X

تزریق فیلر لب

آشنایی کامل با تزریق فیلر لب
با بالا رفتن سن لب ها نیز از حالت زیبایی خارج میشوند و برای جذابیت دوباره آنها بهتر است از خدمات تزریق فیلر لب در کلینیک های زیبایی استفاده کنید و قبل از آن نکات مهم و تمامی مدل ها را در این مطلب بشناسید
لیزر درخشان
لیزر درخشان

مهم ترین این است که فیلر چیست؟

فیلر همان پر کننده یا یک بافت نرم است که زیر پوست تزریق میشود و هدف آن حجم دادم به زیر پوست و از بین بردن چین و چروک ها و خطوطی است که به خاطر بالا رفتن سن اجاد شده اند.

سوال بعدی این است که تزریق فیلر چیست؟

تزریق فیلر لب هم خدماتی است که فیلر درون لب و یا اطراف لب تزریق میشود و به کسانی پیشنهاد میشود که لب های نازک و کوچک دارند یا اینکه با بالا رفتن سنشان ، چین و چروک روی لب هایشان ایجاد شده و میخواهند لب هایی زیبا و جذبا داشته باشند.

این خدمات در کلینیک زیبایی انجام میشود اما قبل از هر کاری تا انتها با ما همراه باشید تا کاملا آشنا شوید.

 

فیلر لب

 فیلر لب ماده ای است که از کلاژن یا هیالورونیک اسید ساخته شده است و هدف و کاربرد آن حجم دادن و زیباتر کردن لب ها است که توسط سوزن به لب ها تزریق میشود.

پزشک برای تزریق فیلر، مقدار آن را با توجه به این که لب قرار است تا چه اندازه حجم نیاز داشته باشد در نظر می‌گیرد. همچنین استفاده از داروهای بی‌حسی برای این که فرد مورد نظر، درد کمتری حین تزریق داشته باشد متداول است.

برای انتخاب فیلر مناسب لب و گرفتن نتیجه دلخواه موارد زیر را رعایت کنید :

 1. از متخصص برای انجام این کار کمک بگیرید
 2. تزریق را کم کم انجام دهید
 3. در مورد اندازه لب‌هایتان فکر کنید
 4. مراقبت‌های قبل و بعد از فیلر را انجام دهید
 5. نوع حجم دهنده و میزان آن را به دقت انتخاب کنید
 6. این روش سریع‌ترین راه حجم دادن به لب‌ها است
 7. از کرم بی‌حسی استفاده نکنید
 8. درباره مشکلات انجام فیلر لب آگاه باشید
 9. هزینه انجام فیلر را تخمین بزنید

 

تزریق فیلر لب

فیلر هایی لایه ها و بافت هایی نرم هستند که تزریق آنها به زیر پوست باعث میشود که بافت جدیدی به قسمت هایی از صورت شما اهدا شود.

این روش یکی از محبوب ترین روش های جوانسازی پوست است که برای لب ها، پیشانی، چانه، بینی، گونه و زیر چشم انجام میشود.

نکته مهمی که برای ماده مخصوص این روش باید بدانید این است که مواد تزریق شونده باید به نوعی باشد با بافت بدن و ناحیه مورد نظر سازگاری داشته باشد تا بتوان نتیجه مطلوب را دریافت کرد پس به همین علت به شما پیشنهاد میکنیم که برای این کار به کلینیک های معتبر مراجعه کنید که دارای مجوز بهدشات و درمان هستند زیرا امروزه کلینیک ها و افراد غیر معتبری هستند که با قیمت های ارزان اما نتیجه ها بد افراد زیادی را جذب میکنند.

همچنین این خدمات باید به گونه ای انجام شود که ماده حجم دهنده در تمامی قسمت های لب به صورت یکنواخت باشد تا به درستی جذب شود اما در صورتی که جذب ماده حجم دهنده به درستی صورت نگیرد میتواند روی نتیجه تاثیر گذار باشد و رضایت را جلب نکند و باعث مشکلاتی شود.

با اینکه این روش برای تمامی افراد جوان و پیر که دوست دارند لب هایی زیبا و جذاب داشته باشند انجام میشود ، اما بیشتر مشتریان و طرفداران این روش افراد جدید و نسل جوان هستند دوست دارند لب هایی پر و برجسته داشته باشند و یا اینکه میخواهند شکل لب های خود را تغییر دهند.

 

بهترین و بی خطر ترین فیلر برای لب ها

ژل یا فیلر هیالورونیک اسید از محبوب ترین فیلر ها است که به طور طبیعی در زیر پوست یافت میشود و رطوبت ، نرمی و سفتی پوست را تنظیم میکند.

بدن افراد در طول زمان هیالورونیک را تولید میکند و وقتی که برای حجم دهی لب ها هم از این فیلر استفاده کنید میتواند طبیعی ترین شیوه برای زیبایی لب ها باشد.

همچنین از دیگر مزیت های این فیلر این است که آب را به سمت سطح پوست جذب میکند و موجب طراوت و شادابی آن میشود به همین علت است که برای تزریق ژل لب هم از این ماده استفاده میشود.

 

روش ها و مدل های تزریق فیلر لب

فیلر نسبت به محل تزریق و نحوه آن اشکال مختلفی در لب ایجاد میکند که افراد میتوانند نسبت به سلیقه خود شکل های مختلفی را بر روی صورت خود ایجاد کنند.

اگر کوچکترین شکی درمورد مدل لب مورد نظر خود دارید و نمیدانید چه سبک و شکلی مناسب شماست حتما قبل از انجام این عمل با پزشک متخصص خود مشورت کنید و مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

انتخاب روش و مدل تزریق فیلر لب نسبت به سبک و ترکیب صورت شما باید انتخاب شود تا بعد از درمان شکل زیبایی روی صورت شما داشته باشد که با سایر اندام های صورتتان همخوانی داشته باشد.

برخی مدل ها و سبک های این عمل موارد زیر هستند :

👄 تزریق فیلر لب طبیعی

لب طبیعی

هر چند مدل های متفاوت این روش لب طرفداران زیادی دارد اما با مرور زمان و از مد افتادن برخی از مدل ها، تمایل به مدل های طبیعی افزایش پیدا کرده است. مدل طبیعی تزریق هیچ وقت قدیمی نشده و تغییر زیادی در چهره ایجاد نمی کند و افراد ترجیح می دهند که فیلر لبشان، زیاد مشخص نباشد. روش طبیعی یکی از بهترین گزینه برای فرم دهی و اصلاح لب ها، بدون مصنوعی شدن صورت و تغییر محسوس در صورت است.

👄 تزریق فیلر لب مدل چاک دار

لب چاکدار

یکی از جذاب ترین مدل های این روش جوانسازی، مدل لب چاک دار است. در این مدل، مقدار فیلر مصرفی، زیاد نیست. در این مدل، بخش چهن لب پایین، با تزری  فیلر به دو بخش تقسیم می شود و از حالت یکدستی خارج می شود.

👄 تزریق فیلر لب مدل روسی

لب روسی

این تکنیک خاص لب‌ها را به شکل قلب ظریف و با حجم بیشتر در نزدیکی مرکز لب، دقیقاً شبیه عروسک روسی شکل می‌دهد.این روش بجای اینکه حجم لب را بیش از حد زیاد کند ، لب را بالا میبرد و به حالت طبیعی و زیبا تبدیل میکند.این روش بسیار خاص است پس برای این مدل به دنبال یک متخصص هنرمند باشید.

👄 تزریق فیلر لب مدل باربی عروسکی

لب عروسکی

همانطور که از اسم این روش و تکنیک و مدل پیداست ، با این کار میتوانید یک لب عروسکی و جذاب داشته باشید.در این مدل حجم لب پایین از لب بالا بیشتر است و قیمت V شکل لب تقویت میشود.با این سبک شما به یک عروسک جوان با لب هایی جذاب تبدیل میشوید.

👄 تزریق فیلر لب مدل سوتی

لب سوتی

در این مدل، پزشک فیلر را به گونه ای تزریق می کند که مثل حالت سوت زدن، یک فضای خالی وسط لب ایجاد می شود. این مدل هم مانند سایر مدل های تزریق لب، طرفداران خاص خودش را دارد، اما نسبت به گذشته، متقاضی کمتری دارد.

👄 مدل فیلر لب فانتزی

لب فانتزی

در این مدل با تزریق مقدار زیادی از فیلر، لب ها از فرم طبیعی خارج شده و حجم لب ها به طرز مبالغه آمیزی افزایش پیدا می کند. این روش مورد پسند افرادی ست که می خواهند با تزریق فیلر به سایر قسمت های صورتشان مانند فک و گونه ها، چهره ای فانتزی داشته باشند.

👄 فیلر لب مدل قلبی

لب قلبی

امروزه پزشکان برای برای مشاهده بهترین نتیج از مدل لب قلبی استفاده میکنند که این مدل بسیار زنانه و زیبا است و به خاطر اینکه معمولا برای تمامی خانم ها مناسب است طرفداران زیادی هم دارد.این روش اگر توسط فردی متخصص انجام شود جذابترین لب ها را برای فرد ایجا میکند.

دیگر موارد نیز عبارتند از :

لب قلوه ای

👄 تزریق فیلر لب مدل کمان

👄 تزریق فیلر مدل سه دکمه ای

👄 تزریق فیلر لب مدل صدف

👄 فیلر لب مدل هالیوودی

👄 تزریق فیلر لب مدل گرد

👄 تزریق فیلر لب مدل قلوه ای

 

مزایا تزریق فیلر لب

همانطور که میدانید تزریق فیلر لب روشی است مانند تزریق بوتاکس برای جوان کردن پوست و از بین بردن چین و چروک و خطوط پوست.

افرادی که سنشان بالا رفته باشد یا اینکه بنا به هر دلیلی بخواهند لب خود را برجسته و زیبا کنند بهتر است از این روش استفاده کنند که روشی آسان ، سریع و بدون درد است.

این روش نیاز به گذراندن دوران نقاهت بلند مدت ندارد و با دو روز استراحت بعد از عمل میتوانید به زندگی روزمره خود ادامه دهید البته با لب هایی جوانتر.

این عمل غیر تهاجمی علاوه بر اینکه دور از هرگونه حساسیت و آلرژی و عفونت میباشد ، همچنین ماندگاری نسبتا بالایی نسبت به سایر روش ها دارد و همچنین تقریبا تمامی افراد نتیجه دلخواه خود را دریافت میکنند.

از دیگر مزایا این است که اگر متقاضی بعد از مدتی و به هر دلیلی از نتیجه عمل خود ناراضی باشد و بخواهد لب هایش را به حالت اولیه برگرداند یا مدل لب هایش را دوباره تغییر دهد ، خیلی راحت و بدون هیچ مشکلی این روش این امکان را میدهد که با عملی دوباره یا فیلر را از لب خارج کرد تا به حالت اولیه بازگردد یا اینکه با تزریق بیشتر فیلر مدل و سبک لب تغییر کند.

همچنین افرادی هم هستند که نمیخواهند کسی بفهمد که لب هایشان را عمل کرده اند و به همین علت ترجیح میدهند که از مدل طبیعی استفاده کنند و مدل طبیعی هم به گونه ای است که اصلا مشخص نیست و کاملا طبیعی است و به همین دلایل است که این روش بسیار پر طرفدار و محبوب است.

 

مراقبت ها و نکات قبل و بعد از تزریق فیلر لب

همانطور که میدانید برای انجام هر عملی مخصوصا عمل های زیبایی پوست و صورت مانند لیفت صورت با نخ باید قبل از هر اقدامی پرس و جو و مشورت کنید و همچنین نکات قبل از انجام را کاملا بشناسید.

علاوه بر این باید باید نحوه انجام این عمل را نیز باید کاملا بشناسید تا در هنگام تزریق مشکلی برایتان پیش نیاید.

بجز موارد ذکر شده نکاتی هم برای بعد از این عمل وجود دارد که حتما باید بدانید و رعایت کنید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

در ادامه با این نکات آشنا شوید...

برای کاهش درد و جلوگیری از کبودی بهتر است بعد از تزریق از کمپرس یخ بدون هیچ فشاری استفاده کنید و اصلا هم نباید از رژ لب استفاده کنید.

قبل و بعد از انجام عمل هم باید در مورد قیمت پرس و جو کنید و قیمت نسبت به نوع و مقدار فیلر و نوع سرنگ محاسبه میشود.

اگر هم به به مشکلاتی مثل دیابت ، لوپوس ، عفونت های دهانی و اختلال انعقادی مبتلا هستید از انجام این عمل زیبایی صرفه نظر کنید یا با پزشک متخصص مشورت کنید.

همچنین برای این عمل به دنبال بهترین کلینیک و بهترین پزشکان باشید که دارای مجوز و تخصص و تجربه کافی باشند تا بهترین نتیجه را مشاهده کنید.

 

عوارض جانبی تزریق فیلر لب

خوشبختانه تا الان هیچ موردی برای عوارض این عمل به ما گزارش نشده است اما بالاخره هر عملی دارای کمی درد و تورم و کبودی است که با گذشت زمان و استفاده از کمپرس یخ این مشکلات هم بر طرف میشوند.

این روش کمترین عوارض و علائمات  بعد از عمل را به خود اختصاص داده و مورد تمایز از سایر روش ها گشته است.این خدمات در کلینیک لیزر درخشان کاملا تضمینی است و هیچگونه عفونت و  عوارضی را به خود نسبت نداده است.

 

نکات مهم در مورد تزریق فیلر لب

خدمات تزریق فیلر لب

 • انجام این عمل حساس حدودا 10 تا 15 دقیقه طول میشکد و همراه با بی حسی انجام میشود.
 • نتیجه عمل بعد از انجام کمی قابل مشاهده است اما برای مشاهده نتیجه اصلی حدودا 2 هفته زمان میبرد.
 • همانطور که گفته شد بلافاصله بعد از انجام میتوانید به زندگی و کار های خود برسید.
 • بهتر است هفت روز قبل از تزریق از مصرف فرآورده‌هایی که انعقاد خون را به تاخیر می‌اندازند یا به اصطلاح خون را رقیق می‌کنند مانند آسپیرین و داروهای مثل بروفن و ژلوفن خودداری نمایید تا از احتمال خون‌مردگی یا خونریزی محل تزریق کاسته شود.
 • بعد از تزریق نیازی به استراحت زیاد نیست اما باید از خوردن و نوشیدن چیز هایی که خون را رقیق میکنند اجتناب کنید.
 • • عدم تقارن لب‌ها و وجود توده در لب بعد از تزریق طبیعی بوده و طی یک یا دو هفته از بین می‌ر‌ود. بهتر است تا چند روز از لمس و دستکاری محل تزریق خودداری کنید.

 • به دلیل وجود فیلر های تقلبی در بازار ، حتما نوع فیلر تزریقی را قبل از عمل بررسی کنید.

 • بجز نوع فیلر ، نحوه تزریق و نوع سرنگ کاربردی هم بسیار مهم است.

 • • برای انجام تزریق در دو یا چند مرحله ممکن است پزشک‌تان ژل را به شما بدهد تا در خانه نگهداری نمایید. در این صورت باید ژل هیالورونیک اسید را در یخچال (نه در فریزر) قرار دهید.

 • • درصورتی که تزریق به هر دلیلی مشکل داشته باشد، درصورتی که از هیالورونیک اسید استفاده شده باشد، درمان آن مشکل نیست ولی اگر از ژل‌های دیگر استفاده شده باشد درمان بسیار مشکل است.

 

ویژگی های یک لب ایده آل و جذاب

 1. سفتی مناسب ژل (کراس لینک)
 2. وسکوزینه ژل (گرانروی)
 3. گلوله‌ای نشدن ژل بعد از گذشت زمان
 4. یکنواخت بودن میزان جذب ژل در بافت مورد نظر
 5. چسبندگی مناسب ژل به بافت مورد نظر
 6. داشتن زنجیره متصل به هم در ساختار ژل

 

مدت ماندگاری تزریق فیلر لب چقدر است؟

یکی از مسائلی که برای هر فردی در این زمینه مهم است ایت است که دوام و ماندگاری فیلر لب چقدر است زیرا تقریبا بیشتر افراد دوست دارند از خدماتی استفاده کنند که ماندگاری بسیار بالایی داشته باشد.

دوام و ماندگاری این خدمات به فاکتورهایی از جمله نوع پوست فرد، محل تزریق و میزان تزریق و البته جنس و نوع مواد تزریق شونده بستگی دارد اما به طور معمولی حدود 6 ماه تا 1 سال ماندگاری کامل و بدون مشکل دارند.

 

مقدار فیلر برای تزریق چقدر است؟

مقدار و اندازه فیلر برای این روش بستگی به لب های هر فرد و مدل و سبک درخواستی متقاضی دارد که با اجازه و نظر پزشک مشخص میشود.

وقتی فرد با نظر خود یا پزشک مدل درخواستی لب را انتخاب میکند ، پزشک به فرد ذکر میکند که مقدار لازم فیلر چقدر است.

 

آیا تزریق فیلر لب دردناک است؟

نکات تزریق فیلر لب

بستگی دارد که دکتر متخصص از چه بی حس کننده ای استفاده کند، من شخصا از بی حس کننده های دندانپزشکی استفاده می کنم که بیمارم هیچ چیز را حس نکند، اما برخی از پزشکان از ژل بی حس کننده استفاده می نمایند که می تواند باعث ناراحتی مراجع شود.

 

درصد بروز خطا و ناموفق بودن عمل چقدر است؟

این موضوع به ماده ی فیلر مربوطه بستگی دارد، اکثر پزشکان از فیلر های هیالورونیک اسید استفاده می کنند که ماندگاری بیشتری نسبت به بیشتر فیلرهای کلاژنی دارد.

حدود 1 الی 3 درصد احتمال واکنش آلرژیک به کلاژن وجود دارد اما به هیالورونیک اسید این اتفاق به شدت نادر است.

 

آیا فیلر لب خطرناک است ؟

بهتر است قبل از تصمیم نهایی، این روش را به عنوان یک روش تهاجمی با احتمال بروز خطرات جدی مانند انسداد عروقی ( البته این اتفاق نادر است اما ممکن است منجر به از بین رفتن بافت ها شود ) در نظر گرفت .

 

برای تزریق فیلر لب چه کارهای لازم است که انجام شود ؟

بهتر است مصرف مسکن ها ( به عنوان مثال آسپرین یا ایبوپروفن)، روغن ماهی، ویتامین ای از ده روز قبل از انجام این کار متوقف شود و همچنین اگر کسی سابقه ابتلا به زخم های سرماخوردگی دارد، بهتر است دو روز قبل از انجام تزریق، دارو های پیشگیری خود را مصرف کند .

 

آیا می ‎شود فقط به یکی از لب ها فیلر تزریق کرد ؟

بله حتما. تزریق فیلر به لب ها دلبخواهی است و لازم نیست که حتما به هر دو لب فیلر تزریق شود . تصمیم گیری با خود شخص و پزشک است .

 

آیا ممکن است بعد از تزریق، فیلر ها داخل لب حرکت کنند ؟

بعضی از فیلر ها این خاصیت را دارند که بعد از تزریق، به قسمت های مختلف لب حرکت کنند و بهتر است که شخص در انتخاب پزشک معتبر دقت کند و به توصیه های پزشک خود عمل کند .

 

آیا بعد از تزریق فیلر بر روی لب برآمدگی و یا توده ایجاد می ‎شود ؟

بله ممکن است. اگر این کار به روشی نادرست انجام شود ممکن است روی لب توده و یا برآمدگی ایجاد شود .

 

بعد از تزریق فیلر می ‎توان ورزش کرد ؟

قیمت تزریق فیلر لب

خیر. حداقل تا 24 ساعت بعد از این کار از رفتن به باشگاه و انجام فعالیت هایی که موجب افزایش جریان خون در صورت شخص می ‎شود ( مانند گرفتن ماساژ یا انجام یوگا ) خودداری کرد ، زیرا باعث تورم بیشتر می ‎شود .

 

آیا بعد از تزریق فیلر، کبودی یا خونریزی ایجاد می‎ شود ؟

احتملا بله. دکتر ادریس برای کاهش کبودی و التهاب پس از این عمل ، توصیه می‎ کند که بیماران از داروی آرنیک که یک ضد درد طبیعی است و به صورت خوراکی و موضعی استفاده می ‎شود استفاده کنند. کبودی ها بعد از گذشت پنج تا هفت روز به طور کامل برطرف می ‎شوند .

 

نتیجه نهایی تزریق فیلر لب چه زمانی قابل مشاهده است ؟

در ابتدا لب های شخص کمی متورم خواهند بود اما اثر فیلر خیلی زود قابل مشاهده است .

 

هزینه و قیمت تزریق فیلر لب

هزینه و قیمت این خدمات به عوامل متعددی از جمله نوع فیلر، میزان آن ، پزشک آن ، و منطقه ای که شخص در آن می‎ خواهد به لب های خود فیلر تزریق کند بستگی دارد .

شما میتوانید با مراجعه به کلینیک لیزر درخشان از بهترین و با کیفیت ترین خدمات همراه با ضمانت و قیمت مناسب استفاده کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت و درخواست استفاده از خدمات میتوانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.


 • چه موقع نتایج تزریق فیلر لب را مشاهده خواهم کرد؟

  شما بلافاصله پس از تزریق متوجه تفاوت در منطقه تحت درمان خود خواهید شد، اگرچه ممکن است اندکی تورم را تجربه کنید. بعد از 2 روز پس از تزریق نتایج نهایی این تزریق قابل مشاهده خواهد بود.

 • آیا تزریق فیلر به لب به صورت روش ایمنی است؟ 

  فیلر پوست ماده‌ای ژل مانند است که عملی مشابه با یک قند بدن طبیعی که به نام اسید هیالورونیک شناخته می‌شود، دارد. این باعث می‌شود استفاده از آنها در پوست بسیار بی خطر باشد، زیرا بدن به مرور زمان این ماده را می‌شکند و جذب می‌کند. تزریق فیلر شما باید توسط یک پزشک متخصص و باتجربه انجام شود تا از همه لحاظ نسبت به ایمن بودن این تزریق اطمینان حاصل کنید.

 • آیا تزریق فیلر به لب ها درد دارد؟ 

  پزشکان از یک بی حس کننده موضعی به صورت کرم بی حس کننده استفاده می‌کنند تا در طول درمان احساس راحتی داشته باشید. ناراحتی معمولاً جزئی است، زیرا اکثر مشتری‌ها در هر نقطه تزریق فقط یک خراش کوچک را تجربه می‌کنند.

  تزریق فیلر پوستی یک عمل غیر تهاجمی است که معمولاً برای بازگرداندن حجم و برجستگی قسمت‌های مختلف صورت مانند لب، چانه، گونه‌ها، فک و حتی بینی شما استفاده می‌شود.

 • آیا تزریق فیلر لب دردناک است؟ 

  تزریق فیلر (ژل) تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود تا در طی عمل 100٪ راحت و بدون درد باشید. کرم بی حس کننده پوست برای سایر قسمت‌های صورت نیز استفاده می‌شود تا ناراحتی و درد را به حداقل برساند.

 • تزریق فیلر چقدر طول می‌کشد؟

  حدود 45 تا 90 دقیقه برای تزریق و سایر مراحل از جمله آماده سازی و مراقبت‌های بعد از تزریق در نظر گرفته می‌شود.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید