت زیادی پیدا کرده است اما افراد نگران این هستند که آیا لیزر موهای زائد باعث انتقال بیماری های پوستی یا جنسی میشود؟

اگر جایی مطالعه کرده اید یا شنیده اید که بیماری هایی مانند زگیل و تبخال تناسلی یا بیماری هی دیگر تحت هیچ شرایطی از طریق لیزر منتقل نمیشوند اصلا باور نکنید.

اگر مراجعین و متقاضیان قبل از شما به این بیماری ها مبتلا باشند و موارد و نکات بهداشتی در محل مورد نظر رعایت نشده باشد این بیماری ها منتقل میشوند.

 

آیا لیزر بیکینی باعث زگیل تناسلی میشود؟

بیکینی از نواحی حساس بدن میباشد که ممکن است سریع تر از سایر قسمت های بدن آلوده شود و باعث انتقال بیماری و عفونت شود، به همین علت باید بهداشت کامل را در این نواحی رعایت کنید.

لیزر بیکینی از خدمات بهداشتی و زیبایی میباشد که درخواست های زیادی دارد اما زنان متعددی این نگرانی را دارند که آیا لیزر بیکینی باعث زگیل و تبخال تناسلی میشود؟

در این مورد هم باید گفت که اگر از این خدمات در کلینیک ها و مراکز لیزر مطمئن و شناخته شده استفاده کنید که هم دستگاه ها را زود به زود ضدعفونی میکنند و هم از سلفون های مخصوص روی دستگاه ها استفاده میکنند دیگر این نگرانی ها را نخواهید داشت.

کلینیک لیزر درخشان یکی از شناخته ترین و مورد اطمینان ترین مراکز لیزر در تهران میباشد که خدمات را به صورت اصولی و بهداشت کامل به متقاضیان عزیز ارائه میدهد.

 

جلوگیری از انتقال زگیل تناسلی از طریق دستگاه لیزر

آیا لیزر بیکینی باعث انتقال زگیل تناسلی میشود؟

همانطور که گفته شد متاسفانه زگیل تناسلی از طریق لیزر موهای زائد به خاطر تماس دستگاه با فرد بیمار منتقل میشود اما میتوان با رعایت نکات زیر این خطر را از بین برد :

استفاده از لیزر غیر تماسی : بعضی از دستگاه های لیزر موهای زائد سر غیر تماسی دارند و بدون تماس با پوست موها را از بین میبرند و با این دستگاه ها احتمال انتقال زگیل به صفر میرسد.(برای اینکه با این دستگاه ها آشنا شوید مطلب بهترین دستگاه لیزر مو را مطالعه کنید.)

استفاده از سلفون روی لیزر : وقتی شما به بهترین کلینیک لیزر مو مراجعه کنید، حتما روی سر تمامی دستگاه ها سلفون مخصوص را مشاهده میکنید که این سلفون ها از انتقال هرگونه بیماری جلوگیری میکنند.

همچنین بهتر است از لیزر موهای اضافی در سالن های زیبایی و آرایشگاه ها و ... خودداری کنید و به مراکز معتبر مراجعه کنید زیرا مکان های متفرقه اطلاعات کافی ندارند و بهداشت را جدی نمیگیرند.

 

نکات مهم درباره انتقال بیماری از طریق دستگاه لیزر

برای جلوگیری از انتقال زگیل تناسلی در لیزر بیکینی به موارد زیر توجه کنید :

 1. ضدعفونی کردن سر تماسی لیزر با الکل نمی تواند در مدت زمان کوتاهی ویروس hpv را از بین ببرد. پس اگر به جای سلفون شخصی از الکل برای ضدعفونی لیزرهای تماسی استفاده می شود، احتمال انتقال زگیل تناسلی هست.
 2. دستگاه ها و هندپیس های درمان باید پس از هر بار درمان به درستی تمیز شوند.
 3. اگر زگیل تناسلی فعال دارید که درمان نشده، نباید برای لیزر موهای زائد بیکینی اقدام کنید. چون باعث بیشتر شدن زگیل خودتان شده و هم باعث انتقال HPV از شما به مراجعین بعدی می شود.
 4. استفاده از لیزرهای تماسی برای رفع موهای زائد صورت، زیر بغل و نواحی به جز بیکینی نمی تواند باعث انتقال زگیل تناسلی به شما شود. چون زگیل تناسلی فقط در ناحیه بیکینی، واژن و کشاله ران ایجاد می شود.

 

روش های درمان زگیل تناسلی

کرایو تراپی (سرما درمانی)

در این روش از نیتروژن مایع برای یخ زدگی نواحی غیرطبیعی استفاده می شود. این ویروس به سرما حساس است و در دمای بسیار پایین نیتروژن مایع (196 درجه سانتی گراد) نابود میشود.

الکترو کوتر

جریان برق برای سوزاندن نواحی غیر عادی استفاده می شود.

داروهای تجویزی پزشک

 • پودوفیلین (ماده شیمیایی اعمال شده توسط پزشک)
 • Imiquimod(آلدارا، زایکلارا)
 • پودوفیلوکس (کندیلوکس)
 • اسید تری کلرواستیک (ماده شیمیایی اعمال شده توسط پزشک)
 • اسید بیکلرواستیک ، که همان کار را می کند.
 • کرم Imiquimod ، تقویت کننده سیستم ایمنی بدن که باعث تولید اینترفرون ها و سایر مواد سیستم ایمنی می شود
 • محلول یا ژل پودوفیلوکس ، که تقسیم سلول را متوقف می کند و باعث از بین رفتن بافت زگیل می شود
 • Sinecatechins ، نوعی عصاره چای سبز

 • آیا لیزر موهای زائد امکان انتقال زگیل تناسلی دارد؟

  اگر از خدمات لیزر در کلینیک های معتبر و بهداشتی استفاده کنید که از سلفون های مخصوص هر فرد استفاده میکنند، هیچ بیماری و عارضه ای انتقال پیدا نمیکند.

 • آیا لیزر بیکینی باعث بازگشت زگیل های رفع شده میشود؟

  اگر ضایعات زگیل کاملا ناپدید شده و دوره درمان تان هم کامل شده، لیزر موهای زائد بیکینی هیچ مشکلی ندارد.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • مهسا
  من متوجه شدم زگیل تناسلی گرفتم و علتش عدم تعویض دستکش اپراتور بوده من ازدواج نکردم و رابطه جنسی هم نداشتم و الان خیلی برام سخته که به واسطه تنبلی اپراتور بیمار بشم
  • مدیر سایت

   بله متاسفانه اگر در کلینیکی معتبر و بهداشتی از چنین خدماتی استفاده نکنید ممکن است دچار این عوارض شوید. آرزوی سلامتی برایتان داریم.

 • بهاره
  سلام وقت بخیر قبل از لیزر موهای بدن، با یک مداد سفید محل مورد نظر رو خط کشی میکنن. آیا امکان انتقال بیماری‌های پوستی و زگیل از طریق مداد هست؟ چونکه رو بدن‌های مختلف کشیده شده. دستگاه با بدن تماس داره ولی برای هر شخص سری یکبار مصرف استفاده میشه. ممنون
  • مدیر سایت

   سلام. بله انتقال از این منظر هم وجود دارد که کلینیک های مطمئن بهداشت این مورد را هم رعایت میکنند و حتی شما هم میتوانید از پرسنل مرکز مورد نظر درخواست کنید.

 • آرمیتا
  سلام خسته نباشید من دیروز رفتم لیزر یادم نیست دستگاه رو ضدعفونی کرد یا نه ولی روی دستگاه سلفون کشید و از ژیلت خودم استفاده کرد ی قسمت از بدنم زخم شده الان خیلی میترسم امکان داره ایدز و هپاتیت یا زیگل تناسلی بگیرم؟؟
  • مدیر سایت

   سلام. اگر تمام نکات ایمنی و بهداشتی رد مرکز لیزر رعایت شود جای نگرانی نیست.

   جای نگرانی نیست و میتوانید برای رفع نگرانی آزمایش لازم و مربوطه را انجام دهید.

 • ستاره
  مرکزی که من مراجعه میکنم معتبر و تمییز هست. اما دستگاهی که دارن سری مخصوص هر فرد نداره و برای هر فرد وقتی وارد میشه سلفون می کشند و همه چیز رو جلوی خودم تمییز میکنند آیا همین کافیه و جای نگرانی نیست؟؟؟
  • مدیر سایت

   بله این موارد کافی هستند.

   نه خداروشکر جای نگرانی ندارد.

 • زهره
  معمولا چند وقت بعد علایم زگیل بروز میکنه ؟ آیا درمان قطعی داره؟
  • مدیر سایت

   میتوان گفت زگیل تناسلی حدود 1 الی 2 هفته بعد از لیزر شروع به بروز میکند و متاسفانه درمان قطعی ندارد اما با روش های درمانی میتوان از افزایش آن جلوگیری کرد

 • اسرا
  سلام ببخشید استفاده از لیزر co2 برای منافذ و جای جوش صورت،آیا امکان انتقال ایدز وجود دارد؟؟ خواهش میکنم جواب بدید
  • مدیر سایت

   سلام

   اگر تمام نکات و پروتکل های بهداشتی رعایت شوند، خیر.

تماس بگیرید