X

لیزر موهای کرکی صورت و بدن

نتیجه لیزر موهای کرکی چگونه است؟
موای کرکی روی صورت و بدن تمامی افراد هستند و تنها راه از بین بردن دائمی آنها لیزر موهای کرکی است که این کار توسط دستگاه لیزر مجهز و طبق اصول انجام میشود و نتیجه خوبی هم دارد فقط باید یک سری نکات رعایت کنید
لیزر درخشان
لیزر درخشان

موهای کرکی از موهایی هستند که مقدار زیادی از آنها روی صورت یا بدن افراد مختلف از خانم ها و آقایان وجود دارد که بسیار هم آزار دهنده هستند.

این موهای بسیار حساس هستند و به همین دلیل است که افراد برای از بین بردن آنها از روی های موقت استفاده نمیکنند زیرا میترسند که شاید رشد این موها دائمی شود و شاید هم ضخیمتر شوند و به همین دلیل این متقاضیان به سمت روش های دائمی میروند تا برای مدتی طولانی از شر این موهای اضافی خلاص شوند.

این موهای بنا بر دلایلی مانند وراثت، ژنتیک و احتلالات هورمونی رشد میکنند و یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن آنها لیزر موهای کرکی است که در کلینیک زیبایی انجام میشود.

 

موی کرکی چیست؟

قبل از اینکه با لیزر موهای کرکی آشنا شوید بهتر است کاملا بدانید که موهای کرکی چه نوع موهایی هستند ، زیرا برخی افراد نمیدانند این موها دقیقا چجوری هستند و کجای بدن رشد میکنند و برای از بین بردن آنها باید چه کرد.

پوست انسان به طور کامل از مو پوشیده است بجز برخی مناطق مانند کف دست که هرگز در این مناطق مویی رشد نمیکند که این موها در افراد مختلف کاملا متفاوت است و این شرایط برای افراد یکسان نیست.

در مورد موی خشک، وز و فردار، موهای صاف یا موج دار زیاد شنیده اید موی ولوس یا همان کرکی نیز از انواع موها است که کمتر در موردش صحبت می شود.

این موها در خانم ها باعث طاس شدن نمیشود اما کیفیت و تراکم موها را تحت تاثیر قرار میدهد.

موهای کرکی موهایی نازک و سست و ضعیف هستند که نشانه هایی از جمله دو شاخه شدن انتهای مو ، خشک شدن و چرب شدن بیش از حد دارند و دلیل رشد این موها روی بدن هم ژنتیک و هورمون های بدن میباشند که زایمان، تغذیه ی بد، داشتن استرس، عفونت های موجود در سر و استفاده از برخی داروها از جمله آن ها هستند.

این موها را نمیتوان با روش های مختلف مانند وکس و شیو و تیغ برای مدت زیاد از بین برد و بعد از مدتی دوباره باعث اذیت آزار فرد میشوند و به همین علت پیشنهاد میکنیم برای از بین بردن بلند مدت این موها از خدمات لیزر موهای کرکی استفاده کنید که توسط دستگاه مخصوص و به صورت تضمینی در کلینیک ما انجام میشود.

 

لیزر موهای کرکی

یکی از مشکلاتی که تقریبا بیشتر خانم ها در سنین مختلف یا آقایان در سنین کم از آن ناراضی هستند ، وجود موهای کرکی و پرز مانند است که روی صورت یا روی قسمت هایی از بدن مثل کمر و شکم وجود دارند.

در گذشته کمی دورتر دستگاه های لیزر قادر به از بین بردن موها کرکی نبودند و فقط موهای ضخیم و سیاه را از بین میبردند اما پیشرفت تکنولوژی باعث شد تا موهای نازک و کرکی هم با لیزر کاملا از بین بروند.

این موها بسیار حساس هستند و ممکن است اگر از راهی نامناسب برای از بین بردن آنها استفاده کنید ، این موها ضخیمتر و بیشتر شوند و باعث درد سر و آزار بیشتری شوند.

تا مدتی پیش نتایج نشان میداد که لیزر موهای زائد برای موهای ضخیم و تیره تاثیر بیشتری داشت اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی دستگه هایی ساخته شده است که تمامی موهای اضافی بدن و صورت را که با هر رنگی باشند را از بین میبرد و نتایج مثبتی هم از خود به جای میگذارد.

فقط نکته ای که در این رابطه بسیار مهم است این است که برای از بین بردن این موهای کرکی باید به متخصصان با تجربه که در کلینیک های شناخته شده قرار دارند مراجعه کنید که برای این امور از بهترین دستگاه لیزر مو استفاده میکنند و همچنین نکته قابل توجه این است که برای از بین بردن این نوع موها به طور کلی و دائم نیاز به چندین جلسه پشت هم است.

دستگاه لیزر الکساندرایت و دایود از بهترین دستگاه های لیزر برای افراد آسیایی و ایرانی هستند و این دتسگاه ها کاملا موهای کرکی افراد را از بین میبرند.

 

لیزر موهای کرکی صورت

دستگاه لیزر موهای کرکی

حتما موهای نازک و پرز مانند را روی صورت برخی خانم ها دیده اید زیرا این موها بیشتر روی صورت یا بدن خانم ها رشد میکنند.

این موهای کرکی برای خانم هایی که به ظاهر و زیبایی صورتشان بسیار اهمیت میدهند ، بسیار آزار دهنده است و اعتماد به نفس آنها را کاهش میدهد.

خلاص شدن از شر موهای کرکی بسیار سخت است زیرا از طرفی دلایل مختلف مانند ژنتیک و تغییرات هورمونی باعث رشد آنها میشوند و از طرفی هم افراد با روش ها و درمان های مختلف جلوی رشد را میگیرند و همین باعث میشود روش های درمان مختلف تاثیرگذار نباشند.

به همین دلیل تمامی اینگونه خانم ها که ظاهر صورتشان برایشان مهم است از راه های مانند بند انداختن ، کنن موها با موچین یا حتی وکس و شیو استفاده میکنند اما بعد از گذشت مدتی مشاهده میکنند که همان موهای کرکی قبلی به موهایی ضخیم و تیره تبدیل شده اند و مقدارشان هم بیشتر شده است.

بعد از آن تازه به دنبال راه های مناسب و دائمی میگردند تا بتوانند از شر این موهای اضافی خلاص شوند.

بعد از اینکه جست و جو میکنند به خدمات لیزر میرسند که خدماتی بلند مدت با تاثیرات مثبت است و میتواند این مشکل را حل کند.

در صورتی که قصد از بین بردن موهای کرکی صورت خود را دارید پیشنهاد میکنیم ابتدا مطلب لیزر موهای صورت را مطالعه کنید و در صورت تمایل از این خدمات استفاده کنید زیرا نتایجی مثبت در افراد مختلف داشته است.

 

لیزر موهای کرکی بدن

از دیگر مشکلاتی که برای برخی خانم ها و بیشتر آقایان وجود دارد ، رشد موهای کرکی روی بدن است که برای افراد مختلف مخصوصا ورزشکاران بسیار آزار دهنده است.

اشخاصی هستند که بدون پرس و جو و مشورت یا مطالعه اقدام به از بین بردن این موها با روش های مختلف مانند تیغ و شیو میکنند و بعد از مدتی شاهد ضخیم شدن و بیشتر شدن این موهای بدن میشوند.

حالا ما قصد داریم به شما روشی از خدمات زیبایی معرفی کنیم که میتوانید تمامی موهای زائد روی بدنتان را مخصوصا موهای کرکی بدنتان را بدون هیچ مشکل و درد و خطری ، به صورت ایمنی و بلند مدت از بین ببرید.

همانطور که گفته شد معمولا بیشتر آقایان روی شکم و کمر موهای کرکی مشاهده میکنند و معمولا هم بیشتر آنها از وجود این موها رنج میبرند که ما به این آقایان پیشنهاد میکنیم از خدمات لیزر موهای زائد آقایان استفاده کنند زیرا تمامی متقاضیان قبلی ما از این خدمات راضی هستند و نتیجه دلخواه خود را دریافت کرده اند.

در صورت تمایل برای استفاده از این خدمات یا دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انجام و شرایط و قیمت ها میتوانید با شماره های ما تماس بگیرید.

 

تفاوت الکترولیزر با لیزر درمانی در از بین بردن موهای کرکی

روش های لیزر موهای کرکی

الکترولیز و لیزر هر دو روش های رایج برای از بین بردن موهای زائد و کرکی هستند اما با یکدیگر تفاوت هایی دارند.

لیزر بیشتر روی پوست روشن و موهای تیره اثر مثبت میگذارد و به طور کامل از بین میبرد.اشعه های لیزر ممکن است پوست ها تیره را بسوزاند و به همین علت پیشنهاد این خدمات برای افرادی با پوست روشن است.

حالا اگر جزو این افراد نیستید اصلا نگران نباشید.امروزه علم و تکنولوژی به قدری پیشرفت کرده اند که با روش ها و دستگاه های مخصوص میتوانید با موهای کرکی و نازک و روشن هم خداحافظی کنید.

در این تکنیک برخلاف آن چه در لیزر رخ می دهد، به جای رنگدانه، سلول های موجود در فولیکول مو مورد هدف قرار گرفته و تخریب می شوند.

نکته مورد توجه در الکترولیز این است که نوع و رنگ پوست و موی شما هیچ فرقی ندارد و هر شرایطی که دارید میتوانید از این خدمات استفاده کنید.

اما برتری لیزر نسبت به الکترولیز این است که سرعت آن بیشتر است و راحتتر انجام میشود مثلا لیزر موهای کرکی چانه معمولا حدود 15 دقیقه زمان می برد و به چهار تا هشت جلسه و به فاصله ی یک ماه در میان نیاز است در صورتی که این کار با الکترولیز حدود 1 ساعت زمان میبرد.

 

بهترین روش لیزر موهای کرکی

نسبت به تجربه و نتایجی که تا امروزه مشخص شده است ، لیزر موهای زائد ضخیم و تیره نتایج مثبت بیشتری نسبت به موهای نازک و روشن داشته اند.

لیزر موهای زائد یکی از خدمات زیبایی است که امروزه دارای روش های مختلفی است و بسیار پیشرفت کرده است و گسترده تر شده شده است.

تمامی روش های لیزر موهای کرکی دارای یک سری مزایا و یک سری معایب هستند و همچنین نتیجه روش های مختلف لیزر هم نسبت به شرایط هر فرد متفاوت است مثلا در برخی افراد نتایج خوب و بلند مدت و بدون عوارضی دارد اما در برخی افراد نتیجه خوبی نمیدهد.

در حال حاضر 3 روش برای این امر بسیار مناسب است و بیشتر نتایج در این روش ها مثبت بوده است.

لیزر الکساندرایت

لیزر موهای زائد به عنوان یکی از بهترین و پیشرفته ترین روش های لیزر موهای زائد و موهای کرکی با هر رنگ و ضخامتی شناخته شده است که این روش هم موهای اضافی را از بین میبرد و هم با حذف رشد موها باعث جوانسازی پوست هم میشود.

با استفاده از روش الکس و با گذراندن چندین جلسه لیزر تمامی موهای کرکی صورت یا بدن شما به طور کامل و برای مدتی طولانی از بین میروند.

لیزر ان دی یانگ (Nd: YAG)

یکی از جدید ترین روش های لیزر درمانی است که برای تمام تیپ های پوست و مو کاربرد دارد و کاملا موها را از بین میبرد.

اشعه های این دستگاه لیزر با قدرت نفوذ بالای که دارند می توانند بدون آسیب زدن به سلول های ساختاری پوست وارد فولیکول مو شده و آن را از بین ببرد.

لیزر ان دی یانگ برای از بین بردن موهای نازک و روشن و کرکی یکی از بهترین انتخاب ها است زیرا با قدرت نفوذ زیاد به راحتی روی فولیکول های کوچک مو های نازک تاثیر گذاشته و باعث ضعف ریشه و در نتیجه از بین بردن آن ها می شود.

 

بهترین دستگاه لیزر موهای کرکی

لیزر موهای زائد کرکی

قبل از اینکه هر اقدامی برای خدمات زیبایی یا لیزر انجام دهید ، بهتر است پرس و جو و مشورت های للازم را درمورد خدماتی که قرار است انجام دهید ، بکنید.

بعد از اینکه مطمئن شدید حالا وقت آن است که به دنبال یک کلینیک معتبر که دارای پزسکان متخصص و دستگاه ها و تجهیزات به روز و پیشرفته است باشید.

لیزر موهای زائد مخصوصا موهای کرکی خدمات حساسی هستند که اگر توسط فردی با تجربه و دستگاهی مجهز انجام نشود ممکن است مشکلاتی را برای متقاضی ایجاد کند.

تمامی خدمات لیزر دارای دستگاه مخصوصی هستند این یعنی اینکه لیزر موهای زائد کرکی که نسبت به سایر موارد سختتر است هم باید توسط دستگاه مخصوصی انجام شود.

دستگاه ها لیزر معمولی معمولا برای موهای ضخیم و تیره استفاده میشوند اما موهای کرکی که از بین بردن آنها بسیار سختتر است باید حتما با دستگاه های پیشرفته و مخصوص خودشان انجام شود.

بهترین دستگاه ها برای این خدمات موارد زیر هستند و برای اینکه با بهترین دستگاه های لیزر مو آشنا شوید پیشنهاد میکنیم مطلب بهترین دستگاه لیزر مو را مطالعه کنید.

لیزر Alex : دارای طول کوتاه با انرژی و قدرت زیاد است و به همین دلیل برای اغلب پوست ها و موها با رنگ های مختلف مناسب است.

لیزر Speed : دارای طول موج بالاتری نسبت به لیزر الکس است و می تواند با ورود به لایه های زیرین پوست و تخریب فولیکول مو با سرعت بیشتر در رفع موهای زائد موثر باشد.

لیزر Nd:YAG : دارای طول موج های بسیار بلند با انرژی کمتر است که مناسب برای پوست های تیره و موهای نازک قابل استفاده است.

دستگاه اسکلپیون مدیو استار : این دستگاه ساخت کشور آلمان بوده و زیر مجموعه کمپانی معتبر زایس است که در زمینه اپتیک سرآمد و زبانزد جهان می باشد. دستگاه لیزر اسکلپیون مدیواستار با ارسال دو طول موج  همزمان و همچینین منوی اختصاصی برای موهای نازک در زمینه لیزر بخصوص موهای نازک متفاوت عمل میکند.

 

آیا تمامی دستگاه های لیزر قادر به حذف موهای کرکی هستند؟

شاید چنین سوالی برایتان پیش آید و در جواب به این سوال باید گفت که هرکدام از روش های از بین بردن موهای زائد با لیزر دارای نحوه انجام و دستگاه مخصوص هستند و هر دستگاهی برای روش های مختلف یا نواحی مختلف بدن و صورت کاربرد ندارد.

دستگاه های معمولی لیزر بیشتر قادر به حذف موهای ضخیم و تیره هستند اما دستگاه لیزر موهای کرکی قارد به حذف موهای نازک و روشن و کرکی و پرز مانند هم میباشد.

پس در انتخاب دستگاه دقت کنید.

 

نکات و مراقبت های قبل از لیزر موهای کرکی

لیزر موهای کرکی بدن

 • قبل از انجام خدمات از اپیلاسیون و اپیدمی خودداری کنید.
 • 24 ساعت قبل از درمان موها را بتراشید.
 • از کرم های لایه بردار خودداری کنید.
 • از برنز کردن دوری کنید.
 • دوری از نور خورشید
 •  مصرف کافئین ممنوع
 • منع مصرف دارو

 

چگونگی لیزر موهای زائد کرکی

وقتی شما کلینیک و متخصص مورد نظر خودتان را پیدا میکنید ، باید به کلینیک مراجعه کنید.

اولین جلسه حضور شما همراه با خوش آمد گویی گرمی است و بعد از آن پزشک متخصص شما را به طور کامل معاینه میکند و بعد از بررسی کامل پوست و مو و شرایط شما ، بهترین روش و بهترین دستگاه را برای شما انتخاب میکند و زمان انجام خدمات را مشخص میکند.

در روز مشخص شما در محل حضور پیدا میکنید ، پزشک متخصص محل مورد نظر بدن یا صورت شما را کاملا ضدعفونی میکند و پس از تمیز کردن پوست شما ، نوبت به تنظیم درجات دستگاه برای انجام خدمات میشود.

سپس پوست شما به چند قسمت تقسیم میشود و کار لیزر انجام میشود.

در این بین در صورتی که بیمار احساس درد و ناراحتی کند از بی حسی موضعی استفاده میشود.

این امور در چند جلسه انجام میشود تا موهای نواحی مورد نظر به طور کامل و طبق درخواست متقاضی از بین برند.

 

توصیه ها و مراقبت های بعد از لیزر موهای کرکی

لیزر موهای کرکی صورت

 • تا 48 ساعت از برنز کردن و نور مستقیم خورشید دوری کنید.
 • در صورت درد یا سوزش از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • از ورزش های سنگین که باعث تعرق میشوند دوری کنید.
 • جلوگیری از صدمات احتمالی
 • از گرم شدن پوست جلوگیری کنید
 • استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی ممنوع
 • آب فراوان بنوشید

 

افراد مناسب برای انجام لیزر موهای نازک کرکی

به طور کلی این خدمات دارای محدودتی نیست اما افراد باردار، افراد با مشکلات عصبی، افراد با بیماری های عفونی و کسانی که باید مدت طولانی در معرض نور آفتاب قرار بگیرند کاندیداهای مناسبی برای انجام لیزر نیستند.

افراد دیگر هم اگر از روش مناسب  و دستگاه مخصوص و زیر دست فردی با تجربه از این خدمات استفاده کنند ، نتیجه دلخواهشان را دریافت میکنند.

 

نتیجه لیزر موهای زائد کرکی

نتیجه لیزر موهای زائد مخصوصا موهای کرکی بستگی به شرایط مختلفی دارد که از مهم ترین آنها میتوان به نوع روش ، نوع دستگاه و مهارت پزشک دارد که خدمتتان عرض کردیم.

بجز این موارد مثلا اگر فرد متقاضی نکات قبل و بعد از انجام لیزر را طبق گفته های پزشک و به درستی رعایت کند هم باعث میشود نتیجه این کار مثبت و طبق سلیقه متقاضی باشد.

البته نتیجه لیزر درمانی بستگی به موارد دیگری هم دارد که عبارتند از :

 • نواحی درمان
 • ضخامت مو
 • نوع پوست
 • رنگ
 • نوع لیزر مورد استفاده

 

عوارض لیزر موهای کرکی

هزینه لیزر موهای کرکی

همانطور که گفته شد در صورتی که برای این کار به یک کلینیک با پزشکان و متخصصان با تجربه مراجعه کنید که روشی مناسب برای شما انتخاب کنند و خدمات را همراه با دستگاه مخصوص انجام دهند ، هیچگونه عوارضی به دنبال نخواهد داشت.

همچنین رعایت نکات قبل و بعد از درمان هم به میزان و نوع عوارض تاثیر میگذارند.

از عوارضی که برای برخی افراد ایجاد میشود و بعد از مدت کوتاهی از بین میروند میتوان به سوزش و خارش ، کمی درد و سوختگی و در بعضی مواقع زخم و تاول اشاره کرد.

 

تعداد جلسات درمانی چقدر است؟

انجام این روش به این صورت است که در چند جلسه اول برخی از موها از بین میروند یا کم رنگ و محو میشوند و در جلسات بعدی سایر موها به طور کامل از بین میروند.

معمولا برای این روش بین 8 تا 12 جلسه مورد نیاز است تا نتیجه دلخواهی بگیرید البته این تعداد برای افراد مختلف متفاوت است و نسبت به مقدار و نوع پوست و موی آنها  مشخص میشود.

 

دلایل رشد مجدد موها بعد از لیزر چیست؟

عوارض لیزر موهای کرکی

 1. کاندید مناسبی برای لیزر نباشند.
 2. دستگاه لیزر مناسب این روش نیست.
 3. فرد متقاضی داروهایی مصرف میکند که باعث رشد موهای میشود.
 4. رعایت نکات قبل و بعد از درمان
 5. رعایت نکردن زمان و فاصله بین جلسات

 

هزینه لیزر موهای کرکی

اگر این روش درمانی را با سایر روش های خانگی مانند تیغ و شیو وکس و ... برای بلند مدت مقایسه کنید حتما متوجه میشوید که این روش چقدر هم در زمان و هم در هزینه به صرفه تر است.

همانطور که آگاه هستید اینگونه خدمات زیبایی دارای قیمت مشخصی نیستند زیرا هر فرد درخواست خواصی دارد و متقاضی هم ممکن است دارای شرایط متفاوتی باشد.

اما به طور کلی میتوان گفت که این خدمات بستگی به مواردی مانند ناحیه درمان ، روش و دستگاه انتخابی ، مدارک تحصیلی و درجه تحصلات پزشک ، مهارت و تجربه پزشک و همچنین تعداد جلسات دارد که این موارد روی قیمت تاثیر گذارند.

البته ما به شما این تضمین را میدهیم که تمامی روش های لیزر درمانی در کلینیک ما همراه با کیفیت بالا و همچنین قیمت های مناسب ارائه میشود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا آگاهی از قیمت ها با ما تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

1 . بهترین زمان برای لیزر درمانی کی است؟

همانطور که گفته شد بعد از لیزر درمانی بهتر است برنز نکنید و آفتاب مستقیم به صورت شما نخورد پس بهتر است در فصل های سردتر سال مثل پاییز یا زمستان از این خدمات استفاده کنید.

2 . فاصله میان جلسات چقدر است؟

پزشک متخصص در جلسه مشاوره اولیه تعداد جلسات و فاصله بین جلسات را مشخص میکند اما معمولا این فاصله بین 2 تا 4 هفته میباشد.

3 . آیا لیزر موهای نازک کرکی درد دارد؟

خیر زیرا تکنولوژی بسیار پیشرفت کرده است و همچنین دستگاه مخصوص لیزر موهای نازک کرکی دارای خنک کننده است و درد را کاهش میدهد.همچنین برخی پزشکان از بی حسی هم استفاده میکنند.

4 . آیا لیزر موهای روشن کرکی ممکن است باعث ضخیم تر شدن و رشد بیشتر آنها شود؟

همانطور که گفته شد نتیجه این امر بستگی به موارد زیادی دارد اما این مورد بیشتر از هر چیزی بستگی به تخصص و مهارت پزشک و نوع و تنظیمات دستگاه دارد.

5 . کدام موهای کرکی و نازک  قابل لیزر شدن هستند؟

در نظر داشته باشید که فقط موهای نازکی که رنگ کافی داشته باشند آن هم با یک دستگاه مطمئن که منوی مخصوص موهای نازک و کرکی داشته باشد، مجاز به لیزر هستند.  موهای کمرنگ و بور را لیزر نکنید! موهای سفید هم کلا به هیچ لیزری پاسخ نمی دهند و کلا روش نسبتا دردناکی به نام الکترولیزر برای درمان موهای سفید وجود دارد که صرفا در مواقع ضروری توصیه می شود.

6 . ایا لیزر موهای کرکی را ضخیم میکند؟

لیزر مو ، هیچ نوع مویی حتی موهایی کرکی را ضخیم تر نمیکند بلکه بعد از رشد دوباره ، شاهد موهایی نازکتر و نرم تر خواهید بود.


 • چگونه میتوان مواهی کرکی را از بین برد؟

  لیزر موهای زائد با تکنولوژی الکساندریت در دستگاه دکا موثرترین تکنیک برای از بین بردن موهای کرکی صورت و بدن می باشد. این روش باید توسط متخصص و با ملاحظات ویژه انجام شود.

 • کدام دستگاه لیزر میتواند موهای کرکی را از بین ببرد؟

  دستگاه لیزر دکا با طول موج الکساندرایت ۲۰۱۹ که جدیدترین و پیشرفته ترین فناوری در حوزه ی لیزر موهای زائد است، می تواند موهای نازک و کرکی را از بین ببرد.

 • معمولا چند نوبت برای لیزر موهای کرکی کافی است؟

  حذف موهای کرکی با لیزر الکساندرایت نسبت به لیزر موهای ضخیم و تیره به جلسات بیشتری نیاز دارد. لیزر موهای کرکی با دستگاه الکس هشت تا دوازده جلسه طول می کشد. بسته به حجم موهای زائد کرکی صورت یا بدن، ممکن است به تعداد جلسات بیشتری هم نیاز داشته باشیم.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید