X

تزریق فیلر و چربی

آیا تزریق فیلر یا چربی پوست را جوان میکند؟
با بالا رفتن سن چین و چروک هایی روی پوست صورت ایجاد میشود که امروزه تزریق فیلر و چربی به پوست صورت یکی از بهترین و محبوب ترین روش های جوانسازی پوست صورت و از بین بردن خطوط روی پوست است
لیزر درخشان
لیزر درخشان

همانطور که در در تمامی آقایان و خانم ها مشاهده کرده اید وقتی سن افراد بالا میرود چربی های زیر پوست کاسته میشوند ، عضلات و ماهیچه های صورت به سطح پوست نزدیک تر میشوند و در نتیجه چین و چروک و خطوط زیادی روی پوست صورت ایجاد میشود.

عواملی هم مانند ژن ، نور خورشید و سبک زندگی و نرسیدن و توجه نکردن به سلامتی پوست باعث سرعت بخشیدن به این روند میشوند.

اما نکته مثبتی که وجود دارد این است که امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی راه و روش های زیادی وجود دارند مثل تزریق فیلر به پوست و هزاران روش دیگر که فقط در کلینیک زیبایی انجام میشوند باعث میشوند فضای خالی بین عضلات صورت و سطح پوست صورت با ژل پر شود و خطوط و چین و چروک ها از بین بروند.

تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا با این خدمات کاملا آشنا شوید...

 

تزریق فیلر چیست؟

فیلر ها ترکیباتی هستند که خاصیت حجم دهندگی و پرکنندگی زیر پوست را دارند و به دو نوع دائمی و موقت تقسیم میشوند.

معمولا تمامی افراد اعم از خانم ها و آقایان میتوانند در هر قسمتی از صورت یا بدن خود که دارای چین و چروک باشد مثل زیر چشم ، پیشانی و گردن و غیره این کار را انجام دهند تا ظاهری جوان داشته باشند.

این ماده ساخته دست بشر هستند و در زمنیه های مختلفی استفاده میشوند اما کاربرد اصلی آنها در جوانسازی پوست است.

تزریق فیلر به پوست نیز امریست برای زیبایی و صاف کردن سطح پوست صورت که بدون جراحی انجام میشود و امروزه از فیلرهای هیالورونیک اسید برای این کار استفاده میشود که تست شده است و بهترین فیلر برای تزریق شناخته شده است و محبوبیت زیادی هم پیدا کرده است.

 

تزریق فیلر

تزریق فیلر یا پرکننده های پوستی به تزریق مواد بیولوژیکی و مصنوعی به زیر پوست میگویند که هدف آن زیبایی و حجم دهی پوست است و در صورت تزریق بهترین مواد و فیلر ها به درستی به پوست شاهد از بین رفتن چین و گروک و خطوط پوستی خواهید بود.

تزریق فیلر تا حدودی از نظر انجام و کاربرد شبیه بوتاکس میباشد اما تفاوتی که وجود دارد این است که بوتاکس کاربرد هایی مانند از بین بردن عرق زیر بغل و کف دست و ... هم کاربرد دارد اما ازریق فیلر چنین کاربردی ندارد.

تفاوت دیگر بوتاکس و فیلر در این است که تزریق بوتاکس با از بین بردن چین و چروک ها ظاهری زیبا و طبیعی به فرد میبخشد و تزریق فیلر بیشتر برای کسانی کاربرد دارد که چربی و حجم عضلانی قسمتی از بدن خود را از دست داده اند مثلا حجم دست و لب هایشان کم شده است.

تزریق فیلر به دلیل وجود هیالورونیک ماندگاری بسیاری نسبت به سایر روش ها دارد و تزریق فیلر بر لب ، عاری از هرگونه آلرژی و عفونت برای شخص میباشد.

 

 

تزریق فیلر به پوست

انجام تزریق فیلر

همانطور که بالا گفته شد فیلر نوعی داروی زیبایی استکه با کمترین میزان تهاجم به حجم دهی ، تغییر فرم صورت و از بین بردن چین و چروک ها به صورت موقت یا دائمی کمک میکند.

تزریق فیلر به پوست مانند به منظور پر کردن فرورفتگی های پوستی، حجم دهی به نقاط مختلف صورت، زاویه سازی ، رفع چین و چروک پوستی و … ، استفاده می شود اما قبل از آن باید متخصص زیبایی پوست شما را ببیند و انجام این کار را برای شما تایید کند.

اگر مثلا در اطراف چشم ها ، ابرو ها و دهان خود چین و چروک و خطوط عمیق مشاهده کردید و یا تمایل برای تغییر در فرم فک و لب ها دارید به دنبال روشی کم تهاجمی هستید ما به شما پیشنهاد میکنیم از خدمات تزریق چربی به پوست استفاده کنید زیرا مانند لیفت صورت با نخ یکی از موثر ترین روش های جوانسازی پوست صورت شناخته شده است که با کمترین عوارض میتواند صورتی جواب و زیبا را به شما هدیه دهد.

 

تزریق چربی به پوست

برخی مشتریان هستند که میخواهند بجای تزریق فیلر به پوست از تزریق چربی به پوست استفاده کنند ، یعنی از چربی بدن خودشان گرفته شود و از آنها برای از بین بردن چین و چروک های پوست خود استفاده شود.

جهت انجام این تزریق، ناحیه مورد نظر که اصطلاحا ناحیه اهدایی نیز نامیده دارد، مشخص می شود. چربی از طریق لیپوساکشن گرفته و به ناحیه مورد نظر مانند صورت تزریق می شود. در بسیاری از موارد، این تزریق نتایج دائمی را به همراه دارد.

روش تزریق چربی بر خلاف خدماتی مثل تزریق بوتاکس ابرو یک روش تهاجمی همراه با جراحی محسوب میشود که اگر برای صورت انجام شود ، نیاز به چندین بار تکرار برای گرفتن نتیجه بهتر هم دارد.

 

چه زمانی برای تزریق فیلر مناسب است؟

 1. اگر شما چین و چروک عمیق دور چشم ها،ابروها یا دهانتان دارید.
 2. اگر شما تمایل به تغییر در برجستگی وحجم لب و چانه و فک تحتانی تان دارید.
 3. اگر شما مایل به جراحی و اعمال تهاجمی برای جوانسازی نبوده یا به‌ دلایلی جراحی در شما مجاز نباشد.
 4. برای پرکردن یا کاهش عمق خطوط خنده ( چین های نازولبیال ) 
 5. برای بر طرف کردن خطوط Marrionette ( خطوطی که از گوشه لب به طـرف چـانه کــشیده می شوند).
 6. برای بر طرف کردن آن دسته ازخطوط اخم که در حالت استراحت دیده می شوند و با تزریق بوتاکس به تنهایی برطرف نمی شوند.
 7. در مواردی که در اثر مشکلاتی مانند سالک یا آکنه زخم‌های عمیق و گود دارند.
 8. برای اصلاح گودی زیر چشم
 9. برای برجسته سازی لبها
 10. برای برطرف کردن آن دسته ازخطوط پیشانی که در حالت استراحت دیده می شوند و با تزریق بوتاکس به تنهایی برطرف نمی شوند.

 

نواحی مناسب برای تزریق فیلر

تزریق فیلر برای جوانسازی پوست

 • اصلاح قسمت تحتانی صورت
 • خط چانه یا بزرگ کردن آن
 • پر کردن جای جوش یا اسکار ناشی از زخم ها
 • اصلاح گودی زیر چشم
 • چین و چروک اطراف دهان و حتی گردن
 • جوان سازی و زیباسازی صورت
 • زاویه دار کردن صورت
 • لبخند لثه ای
 • بزرگ و حجیم نمودن سینه ها و باسن
 • رینوپلاستی غیر جراحی
 • بزرگ کردن گونه ها
 • حجیم نمودن و برجسته کردن لب ها
 • چین نازولبیال یا خطوط کنار لب
 • چین و چروک و یا خطوط عمیق پیشانی و دور لب

 

مزایا تزریق فیلر

زمانی که با موارد بالا مواجه میشوید وقت آن میرسد که به بهترین کلینیک زیبایی مد نظر خود مراجعه کنید تا در صورت نیاز از این روش استفاده کنید و پوستی جوان تحویل بگیرید زیرا اگر به موقع این کار را انجام ندهید ممکن است تاثیرات مثبت زیادی مشاهده نکنید.

انجام تزریق چربی برای جوانسازی پوست مانند هر امر دیگری دارای مزیت هایی است که در ادامه آنها را ذکر میکنیم :

⭐ ایجاد نتایج ایده آل و فوری

⭐ مدت زمان ماندگاری مطلوب

⭐ تزریقی سریع

⭐ کم عارضه بودن

⭐ کوتاه بودن دوران نقاهت

⭐ روند بهبودی سریع بعد از تزریق

⭐ ایجاد تغییرات نامحسوس

⭐ بدون نیاز به مراقبت های مخصوص و ویژه بعد از تزریق

 

انواع فیلر های مورد استفاده برای جوانسازی

فیلر های مورد استفاده برای تزریق و جوانسازی پوست صورت دارای چند نوع هستند که هرکدام دارای مزایا و معایبی هستند و کاربرد های مختلفی هم دارند که در ادامه با انواع آنها آشنا میشوید.

فیلر های دائم

نوع دائم از پلی (متیل متاکریلات) تشکیل شده اند و مواد پلاستیکی ریزی دارند که توسط بدن جذب نمیشوند.این نوع حاوی کلاژن هستند و برای نواحی که پوست ضخیم دارند مثل نواحی گونه ها بیشتر استفده میشوند و استفاده از این نوع ماده در اطراف چشم و لب توصیه نمیشود.

فیلر های نیمه دائم

مدل هایی هم با ماندگاری بیشتر نسبت به مدل های موقت که محتوی مواد ضخیم تر هستند. از این ماده در درمان خط های عمقی تر صورت استفاده می شود تا نتایج بهتری حاصل گردد.

فیلر های موقت

این نوع حاوی کلاژن و پروتئین طبیعی هستند که به حفظ قوام و استحکام پوست کمک میکنند.از این نوع موقت برای پرکردن عمیق ترین چین و خطوط خنده،خطوط عمودی مابین بینی و لب و همچنین برای خطوط اخم استفاده می شود.

 

بهترین نوع فیلر برای جوانسازی پوست کدام است؟

تزریق فیلر به پوست صورت

در گذشته مواد مصرفی در هر کاری تقریبا به طور کامل ثابت شده و تست شده نبود و عوارض و مشکلاتی را ایجاد میکرد.همین مشکل هم در مورد تزریق فیلر در گذشته وجود داشت که از مواد تزریقی بی کیفیت یا نامناسب استفاده میشد که بعد از گذر زمان تغییر ماهیت میدادند و عوارضی را برای فرد مورد نظر ایجاد میکردند که درمان و حل مشکلات هم بسیار سخت بود.

اما خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی ، این مواد که امروزه برای خدمات تزریق چربی به پوست استفاده میشوند کاملا تست شده هستند و با کمترین عوارض پوست صورت و بدن را جوان و صاف میکنند.

لازم است بدانید که کلینیک زیبایی لیزر درخشان که یکی از بهترین و شناخته شده ترین مراکز زیبایی در تهران میباشد ارائه دهنده انواع خدمات زیبایی پوست مانند تزریق چربی و بوتاکس میباشد که از بهترین مواد مصرفی برای جوانسازی پوست استفاده میکند و با این شرایط ما نوع هیالورونیک اسید را بعنوان بهترین فیلر معرفی میکنیم که تایید شده توسط پزشکان و متخصصان جهانی میباشد و مدت ماندگاری بالایی دارد.

این ماده مناسب برای تزریق در نواحی مختلف صورت و بن استفاده میشود که در ادامه با آنها آشنا میشوید...

 

تزریق فیلر زیر چشم

تزریق فیلر زیر چشم

خطوط ریز و درشت و همچنین گودی و سیاهی زیر چشم در افراد مختلف دیده میشود که بنا بر دلایل مختلف ایجاد میشوند که این موارد نیز با تزریق فیلر زیر چشم از بین میروند اما دائم نیستند و مدت ماندگاری آنها در افراد مختلف است.

 

تزريق فيلر گونه

تزریق فیلر گونه

برای تزریق فیلر گونه از موادی استفاده میشود که دارای کلاژن هستند و باعث برجستگی گونه میشوند.

ماندگاری این امر نیز بستگی به نوع ماده مورد استفاده دارد مثلا فیلر های اسیدی حدود 12 ماه ماندگاری دارند و مدل های با کیفیت تر بین 1 تا 4 سال دوام و ماندگاری دارند.

 

تزریق فیلر لب

تزریق فیلر لب

تزریق فیلر لب مانند تزریق ژل لب باعث بزرگ شدن و پر شدن لب ها میشود و نقص های لب ها را از بین میبرد.در تزریق چربی در لب از هیالورونیک اسید استفاده می شود که ماندگاری آن در حدود 6 تا ۱۲ ماه است.

 

تزریق فیلر بینی

تزریق فیلر بینی

از تزریق فیلر بینی برای برطرف کردن قوز های بینی، فرورفتگی های بینی و دیگر معایب بینی استفاده میشود که توسط یک سوزن ظریف و کوچک برای تزریق چربی استفاده میشود و ماندگاری خوبی هم دارد.

 

تزریق فیلر پیشانی

تزریق فیلر پیشانی

بر روی پیشانی خانم ها و آقایان زیادی شاهد چین و چروک مانند خط اخم عمیق ، و یا خط لبخند ، خط اشک، و یا خط اندوه هستیم که برای از بین بردن آنها از تزریق فیلر پیشانی استفاده میشود.

 

تزریق فیلر چانه

تزریق فیلر چانه

داشتن چانه های برجسته و خوش فرم در صورت آقایان و خانم ها باعث افزایش زیبایی صورت میشود و برای این کار بهتر است از این روش برای چانه استفاده شود که نوع مخصوص چانه دارای 6 تا 12 ماه ماندگاری دارند.

 

تزریق فیلر بین ابرو ها

تزریق فیلر بین ابرو ها

بالا رفتن سن در افراد باعث از بین رفتن کلاژن پوست و خاصیت های ارتجاعی میشود که این موارد نیز باعث ایجاد چین و چروک بین ابرو ها و خطوط اخم میشود که برای از بین بردن این مشکل از بوتاکس ابرو یا تزریق فیلر بین ابرو استفاده میشود.

 

تزریق فیلر برای جای جوش

تزریق فیلر برای جای جوش

جوش و جای جوش تقریبا مشکل بیشتر خانم ها و آقاین میباشد که از وجود آنها بسیار رنج میبرند.

برای از بین بردن جای جوش ، آبله مرغان و حتی آکنه میتوان از این خدمات برای جای جوش استفاده کرد.

 

مراقبت های قبل از تزریق فیلر پوست

همیشه یادمان باشد که قبل از انجام کاری مخصوصا خدمات زیبایی که مربوط به پوست و سلامتی میشوند ، اطلاعات لازم را داشته باشیم و مشورت کرده باشیم.

همچنین برای استفاده از خدمات زیبایی پوست و مو بهترین کلینیک را پیدا کنیم که دارای بهترین متخصصان و بهترین دستگاه ها باشد تا هم بهترین نتیجه را بگیریم و هم عوارضی خطرناک گریبان گیر ما نشوند.

حالا نکاتی هستند که برای این روش باید رعایت کنید تا نتیجه اده آل خود را دریافت کنید که در ادامه با آنها آشنا میشوید.

 1. قبل از انجام تزریق حتما متخصص مورد نظر باید پوست شما را بررسی کند و یک سری پیشنهادات و نکات را به شما بگوید.
 2. چند هفته پیش از تزریق، مصرف آسپیرین، ژلوفن، ویتامین E و یا هر گونه دارویی که احتمال کبودی را افزایش می دهند، باید قطع شوند.
 3. در صورت سابقه ابتلا به تبخال لب و دهان، مصرف Valtrex توصیه می شود.
 4. مصرف سیگار و دخانیات باید قبل از تزریق کنار گذاشته شود.
 5. صرف نظر از نوع ماده تزریقی، نوشیدن آب و مایعات چه قبل از تزریق و چه بعد از آن، بسیار مهم است.

 6. از مصرف روغن ماهی و ویتامین E بپرهیزید.

 7. خوردن اسفناج و کاهو و کرفس قبل از تزریق ژل، برای تأمین ویتامین k مورد نیاز بدن شما پیشنهاد می شود.

 8. بهتر است که فردی را با خود به همراه بیاورید و اگر استرس و اضطراب دارید حتما اطلاع دهید.

 9. عدم قرار گرفتن در معرض مستقیم نورخورشید و وسایل حرارتی مثل سشوار الزامی است.

 

جلسه مشاوره قبل از انجام تزریق فیلر

تزریق فیلر پوست صورت

در جلسه‌ی مشاوره‌ای که برای تزریق ژل خواهید داشت باید راجع به موارد زیر با پزشک خود صحبت و مشاوره نمایید :

 • اهدافی که از انجام تزریق ژل خواهید داشت
 • شرایط پزشکی و سلامتی خود و حساسیت‌های دارویی و روش‌های درمانی استفاده شده برای هرگونه بیماری در گذشته را با پزشک خود در میان بگذارید.
 • وضعیت کنونی خود درباره‌ی مصارف دارویی، ویتامین‌ها، مکمل‌های گیاهی، استفاده از الکل، مواد مخدر و یا دخانیات را به پزشک اطلاع دهید.
 • اطلاعات لازم درباره‌ی هرگونه تزریق ژل و فیلر ، بوتاکس درمانی، لیزر تراپی و انواع دیگر روش‌های غیر جراحی در صورت، و حتی جراحی‌های انجام شده در گذشته را در اختیار پزشک قرار دهید.

سپس پزشک شما موارد زیر را بررسی خواهد کرد :

 • پزشک وضعیت سلامتی کنونی شما و هر گونه خطر و سابقه‌ی بیماری در گذشته را مورد بررسی قرار خواهد داد.
 • گزینه‌های مناسب برای شرایط شما را با شما در میان خواهد گذاشت.
 • صورت شما را آزمایش کرده و مورد بررسی قرار می‌دهد
 • از زوایای مختلف صورت شما عکسبرداری می‌کند
 • یک دوره‌ی درمان برای شما پیشنهاد می‌دهد
 • نتیجه‌ی احتمالی حاصل از تزریق ژل و همچنین، عوارض و خطرات احتمالی آن را با شما در میان خواهد گذاشت.

پزشک شما علاوه بر این در مورد موارد زیر با شما صحبت خواهد کرد :

 • دوره‌ی درمان شما
 • ژل مناسب برای تزریق به صورت شما و علت استفاده از این نوع ژل
 • نتیجه‌ی مورد نظر
 • مقدار ماندگاری و دوام نتیجه

 

سوالاتی که در جلسه مشاوره باید از متخصص زیبایی بپرسید

 1. آیا گزینه خوبی برای این کار هستم؟
 2. تزریق توسط چه کسی انجام می شود؟
 3. آیا نتایجی که دنبال آن هستم، واقعی و منطقی است؟
 4. آیا نیازی به بی حسی موضعی می باشد؟
 5. هزینه تزریق چقدر است؟
 6. برای رسیدن به بهترین نتایج، چه انتظاری از من دارید؟
 7. طول دوره نقاهت این جراحی چه مدت است و چه زمانی می توانم فعالیت های روتین را انجام بدهم؟
 8. این تزریق چه عوارض و خطراتی را به همراه دارد؟
 9. آیا راهی برای کاهش عوارض وجود دارد؟
 10. در صورتی که بعد از تزریق به نتایج دلخواه نرسم، چه گزینه های دیگری وجود دارد؟

 

مراحل انجام تزریق فیلر برای جوانسازی پوست

تزریق فیلر

ارزیابی پوست

ابتدا ظاهر و وضعیت پوست بررسی می شود و مشخص خواهد شد که تزریق به کدام نقاط نیاز است.

بی حسی موضعی

ابتدا، نقطه مورد نظر، با استفاده از شوینده های ضد میکروبی، پاک سازی می شود. استفاده از داروی بی حسی از میزان درد در ناحیه تزریق کم می کند.

تزریق فیلر

یک بار تزریق و وارد شدن چربی ، برای هر ناحیه تنها در حدود چند ثانیه طول می کشد. بعد از تزریق، محل مورد نظر کمی ماساژ داده می شود و در صورت نیاز، تزریق فیلر بیشتری نیز انجام خواهد شد. بسته به میزان وسعت ناحیه تزریق، کل روند در حدود پانزده تا سی دقیقه طول می کشد.

پاک سازی نهایی و ریکاوری

محل های علامت گذاری شده برای تزریق، پاک می شوند. کمپرس یخ بر روی ناحیه مورد نظر گذاشته می شود تا از میزان التهاب و تورم کاسته شود. میزان درد بعد از تزریق به حدی نیست که مصرف داروهای مسکن نیاز شود.

 

توصیه های بعد از تزریق فیلر پوست

بعد از اینکه تزریق فیلر پوست صورت و بدن را انجام میدهید حتما باید یک سری موارد و توصیه ها را رعایت کنید تا هم بهترین نتیجه را دریافت کنید و هم عوارض را به حداقل برسانید که این توصیه ها عبارتند از :

 1. با مشاهده هر چیزی با پزشک متخصص مشورت کنید و همه چیز را با او در میان بگذارید.
 2. اط لمس کردن و فشار دادن و تحریک کردن ناحیه مورد نظر تا 6 ساعت اجتناب کنید.
 3. تا 24 ساعت اصلا دخانیات مصرف کنید.
 4. از سونا و جکوزی و نوشیدن مایعات خیلی گرم بعد از تزریق ژل، بپرهیزید.
 5. تا 3 روز بعد از تزریق، بهتر است از هر گونه ورزش و تمرینات حرفه ای پرهیز شود.
 6. بهتر است فرد تا 3 روز در معرض نور آفتاب شدید قرار نگیرد. 
 7. بعد از انجام به هیچ عنوان از نی ها برای نوشیدن مایعات استفاده ننمایید و تا 2 هفته از هر نوع ماساژ صورت و نواحی نزدیک لب اجتناب نمایید.
 8. تا 2 هفته بعد از تزریق، از ادویل ها، ویتامین E، زنجفیل، جینسنگ و سیر استفاده نکنید، چرا که موارد ذکر شده می تواند سبب کبودی شوند.
 9. استفاده از کمپرس یخ به تسکین و کاهش تورم کمک می کند.
 10. هنگام شروع و بعد از اتمام تزریق باید مقدار زیادی آب بنوشید.

 11. اگر تورم و کبودی بعد از تزریق ایجاد شد، طبیعی بوده و بعد از چند روز برطرف خواهد شد.

 

عوارض تزریق فیلر پوست صورت

عوارض تزریق فیلر

آیا میدانید عوارض این کار چگونه ایجاد میشود؟

تزریق چربی هم مانند سایر خدمات زیبایی دارای عوارض جانبی است که بعد از گذر زمان کمی از بین میروند اما در صورتی که شما به یک کلینیک نامعتبر مراجعه کنید و فردی بی تجربه تزریق را انجام دهد و یا اینکه مراقبت ها و توصیه های قبل و بعد از انجام تزریق را رعایت نکنید ممکن است دچار عوارضی شوید.

البته لازم است بدانید که فقط این مورد نیست که دارای عوارض است بلکه مثلا لیزر موهای زائد که از دیگر خدمات کلینیک لیزر درخشان است هم اگر با رعایت نکات همراه نباشد ممکن است با عوارضی همراه باشد.

در صورت عوارض و موارد زیر حتما با پزشک مشورت کنید.

 1. تورم
 2. کبودی و بی حسی
 3. عفونت
 4. پف مناطق تزریق شده
 5. خونریزی
 6. قرمزی پوست
 7. درد
 8. حساسیت و آلرژی
 9. و بروز جوش و آکنه

 

مدت ماندگاری فیلر پوست صورت چقدر است؟

مدت زمان ماندگاری این امر ، به نوع آن بستگی دارد :

 • نوع کلاژنی، که دو تا چهار ماه ماندگاری دارند.
 • نوع هیالورونیک اسید، که نتایج این تزریق متغیر است، اما شش تا دوازده ماه ماندگاری دارند.
 • نوع نیمه دائم، که دوازده تا هجده ماه ماندگاری دارند.
 • نوع دائم، که ممکن است نتایج آن ها تا پنج سال و یا بیشتر ماندگاری داشته باشد.

دیگر مواردی که روی ماندگاری موثرند :

 1. سن بیمار
 2. شدت عارضه های پوستی
 3. نوع ماده مورد استفاده
 4. میزان ماده تزریق شده

 

چه کسانی می توانند تزریق فیلر انجام دهند؟

این کار را همه افرادی که از نظر سلامت روحی و جسمی و همچنین مورد تایید دکتر پوست می توانند انجام دهند. این روش مناسب افرادی است که نمی خواهند جراحی پلاستیک در چند ماه اخیر انجام دهند نیز قابل اجرا است.

 

چه کسانی نمیتوانند تزریق فیلر انجام دهند؟

_ افراد سیگاری کاندیدای خوبی برای این پروسه نمی باشند.

_ افرادی که از لحاظ روحی و روانی مشکل دارند.

_ خانم های باردار و یا شیرده بهتر است که بعد از اتمام دوران شیردهی برای این فرآیند اقدام کنند.

_ متذکر شویم که تزریق ژل و یا تزریق هیچ گونه محدودیت سنی ندارد و تمام افرادی که از سلامت پزشکی برخوردار هستند می توانند تزریق را انجام دهند.

همچنین کسانی که دارای شرایط زیر هستند هم از انجام این کار منع هستند :

 1. وجود عفونت و التهاب در ناحیه تزریق
 2. اختلالات خونی و انعقادی
 3. برخی از آتروفی های پوستی ناشی از استفاده از داروهای استروئیدی
 4. نقص ایمنی
 5. ویتیلیگو و اگزمای پوستی
 6. سابقه آلرژی و یا واکنش های آنافیلاکسی

 

نتیجه تزریق فیلر چگونه است؟

نتیجه‌ی حاصل از تزریق ژل بلافاصله بعد از تزریق نمایان خواهد شد و بسته به نوع ژل مصرف شده، و شرایط بدن فرد، ممکن است چند ماه تا چند سال ماندگاری داشته باشد. با حفظ سلامتی پوست خود و استفاده از روش‌های سالم برای حفظ پوستی سالم و قوی و همینطور با استفاده از محصولات مناسب پوست و زیبایی، نتیجه‌ی حاصل از تزریق ژل بهتر بوده و همینطور دوام آن افزایش می‌یابد.

 

نکات مهم در خصوص تزریق فیلر

تزریق چربی پوست صورت

 1. فیلرها، ژل هایی هستند که از مواد طبیعی همچون هیالورونیک اسید ساخته شده اند، و از لحاظ انسجام و سختی درجات مختلفی دارند. با تزریق این ماده، حجم از دست رفته بافت بر می گردد، به عنوان مثال، تزریق  به گونه باعث حجیم تر شدن گونه ها می شود. همین حجیم شدن باعث می شود پست کشیده شود، در نتیجه بر روی ظاهر پوست نیز تاثیر می گذارد و فرد بعد از تزریق، جوان تر به نظر می رسد.
 2. تزریق  به جذب بیشتر آب کمک می کند. به همین خاطر، علاوه بر پر شدن پوست، رطوبت عمیقی را به پوست می دهد. هر چه پوست مرطوب تر باشد، علائم و نشانه های پیری و افزایش سن، از جمله چین و چروک و خطوط عمقی، دیرتر در فرد ظاهر خواهد شد.
 3. تزریق ، جایگزین بسیار خوبی برای عمل های زیبایی است، چرا که تزریق به نواحی از جمله، بینی، گونه، چانه و پیشانی نیز انجام می گیرد. اما این بدین معنا نیست، فردی که تزریق را انجام می دهد، دیگر نیازی به تزریق ندارد. ترکیب این دو روش با هم، قطعا نتایح بسیار مطلوب تری را خواهد داشت.
 4. باور غلط در مورد تزریق این است که، افراد بر این باورند که تزریق بایستی مدام انجام شود، و اگر انجام نشود، فرد ظاهر بدی پیدا خواهد کرد. جالب است بدانید که، بعد از تزریق تولید کلاژن تحریک می شود و میزان تولید این ماده در بدن افزایش خواهد یافت. تکرار و تداوم تزریق، مانگاری تزریق را بیشر می کند.
 5. علاوه بر نوع ، تخصص پزشک پوست نیز بسیار مهم می باشد. نوع هیالورونیک اسید تنها یک ماده و ژل است. این تزریق تا حد زیادی به مهارت و تخصص فردی بستگی دارد که تزریق را انجام می دهد. اگر این کار به دست افراد نابلد سپرده شود، نتایج زیان باری را به همراه خواهد داشت.

 

قیمت و هزینه تزریق فیلر پوست

هزینه این خدمات از مواردی است که باید به آن توجه زیادی داشته باشید و همچنین به موارد متعددی بستگی دارد.

هزینه‌ی تقریبی تزریق ژل به میزان تخصص و مهارت پزشک، نوع متود مورد استفاده برای تزریق، زمان و لوازم و مهارت مورد استفاده برای تزریق و همچنین موقعیت مکانی مطب یا کلینیک زیبایی بستگی خواهد داشت.

تزریق ، درمان انتخابی است و شامل هزینه های بیمه نمی باشد.

سعی کنید هنگام انتخاب جراح، کیفیت، تحصیلات و میزان تجربه جراح را مد نظر قرار دهید، نه هزینه را.

 

قیمت فیلر پیشانی

 ژل ژوویدرم : قیمت هر سی سی از 400 هزار تومان شروع می شود تا 1،800،000 تومان .

ژل پرفکتا : این ژل ساخت فرانسه میباشد و قیمت آن برای هر سی سی 950 هزار تومان .

ژل زئومین : این محصول ساخت آلمان میباشد و قیمت هر سی سی آن 700 هزار تومان میباشد .

 

قیمت فیلر صورت

هزینه هر سی سی فیلر، به تناسب برند آن بین ۲/۵۰۰/۰۰۰ تا ۴/۵۰۰/۰۰۰ می باشد. مقدار حجم فیلر کاربردی بستگی به میزان عمق و اندازه چین و چروک های موجود بر روی پیشانی فرد دارد.

 

سوالات متداول تزریق فیلر پوست

1 . آیا روشی برای از بین بردن و کاهش ژل تزریق شده وجود دارد؟

اگر فیلر شما از آن دسته از انواع باشد که از هیالورونیک اسید تشکیل شده‌اند، مانند restalyn، آنزیم‌هایی وجود دارند که می‌توانید به قسمت‌هایی که ژل را تزریق کرده‌اید، تزریق کنید که در طی ۱ تا ۲ روز، تمام ژل را تجزیه و از بین خواهند برد. در صورتی که از انواع دیگر ژل‌ها استفاده کنید هیچ روشی برای کاهش مقدار ژل تزریق شده وجود نخواهد داشت.

2 . کبودی بعد از تزریق ژل چه مدتی طول خواهد کشید؟

کبودی‌های کوچک با استفاده از لوازم آرایشی قابل محو شدن هستند و معمولا ۲ تا ۳ روز بعد از تزریق ژل از بین خواهند رفت. کبودی‌های بزرگ‌تر به ندرت تا ۷ روز زمان لازم خواهند داشت تا محو شوند. خوشبختانه لیزر‌هایی وجود دارد که مي‌توان یک روز بعد از تزریق ژل از آنها استفاده کرد تا در مدت زمان ۱ تا ۲ روز اثرات ناشی از تزریق ژل را از بین ببرد.

3 . آیا روشی برای از بین بردن کبودی‌های ناشی از تزریق ژل وجود دارد؟

موثرترین روش برای از بین بردن کبودی ناشی از تزریق ژل استفاده از لیزرهای پالس‌دار رنگی هستند که یک یا چند روز بعد از تزریق ژل می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. این روش، فرآیند محو شدن کبودی‌ها را از چند هفته، به دو روز کاهش خواهد داد. روش‌های دیگری نیز برای از بین بردن کبودی وجود دارند که تاثیر آن‌ها به اندازه‌ی لیزر نخواهد بود مانند آرنیکا ، بروملائین و غیره.

4 . آیا انجام تزریق و لیزر به طور همزمان خطری را ایجاد نخواهد کرد؟

در بیشتر موارد خطری ایجاد نخواهد شد زیرا لیزر روشی است که از سطح پوست برای درمان استفاده می‌کند در حالیکه تزریق ژل در لایه‌های زیرین پوست درمان را انجام می‌دهد.


 • آیا تزریق فیلر و چربی برای بدن ضرر دارد ؟

  اگر تزریق چربی و فیلر در مراکز بهداشتی و معتبر انجام شود ، هیچ مشکلی برای اشخاص ایجاد نمی کند ، بنابراین توصیه می شود تزریق در مراکز معتبر انجام شود.

 • ماندگاری تزریق فیلر و چربی چقدر است؟

  فیلر و چربی ها ماندگاری متفاوتی دارند و با توجه به انواع آن ها بین شش ماه تا دو سال ماندگاری دارد. مثلا فیلر های بر پایه هیالورونیک اسید حدود شش ماه ماندگاری دارند. این ماندگاری می تواند در افراد متفاوت مدت زمان های متفاوتی طول بکشد.

 • آیا ممکن است فیلر و چربی گلوله گلوله شود؟

  خیر فیلر های استاندارد و مورد تائید FDA همچین عوارض جانبی را ندارند و این ژل ها غیرقانونی و بعضا تقلبی هستند. این مواد ممکن است به عنوان ژل های چینی با قیمت ارزان به فروش برسند و استفاده از ان ها به هیچ وجه توصیه نمی شود.

 • با چند جلسه تزریق چربی می توان نتیجه گرفت؟

  در صورتی که قسمت مورد نظر به حجم کمی نیاز داشته باشد با یک جلسه هم امکان رسیدن به حجم و فرم دلخواه وجود دارد ولی برای افرادی که نیاز به حجم بالا برای تزریق داند معمولا جلسات متععد برای تزریق نیاز می باشد.

 • برداشت و تزریق چربی با درد همراه است؟

  در هنگام تزریق چربی درد و سوزش اندکی ممکن است احساس شود . شدت این درد به محل تزریق چربی بستگی دارد به طور کلی تزریق در قسمت هایی چون باسن و سینه درد بیشتری نسبت به تزریق در صورت دارد .


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید