X

میکرودرمابراسیون

میکرودرمابراسیون چیست و چگونه است؟
میکرودرمابراسیون یکی از روش های کاربردی برای جوانساز و لایه برداری پوست میباشد که تمام بافت و ذرات مرده پوست را از بین میبرد و ذرات جدید را جایگزین آنها میکند که چهره ای زیبا و جوان را با قیمت مناسب برای شما ایجاد میکند.
لیزر درخشان
لیزر درخشان

احتمالا شما عزیزی که قصد خواندن این مقاله که در مورد میکرودرمابراسیون است را دارید روی صورتتان چین و چروک و خطوطی ایجاد شده است که دلایل مختلفی دارد و قصد از بین برمیکرو درما براسیوندن آنها را دارید.

این خطوط بنا بر دلایل مختلف مانند بالا رفتن سن و اعصاب و موارد دیگر روی پوست ایجاد میشود که برای حل این مشکل باید به کلینیک زیبایی مراجعه کنید و از روش های مختلف جوانسازی پوست استفاده کنید.

میکرو درمابراسیون هم از روش های این  خدمات است که در این مقاله به صورت کامل با این خدمات آشنا خواهید شد.

 

میکرودرمابراسیون چیست؟

میکرو درمابراسیون یک روش لایه برداری پوست است که برای جوانسازی و تازه سازی پوست استفاده میشود و مهم ترین هدف و کاربرد آن از بین بردن نشانه های بالا رفتن سن یا همان خطوط و لکه های روی صورت است که وقتی از این خدمات استفاده میکنید ، لایه ای از روی پوست شما برداشه میشود و این موارد به کلی محو میشوند.

این خدمات یک عمل غیر تهاجمی برای جوانسازی پوست است که توسط دستگاه مخصصو انجام میشود که دستگاه لایه سطحی پوست شما را به داخل خود میکشد و با کمک جریان هوا یا بخار حاوی اکسید آلومینیوم پوست را تمیز میکند و پزشک متخصص بر تمامی این مراحل نظارت کامل دارد تا جایی از پوست یا حتی چشم ها آسیب نبینند.

این روش به قدری سریع و با سرعت و دقت بالا انجام میشود که اصطلاحا به این روش ، روش لایه برداری زمان نهار هم میگویند زیرا بعد از اتمام عمل هم ، فرد میتواند به کار و زندگی خود برسد و هیچ مشکلی وجود ندارد.

برای از بین بردن لکه های پوستی یا جوش های سر سیاه و ... کرم و پماد های درمابراسیون هم وجود دارند اما به صورت موقت این موار را از بین میبرند و کیفیت آنها هم مثل انجام عمل با دستگاه نیست زیرا دستگاه مخصصو این نوع درمان بافت ها و ذرات مرده پوست را کاملا از بین میبرد و جدا میکند و بعد از مدتی بافت های جدید جایگزین آنها میشوند و پوست را صاف و با طراوت میکنند.

همچنین به طور خلاصه میتوان گفت از این نوع روش لایه برداری پوست برای درمان اسکار زخمهای کوچک، تغییر رنگ پوست، آسیب های آفتاب و ترک پوستی یا استریا استفاده می شود.

 

پیلینگ مکانیکی پوست

خدمات میکرو درمابراسیون

برخی کلینیک ها و افراد و متخصصان هستند که میکرودرمابراسیون را با نام پیلینگ مکانیکی پوست هم میشناسند که اگر توسط دستگاخ مخصوص و پیشرفته و توسط متخصصی با تجربه و کاربلد انجام شود ، کاملا ایمن و مطمئن است و هیچ خطری ندارد و بهترین نتیجه را برای شما به ارنغان می آورد.

این خدمات تا حدودی شبیه خدمات فیس آپ است و کارایی های این روش دارد اما پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که اگر شرایط زیر را دارید از این روش استفاده کنید.

 • چهره شما برای خودتان خسته کننده و کسل کننده شده است.
 • پوست و یا بافت آن ناهموار شده است.
 • پوست شما دچار لک های مربوط به سن شده است.
 • لکه های تیره بخاطر وجود آکنه روی پوست شما به وجود آمده است.

طبیعی است که همه افراد با هر نوع پوستی و در هر سنی که هستند دوست دارند پوست و ظاهری جوان داشته باشند که این روش دمای درد آنهاست زیرا علاوه بر از بین بردن بافت های مرده پوست ، منافذ پوست را کاهش میدهد و جرم های درون آنها را مکش میکند که بعد از مدتی شاهد نتیجه مثبت و دلخواه و مد نظرتان خواهید شد که دیگر هیچ خط یا موردی روی صورتتان وجود نخواهد داشت.

اگر از افرادی که در سایر کشور ها بجز ایران در مورد این خدمات بپرسید حتما به عنوان یکی از بهترین روش های لایه برداری پوست از آن نام میبرند زیرا چندین سالی است که به یکی از محبوب ترین روش ها و خدمات زیبایی تبدیل شده است.

 

انواع روش های میکرو درمابراسیون

این خدمات در کلینیک های معتبر به چند روش تقسیم میشود که پزشک متخصص بعد از معاینه متقاضی ، بهترین روش را نسبت به شرایط وی انتخاب میکند که این روش ها عبارتند از :

کریستال

در این روش کریستال هایی که از آلومنیوماکسید و سدیم بی کربنات ساخته شده اند توسط دستگاه روی پوست حرکت داده میشوند و سلول های مرده پوست را از بین میبرند.

الماس

در این روش هم از تراشه الماس که توسط برش لیزری ساخته میشود و در اندازه های مختلف وجود دارد برای لایه برداری پوست استفاده میشود

 

مزایا و فواید میکرودرمابراسیون

فیلینگ مکانیکی پوست

هدف و مزریت اصلی این روش پاک سازی و جوانسازی و لایه برداری پوست است و در نتیجه پوستی شفاف به شما هدیه میدهد و نکته مهم این است که در هر سنی میتوانید از این خدمات تخصصی استفاده کنید.

سایر مزایا این روش موارد زیر هستند :

 • بهبود نرمی، بافت و روشنایی پوست
 • بهبود آکنه، اسکار و خال های ایجاد شده توسط افزایش سن
 • بهبود چین و چروک پوست
 • کاهش روزنه ها و جوش های سرسیاه
 • بهبود رنگ پوست
 • کاهش آسیب های خورشید
 • کاهش امکان ایجاد روزنه
 • کاهش سطح سبوم (روغن) پوست
 • کاهش سفتی پوست
 • افزایش ضخامت و مقاومت پوست
 • افزایش تراکم کلاژن
 • بهبود جای زخم و تیرگی های پوستی
 • کاهش خطرات ناشی از نور خورشید ملاسما (خال های قهوه ای و خاکستری ایجاد شده بر روی پوست)

 

کاربرد های پیلینگ مکانیکی پوست

 1. بر طرف کردن کدری پوست صورت
 2. از بین بردن رنگ پوست ناهمگون
 3. بر طرف کردن بافت پوست ناهمگون
 4. بر طرف کردن علائم پیری
 5. از بین بردن اسکارهای سیاه آکنه
 6. بر طرف کردن ملاسما یا همان نواحی یا نقاط تیر روی پوست
 7. بر طرف کردن اسکارخطوط و چین و چروک های ریز
 8. از بین بردن غیریکنواختی رنگدانه ها، لکه های پیری و لکه های قهوه ای
 9. بر طرف کردن منافذ بزرگ و جوش های سرسیاه
 10. بر طرف کردن جوش و آکنه
 11. از بین بردن شل شدن پوست
 12. بر طرف کردن تیرگی
 13. بر طرف کردن رنگ و بافت ناهموار پوست
 14. از بین بردن ملاسما
 15. بر طرف کردن آفتاب سوختگی

 

نکات و مراقبت های قبل از انجام میکرو درمابراسیون

میکرو درما براسیون

همانطور که گفته شد این روش یک عمل غیر تهاجمی سریع است و به راحتی و بدون خطر و عوارض انجام میشود و لازم نیست قبل از عمل هیچ کار خاصی انجام دهید.

اما نکته مهم این است که به دلیل اینکه این خدات زیبایی به صورت مستقیم با سلامتی سر و کار دارند ، بسیار حساس و با اهمیت هستند و بهتر است قبل از هر اقدامی اطلاعاتی دشاته باشید و مشورت های لازم را انجام دهید.

بعد از آن هم حتما به کلینیک های معتبر که دارای دستگاه مخصوص و پیشرفته هستند و این خدمات را متخصصانی با تجربه و کاربلد انجام میدهند مراجعه کنید تا بهترین نتیجه را دریافتن کنید.

 

چگونگی انجام میکرودرمابراسیون

برای اینکه این روش را در ذهنتان تصور کنید ف یک سبماده نازک را تصور کنید که هم میتوان به صورت دستی و هم با دستگاه به آرامی و حرفه ای روی پوست شما مالیده شود.

دو نوع میکرو درمابراسیون وجود دارد. یکی با استفاده از یک دستگاه دستی صورت می گیرد که ذرات ریز کریستال را روی پوست شما پخش می کند.
یک مکنده نیز به دستگاه متصل است که کریستال های تراشنده را به همراه پوست مرده به درون دستگاه برمی گرداند.

در روش جدیدتر از یک سمباده با نوک الماس استفاده می شود که برای تراشیدن به نرمی روی پوست شما حرکت داده می شود.
هر نوع درمان حدود نیم ساعت طول می کشد. همان طور که در این عمل لایه سطحی سلول های پوستی شما از بین برده می شوند شما ممکن است خارش خفیفی احساس کنید.

به علاوه شما ممکن است احساس لرزشی شبیه به ماساژ داشته باشید. همچنین از یک مکانیسم مکنده برای برداشتن پوست مرده استفاده می شود.

 

مراقبت های بعد از عمل پیلینگ مکانیکی پوست

میکرودرمابراسیون

پوست جزئی از بدن است که بسیار حساس است و بعد از این عمل هم حساستر میشود و احساس پوستی تازه و جدید را دارید.

به همین علت سعید کنید بیشتر از قبل مراقب پوستتان باشید و به پوستتان آسیبی وارد نکنید.

همچنین میتوانید با نظر پزشک از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید و سعی کنید اصلا در معرض نور خورشید و یا آلودگی هوا قرار نگیرید و در آخر هم بهترین نتیجه را مشاهده کنید.

 

عوارض و معایب میکرو درمابراسیون

همانطور که پیشنهاد کردیم برای این خدمات حتما به کلینیک های معتبر مراجعه کنید تا نتیجه ای بدون هیچگونه عوارض مشاهده کنید.

البته این عوارض بستگی به شرایط و نوع پوست فرد هم دارد و ممکن است برخی افراد دچار عوارض جانبی مثل کبودی ، قرمزی ، تورم و سوزش و همچنین ایجاد برخی لکه ها روی پوست شود اما بعد از مدتی به طور کامل از بین خواهند رفت.

 

enlightened مطالب پیشنهادی : تزریق بوتاکس ، تزریق مزوژل ، مزوتراپی ، فیساپ

 

نتیجه پیلینگ پوست

وقتی شما این لایه برداری را انجام دادید شما باید از یک مرطوب کننده و یا محصولاتی از این قبیل برای پوست خود استفاده کنید که پزشک شما به شما تجویز میکند . همچنین باید بطور کامل از پوست در مقابل آفتاب محافظت کنید.

بعد از پیلینگ کردن شما میتوانید با گذشت یک هفته از درمان براحتی به درمان های دیگر پوستی خود بپردازید و هیچ گونه محدودیتی برای درمان های دیگر ندارید.

این روش سلول های مرده پوست را از روی پوست با عملی سایشی از بین می برد و به پوست اجازه می دهد که سلول های جدید که بزرگ تر و سالم تر می باشند تولید کند.

همچنین تحقیقات نشان داده اند که این روش مشکلات بی قاعده و نامنظم پوستی را بهبود می بخشد و پروتئین ها و مواد دارویی را به خوبی منتقل می کند.

 

چه کسانی می‌توانند میکرودرمابراسیون را انجام دهند؟

هزینه میکرودرمابراسیون

ممکن است شنیده باشید که میکرودرمابراسیون برای افراد دارای پوست تیره و زیتونی رنگ مناسب نیست اما این گفته حقیقت ندارد. میکرودرماسیون برای انوع مختلف رنگ و نوع پوست مناسب است. همچنین برای پوست تمام سنین از پیر تا جوان مناسب است.

 

هزینه و قیمت خدمات میکرو درمابراسیون

خدمات زیبایی پوست و مو دارای قیمت های ثابت و مشخصی نیستند و قیمت آنها نسبت به یک سری موارد مشخص میشود که روی قیمت ها تاثیر میگذارند.

مواردی هم که روی قیمت این روش تاثیر میگذارند عبارتند از :

۱. تخصص و صلاحیت های متخصص
۲. تعداد جلسات
۳. نوع میکرودرمابراسیون
۴. محل کلینیک

 

سوالات متداول

1 . آیا میکرودرماسیون درد دارد؟

این خدمات دردناک نیست. بلکه بسته به نوع کریستال مورد استفاده ممکن است روی پوست خود احساس خارش کنید. شاید حتی بتوان گفت کمی هم آرامش بخش هم هست.

2 . آیا با میکرو درمابراسیون اسکار آکنه از بین می‌روند؟

این روش مخصوصاً برای از بین بردن انواع جای آکنه مناسب است. جای آکنه با از بین بردن پوست‌های مرده محو می‌شود. میکرودرمابراسیون همچنین می‌تواند عملکرد سلول‌ها را افزایش دهد که به تجدید و ترمیم اسکاری مانند اسکار آکنه کمک می‌کند.

3 . هر چند وقت یکبار به میکرودرمابراسیون نیاز دارید؟

این سوال مهمی است. اگر مشکلی پوستی دارید که می‌خواهید آن را درمان کنید، باید اینکار را هر چهار تا شش هفته برای گرفتن نتیجه خوب انجام دهید. اما اگر تنها برای درخشان شدن پوست خود اینکار را انجام می‌دهید، زمانی مشخصی وجود ندارد.

4 . چه موقع نتایج میکرو درمابراسیون را مشاهده می کنم؟

بسیاری از بیماران به جلسات متعددی نیاز دارند تا نتیجه ای مشاهده کنند. در درمان علائم پیری این جلسات ممکن است به شکل هفتگی، هر دو هفته یا ماهانه صورت بگیرد. بسیاری ادعا می کنند بعد از تعداد معینی جلسه درمانی به نتیجه رسیده اند و پوستی لطیف تر و روشن تر دارند.

5 . این نتایج تا چه مدتی باقی می مانند ؟

نتایج به طور کلی موقت هستند اما کسانی که پوست را از آسیب آفتاب محافظت می کنند و برنامه های مراقبتی پوست را رعایت می کنند نتایج طولانی تری می گیرند. با اینحال پوست روز به روز در حال پیرتر شدن است. جلسات پس از درمان برای حفظ وضعیت پوست بسیار ضروری است.


 • چه کسانی می توانند میکرودرمابراسیون را انجام دهند؟

  ممکن است شنیده باشید که میکرودرمابراسیون برای افراد دارای پوست تیره و زیتونی رنگ مناسب نیست اما این گفته حقیقت ندارد. میکرودرماسیون برای انوع مختلف رنگ و نوع پوست مناسب است. همچنین برای پوست تمام سنین از پیر تا جوان مناسب است .
   

 • آیا میکرودرماسیون درد دارد؟

  میکرودرمابراسیون دردناک نیست. بلکه بسته به نوع کریستال مورد استفاده ممکن است روی پوست خود احساس خارش کنید. شاید حتی بتوان گفت کمی هم آرامش بخش هم هست.

 • هرچند وقت یکبار به میکرودرمابراسیون نیاز دارید؟

  این سوال مهمی است. اگر مشکلی پوستی دارید که می خواهید آن را درمان کنید، باید اینکار را هر چهار تا شش هفته برای گرفتن نتیجه خوب انجام دهید. اما اگر تنها برای درخشان شدن پوست خود اینکار را انجام می دهید، زمانی مشخصی وجود ندارد.

 • خطرات میکرودرمابراسیون چیست؟

  هرگونه ناراحتی که توسط میکرودرمابراسیون ایجاد شود کوتاه مدت است. این ناراحتی ها می توانند قرمزی یا ورم باشند که در چند ساعت از بین می روند. بعد از آن ممکن است پوست شما برای چند روز خشک باشد.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید