دلایل تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد چیست؟

09934228682 تلفن تماس
دلایل تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد چیست؟

امروزه افراد زیادی هستند که برای از بین بردن موهای زائد خود از لیزر درمانی استفاده میکنند اما ممکن است برایتان سوال باشد که آیا لیزر موهای زائد باعث تیرگی پوست میشود؟

لیزر درخشان
لیزر درخشان

اگر از روش های سنتی از بین بردن موهای زائد مثل تیغ و شیو و وکس و غیره خسته شدیه باشید ممکن است با کمی پرس و جو و مشورت و دریافت اطلاعات به این موضوع پی ببرید که لیزر موهای زائد بهترین روش از بین بردن طولانی مدت موهای زائد بدن است اما خب این روش هم نیاز به تخصص و تجربه متخصص مورد نظر دارد که در کلینیک زیبایی مربوطه خدمات ارائه میکند.

لیزر موهای زائد دارای عوارضی جزئی است که بعد از مدت کوتاهی از بین میروند اما اگر قبل و بعد از لیزر نکات مربوطه را رعایت نکنید ممکن است شما هم دچار تیرگی پوست بعد از لیزر شوید.

در ادامه با ما همراه باشید تا هم با دلایل تیرگی پوست بعد از لیزر آشنا شوید و هم راه های جلوگیری و درمان تیرگی پوست بعد از لیزر را بشناسید.

 

تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد

تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد یکی از مهم ترین نگرانی است که برای خانم ها و آقایان وجود دارد همه لیزر میکنند تا با از بین بردن موهای زائد خود زیبایی بیشتری داشته باشند پس هیچکس دوست ندارد بعد از لیزر پوستی تیره داشته باشد.

از آنجایی که لیزر درمانی روشی جدید در ایران است هنوز افرادی هستند که بدون اینکه این روش را تجربه کنند فکر میکنند که عوارضی غیر قابل جبران دارد و همچنین خطرناک و است در کنار این ها روشی پر هزینه.

اما لازم است بدانید که این روش تایید شده توسط سازمان بهداشت جهانی است و اگر اصولی انجام شود و نکات مهم در این موضوع رعایت شود هیچ خطری فرد مورد نظر را تهدید نمیکند بلکه برای مدتی زیادی بدون مشکل از شر موهای زائد خلاص میشود.

در مورد هزینه لیزر موهای زائد هم باید گفت که اگر شما هزینه از بین بردن موهای زائد خود با روش های سنتی و کوتاه مدت را با هزینه لیزر موهای زائد که بلند مدت است را مقایسه کنید حتما متوجه به صرفه بودن این روش خواهید شد.

در نتیجه اصلا به یک سری شایعاتی که پخش میشود دقت نکنید.

 

تیره شدن پوست بعد از لیزر

بعد از درمان با لیزر و لیزر درمانی ممکن است برخی افراد متوجه تیرگی پوست خود شوند و لکه های روی پوست مشاهده کنند.

حتی این مشکل ممکن است برای افرادی که پوست تیره دارند هم شاید اتفاق بیفتد.

دلیل یا دلایل این مشکل چیست و چگونه باید از آن جلوگیری کرد؟

تیره شدن پوست بعد از لیزر دغدغه بسیاری از افراد است که هنگام استفاده از خدمات لیزر و یا زیبایی و جوانسازی دارند.

لیزر موهای زائد نواحی مختلف بدن یا صورت دارای عوارضی کوچک و جانبی است که تیره شدن پوست هم از این موارد است.

برنز کردن و آفتاب گرفتن قبل از لیزر ، دوز نامناسب اشعه لیزر و برخی حساسیت های پوستی باعث این مشکل میشود.

 

آیا لیزر موهای زائد باعث تیرگی پوست میشود؟

تیرگی پوست بعد از لیزر

سوالاتی هستند مانند آیا لیزر موهای زائد بدن پوست را تیره میکند؟ آیا لیزر زیر بغل خطرناک است؟ و صد ها سوال دیگر که ممکن است در ذهن هر فردی باشد.

ما در این مقاله کاملا به شما توضیح خواهیم داد.

اگر لیزر موهای زائد توسط فردی نابلد انجام شود و نکات قبل و بعد از لیزر رعایت نشود ممکن است باعث سوختگی پوست شود و پوست را برای مدتی تیره کند اما این تیرگی بعد از مدتی از بین خواهد رفت.

لیزر موهای زائد ممکن است عوارضی موقت مانند سوزش ، خارش ، قرمزی و التهاب و غیره داشته باشد اما این ها همه موقت هستند  و حداکثر بعد از دو روز از بین میروند.

حتی لیزر مو با دستگاه الکساندرایت هم که بهترین دستگاه لیزر مو است ممکن است عوارضی مانند تیرگی پوست داشته باشد اما این مشکل هم مانند سایر موارد بعد از مدتی کوتاه و با رعایت برخی نکات درمانی از بین خواهد رفت.

خوشبختانه این گروه از عوارض لیزر موهای زائد نادر است و در صورتی که ایجاد شود با مراقبت و استفاده از دارو یا کرم های موضعی زیر نظر پزشک به مرور زمان بهبود خواهند یافت ولی به هر حال برای پیشگیری از این عارضه معمولا بهتر است قبل از شروع لیزر موهای زائد یک تست شات لیزر انجام شود. در فواصل بین جلسات لیزر فرد از برنزه کردن یا حمام آفتاب گرفتن اجتناب کند.

 

علت تیرگی بیکینی بعد از لیزر

لیزر بیکینی یکی از حساس ترین خدمات لیزر موهای زائد میباشد که تمامی نکات قبل و بعد از لیزر به درستی و اصولی رعایت شود تا دچار عوارض لیزر نشوید.

مثلا وقتی قبل و بعد از لیزر برنز نکنید و سایر نکات را رعایت کنید و همچنین بیماری و حساسیت پوستی نداشته باشید ، تحت هیچ شرایطی دچار تیرگی پوست ناحیه تناسلی نمیشود.

برخی نکات مهم دیگر عبارتند از :

 • بعد از لیزر موهای زائد سعی کنید محل‌های تحت درمان زیر لباس قرار بگیرند.
 • یادتان باشد که در سولاریوم از اشعه‌ی فرابنفش برای برنزه کردن استفاده می‌شود. پس سولاریوم هم نباید بکنید.
 • این توصیه هم برای پیش از جلسات درمانی مهم است و هم برای بعد از لیزر.
 • بیشترین اثر مخرب نور فرابنفش در ۴۸ ساعت بعد از لیزر مشاهده می‌شود. پس در این بازه بیشتر مراقب باشید.
 • تا ۴ هفته بعد از لیزر نمی‌توانید آفتاب بگیرید یا سولاریوم کنید.

 

درمان تیرگی بیکینی بعد از لیزر

بعد از لیزر تیرگی یکی از موارد شایع هست و برای اینکه تیرگی سریع تر درمان شود در زیر چند نمونه کرم های روشن کننده را معرفی میکنیم :

 1. ژل روشن کننده پوست فریش فروت
 2. لوسیون روشن کننده بدن هالیوود
 3. شامپو روشن کننده بدن بایو فرانسه
 4. کرم روشن کننده و ضد لک پرفکت وایت
 5. ژل روشن کننده پوست سافت سنس

 

چه عواملی باعث تیرگی پوست بعد از لیزر مو میشوند؟

جلوگیری از تیرگی پوست بعد از لیزر مو

1 . برنز کردن وآفتاب گرفتن قبل از انجام لیزر

این امر پوست را مستعد سوختگی و تیرگی می کند.

2 . دوز نامناسب لیزر (با توجه به اهمیت نقش پوست در لیزر موهای زائد ، نیاز است تا پوست و شرایط آن بررسی شود تا پزشک بتواند بهترین و مناسب ترین دوز را تعیین نماید.)

3 . برخی بیماری های پوستی ( حساسیت های پوستی و … )

این عوامل می توانند سبب ایجاد لک های تیره ی پوستی شوند. این لکه ها اغلب به رنگ قهوه ای یا سفید روی پوست فرد باقی می مانند. لازم به ذکر است ، برای جلوگیری از ایجاد عوارض نامطلوب مانند تیرگی پوست بعد از لیزر ، در انتخاب متخصص پوست و موی خوب دقت کنید تا سلامت خود را تضمین کنید. همچنین مراقبت بعد از لیزر موهای زائد بیکینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

لکه های قهوه ای بعد از لیزر

در شرایطی که این کار به صورت اصولی صورت نگیرد، عوارض متعددی به دنبال خواهد داشت. یکی از این عوارض بروز لکه های قهوه ای بعد از لیزر موهای زائد است.

این اتفاق در واقع نوعی حساسیت پوست شما نسبت به لیزر است و در صورتی که جلسات لیزر به صورت غیر اصولی انجام شود و تعداد دفعات و طول موج لیزر غیر استاندارد و نامناسب باشد، شما شاهد بروز لکه های قهوه ای بعد از لیزر موهای زائد خود خواهید بود.

در شرایط معمول لکه های قهوه ای بعد از لیزر موهای زائد بعد مدت کوتاهی کم رنگ شده و از بین می رود اما در صورتی که این لکه بیش از 15 روز بهبود نیابد یا به صورت سوختگی و کبودی تبدیل شود، باید به فکر درمان جدی آن باشید.

همچنین برای درمان میتوانید از سرم ضد لک و روشن کننده آربوتین و یا از کرم آبرسان و ترمیم کننده پوست ژیورل فرانسه استفاده کنید.

 

درمان تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد

طبیعتا سوختگی می تواند منجر به تیرگی پوست شود اما در غیر اینصورت احتمال تیرگی پوست در افراد تحت درمان لیزری موهای زائد وجود ندارد.
لازم به ذکر است اکثر عوارض لیزر موهای زائد موقتی بوده و از چند ساعت تا حداکثر ۲ روز این عوارض از بین خواهند رفت. عوارض موقتی لیزر موهای زائد عبارتند از قرمزی پوست، خارش، سوزش، درد مختصر و در گروهی از موارد التهاب و تورم ناحیه اطراف فولیکول های مو است.
سوختگی های خفیف : سوختگی خفیف درجه یک پوستی به دنبال لیزر عارضه شایعی نیست ولی خوشبختانه یکی از عوارض لیزر موهای زائد به صورت کوتاه مدت بوده و در صورتی که این اتفاق ایجاد گردد فرد باید از کمپرس سرد استفاده نموده و پماد زینک اکساید استفاده کند. این عارضه طی ۳ تا ۱۰ روز از بین خواهد رفت.
تاول های پوستی : این عارضه به دنبال سوختگی های خفیف پوستی ایجاد می شود و معمولا در صورت مراقبت مناسب بدون اسکار طی ۷ تا ۱۴ روز بهبود خواهند یافت. این یکی از عوارض لیزر موهای زائد است که خیلی شایع نیست
قرمزی ناحیه ای به دنبال درمان : این عارضه حداکثر طی ۳ روز برطرف خواهد شد.
تورم به دنبال لیزر موهای زائد : این عارضه طی ۱ تا روز اول از بین خواهد رفت.
بی حسی و کرخت شدن موقتی : این عارضه طی ۳ تا ۸ ساعت بعد از بین خواهد رفت.
خارش و سوزش : این عارضه طی ۲ تا ۶ ساعت بعد از بین خواهد رفت.

 

لیزر تیرگی پوست

برخی نواحی بدن مانند زیر بغل ، مشاله ران و اطراف ناحیه تناسلی بنا بر دلایل مختلف مانند ژنتیک و مسائل هورمونی و ساییدگی دارای تیرگی هستند و معمولا افرادی که دارای این تیرگی ها هستند ، به سراغ روش های مختلف برای از بین بردن آنها میروند که یکی از بهترین و موثر ترین آنها ، لیزر تیرگی پوست یا لیزر روشن کننده پوست است.

در سفید کردن پوست با لیزر  انرژی حاصل از پرتوهای تمرکز یافته نور بر روی لکه‌های تیره پوست هدایت می‌شود تا با استفاده از آن، لایه‌های پوست یکی بعد از دیگری برداشته شود. امواج نوری پرانرژی که در طول موج‌های مختلفی ساطع می‌شود، از خود گرمایی تولید می‌کنند که این گرما مشکل لکه‌های تیره پوست را با تخریب آن‌ها و یا حذف این لکه‌ها برطرف می‌نماید. .

به زبان دیگر در لیزر درمانی انرژی حاصل از پرتوهای تمرکز یافته نور بر روی لکه های پوستی تابیده می شود و نوعی لایه برداری در پوست ایجاد می گردد و پس از لیزردرمانی، پوست شفاف و روشن می شود.

 

نکات مهم قبل از لیزر مو برای جلوگیری از تیرگی پوست

جلوگیری از تیرگی پوست بعد از لیزر

 1. با پزشک متخصص خود مشورت کنید
 2. تمیز کردن پوست و مو قبل از لیزر مو
 3. مدتی قبل از لیزر مو از هرگونه اصلاح دوری کنید
 4. پوست صورت یا بدن باید فارغ از هرگونه التهابی باشد
 5. از مناسب بودن لیزر برای خود اطمینان حاصل کنید
 6. از مصرف هرگونه داروی رقیق کننده پرهیز کنی    

 

توصیه های مهم بعد از لیزر مو برای جلوگیری از تیرگی پوست

 • جلوگیری از صدمه زدن به پوست و فولیکول یا ریشه مو
 • از گرم شدن پوست جلوگیری کنید
 • در معرض نور مستقیم نور خورشید قرار نگ یرید
 • برنزه نکنید
 • نوشیدن آب به مقدار زیاد

 

ایا لیزر پوست را سفید میکند؟

داشتن پوستی روشن و بی عیب امروزه مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است و تلاش های زیادی هم برای این مورد انجام شده است که یکی از روش های موثر برای این کار استفاده از لیزر برای سفید و روشن کردن پوست است .

ملانین موجود در پوست باعث تیرگی پوست میشود و لیزر با کاهش ملانین پوست باعث جلوگیری از تیرگی و همچنین باعث سفید شدن پوست میشود.

این کار موجب تحریک گردش خون و رشد سلول های تازه در پوست خواهد شد که باعث ایجاد رنگدانه های روشن در پوست می شود.

برخی لیزر های روشن کننده و سفید کننده پوست عبارتند از :

 • لیزر سفید کننده ابلاتیو
 • لیزر کربن دی اکسید
 • لیزر Erbium: YAG (Er: YAG)

 

آیا لیزر بیکینی باعث سفید شدن پوست میشود؟

لیزر دارای روش های مختلفی است که هم برای زیبایی و جوانسازی پوست استفاده میشود و هم برای از بین بردن موهای زائد کاربرد دارند.

شما میتوانید برای سفید شدن پوست ناحیه بیکینی از لیزر مناسب استفاده کنید.

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
 • زهرا
  سلام ممنون بابت مطالبتون ولی من جواب نگرفتم.من 8جلسه لیزر موهای صورت رفتم جواب نگرفتم الان یک ماه گذشته وبشدت پوستم تیره شده میشه راهنمایی کنید دلیلش چیه و چیکارکنم که رنگ پوستم برگرده
  • مدیر سایت

   سلام

   تمامی متقاضیان ما از خدمات راضی بوده اند و به شما پیشنهاد میکنیم هرگونه مشکلی دارید با پزشکتون مشورت کنید یا با شماره های ما تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

تماس بگیرید