X

آیا لیزر بیکینی درد دارد؟

آیا لیزر بیکینی درد دارد؟
آیا لیزر بیکینی درد دارد؟ این سوالی است که افراد زیادی قبل از انجام لیزر موهای زائد واژن از ما میپرسند.در این مطلب با جواب این سوال و راه های کاهش و تحمل درد و همچنین با دستگاهی که درد کمتری دارد آشنا میشوید.
لیزر درخشان
لیزر درخشان

لیزر موهای بیکینی یکی از خدماتی میباشد که در کلینیک زیبایی انجام میشود و واقعیات و شایعاتی در این زمینه وجود دارد و همین باعث ایجاد سوالاتی در ذهن بانوان میشود که یکی از مهم ترین آنها این است که آیا لیزر بیکینی درد دارد؟

ما در این مطلب تمام سوالات در ذهن شما را پاسخ داده ایم و راه حل های مناسبی را ذکر کرده ایم، پس پیشنهاد میکنیم تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

آیا لیزر بیکینی درد دارد؟

لیزر بیکینی را میتوان بهترین و اساسی ترین روش برای از بین بردن تمام موهای زائد و اضافی ناحیه تناسلی معرفی کرد که موها را برای مدت زیادی ریشه کن میکند و شما را از شر آنها خلاص میکند.

معمولا خانم هایی که تمایل به انجام این نوع لیزر دارند، ممکن است نسبت به دردی که ممکن است داشته باشد میترسند و استرس میگیرند.

قبل از اینکه به سوال لیزر بیکینی درد دارد پاسخ دهیم، باید بدانید که درد با سوزش کاملا متفاوت هستند.

دستگاه های لیزر برای از بین بردن ریشه موها از سیستم اشعه لیزر و نور استفاده میکنند و در نتیجه این امر بدون هیچ دردی انجام میشود اما در برخی مواقع ممکن است متقاضی کمی درد یا سوزش را احساس کند.

برای جلوگیری از تحمل درد و سوزش برای خانم هایی که حساس هستندف میتوانید درخواست تجویز بی حسی موضعی توسط متخصص داشته باشید.

 

درد لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی واقعیت دارد؟

برخی افراد از  ما میپرسند که آیا لیزر بیکینی برای دختر ضرر دارد؟

در جواب این سوال باید گفت که لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی هیچ آسیبی به شما وارد نمیکند و تمامی موارد در مورد سرطان و نازایی و ناباروری دختران و زنان شایعه ای بیش نیست.

تنها موردی که وجود دارد این است که ممکن است حین انجام این نوع لیزر کمی درد داشته باشید زیرا این ناحیه از سایر قسمت های بدن مانند دست و پا و ... نازک تر و حساس تر است.

اما به طور کلی باید گفت که این درد یا سوزش خیلی کم و قابل تحمل است و فقط چند ثانیه طول میکشد، البته برای کاهش و تحمل درد لیزر بیکینی میتوانید از کرم های بی حسی تجویز شده متخصص هم استفاده کنید.

 

آیا درد لیزر بیکینی طبیعی است؟

آیا لیزر بیکینی درد دارد؟

قبل از هر اقدامی، و قبل از اینکه بدانید این نوع لیزر چقدر درد دارد و چگونه میتوان آن را تحمل کرد یا کاهش داد، باید بدانید که درد لیزر بیکینی طبیعی است یا خطرناک است؟

لیزر موهای زائد که با دستگاه های مختلف انجام میشود برای سوزاندن ریشه و فولیکول های مو نواحی مورد نظر از گرما با مقدار زیاد استفاده میکنند.

پس کاملا طبیعی است که برخورد لیزر و گرما به پوست شما باعث ایجاد کمی درد و سوزشدر بافت های ناحیه مورد نظر باشد و هیچ جای نگرانی هم ندارد.

این خدمات زیر نظر اتحادیه جهانی ارائه میشوند و توسط سازمان بهداشت و دارو جهانی تایید شده اند و هیچ جای نگرانی بابت آسیب و صدمه ای وجود ندارد.

 

عوامل موثر در میزان درد لیزر موهای زائد واژن

عوامل زیادی وجود دارند که بر میزان و مقدار درد حین انجام لیزر و افزایش و کاهش آن موثر هستند.

از جمله این موارد میتوان به ناحیه مورد نظر اشاره کرد که ناحیه بیکینی به دلیل حساسیت بالا و نازک بودن پوست ممکن است درد بیشتری نسبت به خدماتی مانند لیزر موهای سینه داشته باشد.

علاوه بر این جنسیت هم در خدمات لیزر موهای زائد بسیار مهم است و چون خانم ها پوست ظریف تری نسبت به آقایان دارند، ممکن است درد بیشتری احساس کنند.

از دیگر نکات مهم در این زمینه نوع دستگاه است که اگر از بهترین دستگاه لیزر موهای زائد استفاده کنید هیچ دردی احساس نمیکنید.

کلینیک لیزر درخشان از معدود مراکز لیزری است که دارای مجهز ترین دستگاه ها و تجهیزات با متخصصانی با تجربه میباشد.

 

در جلسه لیزر بیکینی چه اتفاقی میافتد؟

تحمل و کاهش درد لیزر بیکینی

لیزر از اشعه و نور برای هدف قرار دادن رنگدانه های مو استفاده میکند.این نور از ساقه عبور میکند و به فولیکول مو میرسد و با گرما آنها را میسوزاند.

برای این کار پزشک یک دستگاه لیزر را به پوست شما نزدیک میکند و مقدار آن را تنظیم میکند.

همچنین بری کاهش درد و عوارض از ژل خنک کننده  و دستگاه خنک کننده هم استفاده میکند.

هنگامی که پزشک لیزر را فعال می کند، اشعه لیزر از طریق پوست شما به فولیکول های مو منتقل می شود. گرمای شدید پرتو لیزر به فولیکول‌های مو آسیب می‌رساند که این امر از رشد مجدد مو جلوگیری می‌کند.

این نوع خدمات نسبت به شرایط متقاضی زمان های متغیری دارد که در افراد مختلف، متفاوت است.

 

مدت زمان انجام لیزر ناحیه تناسلی

اگر به طور معمول بخواهیم حساب کنیم ، هرجلسه از لیزر موهای زائد بیکینی در حدود 8 دقیقه وقت می برد. و اگر مدت زمان آماده شدن برای لیزر را به آن اضافه کنیم، بیشتر از 10 دقیقه نخواهد شدو پس از اولین جلسه نتیجه کار را به وضوح خواهید دید.

 

بهترین زمان انجام لیزر موهای واژن

به طور کلی و برای رفع شایعات میتوان گفت که زمان مشخصی برای انجام لیزر بیکینی وجود ندارد و هر زمانی که فرد شرایط راحت تری داشته باشد بهترین زمان است.

منظور از شرایط این است که تعرق و عرق سوزی و سوختگی از مواردی هستند که باعث تشدید و افزایش درد بعد از لیزر میشوند، پس بهتر است به این نکات هم توجه داشته باشید.

 

مراقبت های قبل و بعد از لیزر بیکینی

نکات قبل از لیزر بیکینی

 1. 12 ساعت قبل از انجام لیزر بدن خود را اصلاح نمایید.
 2. قبل از لیزر حمام کنید.
 3. خودتان را برنز نکنید و یا در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید.
 4. لباس آزاد و راحت بپوشید.
 5. استرس و نگرانی نداشته باشید.

نکات بعد از لیزر بیکینی

 • از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • از برخورد آب به ناحیه لیزر شده جلوگیری کنید.
 • بعد از لیزر استراحت کنید.
 • در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
 • از پماد های تجویز شده در زمان مشخص و به درستی استفاده کنید.

 

نتیجه لیزر موهای زائد بیکینی

درد لیزر بیکینی

بعد از اینکه لیزر را انجام دادید، لازم نیست زمان زیادی صبر کنید تا نتیجه اصلی را مشاهده کنید.

با گذشت چند ساعت شما میتوانید نتیجه را ببینید انجام این اتمام کار نیست.

زمانی که برای بار دوم برای لیزر مراجعه کنید، شما در آن موقع نصفبیشتر موهای زائدتان را از دست داده اید. برای درمان قطعی و ریشه کن شدن دائم موها به حداقل 4 جلسه لیزر احتیاج دارید که پس از پایان این جلسات موهای زائد شما نزدیک به 80 درصد از میزان اولیه خود را از دست داده است و چیزی که باقی مانده، مقدارکمی موهای نازک و ضعیف است.

این تعداد جلسات نسبت به حجم و ژن خانم ها میباشد که ممکن است در برخی افراد تعداد جلسات کمتر و در برخی افراد بیشتر شود.

 

چگونه تحمل و کاهش درد لیزر بیکینی

لازم به ذکر است که اشعه لیزر ممکن است به مدت 24 ساعت در بدن باقی بماند که کاملا طبیعی و بی خطر است.

اگر این مورد باعث اذیت و ناراحتی شما میشود بسته های یخ را در نواحی مورد نظر نگه دارید.

همچنین اگر میخواهید باعث افزایش این درد نشوید، از رفتن به استخر و سونا و جکوزی و باشگاه و چنین مواردی خودداری کنید.

راهکار های کاهش درد لیزر بیکینی هم عبارتند از :

 • استفاده از کرم بی حس کننده
 • موهای بدن را کوتاه نگه دارید
 • سرعت را با توجه به راحتی خود تنظیم کنید
 • قبل از درمان به اندازه کافی آب بنوشید

 

کدام دستگاه لیزر درد کمتری دارد؟

از موارد مهم در زمینه درد لیزر بیکینی میتوان به این اشاره کرد که کدام دستگاه لیزر بیکینی درد کمتری دارد؟

به طور خلاصه میتوان گفت که هرچه یک دستگاه روش و مکانیزم مورد نظر خود را بهتر پیاده کند، درد کمتری را متوجه شما خواهد کرد.

دستگاهی که دارای تکنولوژی پیشرفته ای باشد و مجهز و مدرن باشد میتواند عملکرد بهترین نسبت به دستگاه های قدیمی تر داشته باشد.

بدون تردید بهترین و استاندارد ترین روش لیزر موهای زائد برای هر قسمتی از بدن لیزر الکساندرایت میباشد که با دستگاه لیزر الکس کندلا انجام میشود.

این دستگاه ها از یک ژل خنک کننده بسیار مرغوب و تاثیرگذار جهت خنک کردن پوست شما استفاده می کنند که موجب کاهش اثر حرارت بر روی بدن شما می شوند.

کلینیک لیزر درخشان هم از این دستگاه مطمئن برای ارائه خدمات لیزر استفاده میکند و همین باعث رضایت کامل تمام متقاضیان شده است.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • وجیهه
  من جلسه اول لیزر رفتم امادرد در ناحیه بیکینی دارم الان سه روزه لیز کردم☹☹☹😔😔
  • مدیر سایت

   احساس در تا 3 روز میتواند عادی باشد اما اگر درد آن حتی کم هم نشد پیشنهاد میکنیم به کلینیک و متخصص مورد نظر مراجعه کنید.

 • وجیهه
  من الان یک هفته از اولین جلسه ی لیزرم میگذره ودرد در ناحیه پایین بیکنی وپشتم دارم وهیچ التهاب وسوزش وقرمزی هم وجود نداشت ولی هم چنا دردم ادامه داره به متخصص زنان هم مراجعه کردم چکاپ کامل شدم ولی همچنان درد دارم میشه دز دستگاه بالا بود تازه یعنی من پوستمم ضخیمه☹☹☹
  • مدیر سایت

   چنین مواردی ممکن است به خاطر عدم حرفه ای بودن متخصصی که لیزر را انجام داده است، دستگاه مورد نظر یا عدم رعایت کردن نکات قبل و بعد از درمان باشد که ما در چنین شرایطی پیشنهاد میکنیم که به کلینیک مورد نظر مدوباره مراجعه کنید.

تماس بگیرید