X

لایه برداری پوست برای جوانسازی

روش های لایه برداری پوست برای جوانسازی
لایه برداری پوست یکی از روش های جوانسازی پوست است که دارای راه های مختلفی است که سلول های مرده را ار زیر پوست خارج میکنند که باعث کیفیت و جوانی و زیبایی پوست میشود
لیزر درخشان
لیزر درخشان

طبیعتا همه ما در برهه ای از زندگی خود این احساس را داشته ایم که پوستمان دیگر شادابی و درخشانی و جوانی همیشگی را ندارد و انگار که یک لایه مزاحم پوست ما را پوشانده است.

این مورد از آزار دهنده ترین مشکلاتی است که هم برای خانم ها و هم آقایان اتفاق میافتد اما برای خانم ها بیشتر حساس است زیرا احساس میکنند که مثل سابق زیبا نیستند.

اما با این حال ، با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های زیادی برای زیباسازی پوست در کلینیک زیبایی انجام میشوند که یکی از این روش ها لایه برداری پوست است که به شیوه های مختلف انجام میشود و سلول های مرده زیر پوست را خارج میکند و باعث صاف و درخشان شدن پوست میشود.

 

لایه برداری پوست

پیلینگ Peeling به معنای برداشتن قشر و لایه سطحی از روی پوست است که به این عمل ، لایه برداری پوست گفته میشود که توسط این عمل ، لایه سطحی پوست که سلول های مرده زیادی درون آن قرار دارند و حاوی جای جوش و لک های قهوه ای و ... روی پوست است برداشته میشود.

نتیجه این عمل صاف و براق شدن و عدم زبر و چروک بودن پوست است که این عمل از بهترین روش های جوانسازی پوست است که نسبت به شرایط مراجعه کننده با راه و روش های متنوعی انجام میشود که باید توسط متخصص این زمینه و با دقت بالا انجام شود.

از زمان های گذشته جلوگیری از پیر شدن پوست و ایجاد چین و چروک روی پوست و همچنین سالم و جوان نگه داشتن پوست از مهم ترین افکار و دغدغه های  انسان بوده است زیرا اولین قسمتی از افراد که دیده میشود و مورد قضاوت قرار میگیرد پوست صورت است.

برداشتن لایه بیرونی پوست هم باعث خارج شدن سلول های مرده ، هم صاف و درخشان شدن پوست میشود و هم رون پوست اندازی را سریعتر میکند و به همین دلایل است که سالهاست متخصصان زیبایی پوست و مو این روش را برای جوانسازی و زیباسازی پوست به خانم ها و آقایان پیشنهاد میکنند.

ممکن است تا الان از کرم های لایه بردار استفاده میکردید اما فرقی که بین این کرم ها و روش هایی که در این مقاله آشنا میشوید این است که کرم و پماد ها زمان زیادی برای برداشتن لایه نیاز دارند اما این روش های پیشرفته در کمترین زمان پوستی صاف و درخشان را به شما تحویل میدهند.

حالا با مشکلاتی که این روش از صورت و بدن بر طرف میکنند آشنا شوید :

 1. برطرف کردن جوش ها و جای آکنه
 2. جوانسازی سطحی و کم عمق پوست در چند جلسه
 3. از بین بردن لک هایی که بر اثر افزایش سن و یا عدم عملکرد صحیح کبد ایجاد می شوند.
 4. از بین بردن جای آبله مرغان
 5. کوچک کردن منافذ پوستی
 6. درمان ترک های پوستی
 7. چروک گردن
 8. و….

 

مزایا استفاده از روش های لایه برداری پوست

لایه برداری پوست

با بالا رفتن سن تغییرات زیادی در بدن ایجاد میشود که از مهم ترین آنها میتوان به تغییرات ظاهری افراد اشاره کرد که روی صورتشان چین و چروک و خطوط آزار دهنده ظاهر میشود که یکی از دلایل این مشکلات این است که روند جایگزین شدن سلول های جدید با سلول های مرده قدیمی بسیار کند میشود که این مورد باعث از بین رفتن شادابی و جوانی پوست میشود.

استفاده از این خدمات دارای مزایا و فوایدی است که عبارتند از :

 • طبق گفته‌ی آکادمی درماتولوژی آمریکا، این خدمات به شکل موثری باعث درخشندگی و بهبود تاثیرات محصولات مراقبت از پوست می‌شود. چرا که با از بین رفتن سلول‌های مرده، کرم‌ها و سایر محصولات موضعی مراقبتی بهتر جذب پوست می‌شوند.
 • انجام این کار به صورت منظم می‌تواند باعث پیشگیری از انسداد منافذ پوستی و کاهش آکنه‌ها و جوش‌ها شود.
 • این کار در بلند مدت می‌تواند تولیدات کلاژن پوست را افزایش دهد. کلاژن عامل اصلی زیبایی، درخشش و جوانی پوست شما است. افزایش این پروتئین باعث بهبود انعطاف‌پذیری پوست و کاهش خطوط ظریف پوستی و افتادگی پوست می‌شود.
 • سلول های مرده را از بین می برد.
 • شما را از شر لکه های پوستی و جای جوش خلاص می کند.
 • جوش های سر سیاه را از بین می برد.
 • زیبایی و شادابی تازه ای به پوست می بخشد.
 • قیمت مناسب نسبت به سایر روش ها

 

روش های لایه برداری برای چه نوع پوست هایی انجام میشود؟

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و همچنین روش های بروزی که وجود دارند این امر برای تمامی سبک های پوستی انجام میشود که در ادامه با آنها آشنا میشوید :

لایه برداری پوست حساس

اگر پوستی حساس دارید هم میتوانید با کمک لیف و آب گرم این کار را انجام دهید و هم میتوانید با کمک پکاد و کم های شیمیایی این کار را انجام دهید اما بهترین کار این است که متخصص پوست شما را ببیند و بهترین راه را به شما پیشنهاد دهد.

لایه برداری پوست معمولی و مختلط

طبق مطالعات انجام شده ، کسانی که دارای این سبک پوست هستند بهترین شرایط را دارند و برای این خدمات ، دستشان باز است یعنی اینکه میتوانند از هر روشی استفاده کنند اما باز هم نظر متخصص بسیار مهم است.

لایه برداری پوست چرب

پوست های چرب دارای استحکام و مقاومت بالایی در برابر ابزار ها و محصولات قوی و همچنین خدمات زیباسازی پوست مانند مزوتراپی هستند.به همین علت برای انجام این کار برای این نوع پوست ها باید از دستگاه های مخصوص موجود در کلینیک های معتبر استفاده کنید.

لایه برداری پوست خشک

برای این کار پوست خشک بهتر است روش‌های غیر شیمیایی و به صورت گیاهی انتخاب شود.

 

mail در ادامه شما را با تمامی روش های لایه برداری پوست صورت و بدن به طور کامل آشنا میکنیم...

 

لایه برداری پوست با لیزر

لایه برداری پوست با لیزر

لایه برداری لیزری پوست یکی از بهترین و موثر ترین روش های بازسازی پوست است که از دستگاه های پیشرفته زیادی در این زمینه استفاده میشود و با توجه به مزیت های زیادی که دارد توانسته جایگزین روش های قدیمی مثل پیلینگ شیمیایی، میکرودرم ابریژن و درم ابریژن شود.

از این روش برای درمان بیماری های پوستی مثل ضایعات عروقی (همانژیوم، ماه گرفتگی )، بهبود زخم های برجسته و کلوئید، بهبود اسکارهای مختلف، بهبود برخی لک ها مثل کک ومک، لکه های قهوه ای و جوان سازی پوست استفاده می شود و اگر این کار تسوط فرد متخصص با دستگاه لیزر مناسب انجام شود نتایج خوبی را به همراه دارد.

لازم است بدانید که هم لیزر موهای زائد و هم لایه برداری با لیزر روش هایی هستند که جفتشان باعث زیبایی و درخشندگی پوست میشوند اما دارای کاربرد های متفاوت دیگری نیز هستند که برداشتن لایه پوست با لیزر با دو روش تخریبی و غیر تخریبی انجام میشود.

 • لیزر های تخریبی مثل لیزر CO2 به گونه ای هستند که به صورت سراسری لایه یک ناحیه از پوست را برمیدارند.
 • لیزر های غیر تخریبی مانند لیزر فرکشنال ، در هر جلسه لایه قسمت مشخصی از پوست را برمیدارند که این سبک دارای عوارض کمتری نسبت به روش تخریبی است.

برداشتن پوست به نظر ترسناک می آید اما نباید تصور کنید که صورتی بدون پوست خواهید داشت بلکه این روش نواحی مد نظر پوست را مورد هدف قرار میدهد و پاکسازی میکند.

برخلاف روشهای لایه برداری پوست معمول و سنتی، ویژگی‌های منحصر به فرد، روش جوانسازی و لایه‌برداری پوست با لیزر، این امکان را فراهم کرده است که پزشکان در حین انجام درمان و لایه‌برداری از پوست، بسیار دقیق‌تر عمل کنند و کنترل بسیار بیشتری بر روند درمان داشته باشند.

 

 

لایه برداری پوست با مواد شیمیایی

دانشمندان طبق مطالعات خود اسید هایی را شناسایی کرده اند سالیسیلیک اسید، تری کلرو استیک اسید (TCA) و فنول که میتوانند برای بازسازی پوست مفید باشند.

لایه بردار های شیمیایی هم یکی از روش های موثر برای جواسنازی پوست هستند که هم در کلینیک ها و توسط متخصصان انجام میشود و هم میتوانید با روش های خانگی از آنها استفاده کنید اما پیشنهاد ما این است که این کار توسط متخصص انجام شود.

خدمات لایه برداری شیمیایی به معنای تخریب و برداشتن کنترل شده لایه های پوست با مواد و ترکیبات شیمیایی است که هدف آن محو آثار باقیمانده از جوش و آکنه، بثورات جلدی، کک ومک و انواع لکه های پوستی است که با جایگزین کردن لایه ای تازه روی پوست ، پوستی جواب برای شما به ارمغان می آورد.

علاوه بر موارد ذکر شده ، این روش در رفع مشکلات زیر هم کمک میکند :

 • لکه‌های تیره‌ی پوستی مانند لکه‌های ناشی از افزایش سن، ملاسما و اسکارها
 • منافذ پوستی بزرگ
 • خطوط ظریف و چروک‌های سطحی (تاثیر کم)
 • ناهماهنگی در رنگ پوست

 

انواع لایه بردار های شیمیایی

آلفا هیدروکسی اسیدها (AHA)

این اسید ها شامل گروهی از اسید های محلول در آب هستند که از میوه های قندی استخراج میشوند و معروفترین آنها عبارتند از :

 1. گلیکولیک اسید که از نیشکر استخراج می‌شود
 2. لاکتیک اسید که در شیر و برخی سبزیجات وجود دارد
 3. سیتریک اسید که در مرکبات یافت می‌شود
 4. تارتاریک اسید که در انگورها وجود دارد
 5. مالیک اسید که از سیب استخراج می‌شود

بتا هیدروکسی اسیدها (BHA)

این اسید ها محلول های در چربی هستند که به عمق پوست نفوذ میکنند و سلول های مرده را از درون پوست خارج میکنند و بیشتر برای درمان آکنه و آسیب‌های پرتوهای مضر آفتاب استفاده می‌شوند.

بهترین BHA ، سالیسیلیک اسید که برای درمان آکنه و بهبود قرمزی و التهاب پوست کاربرد دارد.

رتینوئیک اسید

رتینوئیک اسید نوعی رتینوئید است و از مشتقات ویتامین A محسوب می‌شود.

این محلول هم دارای کاربرد های زیادی برای زیبایی پوست دارد و بیشتر در کلینیک های زیبایی استفاده میشود.

 

لایه برداری پوست به صورت فیزیکی

لایه برداری فیزیکی پوست

لایه برداری پوست به روش فیزیکی از روش های با سابقه ، قدیمی و سنتی است که توسط ابزار کیسه های آبی رنگ ضخیم و سفیدآب انجام میشود.

این روش یک روش خانگی است که هر کسی میتواند انجام دهد اما امروزه بیشتر افراد به دنبال روش های کلینیکی هستند که توسط متخصص انجام میشود.

برای انجام این کار ها در کلینیک ابتدا باید به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید و بعد از آن پزشک متخصص پوست شما را بررسی کند و بهترین روش فیزیکی یا غیره را برای شما انتخاب کند.

برداشتن لایه به صورت فیزیکی پوست در کلینیک ما به دو روش دقیق توسط متخصصان با تجربه انجام میشود که این دو روش عبارتند از :

میکرودرم ابریژن : روشی است برای برداشتن لایه پوست که با کمک کریستال هایی بسیار ریز یا دستگاه نوک الماسی انجام میشود که میتواند در رفع خطوط ظریف، سفت کردن، یکدست کردن بافت و رنگ پوست و از بین بردن برخی از لکه‌های پوستی موثر باشد.

هیدرودرم ابریژن : این روش هم مانند روش ذکر شده است اما بسیار فراتر.این روش با استفاده از ماساژ پوست باعث جوانسازی شده و با استفاده از سرمی آنتی اکسیدانی به شکل موثری پوست را آبرسانی می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر درمورد این روش ها و خدمات میتوانید با ما تماس بگیرید.

 

لایه برداری پوست با درماپن

تزریق و ورود درماپن با سوزن به داخل پوست باعث تخریب لایه سطحی در پوست شده و پوست را برای کلاژن سازی تحریک میکند و همچنین برای متوقف کردن یا تاخیر در زمان پیری پوست هم تاثیر دارد.

علاوه بر این میتوان ضایعات پوستی مانند آکنه و جای جوش و خطوط را هم میتوان کاهش داد یا زا بین برد.

این روش تا حدودی کاربردی مانند تزریق بوتاکس دارد.

 

لایه برداری پوست با میكرودرم ابریژن

لایه برداری پوست با میكرودرم ابریژن

در میکرودرم ابریژن با استفاده از دستگاهی خاص، نوعی كریستال بسیار ظریف از جنس اكسید آلومینیوم با فشار تنظیم شده‌ای با سطح پوست در تماس قرار می‌گیرد و تراش بسیار سطحی در لایه‌های فوقانی شاخی پوست ایجاد می‌كند.

در ضمن یك مكش نیز روی پوست انجام می‌شود كه باعث جمع‌شدن كریستال‌ها از سطح پوست و همچنین بهتر شدن جریان خون به منطقه و فعال‌ شدن سلول‌های فیبروبلاست و در نتیجه موجب ترمیم و طراوت پوست می‌شود. بسیاری از افراد از جای جوش‌ها در صورت‌شان ناراضی‌ هستند كه به داروهای شیمیایی جواب نمی‌دهد.

از میكرودرم ابریژن می‌توان برای رفع جای ‌جوش‌ها در درمان جای آكنه و آبله‌ مرغان نیز استفاده كرد. جوشگاه‌های اسكارها نباید زیاد عمیق باشد و اغلب بر حسب نوع اسكار (جای جوش) و محل و عمق آن به چند جلسه درمان هفتگی نیاز دارد. درصورت عمیق بودن جای جوش و دفعات زیاد میكرودرم از لیزر می‌توان استفاده كرد.

 

لایه برداری پوست با درم ابریژن

درم ابریژن روشی قوی تر از میکرودرم ابریژن است که دارای دستگاهی است با تیغه ای که با سرعت بالا در حال چرخش است ناحیه مورد نظر را میتراشد و این تراشید تا جایی که لازم باشد ادامه پیدا میکند و البته در این امر احتمال بروزعوارضی مانند تغییرات رنگدانه ای پوست (PIH) وجود دارد.

 

لایه برداری پوست به صورت مکانیکی

برای لایه برداری مکانیکی پوست از مواد و ابزار های ساینده مانند سنباده استفاده میشود تا سطح پوست را از سلول های مرده راحت کند.

این روش بهتر است قبل از انجام روش های دیگر برای برداشتن لایه های پوست انجام شود زیرا میتواند تاثیر و نفوذ دارو ها و مواد را افزایش دهد و به درمکان و زیباسازی کمک چشمگیری کند.

کرم ها و صابون های اسکراب هم حاوی دانه های خشن هستند و به عنوان ساینده عمل میکنند و میتوانند کمک زیادی به درمان و از بین بردن جوش های سرسیاه کنند.

 

انواع لایه برداری پوست نسبت به عمق لایه های پوست

انجام لایه برداری پوست

لایه برداری سطحی پوست

ملایم ترین نوع این خدمات است که سرپایی و بدون نیاز به بی حسی با استفاده از فرآورده های حاوی یک اسید رقیق روی انواع پوست ها انجام میشود.خدماتی مربوط به این نوع خدمات برای چین و چروک های ظریف ناشی از آفتاب، کک و مک، لکه های بارداری و تغییرات رنگ پوست، اسکارهای خفیف آکنه و ضایعات آفتابی خفیف به کار می رود.

فقط لازم به ذکر است که با برداشتن لایه های سطحی پوست تمامی مشکلات پوستی به طور کامل بر طرف نمیشوند.

لایه برداری متوسط پوست

این سبک بسیار عمیق تر و موثر تر از سبک ذکر شده است که به درم یا پاپیلر پوست میرسد و ترمیم آن حدود 7-8 روز طول میکشد.

با توجه به اینکه این سبک باعث سوختگی درجه 2 پوست میشود پس قاعدتا دارای عوارضی بیشتری هم است و دارای دوره نقاهت چند روزه است.

احتمالاً بروز درد و تورم خصوصاً در مناطق اطراف چشم وجود دارد هدف از انجام پیلینگ متوسط از بین بردن چین و چروک های خفیف تا متوسط تغییرات پیگمانتاسیون و لکه های پوستی، ضایعات جدی و سایر آثار دراز مدت ناشی از تشعشات خورشید است.  

لایه برداری عمیق پوست

مواد موثر در اینر وش ترکیبات فنلی میباشند که به درم رتیکولر و لایه های عمیقی پوست نفوذ میکنند و موجب سوختگی درجه 2 میشوند اما باعث از بین رفتن مشکلات پوستی که نیاز به جراحی ندارند میشوند.

این روش هم چون عمیق تر است دارای عوارض بیشتری است اما لازم به ذکر است که تمامی این عوارض ها با رعایت نکات قبل و بعد از استفاده از خدمات بر طرف میشوند و جای هیچ نگرانی نیست.

 

مراقبت های بعد از انجام لایه برداری پوست

همانطور که در جریان هستید هر عمل و کاری مخصوصا در زمینه زیبایی دارای یک سری نکات است که اگر آنها را به درستی رعایت کنید میتوانید بهترین نتیجه را مشاهده کنید و همچنین دوره نقاهت و درمان شما نیز کمتر خواهد شد.

حالا نکاتی هم هستند که بعد از این خدمات باید رعایت کنید که عبارتند از :

 • از قرار گرفتن زیر نور مستقیم آفتاب جلوگیری کنید.
 • از ضد آفتاب های متناسب با پوستتان حتی زمانی که در منزل هستید استفاده کنید.
 • از ماساژ دادن صورت و کشیدن لیف خودداری کنید.
 • به طور مرتب از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

 

بهترین زمان برای انجام لایه برداری پوست

لایه برداری پوست صورت و بدن

بهترین زمان برای استفاده از این خدمات ، پایین و زمستان یا اوایل بهار است زیرا اشعه خورشید کمتر نفوذ میکند و شدت کمتری دارد و همچنین دوره ترمیم این خدمات یک ماهه است و باز هم در پاییز و زمستان انجام میشود و بهتر است.

برای جوانی و طراوت و شادابی بیشتر پوست ، تکرار این کار هر 3 تا 6 ماه توصیه میشود که سعی کنید به طور منظم این کار را انجام دهید.

همچنین در این دوران پاکسازی پوست را فراموش نکنید زیرا از بهترین روش های مراقبتی پوست است و باعث میشود همیشه پوستی جوان و درخشان داشته باشید.

 

عوارض جوانسازی پوست با لایه برداری

 • اگر درست انجام نشود ممکن است پوست را قرمز کند.
 • مصرف مداوم مواد شیمیایی لایه بردار باعث سرمازدگی پوست می‌شود.
 • برخی محصولات لایه بردار گران‌اند.
 • لایه‌برداری باید با دقت زیاد صورت گیرد تا مانع آسیب به پوست شود. این آسیب‌ها ممکن است در آینده باعث مشکلات پوستی پیچیده‌تر شوند.

 

چه کسانی نباید از خدمات لایه برداری پوست استفاده کنند؟

معمولا بیشتر افراد میتوانند از این خدمات استفاده کنند اما برخی افراد هم هستند که دارای آکنه هستند.

آکنه ها چند مورد هستند که اگر آکنه شما مزمن یا کیستیک باشد ، پوستتان خود به خود ملتهب است و انجام این کار التهاب پوست را بیشتر میکند و به هیمن علت است که میگوییم حتما به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید و با یک متخصص با تجربه مشورت کنید.

همچنین اگر روی پوست خود هرگونه زخم، آفتاب سوختگی، آسیب یا عفونتی مشاهده کردید، این ار را نکنید. این توصیه شامل تب خال هم می‌شود. در این زمان‌ها پوست شما بیشتر از این کار به آبرسانی و مراقبت‌های درمانی نیاز دارد.

 

قیمت و هزینه لایه برداری پوست صورت یا بدن

کلینیک ما یک مرکز معتبر و دارای مجوز های لازم و متخصصان با تجربه در زمینه زیبایی و سلامت پوست و مو است که تمامی خدمات را با روش های تایید شده و دستگاه های پیشرفته انجام میدهد.

قیمت لایه برداری پوست هم نسبت به تخصص و تجربه پزشک ، اعتبار کلینیک ، دستگاه ها و مواد استفاده شده و همچنین روش انتخاب شده برای این کار تعیین میشود که پزشک متخصص بعد از بررسی پوست شما میتواند قیمت دقیق را به شما اعلام کند.

در صورت اطلاعات بیشتر هم میتوانید با ما تماس بگیرید.

 

هزینه و قیمت لایه برداری پوست با لیزر

هزینه هر لایه برداری در هر بیماری با توجه به میزان نیاز پوست به لیزر و ناحیه تحت درمان ، نوع لیزر، دستمزد متخصص، جلسات لیزر درمانی  و تعرفه های کلینیک های درمانی تعیین و مشخص می گردد.

افراد بسیاری که دارای مشکلات پوستی هستند می خواهند بدانند برای انجام این نوع لایه برداری معمولا چقدر باید بپردازند. هزینه لایه برداری لیزر با توجه به میزان نیاز شما به لیزر و شرایط دیگر براورد می شود شما می توانید با تماس تلفنی و یا مشاوره حضوری اطلاعات لازم را در خصوص هزینه لایه برداری لیزر کسب کنید.


 • لایه برداری پوست چیست و چگونه است؟

  لایه برداری های شیمیایی لایه های بیرونی پوست را حذف می کنند تا برخی از نقایص و شرایط ناخوشایند پوست را از بین ببرند. پس از اینکه بیمار تحت لایه برداری پوست قرار گرفت، لایه های درمان شده پوست به تدریج پوشیده می شوند و یک لایه جدید پوست ایجاد می کنند. 

 • چند بار باید لایه برداری کنم؟

  اگر پوست چربی دارید ، می توانید هر زمان که لازم باشد لایه برداری کنید.  این ممکن است روزانه ، یا کمتر تکرار شود.

   برای سایر پوست ها ، باید لایه برداری را به هفته ای یک یا دو بار در خانه محدود کنید.

 • آیا لایه برداری های شیمیایی دردناک هستند؟

  به طور کلی، بیماران فقط احساس خارش خفیف را در طول لایه برداری های سبک و یا ملایم تجربه خواهند کرد. پس از انجام این روش، ممکن است پزشک یک تسکین دهنده درد را برای التیام هر گونه ناراحتی تجویز نماید.

 • برای لایه برداری پوست صورت و بدن چه روش هایی وجود دارد؟

  • لایه بردارهای لیزری پوست
  • لایه برداری شیمیایی
  • لایه برداری پوست با درماپن
  • لایه برداری پوست با میکرودرم ابریژن
  • لایه برداری پوست با درم ابریژن

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید