X

لیزر مو های زائد گوش و بینی

09904747980 تلفن تماس
لیزر مو های گوش و بینی چگونه است؟
خیلی از شما خانم ها و آقایان از مو های زائد گوش و بینی خسته شده اید و قصد لیزر موهای گوش و بینی را دارید که ما به شمت توصیه میکنیم قبل از لیزر موهای گوش و بینی یک سری اطلاعات داشته باشید که در این مقاله وجود دارند.
لیزر درخشان
لیزر درخشان

در حال حاضر خدمات لیزر موهای بینی در کلینیک دلتا انجام نمی شود

آیا تا به حال درمورد لیزر موهای گوش و بینی شنیده اید؟

آیا تمامی افراد میتوانند مو های گوش و بینی خود را لیزر کنند؟

با مزایا و عوارض این روش آشنا هستید؟

این روش دائمی است یا موقت؟

لیزر مو های زائد گوش و بینی چقدر هزینه دارد؟

آیا میدانید برای این کار باید به کدام کلینیک زیبایی پوست و مو مراجعه کنید؟

افراد زیادی اطراف ما هستند که درون گوش و بینی شان مو های زائد زیادی وجود دارد و با اینکه میتوانند با روش های متعدد دیگر مثل کندن با موچین یا وکس آنها را از بین ببرند ، باز هم تصمیم به لیزر موهای گوش و بینی خود میکنند تا از شر مو های اضافی خلاص شوند.

هرچند که این روش هنوز بسیار رواج پیدا نکرده است و شناخته شده نیست ولی باز هم تا حدودی طرفداران و طلبه های زیادی پیدا کرده است.

لیزر مو های گوش و بینی با روش های متفاوت و دستگاه های متفاوت انجام میشود به همین علت مزایا و معایب و هزینه این درمان با لیزر قسمت های دیگر بدن کمی متفاوت است پس پیشنهاد میکنیم با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا به طور کلی با لیزر موهای گوش و بینی آشنا شوید.

 

لیزر مو های گوش و بینی

همانطور که همه ما مشاهده میکنیم هرچه بزرگتر میشویم مو های گوش و بینی نیز بیشتر میشوند و با اینکه خیلی خوشایند نیستند اما بسیار خوب و مفیدند.

موی گوش باعث محافظت از گوش در برابر اشیای خارجی و صداهای شدیدا بلند می شود، در حالی که موی بینی برای حس بویایی و چشایی مهم است و همچنین باعث گرم کردن هوایی که تنفس کردیم می شود و مانع از ورود آلاینده ها به بینی می شود.

معمولا گوش و بینی آقایان مو های بیشتری نسبت به خانم دارد و هر چه سن نیز بالا میرود ، رشد آنها نیز بیشتر میشود و ظاهر آقایان را تا حدودی نا خوشایند میکند.به همین دلیل بسیاری از آقایان از روش های موقت یا کوتاه مدت از بین بردن مو های گوش و بینی استفاده میکنند اما اگر کمی فکر کنند و روش های موقت و کوتاه مدت را با روش لیزر مو که بلند مدت است ، مقایسه کنند خودشان به راحتی متوجه فرق این دو گزینه میشوند.

رشد مو در گوش و بینی نشان دهنده این است که از بین بردن دائمی موهای این ناحیه با لیزر با فولیکول های موجود در زمان درمان مرتبط است و با افزایش سن فولیکول های موی جدیدی بوجود می آیند .فولیکول های موی جدید می توانند در نواحی ای که مو وجود دارد، رشد پیدا کنند و جایگزین فولیکول های از دست رفته شوند و مکمل و افزایش دهنده تعداد فولیکول های موجود شوند و باعث می شوند که در این نواحی از بدن موهای ضخیم تری وجود داشته باشد. یا اینکه فولیکول های جدید مو در نواحی از بدن رشد می کنند که پیش از این مو در آنجا روئیده نشده است.

میزان رشد مو های گوش و بینی اندازه نرمالی دارد اما همانطور که گفته شد هرچه سن بالا تر میرود معمولا رشد مو های گوش و بینی نیز بیشتر میشود و باید آن را کنترل کرد.

نواحی گوش و بینی از قسمت های مهم و حساس بدن هستند که اگر قصد لیزر مو های زائد گوش و بینی خود را دارید حتما باید به بهترین کلینیک های لیزر مو مراجعه کنید که دارای جواز و مدارک لازم هستند.

علاوه بر این ها یک کلینیک معتبر لیزر مو باید دارای پزشکان و متخصصان پوست مو باشد که خدمات درمان لیزر مو را با بهترین دستگاه لیزر مو انجام میدهند.

لیزر الكس سرد cutera یک لیزر برداشت موی پیشرفته شناخته شده است که با استفاده از آن می توان به سرعت، به راحتی و به شکلی موثر موهای زائد گوش و بینی را حذف کرد.

روش های دیگری برای از بین بردن مو های زائد گوش و بینی مانند وکس ، اصلاح یا کوتاه کردن و یا کندن مو ها وجود دارد که این روش ها موقت و کوتاه مدت هستند همچنین این روش ها باعث تحریک رشد مو میشوند و زمانی که دوباره مو ها رشد میکنند بیشتر نمایان خواهند شد.لازم است بدانید که کندن مو های گوش و بینی یا دستگاری کردن آنها باعث تشکیل جوش های بزرگ و دردناک داخل گوش و بینی میشود.

لیزر موی زاید گوش و بینی بهترین روش برای مدیریت موی ناخوشایند گوش و بینی است. با این حال، از آنجایی که موی این نواحی معمولا به دلیل تغییرات هورمونی در بدن روئیده می شود، به روش های درمانی بیشتر و تعداد درمان بیشتری نیاز است.در کلینیک تخصصی لیزر درخشان وضعیت شخصی شما را بررسی می کند و در مورد روش از بین بردن موی زائد و برنامه مراقبتی مناسب با نیازها و انتظارات شما ، توضیحاتی را ارائه می کند.

 

چگونگی لیزر مو های گوش و بینی

لیزر-موهای-گوش-و-بینی

قبل از هر چیری لازم است بدانید که وجود مو های درون گوش و بینی بی فایده و الکی نیست.مو های درون بینی مانند فیلتر عمل میکنند و از نفوذ گرد و غبار درون بینی و ریه جلوگیری میکنند و باعث میشوند هوای پاک وارد ریه شود.مو های درون گوش نیز علاوه بر اینکه از نفوذ گرد و غبار درون گوش جلوگیری میکنند ، باعث میشوند حشرات و موجودات خارجی کوچک نیز نتوانند وارد گوش شوند.

اما این مو ها در هر اندازه ای که باشند وظایف خود را انجام میدهند و اگر بیش از حد رشد کنند زیبایی صورت هر فردی را کاهش میدهند پس بهتر است به دنبال روشی برای از بین بردن آنها باشید.

حالا چه روشی بهتر از لیزر مو های گوش و بینی؟

لیزر مو های گوش و بینی هنوز خیلی پر طرفدار نشده است به همین علت پیدا کردن کلینیک ها معتبر که دارای بهترین دستگاه لیزر مو باشند و این درمان را به بهترین شکل انجام دهند کاری سخت است و نیاز به پرس و جو و اطلاعات زیادی دارد.

اما با این حال برای انجام این لیزر پزشکان دستگاهی مخصوص که از سری مجهز و قابل حرکت در میان راه های گوش می باشد استفاده می کنند. این دستگاه به راحتی اشعه خود را بدون کوچکترین آسیبی از لایه های پوستی عبور داده و به لایه های داخلی میرساند و فولیکول های مو را می سوزاند. این کار با توجه به تعداد جلسات درمانی در نهایت منجر به از بین رفتن موهای زائد افراد می شود.

در هنگام انتخاب روش مناسب برای رفع موهای زائد بینی و گوش ، چند فاکتور را در نظر داشته باشید؛ از جمله رنگ موهای زائد بینی و گوش، تعداد موهای زائد و میزان ضخامت آنها.

برای اینکه روش مناسبی را بتوانید انتخاب کنید، از مشاوره های متخصص پوست و مو هم حتما استفاده کنید.

 

نتیجه لیزر مو های گوش و بینی

پزشکان و متخصصان در زمینه پوست و مو همواره به این موضوع معتقدند که برای دریافت بهترین نتیجه از لیزر مو های گوش و بینی ، افراد مورد نظر حتما باید تمامی جلسات درمانی را در زمان خود و بدون وقفه بگذرانند.

علاوه بر این وقتی در جلسات قبل از لیزر مو کلینیک لیزر درخشان حاضر میشوید ، متخصصان ما یک سری نکات قبل و بعد از لیزر مو را به شما میگویند و حتما باید این توصیه ها را جدی بگیرید و انجام دهید تا خدایی نکرده عوارض لیزر مو را روی پوست و موی خود مشاهده نکنید.

البته با این حال افراد بسیاری هستند که پس از مشاهده نتایج اولین جلسه درمانی ، دیگر ادامه روند را دنبال نمی کنند و فکر می کنند که نتیجه نهایی حاصل شده است. اما باید بدانید که تقریبا یکسال طول می کشد تا لیزر موهای زائد گوش و بینی نتیجه بخش شود. از همین رو در نظر گرفتن توصیه های پزشکی از جمله مهمترین مواردی هستند که افراد باید به آن توجه داشته باشند.

 

تمام روش های از بین بردن مو های زائد گوش و بینی

لیزر-موهای-گوش

1 . اصلاح موهای گوش و بینی با قیچی

با کمک قیچی های مخصوص بینی می توانید موهای زائد بینی خودتان را که در صورت مشخص هستند را بدون آسیب به بافت های بینی خود، به راحتی کوتاه کنید.

برای اینکه موهای بینی تان را با قیچی اصلاح کنید ابتدا روبروی آینه بایستید، ترشحات مخاطی بینی تان را پاک کنید، قیچی را در دستانتان بگیرید و سرتان را هم عقب تر ببرید و شروع به اصلاح موهای بینی کنید.

2 . اصلاح موهای گوش و بینی با دستگاه موزن

یک راه دیگر برای اصلاح موهای زائد بینی، استفاده از دستگاه موزن الکتریکی است. دستگاه موزن الکتریکی از تیغه های گرد ساخته شده است و می توانید از داروخانه ها این دستگاه را تهیه کنید.

3 . از بین بردن مو های زائد گوش و بینی با وکس

به تازگی محصولی با نام وکس بینی به بازار آمده است که فقط برای حذف موهای زائد بینی طراحی شده است و می تواند شما را تا 4 هفته از شر موهای زائد بینی راحت کند. البته مدت زمان برگشت موها بستگی به نحوه ی انجام این روش و همچنین ژنتیک شما نیز دارد.

4 . دفع مو های زائد گوش و بینی با موچین

استفاده از موچین برای رفع موهای زائد یک روش ساده است که بسیاری از مردان آن را انتخاب می کنند اما این روش روشی بسیار کند است. به طور کلی کندن موهای بینی از ریشه باعث طولانی شدن و به تاخیر افتادن رشد مجدد موها می شود اما روش ایمنی نیست و معمولا توصیه نمی شود زیرا این روش علاوه بر آسیبی که بینی شما می زند می تواند درد شدیدی را نیز به دنبال داشته باشد.

5 . کرم های موبر

استفاده از کرم های موبر برای رفع موهای بینی به هیچ وجه توصیه نمی شود. کرم های موبر دارای ترکیبات قوی هستند که  شما را در معرض بخارهای سمی قرار می دهند و بینی هم واکنش های شدیدی نسبت به این مواد از خود نشان می دهد. کرم های موبر ترشحات مخاطی درون بینی شما را هم می سوزانند.

6 . ذوب کردن با مواد مخصوص

استفاده از محصولات از بین بردن مویی که ادعا می کنند مو را ذوب می کنند، برای نقاط حساسی مثل گوش و بینی توصیه نمی شود. تنوع گسترده ای از این محصولات برای استفاده در بخش های از بدن مثل پا که کمتر حساس هستند، تولید می شوند.

7 . لیزر مو های گوش و بینی

آخرین روش در واقع بهترین روش است. لیزر مو های گوش و بینی وقتی توسط فردی انتخاب میشود که به دنبال خلاص شدن از شر مو های گوش و بینی برای مدتی طولانی باشد.

پس اگر به دنبال حذف موهای زائد بینی و گوش به مدت زمان طولانی تر هستید و از اصلاح مکرر آن خسته شده اید لیزر موهای زائد یک روش مطمئن دیگر است که در صورت مناسب بودن برای شما و برآورده کردن انتظارات شما می تواند به شما کمک کند.

لیزر می تواند تعداد موهای زائد بینی و گوش را هم کمتر کند. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که رنگ موهای زائد بینی و گوش باید تیره تر از رنگ پوست باشد تا بتواند موثر واقع بشود؛ لیزر بر روی موهای زائدی که رنگ های روشن تری دارند، تاثیر خوبی نمی گذارد.

از دستگاه های پیشرفته برای لیزر موهای زائد بینی و گوش خودتان استفاده کنید زیرا فرآیند رفع موهای زائد بینی و گوش با لیزر مانند لیزر موهای زائد چانه و پشت لب کمی پیچیده و سخت است.

البته قبل از لیزر موهای زائد بینی و گوش تان لازم است با متخصص هم حتما مشورت کنید.

 

آیا از بین بردن مو های زائد گوش و بینی با روش های فوق خطرناک است؟

خطر داشتن یا خطر نداشتن از بین بردن مو های گوش و بینی بستگی به راه و روشی دارد که انتخاب میکنید.

شما میتوانید از روش های بالا یکی را انتخاب کنید و انجام دهید فقط باید حواستان باشد که بیش از حد استفاده نکند.درضمن لازم به ذکر است که هر کدام از روش های از بین بردن مو های زائد گوش و بینی اگر درست و اصولی توسط فردی متخصص و دستگاهی پیشرفته انجام شود هیچ خطر و عوارضی به همراه نخواهد داشت.

 

عوارض احتمالی دفع مو های زائد گوش و بینی

 1. درد
 2. افزایش موهای زائد بینی
 3. آسیب به ترشحات مخاطی درون بینی
 4. افزایش احتمال ورود مواد مضر به سیستم تنفسی

 

هزینه لیزر مو های گوش و بینی

هزینه لیزر مو یکی از مهم ترین مسائلی است که هر فردی قبل از انجام لیزر موهای گوش و بینی به آن میپردازد.به همین علت ما به شما پیشنهاد میکنیم قبل از انجام لیزر موهای گوش و بینی حتما در جلسات مشاوره تمامی سوالات خود را با پزشک متخصص مطرح کنید.

از جمله مواردی که روی قیمت لیزر مو های گوش و بینی تاثیر میگذارند میتوان به تخصص، مهارت، تجربه و توانایی پزشک، موقعیت جغرافیایی کلینیک، دستگاهی که مورد استفاده قرار میگیرد، تعداد جلسات درمانی، کیفیت خدمات و تجهیزاتی که ارائه می شود و همچنین ناحیه مورد نظر اشاره کرد.

مسلما هر چقدر کیفیت خدمات ارائه شده بیشتر باشد، هزینه نهایی نیز به همان نسبت افزایش پیدا می کند.

نکته مهم این است که لیزر موهای زائد نسبت به سایر روش های حذف موهای زائد گران تر هستند و بیمار باید از تجربه و مهارت متخصص آگاه باشد تا بعد از لیزر موهای زائد شاهد ایجاد اسکار در داخل بینی خود نباشد.

 

ماندگاری لیزر مو های زائد گوش و بینی چقدر است؟

لیزر موهای بینی

ماندگاری لیزر کردن موی گوش یکی از متداول ترین سوالاتی است که از جانب افراد پس از تصمیم به لیزر موهای گوش و بینی در ذهن افراد شکل می گیرد.

ماندگاری و مدت رشد نکردن مو های گوش و بینی به عوامل زیادی بستگی دارد که مهم ترین آنها تداوم حضور در جلسات درمان است و این تداوم میتواند بهترین نتیجه را به افراد تحت درمان هدیه دهد.

اما به طور کلی هر جلسه درمانی بین حدود ۱ ماه ماندگاری دارد و پس از ۶ جلسه درمانی، افراد برای تثبیت نتیجه حاصل شده هر چند وقت به کلینیک زیبایی مراجعه می نمایند.

 

به چند جلسه درمانی نیاز است ؟

شما به چند جلسه درمان نیاز دارید که هر شش هفته یک بار انجام می شود و تا زمانی که فولیکول مو از بین برود ادامه دارد.

 

لیزر موی گوش و بینی چگونه انجام می شود ؟

در لیزردرمانی از گرما برای صدمه زدن به فولیکول استفاده می شود. برخلاف روش های دیگر که باعث صدمه زدن یا خارش پرده حساس گوش می شوند.

لیزردرمانی از هیچ ماده شیمیایی استفاده نمی کند و قیمت مقرون به صرفه ای نیز دارد.

در حال حاضر خدمات لیزر موهای بینی در کلینیک دلتا انجام نمی شود


 • چه روش هایی برای از بین بردن موهای گوش و بینی وجود دارد؟

  1. اصلاح موهای گوش و بینی با قیچی
  2. اصلاح موهای گوش و بینی با دستگاه موزن
  3. از بین بردن مو های زائد گوش و بینی با وکس
  4. دفع مو های زائد گوش و بینی با موچین
  5. کرم های موبر
  6. ذوب کردن با مواد مخصوص
  7. لیزر مو های گوش و بینی
 • لیزر موهای گوش و بینی چه عوارضی دارد؟

  • درد
  • افزایش موهای زائد بینی
  • آسیب به ترشحات مخاطی درون بینی
  • افزایش احتمال ورود مواد مضر به سیستم تنفسی
 • لیزر موهای بینی و گوش چند جلسه است؟

  شما به چند جلسه درمان نیاز دارید که هر شش هفته یک بار انجام می شود و تا زمانی که فولیکول مو از بین برود ادامه دارد.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید