X

مزوتراپی پوست و مو

09904747980 تلفن تماس
مزوتراپی چیست و چه کاربردی دارد؟
مزوتراپی روشی موثر است که به صورت چشم گیر کیفیت پوست یا مو را افزایش میدهد و از پیر شدن پوست و ریزش مو جلوگیری میکند و کاربرد های دیگری برای جوانسازی پوست و مو نیز دارد.هزینه انواع روش های مزوتراپی و مزایا و معایب را در این مقاله بخوانید.
لیزر درخشان
لیزر درخشان

همانطور که میدانید و مشاهده کرده اید امروزه به دلیل عدم داشتن کیفیت در مواد خوراکی ، مشکلات و آلودگی های آب و هوا و همچنین اعصاب ضعیف افراد ، مشکلات رایجی که روی زیبایی خانم ها و آایان تاثیر منفی میگذارد از بین رفتن کیفیت و زیبایی پوست صورت و بدن و همچنین ریزش مو است.

حالا امروزه روشی غیر تهاجمی و بدون نیاز به جراحی وجود دارد که میتواند کیفیت پوست و مو را برگرداند و از ریزش مو ها جلوگیری کند و همچنین باعث افزایش رشد مو شود.

این روش بسیار موثر درمانی که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است مزوتراپی نام دارد که در کلینیک زیبایی لیزر درخشان انجام میشود.

 

مزوتراپی چیست؟

اگر به دنبال معنی لغوی این کلمه باشید ...

این کلمه در کشور های خارجی با نام «Mesohair» یا «Mesoplasty» شناخته میشود که از دو واژه مزو و تراپی تشکیل شده است.

واژه مزو به معنی سلول های میانی پوست یا مو میباشد که رد همه افراد وجود دارد و تراپی هم به معنای درمان میباشد که در کل به معنای درمان و کمک به کیفیت سلول های میانی پوست و مو میباشد.

مزوتراپی به زبان ساده و مختصر تکنیک تزریق مکرر دارو با مقدار بسیار کم به لایه های پوست و مو که میتواند بیماری های مربوط به آنها را بر طرف کند و همچنین به کیفیت پوست و موی تمامی افراد کمک زیادی کند.

گلوله های ارویی بسیار کوچک به طور مستقیم وارد لایه های میانی پوست یا همان مزو میشوند که این ارتباط مستقیم باعث تمامی نتایج مثبت میشود و این کار و خدمات میتواند برای از بین بردن سلولیت، افزایش سرعت کاهش وزن، درمان چاقی موضعی، جوانسازی، درمان ریزش مو، درمان لکهای تیره، استریا و… استفاده شود.

این روش دقیقا مانند تزریق فیلر لب از خدمات زیبایی و درمان کم درد و بدون ضرر میباشد که همراه با بی حسی موضعی انجام میشود و همچنین با زندگی و کار های روزمره افراد تداخلی ندارد و بعد از انجام نیاز به دوره نقاهت طولانی ندارید و میتوانید به کار های خود رسیدگی کنید.

تقریبا چندین دهه است که این نوع خدمات به شکل موفقت آمیزی برای بازیابی کیفیت و رشد دوباره مو و همچنین بازیابی کیفیت و زیبایی پوست در آقایان و خانم ها استفاه میشود اما تازه مدتی است که این روش کاملا شناخته شده و ثابت شده است و طرفداران و مشتریان زیادی برای مراکز معتبر پیدا کرده است و تمامی افراد هم از این خدمت راضی و خشنود هستند.

 

سلول های میانی پوست

اپی درم : سطحی ترین لایه پوست است کهاز سلول های شاخی و مرده تشکیل شده است و حدود 1 میلی متر ضخامت دارد.

درم : لایه میانی پوست است که دارای انعطاف پذیری بالایی است و حاوی رشته‌های پروتئینی کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید است که این رشته ها باعث فواید این لایه میشوند.

هیپودرم : بافت زیر پوستی یا عمقی ترین لایه پوست است که از چربی تشکیل شده است و لایه میانی را به عضلات متصل میکند.

 

مزوتراپی صورت

مزوتراپی

همانطور که میدانید بالا رفتن سن باعث پیری و بی روح و خسته شدن سلول های پوست است که با گذشت زمان ، پوست دیگر توانایی دفع مواد سمی و زائد از خود را ندارد و همچنین در سنین بالا گردش خون ضعیف میشود و مواد غذایی و اکسیژن و خون کمتری به لایه های پوست میرسند.

حالا اگر شما در چنین شرایطی هستید و میتوانید از این خدمات که یکی از روش های جوانسازی پوست است استفاده کنید و ظاهری شاد و جذاب و درخشان داشته باشید.

اگر سن شما الا رفته است و پوست شما پیر شده و چین و چروک و خطوط روی پوست ظاهر شده و قصد از بین بردن آنها را دارید بهتر است از روش ها غیر تهاجمی که نیازی به جراحی ندارند استفاده کنید.

این خدمات برای صورت یکی از روش های درمانی و زیبایی است که از فرایندی ساده تشکیل میشود اما باید با دقت و توجه بالایی انجام شود.

ترکیبات مورد نیاز برای تزریقات این امر با استفاده از سوزن و بدون نیاز به جراحی؛ فرایند بازیابی سلولی را در نواحی مختلف صورت به همراه دارد، به خصوص نواحی آسیب‌دیده و برخوردار از جای زخم و برش. علاوه بر این راهی مناسب برای زدودن چربی‌های موجود در نواحی تزریقی هم محسوب می‌شود.

برای انجام این خدمات برای صورت از تزریق هیالورونیک اسید (Hyaluronic Acid) با ترکیبات دیگر استفاده میشود که وارد سطح زیرین پوست میشوند و به تقویت سلول های اصلی و زیرین پوست کمکم میکنند.

برخی از ترکیباتی که برای این کار استفاده میشود عبارتند از :

 • ویتامین‌های محلول در هیالورونیک اسید
 • فاکتورهای پپتاید (نوعی آمینو‌اسید دارای اتصال کوتاه)
 • فاکتورهای رشد مخصوص آبرسانی و ارتقای سطح کیفی بافت پوست صورت

 

مزوتراپی مو

در ابتدای مقاله گفته شد که افراد مختلف بر اساس دلایلی مانند اعصاب و روان و تغذیه نامناسب و آب و هوای بد دچار ریزش مو هستند که بیشتر این افراد به دنبال بهترین راه برای جلوگیری از ریزش بیشتر مو یا حتی بازگردانی موهای خود هستند.

این کار از بهترین و بی خطر ترین روش های غیر تهاجمی برای این مشکل است که با تنظیم کردن فاکتور های رشد ، ویتامین ها و پروتئین ها در پوست سر افرادی که مبتلا به ریزش مو هستند، درمان و زیبایی را انجام میدهد.

این خدمات درمانی است که از طریق تزریق داروها، ویتامین‌ها و عناصر غذایی به داخل پوست سر عمل می‌کند و به چند روش مختلف قابل اجرا است.

داروی های مورد استفاده در این روش به وسیله یک سوزن کوچک در عمق یک میلی متری پوست سر تزریق میشوند و به دلیل اینکه این عمل با دارو های بی حسی انجام میشود ، کاملا بدون درد است و باع میشود که هم از ریزش مو ها جلوگیری شود و هم باعث تقویت ریشه مو برای رشد دوباره شود.

این خدمات برای موی سر تا امروزه نتایج و تاثیرات مثبت و خوبی را نشان داده است  ، چار که مواد تقویتی تزریقی به مقدار لازم در جایی بسیار موثر تزریق میشوند و باعث درمان مشکلات مویی هم میشوند ، به گونه ای که بهتر از این روش برای این کار ها نمیتوان یافت.

 

مزوتراپی برای جوانسازی صورت و بدن

مزوتراپی پوست

با بالا رفتن سن و عدم تقویت سلول های زیر پوست ، آنها به مرور زمان ضعیف میشوند و در نهایت از بین میروند و همین دلیلی است برای اینکه زیر پوست خالی شود و پوست شکسته و بی روح و پر از چین و چروک شود.

در این شرایط هم کرم ها و پماد های تقویتی نمیتوانند چروک ها را کم کنند یا از بین ببرند بلکه میتوانند از بیشتر شدن آنها جلوگیری کنند.

همچنین اگر در زمان های گذشته چاق و پر حجم بوده اید و الان لاغر شده باشید ، به احتمال زیاد پوست بدن شما دچار افتادگی و ظاهری ناخوشانید دارد و راهی موثر بجز مزوتراپی بدن وجود ندارد.

در این شرایط راه و روش های موثر بسیاری وجود دارند که هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند که هر کس باید نسبت به شرایط خود بهترین گزینه را انتخاب کند که اگر ما بخواهید پیشنهادی به اینگونه افراد بدهیم خدمات مزوتراپی و یا تزریق فیلر و چربی به صورت و بدن است که این دو از روش های موثر هستند.

 

مزوتراپی برای رفع چاقی صورت ، پف زیر چشم و غبغب زیر چانه

افرادی هستند که صورتی تپل یا به اصطلاح چاق دارند ، یا مشکلات ظاهری مانند پف زیر چشم و غبغب زیر چانه دارند که از داشتن چنین شرایطی رنج میبرند و قصد از بین بردن و رفع این مشکلات را از ظاهر خود دارند.

در این شرایط راه های مناسب زیادی وجود ندارد و پماد ها و کرم ها و همچننین دارو ها و تزریقات هم چیزی را بر طرف نمیکنند بلکه فقط هزینه اضافی و بیهوده هستند.

برای رفع چاقی صورت ، پف زیر چشم و غبغب زیر چانه پیشنهاد میشود به یک کلینیک معتبر برای استفاده از این خدمات مراجعه کنید تا در چندید جلسه ظاهری زیبا و طبق سلیقه خودتان داشته باشید.

 

مزوتراپی برای درمان تیرگی دور چشم

تیرگی پوست یا تیرگی دور چشم هم از مشلاتی هستند که با بالا رفتن سن یا استفاده زیاد و نامناسب از چشم ها و یا حتی کم خوابی در خانم ها و آقایان ایجاد میشود.

دکتر علوی، متخصص ژنتیک در این خصوص می‌گوید: «تیرگی دور چشم معمولاً به بیماری جسمی خاصی مرتبط نیست، بلکه عوامل آناتومیک با منشأ ارثی و ژنتیکی منجر به بروز تیرگی دور چشم می‌شود. او با اشاره به این‌که در افراد دچار تیرگی دور چشم، پوست دور چشم تیره‌تر به نظر می‌رسد، می‌افزاید: «این امر به دلیل آن است که پلک‌ها پوست نازکی دارند و حاوی مقدار کمی بافت چربی هستند؛ خونی که از داخل وریدهای بزرگ نزدیک این بخش پوست دور چشم می‌گذرد، باعث می‌شود پوست این ناحیه سیاه مایل به آبی به نظر برسد. »

همچنین اگر از لیزر مو نیز استفاده کرده باشید ممکن است دچار تیرگی پوست بعد از لیزر یا تیرگی دور چشم بعد از لیزر شوید که در وهله اول با پزشک متخصص لیزر مشورت کنید و در صورت نیاز هم میتوانید از این عمل برای حل این موارد ذکر شده استفاده کنید.

 

مزوتراپی (مزولیپو) چربی برای کاهش وزن

مزوتراپی بدن

امروزه بیشتر افراد بنا بر دلایلی مانند تغذیه نامناسب و زیاد و همچنین عدم تحرک و ورزش دچار چاقی و وزن زیاد میشوند که این مشکل در سنین بالا بسیار خطرناک و اذیت کننده است.

یکی از مهم ترین کاربرد های این کار برای کاهش وزن و چاقی موضعی بدن است که امروزه بسیار هم استفاده میشود.

در این خدمات برای درمان چاقی موضعی از دارو‌هایی استفاده می‌شود که علاوه بر افزایش گردش خون در آن منطقه باعث سوخت ‌و ‌ساز بیشتر و اصطلاحاً آب شدن چربی‌ها و دفع آن‌ها نیز می‌شود. نکته حائز اهمیت در این روش عدم استفاده از دارو‌های هورمونی و نیز جلوگیری از شل‌شدگی و افتادگی پوست است، زیرا این امر علاوه بر از بین بردن چربی‌ها پوست را نیز محکم و سفت می‌کند.

 

مزوتراپی برای رفع لک و زخم و خستگی پوست

برخی افراد ممکن است دچار سوختگی های عمقی شوند و یا حتی لک هایی روی پوست خود داشته باشند و با راه های از بین بردن این موارد آشنا نباشند.

راه های مختلفی برای این کار وجود دارند اما نیاز به زمان و دوره نقاهت طولانی دارند اما این اقدام روشی است مانند لیزر فوتونا که میتواند تمام لکه های پوستی مانند جای جوش ، سوختگی و دیگر موارد را به راحتی و بدون درد و عوارض از بین ببرد.

 

مزوتراپی بیکینی

یکی از مسائل رایجی که در میان خانم ها وجود دارد ، نارضایتی آنها از شکل ظاهری واژن میباشد و به همن دلیل امروزه شاهد رشته زیبایی ناحیه تناسلی زنان هستیم که با استفاده از خدمات مختلفی مثل مزوتراپی بیکینی ، انواع لیزر ها ، انواع فیلر ها و موارد دیگری هستیم که میتوانند این مشکل را بر طرف کنند و رضایت را به زنان برگردانند.

همچنین خانم هایی هم هستند که از تیره بودن ناحیه تناسلی خود ناراضی هستند که امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی ، میتوان از روش هایی مانند مزوتراپی و لیزر و ... توسط پزشک متخصص این مورد را نیز حل کرد.

برای رفع تیرگی واژن با مزوتراپی ، سوراخ هایی ریز در پوست ایجاد میشود و باعث تحریک مکانیکی کلاژن و الاستین و افزایش گردش خون میشود و بعد از آن با تزریق ویتامین ها و آنزیم ها و هورمون ها ، تیرگی ناحیه مورد نظر از بین میرود.

 

مزوتراپی لب

یکی از قسمت های اصلی در ظاهر افراد لب ها هستند که برای فرم دهی به آنها میتوان از خدماتی مانند مزوتراپی لب ، بوتاکس لب و تزریق ژل لب استفاده کرد تا هم فرم زیبایی داشته باشند ، هم مرتب و منظم باشند و هم حجم زیبایی داشته باشند.

مزوتراپی لب با کوکتل مزوتراپی فیوژن یکی از روش‌های مطمئن، اثربخش و بدون عوارض برای دستیابی به این مهم است. 

عصاره برخی از گیاهان مانند جینکوبیلوبا موجب تسهیل گردش خون مویرگی در لب‌ها شده و به طبع آن سبب اصلاح رنگ لب می‌گردد. به استفاده از مواد طبیعی در ترکیبات این کوکتل، این محصول عاری از هر نوع عوارض جانبی است و می‌توانید با خیال آسوده از آن در مزوتراپی لب استفاده کنید.

در صورتی که به دنبال داشتن شرایط زیر میباشید میتوانید از این روش استفاده کنید :

 • افزایش حجم لبها
 • بهبود ناهماهنگی بین لب بالایی و پایینی
 • متمایز نمودن دور لبها
 • برجسته نمودن خطوط ظریف لب فوقانی
 • ترمرم نمار ظاهری لب
 • بازگردانی عمل جذب آب به لب ها

این روش و خدمات باعث بازگردانی جذابیت لب ها میشود و رنگ لب ها را احیا میکند و همچنین باعث خوش فرمی لب ها میشود و خطوط اطراف لب را از بین میبرد و صاف میکند

 

مزایا استفاده از خدمات مزوتراپی

انجام مزوتراپی

این روش یکی از خدماتی است که دارای کاربرد ها و مزایا زیادی است که نسبت به قیمت و هزینه این خدمات هم کاملا به صرفه و با ارزش است.

با مزایا استفاده از این خدمات آشنا شوید ...

1 . دریافت میزان بالای ویتامین و مواد مغذی

همانطور که در بالاتر گفته شد برای انجام این کار از ترکیب ویتامین ها و سایر مواد مغذی استفاده میشود که بسیار مفید هستند.

2 . زیبایی و جوانسازی پوست صورت و بدن

این کار یکی از راه های موثر و مفیدی است برای کسانی که زیبایی و جوانی پوست صورت یا بدن خود را از دست داده اند و قصد بازگردانی آن را دارند.

3 . درخشان کننده پوست

بسته به مواد تشکیل دهنده آن، این امر می‎ تواند مشکلات پوستی از قبیل لک ها، مشکلات رنگدانه ای و ملاسما را برطرف کند که این امر باعث درخشان شدن پوست می ‎شود.

4 . هیدراته نگه داشتن پوست

این خدمات علاوه بر اینکه کاربرد هایی که گفته شد را دارد ، همچنین میتواند پوست را مرطوب و تازه و شفاف نگه دارد.

5 . هزینه مناسب و به صرفه

همانطور که میدانید خدمات زیبایی پوست و مو جزو خدمات حساس و دقیق با قیمت های تقریبا بالا هستند اما این خدمات هم مانند خدمات لیزر موهای زائد کاملا به صرفه است نسبت به مزایایی که دارد کاملا با ارزش است.

6 . بی خطر و بدون عوارض خطرناک

برای این روش از دارو های تست و ثابت شده آن هم با تعداد دفعات و مقدار کم استفاده میشود که هیچگونه مشکل و عوارضی ایجاد نمیکنند.همچنین قبل از اینکه به کبد برسد جذب میشود و اثر میگذارد پس هیچ خطر درونی هم ندارد.

7 . دوره نقاهت کوتاه

انجام این خدمات بسیار ساده و آسان و بدون وقت زیاد است و همچنین بعد از انجام هم میتوانید به کار ها و زندگی خود برسید.

سایر مزایا این خدمات هم عبارتند از :

 1. روشی موثر برای درمان ریزش مو بدون نیاز به جراحی
 2. تقریباً بدون درد و بدون نیاز به بی‌هوشی
 3. بدون نیاز به مراقبت‌های خاص
 4. مناسب برای درمان ریزش مو، رفع مشکلات سر مانند چربی و شوره و ترمیم موهای آسیب دیده
 5. روشی کم‌تهاجمی و بدون جراحی
 6. کمک به تسکین دردهای عضلانی و اسکلتی، درمان آسیب‌های ورزشی، بیماری‌های دستگاه عصبی، بیماری‌های روماتیسمی، بیماری‌های عفونی، بیماری‌های مختلف پوستی، بیماری‌های عروقی، ترک سیگار و تقویت سیستم ایمنی بدن.

 

کاربرد های مزوتراپی

امرزوه پیشرفت علم و تکنولوژی باعث شده است تا برای انجام این کار در کلینیک لیزر درخشان از بهترین دستگاه در این زمینه که مزوگان نام دارد استفاده کنیم.

این نوع خدمات در زمینه های مختلفی استفاده میشود و کاربرد دارد و همچنین پس از مدتی به مرور زمان و با ترکیب محصول های تزریقی و همچنین سیستم تزریق ، کاربرد های این عمل هم بیشتر شده اند که در ادامه با آنها آشنا میشوید.

 • کشیدن پوست صورت (لیفتینگ) و درمان افتادگی صورت و جوانسازی
 • رفع پف دور چشم و افتادگی پلک
 • رفع تیرگ‍ی دور چشم
 • درمان چاقی موضعی بدن، اندام و صورت
 • درمان سلولیت و افتادگی پوست اندامها و صورت
 • درمان ملاسما و لک حاملگی یا لک صورت
 • درمان ریزش مو و تقویت موها
 • درمان استریا (ترک خوردن پوست بدنبال حاملگی)
 • رفع غبغب زیر چانه و گردن

 

نکات و مراقبت های قبل از انجام مزوتراپی

 • شب قبل یا صبح روزی که قرار است به کلینیک مراجعه کنید، سر خود را بشویید. (برای مزوتراپی موی سر)
 • چند روز قبل از جلسه‌ی درمانی نباید داروهایی مانند آسپرین و ایبوپروفن مصرف کنید. اگر از داروهای ضد انقعادی یا رقیق کننده خون استفاده می‌کنید، حتما به پزشک کلینیک اطلاع دهید تا در مورد مصرف آن‌ها راهنمایی‌تان کنند.
 • حداقل تا ۲۴ ساعت قبل و بعد از درمان از داروهای مراقبت مو، داروهای ضد ریزش، محصولات حالت دهنده، مواد آرایشی، کراتینه و … استفاده نکنید.
 • تا ۸ ساعت بعد از انجام سر خود را نشویید و دوش نگیرید. از روز سوم می‌توانید حمام بروید. در هفته‌ی اول بیش از ۱۵ دقیقه در حمام نمانید و از آب گرم استفاده نکنید. این موارد می‌توانند باعث کبودی شوند.
 • تا دو روز بعد از جلسه‌ی درمانی ورزش نکنید. ورزش باعث تعریق و خروج محلول از پوست می‌شود.
 • آب و مایعات فراوان بنوشید.
 • اگر در پوست خود برآمدگی‌هایی مشاهده کردید، احتمالاً به این معنی است که نسبت به محلول های استفاده شده حساسیت داشته‌اید. در این صورت با کلینیک تماس بگیرید.
 • تا ۲۴ ساعت از مصرف داروهای ضد التهابی (مثل آسپیرین و ایبوپروفن) و ویتامین E خودداری کنید. مصرف استامینوفن بلامانع است.

 

چگونگی انجام مزوتراپی

مزوتراپی برای جوانسازی

نکته ای که بسیار هائز اهمیت است این است که برای انجام و استفاده از این خدمات حتما یک کلینیک معتبر پیا کنید که دارای جواز و مدارک مورد نیاز و تایید شده باشد.

همچنین کلینیک مورد نظر دارای پزشکان متخصص با تجربه و کاربلد و همچنین دستگاه مخصوص باشد تا بتوانید نتیجه دلخواه بگیرید.

انجام مزوتراپی در کلینیک لیزر درخشان و هم در سایر کلینیک های معتبر زیبایی ، هم با دستگاه مزوگان و هم با استفاده از سوزن هایی مانند سوزن انسولین و به صورت دستی انجام میشود که بستگی به نظر پزشک و کاربر دارد.

هم دستگاه و هم سوزن دستی باید حدود 1 میلیمتر نفوذ کنند مواد ذکر شده مانند آمینواسیدها، ویتامین‌ها، ماینوکسیدیل، داروهای مهارکننده‌ی هورمون‌های آندروژنی را به درون لایه میانی تزریق کنند.

بعد از خارج شدن سوزن ها ممکن جای زخم های بسیار کوچی روی صورت یا بدن بمانند که با گذشت زمان از بین میروند.

بعد از انجام این عمل هم میتوانید به زندگی و کار خود برسید فقط با کمی مراقبت بیشتر تا بهترین نتیجه را بگیرید.

 

نکات و مراقبت های بعد از تزریق مزوتراپی

 • تا ۲۴ ساعت بعد از جلسه‌ی درمانی از ماینوکسیدیل، داروهای تقویت مو، مواد آرایشی و حالت دهنده‌ها استفاده نکنید.
 • تا ۸ ساعت بعد از انجام سر خود را نشویید و دوش نگیرید. از روز سوم می‌توانید حمام بروید. در هفته‌ی اول بیش از ۱۵ دقیقه در حمام نمانید و از آب گرم استفاده نکنید. این موارد می‌توانند باعث کبودی شوند.
 • تا دو روز بعد از جلسه‌ی درمانی ورزش نکنید. ورزش باعث تعریق و خروج محلول از پوست می‌شود.
 • آب و مایعات فراوان بنوشید.
 • اگر در پوست خود برآمدگی‌هایی مشاهده کردید، احتمالاً به این معنی است که نسبت به محلول حساسیت داشته‌اید. در این صورت با کلینیک تماس بگیرید.
 • تا ۲۴ ساعت از مصرف داروهای ضد التهابی (مثل آسپیرین و ایبوپروفن) و ویتامین E خودداری کنید. مصرف استامینوفن بلامانع است.

 

enlightened مطالب پیشنهادی : تزریق بوتاکس ، تزریق مزوژل ، فیساپ پوست ، میکرودرمابراسیون

 

مواد مورد استفاده در خدمات مزوتراپی

داروها :

اتساع دهنده عروق : داروهایی مانند بوفلومدیل که باعث افزایش خونرسانی به ناحیه‌ی تحت درمان می‌شوند. این مواد ایمن و بی‌خطر هستند.
بی‌حسی موضعی : داروهایی مانند لیدوکائین و پروکائین که علاوه بر بی‌حسی، اثرات ضدالتهابی نیز دارند.
داروهای هورمونی : این موارد بیشتر در کوکتل‌های مزوتراپی مو استفاده می‌شوند. داروهایی مثل فیناستراید یا سیپروترون استات با مهار گیرنده‌های هورمونی، اثر هورمون‌های جنسی که باعث ریزش مو می‌شوند را مهار می‌کنند.
کلسی تونین : یکی از هورمون‌های طبیعی بدن که باعث بهبود خونرسانی، تغذیه فولیکولی و تغذیه پوستی می‌شود.
داروهای مغذی : موادی مانند سیلیکون که به طور طبیعی در پوست و موی ما وجود داشته و نقش ساختمانی مهمی دارند
ال‌-کارنیتین : ماده‌ی تجزیه‌کننده چربی‌ها که برای درمان سلولیت استفاده می‌شود.

ویتامین‌ها :

ویتامین ب ۵ : یکی از ویتامین‌های خانواده ب یا B که در تقسیم سلولی و بهبود بافت پوستی نقش مهمی ایفا می‌کند.
بیوتین : اثری مشابه ویتامین ب ۵ دارد. کمبود بیوتین باعث پوسته پوسته شدن و ریزش مو می‌شود. این ویتامین در تنظیم ترشح غدد چربی پوستی نیز موثر است.
ویتامین ث : آنتی اکسیدان مفید و یکی از موادی که تولید کلاژن را تحریک می‌کند.
ویتامین آ : کلاژن سازی را تحریک کرده و دارو رسانی به پوست را بهبود می‌بخشد.
مواد معدنی : عناصری مانند مس، سلنیوم، فسفر، روی (زینک) بر سلامت و شادابی پوست و موی ما موثر هستند.

سایر مواد :

سدیم پیروات : برای بهبود حالت کدر و خسته‌ی پوست، تاثیرات ضدپیری و رفع لکه‌های پوست
گلیکولیک اسید : ماده‌ی سفید کننده برای بهبود اسکارها، لکه‌های تیره و ترک‌های پوستی.
کافئین : در محلول‌های لیپولیتیک استفاده شده و در درمان سلولیت و ریزش مو موثر است.

 

نکاتی مهم در طول درمان مزوتراپی

مزوتراپی مو

 • ممکن است پزشک از ماده بی حسی موضعی در مناطقی که تحت درمان قرار می ‎گیرند استفاده کند. البته این امر به میزان تحمل بیمار بستگی دارد.
 • پزشک از یک سوزن نازک برای تزریق مواد به داخل قسمت مورد نظر استفاده می ‎کند. چنیدن تزریق در طول یک جلسه صورت می ‎گیرد.
 • تزریقات در اعماق مختلف از حدود 1 تا 4 میلی متر در پوست بیمار صورت می ‎گیرد و این امر نیز به نوع پوست بیمار بستگی دارد.
 • بسته به نوع پوست و مواد مورد نیاز برای آن، پزشک تصمیم می ‎گیرد که چند جلسه درمان برای بیمار لازم است و می ‎تواند به بیمار بگوید که برای رسیدن به نتیجه مورد نظر به چند جلسه درمان نیازمند است.
 • در مورد این عمل و تاثیرات آن، مطالعات کافی صورت نگرفته است اما هر درمان زیبایی به اندازه خود از عوارض جانبی برخوردار است.

 

عوارض مزوتراپی

 • واکنش آلرژیک یا حساسیت به داروها و مواد تزریق شده به پوست – حساسیت‌ها ممکن است بلافاصله یا بعد از مدتی نمایان شوند. معمولاً خفیف بوده و نادر هستند.
 • یکی از مواد استفاده شده در این کار به اسم لیستین گاهی باعث التهاب و ورم موضعی می‌شود.
 • عفونت‌های پوستی -این عارضه بیشتر ناشی از خطای کادر درمانی و گاهی به دلیل عدم رعایت مراقبت‌های بعد از درمان توسط بیمار است.
 • ظاهر شدن لکه‌های تیره یا روشن در محل تزریقات
 • کبودی و خون مردگی در محل تحت درمان
 • ایجاد زخم، اسکار یا بدشکلی در محل تحت درمان
 • التهاب بافت چربی زیرپوستی
 • اِدِما (تورم ناشی از آسیب یا التهاب)
 • اِدِما (تورم ناشی از آسیب یا التهاب)
 • اِریتما( قرمزی پوست)
 • خارش
 • درد خفیف در قسمت تحت درمان
 • افزایش حساسیت پوست
 • حالت تهوع
 • اسهال
 • استفراغ
 • ایجاد بر آمدگی درناحیه تحت درمان
 • مشکلات مربوط به رنگدانه

 

نتیجه مزوتراپی و زمان مشاهده آن

همانطور که گفته شد این خدمات یکی از خدمات زیبایی و حساس و مهم است که اگر در کلینیک تخصصی و توسط افراد متخصص و همچنین دستگاه پیشرفته ای انجام شود میتواند نتیجه های مثبت و دلخواه شما را نسبت به نیاز شما بر آورده کند و البته زمان مشاهده نتیجه اصلی افراد با یکدیگر نسبت به شرایطشان متفاوت است.

برخی بیماران تنها چند هفته بعد از شروع درمان نتایج مثبتی را تجربه می‌کنند، با این حال سرعت تأثیرگذاری درمان به شدت ریزش مو و نحوه پاسخ بدن بیمار به درمان بستگی دارد. قاعدتاً بیماران می‌بایست ٢ تا ٣ ماه بعد از درمان نتایج قابل توجهی را تجربه کنند، البته برای مشاهده تأثیر کامل درمان به حدود ۶ ماه زمان نیاز است.

 

چه کسانی نباید از مزوتراپی استفاده کنند؟

 1. خانم‌های باردار
 2. بیماران قلبی ـ عروقی
 3. افرادی که دچار سرطان‌های پیشرفته هستند
 4. کسانی که دارای سوابق آلرژی و حساسیت به داروهای خاص هستند
 5. افرادی که در حال استفاده از داروهای ضدانعقاد هستند ( در این افراد احتمال ایجاد هماتوم و خونریزی زیاد است)
 6. افراد دیابتی بخصوص آنهایی که دیابت کنترل نشده دارند  ( زیرا سطح ایمنی این افراد پایین است و ممکن است دچار عفونت‌های شدید شوند).
 7. افرادی که دارای بیماری نوروپاتی هستند. 8 ـ اشخاصی که دچار بیماری پسوزیاریس شدید و پیشرفته (صدف)‌ هستند.

 

هزینه و قیمت مزوتراپی پوست و مو

هزینه مزوتراپی

هزینه مزوتراپی برای هر مراجعه کننده و فردی نسبت به شرایط و درخواست خدماتش متفاوت است.

قیمت کلی این خدمات به تعداد جلسات درمانی، دوز داروی تزریقی، ترکیب محلول و مواردی از این دست بستگی دارد. در جلسه‌ی مشاوره تمامی نکات مهم برای شما توضیح داده خواهد شد و پزشک با معاینه‌ی پوست سر شما، تعداد جلسات، تزریق‌ها و هزینه‌ی دقیق را به شما اعلام می‌کند.

 

سوالات متداول مزوتراپی

1 . چه سنی برای این خدمات مناسب است؟

بهترین سن برای شروع ، سنین کمتر از 35 سال است. مزوتراپیست های اروپا درمان های جوانسازی با این خدمات را معمولاً در سنین 30-20 سالگی شروع می‏کنند با این حال این کار در هر سنی می تواند مفید باشد.

2 . چند جلسه برای این خدمات لازم است؟

تعداد جلسات و برنامه‌ی درمانی کاملاً به شرایط شما بستگی دارد. تعداد جلسات بین ۸ تا ۱۵ جلسه متغیر است.

3. آیا مزوتراپی درد دارد؟

خیر ؛ این امر معمولاً باعث درد نمی‌شود. هم سوزن‌های دستگاه مخصوص آن (مزوگان) بسیار نازک هستند و هم در محلول تزریقی از داروهای بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. در صورتی که با سوزن مشکل داشته باشید، انجام این خدمات بدون سوزن نیز ممکن است ولی در مقایسه با روش اصلی، اثرات ضعیف‌تری دارد.


 • مزوتراپی چیست و چه کاربردی دارد؟

  تزریق عصاره گیاهان و ویتامینها و هورمونها که باعث تغذیه و جوانسازی پوست میشود و همچنین برای حذف چربیها کاربرد دارد.

 • آیا مزوتراپی دردناک است؟

  شما ممکن است مختصری درد یا سوزش در حین انجام درمان حس کنید که کاملا قابل تحمل است هر چند می توان با بی حسی موضعی، عملیات درمانی بدون دردی داشت.

 • مزوتراپی روش درمانی دائمی‌ است؟

  خیر، این روش موقت است و باید در جلسات متعدد درمان را تکرار کرد که در ابتدای درمان در فواصل کوتاه و در نوبت های بعدی با فواصل طولانی تر درمان دنبال شود.

 • چند بار برای انجام مزوتراپی باید به مرکز اقدام کرد؟

  درمان های مزوتراپی معمولاً یک بار در هفته انجام می شود.  همان طور که بهبود دیده می شود ، ممکن است درمان های کمتری نیاز باشد مانند هر دو هفته یک بار یا یک بار در ماه انجام شود.

 • چه نواحی را می توان با مزوتراپی درمان کرد؟

  برای جوانسازی و احیای پوست، مزوتراپی بیشتر در صورت، گردن، دکلته و دست ها استفاده می شود.

  برای کاهش چربی، مزوتراپی را می توان در هر جایی اعمال کرد، اما بیشتر روی چانه، گردن، باسن، پاها، شکم و بازوها استفاده می شود.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید