X

لیزر مو های زائد گوش و بینی

لیزر مو های گوش و بینی چگونه است؟

خیلی از شما خانم ها و آقایان از مو های زائد گوش و بینی خسته شده اید و قصد لیزر موهای گوش و بینی را دارید که ما به شمت توصیه میکنیم قبل از لیزر موهای گوش و بینی یک سری اطلاعات داشته باشید که در این مقاله وجود دارند.

لیزر درخشان
لیزر درخشان

آیا لیزر روش خوبی برای از بین بردن موهای گوش و بینی است؟ آیا لیزر موهای گوش عوارض وحشتناکی دارد؟

ما در این مقاله از کلینیک لیزر درخشان قرار است درباره لیزر موهای گوش و بینی، مزایا و عوارض آن صحبت کنیم و هر اطلاعاتی که نیاز است پیش از انجام لیزر بدانید را در اختیار شما قرار دهیم. 

 

آیا می‌توان از لیزر برای از بین بردن موهای گوش و بینی استفاده کرد؟

لیزر موهای گوش و بینی به تازگی مورد توجه قرار گرفته و است و در حال حاضر چندان محبوب نیست. لیزر موهای گوش می‌تواند انجام شود اما لیزر موهای داخل بینی آسیب‌های جبران ناپذیری به بافت مخاطی درون بینی و مویرگ‌های آن وارد می‌کند.

علاوه بر این نیاز است پیش از لیزر موهای زائد ناحیه مورد نظر شیو شود و امکان شیو کردن موهای درون بینی وجود ندارد. با توجه به دلایلی که بیان کردیم به هیچ وجه انجام این کار توصیه نمی‌شود.

 

نحوه لیزر موهای گوش چگونه است؟

لیزر موهای گوش

برای انجام این کار، یک دستگاه دستی و کوچک لیزر وجود دارد که پزشک یا اپراتور کلینیک آن را بر روی پوست شما در ناحیه گوش قرار می‌دهد.

اشعه لیزر این دستگاه از لایه‌های پوست عبور کرده و بر فولیکول‌های مو تاثیر می‌گذارد. گرمای لیزر باعث تضعیف ساقه و فولیکول موها شده و آن‌ها را از بین می‌برد. 

 

مزایا لیزر موهای زائد گوش چیست؟

 • آراستگی ظاهر فرد
 • کمک به زیبایی چهره
 • دائمی بودن
 • کم هزینه
 • افزایش اعتماد به نفس فرد
 • نظافت و بهداشت آسان‎تر
 • بدون نیاز به برش یا جراحت

 

لیزر موهای گوش چه عوارض وحشتناکی دارد؟

 1. احساس درد
 2. سوزش
 3. تورم
 4. قرمزی موقت

 

روش‌های مختلف از بین بردن موی زائد گوش و بینی

حذف موهای زائد گوش و بینی

اصلاح موهای گوش و بینی با موچین : از بین برد موهای بینی و گوش با موچین ساده‌ترین روش، اما دردناک و موقتی است. همچنین این روش برای اصلاح موهای بینی توصیه نمی‌شود، زیرا کند موهای بینی با موچین به بافت داخل بینی آسیب رسانده و باعث خونریزی می‌شود.

اصلاح موهای گوش و بینی با قیچی : اگر موهای بینی شما مشخص هستند، می‌توانید روبروی آینه بایستید، سر خود را به عقب برده و با کمک قیچی موهای بینی خود را بدون آسیب بافتی کوتاه کنید. این روش بهترین و بی‌خطر ترین راه برای از بین برن موهای بینی است.

همچنین موهای روی گوش را نیز می‌توانید با قیچی و با دقت کافی کوتاه نمایید.

اصلاح موهای گوش و بینی با دستگاه موزن : یکی دیگر از روش‌ها استفاده از موزن‌های الکتریکی است که دارای تیغ‌های گرد بوده و شما می‌توانید از داروخانه نیز آن را تهیه نمایید.

اصلاح موهای گوش و بینی با وکس : برای حذف موهای داخل گوش و بینی می‌توانید از وکس نیز استفاده کنید. اما این روش برای موهای بینی توصیه نمی‌شود؛ زیرا با کندن موهای داخل بینی، به بافت داخلی آن آسیب می‌بیند.

اصلاح موهای گوش و بینی با کرم‌های موبر : این روش به هیچ وجه برای از بین بردن موهای داخل بینی و گوش توصیه نمی‌شود؛ زیرا کرم‌های موبر دارای ترکیبات قوی و بخارات سمی هستند و می‌توانند آسیب جدی به سیستم تنفس شما وارد کنند.

اصلاح موهای گوش و بینی با لیزر : لیزر مو برای شما که از اصلاح مکرر به روش‌های مختلف خسته شده‌اید و به دنبال راهی نسبتا دائمی می‌گردید، روش بهتری است. 

 

مراقبت‌های قبل و بعد از لیزر موهای زائد گوش

 • از حداقل چند روز قبل از انجام لیزر از قرار گرفتن در برابر نور خورشید خودداری نمایید.
 • موهای گوش خود را 24 ساعت قبل از لیزر شیو کنید.
 • از وکس برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده نکنید.
 • پس از انجام لیزر نیز در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید.
 • در صورت تورم ،قرمزی و التهاب از کرم‌های ترمیم‌کننده مانند زینک اکساید استفاده نمایید.
 • تا چند ساعت پس از لیزر از سونا و جکوزی استفاده نکنید.
 • تا یک روز بعد از لیزر از دوش آب گرم خودداری کنید.

 

از بین بردن موهای گوش به چند جلسه لیزر نیاز دارد؟

لیزر موهای بینی

تعداد جلسات لیزر موهای گوش به طور معمول حدود 6 تا 8 جلسه است، اما در آقایان می‌تواند به 8 تا 10 جلسه نیز برسد. فاصله بین جلسات از 30 روز آغا و به 45 یا 60 روز نیز می‌رسد. علاوه بر این تعداد جلسات مورد نیاز برای این کار به جنس، حجم و ضخامت موها بستگی دارد.

 

عوامل موثر بر هزینه لیزر موهای گوش

هزینه لیزر موهای زائد گوش به طور کلی تحت تاثیر عواملی مانند تعداد جلسات لیزر، نوع دستگاه، جنسیت مراجعه‌کننده، موقعیت جغرافیایی کلینیک، نوع روش انتخابی و … است و نمی‌توان برای آن رقم دقیق و مشخصی بیان کرد.

 

enlightened مطالب پیشنهادی : لیزر بیکینی ، لیزر فول بادی ، لیزر موهای زائد آقایان

 

آیا از بین بردن موهای زائد گوش با لیزر ماندگاری دارد؟

لیزر موهای گوش و بینی

اثرات لیزر در هر جلسه درمانی معمولا حدود 1 ماه باقی می‌مانند و با تکرار جلسات لیزر این ماندگاری بیشتر شده و فولیکول‌های مو تقریبا به طور کامل از بین می‌روند. یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که بر این موضوع تاثیرگذار است، تداوم و رعایت فاصله زمانی بین جلسات لیزر است.

همچنین جنس و ضخامت موهای روی گوش نیز یکی دیگر از فاکتورهای تاثیرگذار بر ماندگاری و اثر بخشی لیزر است. هرچه مو ضخیم تر و تیره تر باشد، تاثیرات لیزر نیز بیشتر می‌شود.

 

افراد مناسب برای لیزر موهای زائد گوش

به طور کلی تمامی افراد بالای 16 سال هم بانوان و هم آقایان می‌توانند از لیزر برای از بین بردن موهای زائد، بخصوص موهای گوش خود اقدام نمایند. 

 

سخن پایانی

همانطور که در ابتدای این مطلب به آن اشاره کردیم، لیزر موهای بینی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود و بهتر است از انجام این کار صرف نظر نمایید. برای لیزر موهای گوش خود نیز بهتر است به کلینیک تخصصی و با تجربه مراجعه نمایید تا از خطرات احتمالی این کار در امان باشید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.
 


 • چه روش هایی برای از بین بردن موهای گوش و بینی وجود دارد؟

  1. اصلاح موهای گوش و بینی با قیچی
  2. اصلاح موهای گوش و بینی با دستگاه موزن
  3. از بین بردن مو های زائد گوش و بینی با وکس
  4. دفع مو های زائد گوش و بینی با موچین
  5. کرم های موبر
  6. ذوب کردن با مواد مخصوص
  7. لیزر مو های گوش و بینی
 • لیزر موهای گوش و بینی چه عوارضی دارد؟

  • درد
  • افزایش موهای زائد بینی
  • آسیب به ترشحات مخاطی درون بینی
  • افزایش احتمال ورود مواد مضر به سیستم تنفسی
 • لیزر موهای بینی و گوش چند جلسه است؟

  شما به چند جلسه درمان نیاز دارید که هر شش هفته یک بار انجام می شود و تا زمانی که فولیکول مو از بین برود ادامه دارد.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید