X

لیزر مو الکساندرایت

آیا لیزر مو الکساندرایت بهترین روش لیزر است؟
لیزر مو الکساندرایت یا همان الکس یکی از بهترین روش های لیزر موهای زائد است که توسط دستگاه الکساندرایت انجام میشود و تمامی موهای زائد هر نوع پوست رنگی را از بین میبرد
لیزر درخشان
لیزر درخشان

اگر به دنبال این هستید که از شر موهای زائد خود خلاص شوید حتما باید یک سری اطلاعات داشته باشید ، یک سری متد ها و نکات را نسبت به شرایط خود داشته باشید و بعد از آن برای از بین بردن موهای زائد خود راهی پیدا کنید.

حتما قبل از اینکه وارد این مطلب شوید یک سری اطلاعات جمع آوری کرده اید و به این نتیجه رسیدید که استفاده از لیزر مو الکساندرایت یکی از روش های مهم و بی خطر است که در کلینیک زیبایی انجام میشود اما فقط کلینیک های تخصصی دارای دستگاهی مخصوص این روش هستند.

لیزر الکساندرایت یکی از پر طرفدار ترین و بهترین روش های لیزر موهای زائد است که توسط متخصصان و دستگاه های مخصوص انجام میشود و برای انجام این کار باید تجربه و دانش کافی وجود داشته باشد.

پس در ادامه با ما همراه باشید تا کاملا با روش لیزر الکساندرایت آشنا شوید...

 

لیزر الکساندرایت

لیزر الکساندرایت یکی از شناخته ترین و محبوبترین روش های از بین بردن موهای زائد است که زیر مجموعه خدمات لیزر موهای زائد است و برای از بین بردن موهای اضافی کاربرد دارد.

لیزر الکساندرایت روشی است که حتما باید با دستگاه الکساندرایت لیزر انجام شود که در طول موج کوتاه‌تر 755 نانومتر، نزدیک به طول موج مادون قرمز کار می‌کند.طول موج که در این دستگاه وجود دارد به طور مستقیم در ریشه و فولیکول مو نفوذ پیدا می کند و می تواند آن را به طور کلی از بین ببرد.

الکساندرایت لیزر و دستگاه لیزر الکساندرایت برای هر نوع پوست و مویی انجام میشود و نتایج خوبی را بجا میگذارد البته باید بدانید که این روش برای افرادی که پوست روشن دارند بهتر است و افرادی که پوست تیره دارند باید حتما از خنک کننده دستگاه لیزر الکساندرایت استفاده کنند تا نتایج خوبی را مشاهده کنند.

لیزر الکساندرایت می‌تواند در حالت کیوسوئیچ تنظیم گردد. و با یک پرتو نور پر انرژی با پالس‌های کوتاه، موهای زائد را از بین می‌برند.

این نوع لیزر تنها لیزری است که برای درمان پرمویی یا سندرم آمبراس توصیه میشود و میتوان حدود 70% از موهای زائد را از بین ببرد که برای از بین بردن بیشتر موها به طور کامل به حدود 8 تا 12 جلسه نیاز است تا لیزر حفظ شود.

همچنین لیزر الکس دارای تکنولوژی قوی و گرانقیمتی است و میتواند انواع موهای نازک ، کرکی ، ضخیم و ... را روی انواع پوست تیره و روشن کاملا از بین ببرد.

این لیزر سریع‌ترین و متداول‌ترین لیزری است که برای رفع موهای زائد به کار برده می‌شود و برای درمان سریع ناحیه‌های بزرگی مانند صورت، دست، پا، خط بیکینی، پشت بدن و زیربغل مناسب است.

فقط نکته مهم این است که لیزر الکساندرایت برای پوست های گندمی دردناک بوده و برای پوست های برنزه و تیره تر احتمال التهاب  شدید و سوختگی به شدت افزایش پیدا می کند. بنابراین بر خلا ف تصور عامه مردم، لیزر الکساندرایت مناسب تیپ پوست های آسیایی و ایرانی نیست .

البته لازم به ذکر است که روش لیزر مو الکساندرایت دارای انواع مختلفی است که در ادامه با آنها آشنا میشوید.

 

لیزر با دستگاه الکساندرایت

هم استنفاده از روش لیزر الکساندرایت از بهترین روش های لیزر است و هم دستگاه الکساندرایت از بهترین و تخصصی ترین دستگاه ها برای لیزر موهای زائد است.

همانطور که گفته شد این روش و دستگاه دارای ایمنی بالایی است و به همین علت متقاضی برای درمان باید از عینک محافظ با صفحه مات استفاده کند که متخصص این کار را انجام میدهد و انجام لیزر را شروع میکند.

بسیاری از بیماران دریافت هر پالس را مانند برخورد کش به پوست توصیف می‌کنند.

این دستگاه دارای خنک کننده میباشد و همین مورد باعث کاهش درد و سوزش میشود اما در برخی موارد با درخواست متقاضی میتوان از بی حسی های موضعی هم استفاده کرد.

بهترین متقاضیان لیزر با دستگاه الکساندرایت افرادی با پوست روشن و موهای تیره (قهوه‌ای تا مشکی) هستند. متقاضیان معمولاً براساس تقسیم‌بندی فیتزپاتریک ارزیابی می‌شوند و اعداد یک تا چهار به فنوتیپ پوست تخصیص داده می‌شود.

 

 

انواع روش های لیزر مو الکساندرایت

همانطور که گفته شد لیزر الکساندرایت دارای انواع متعددی است که کلینیک زیبایی لیزر درخشان با هر نوع الکساندرایت لیزر آماده ارائه خدمات میباشد.

لیزر آریون Orion

لیزر آریون یکی از بهترین و سریعترین روش های لیزر الکساندرایت است که در کلینیک لیزر درخشان انجام میشود.طول موج که در این لیزر وجود دارد بسیار قوی است و بالغ بر 755 نانومتر می باشد که بیشتر مخصوص لیزر موهای زائد بیکینی است.

این روش توسط دستگاهی مخصوص انجام میشود که دارای تاییدیه آمریکا است و میتواند تمامی موهای زائد هر نوع پوستی را از بین ببرد و همچنین این دستگاه دارای یک اسکنر است که هیچ مویی از زیر دست در نرود.

پالس هایی که در این نوع لیزر وجود دارد فاصله زمان کوتاهی دارد و در این حین عملیات خنک سازی پوست را هم انجام می دهد، به همین دلیل باید بدانید که سوخته شدن پوست با این لیزر امکان ندارد برای شما رخ دهد.

دستگاه لیزر آریون

لیزر آلما Alma

لیزر آلما هم در دسته بندی لیزر الکساندرایت قرار دارد که دارای قدرت بالا و ویژ"ی ها و مزایا منحصر به فرد و عالی ای است مثلا استفاده کردن از این لیزر موجب می شود که پالس های بسیار زیادی وارد فولیکول مو شوند و از این طریق آنها را گرم کنند تا از بین بروند.

سرعتی که در این نوع روش الکساندرایت لیزر وجود دارد بسیار بالا است و به همین علت شما میتوانید مثلا لیزر فول بادی را در کمترین زمان ممکن انجام دهید.

یکی دیگر از مزیت های دیگر این روش این است که با هر نوع پوست و مویی سازگار است و میتواند هر نوع مویی روی هر نوع پوستی را کاملا از بین ببرد.

همچنین دستگاه مخصوص این روش دارای خنک کننده است  که از سوختن و عوارض دیگر جلوگیری میکند.

دستگاه لیزر آلما

لیزر کوترا Cuter

یکی دیگر از انواع روش های لیزر الکساندرایت ، لیزر کوترا است که از آنجایی که مزایا زیاد و سرعت بالایی دارد به خوبی میتواند لیزر موهای زائد آقایان و خانم ها را انجام دهد.

برای دستگاه مخصوص این روش مهم نیست که پوست و موی شما چه نوعی باشند ، هر نوع و رنگی که داشته باشند به خوبی و با دقت تمامی موهای زائد شما را از بین میبرد و یکی از ایمن ترین روش های الکساندرایت لیزر است.

موارد بالا روش های لیزر الکساندرایت بودند و در نتیجه اینکه شما از چه نوع لیزر یا چه مدل دستگاهی برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده کنید بستگی به نظر متخصص دارد.

دستگاه لیزر کوترا

 

کاربرد های لیزر الکساندرایت

 • برطرف کردن اختلالات عروق وریدی (طی 1 تا 3 جلسه)
 • درمان مشکلات رنگدانه ای
 • جوانسازی پوست
 • پاکسازی پوست
 • تغییر رنگ پوست
 • رفع موهای زائد (مهم ترین کاربرد لیزر الکساندرایت)
 • پاک کردن تاتو پوستی (طی 5 تا 20 جلسه)
 • رفع ضایعات عروقی ک مشابه خال های عنکبوتی هستند.
 • برطرف کردن رنگ دانه های قرمز رنگ پوست
 • از بین بردن لک های پوست ، کک و مک و خال های گوشتی

 

دستگاه لیزر الکساندرایت

دستگاه لیزر الکساندرایت شناخته ترین و بهترین دستگاه لیزر مو های زائد است که ویژگی تنظیم طول موج و انرژی را نسبت به پوست و موی افراد مختلف دارد.

برخی کارشناسان لیزر الکس را قدرتمندترین و پرتاثیرترین لیزر از میان موارد بالا می دانند. این دستگاه مجهز به سیستم خنک کننده مخصوص برای جلوگیری از سوزش می باشد.

این دستگاه دارای عمق نفوذ فوق العاده می باشد و آن را به یکی از موثرترین و سریع ترین روش های موجود تبدیل کرده که به جلسات درمانی کم تری نیاز دارد.

دستگاه لیزر الکسانداریت با داشتن طول موج 755 ، در رنج طول موج مادون قرمز بهترین پتانسیل برای جذب انرژی توسط ملانین موجود در فولیکول و ساقه مو را دارا می باشد به گونه ای که می تواند فولیکول مو را به طور کامل از بین ببرد.

دستگاه لیزر الکس کندلا از سریع ترین و پر کاربرد ترین دستگاه های لیزر مو میباشد که در مقایسه با دستگاه های دیگر پوشش دهی بیش از 18 میلی متر و قابل توجهی دارد.

به خوبی به فولیکول مو نفوذ می کنند و عمق نفوذ بسیار موثری برای حذف موی زائد دارند و معمولا هم بعد از یک یا دو جلسه لیزر آثار کثبتی از خود نشان میدهد.

این دستگاه دارای خنک کننده و کولینگ میباش و همین باعث درد و سوزش حداقل هنگام انجام کار میشود.

 

دستگاه الکساندرایت

دستگاه الکساندرایت ، 755 نانومتر طول موج انرژی دارد و مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است و برای ساخت این دستگاه از عنصری گرانبها به نام کریزوبریل استفاده میشود که از سنگ های قیمتی است که توانایی بالایی در انتقال طیف نوری بدون شکست دارد و با این نور و انرژی میتواند فولیکول های مو را از بین ببرد.

این دستگاه توانسته برتری خود را نسبت به سایر دستگاه ها در سرعت و دقت و همچنین میزان عوارض نشان دهد و محبوبیت زیادی در کلینیک های مختلف پیدا کند.

همچنین این دستگاه شرایطی را فرام میکند تا متقاضی دوره نقاهت کوتاهی داشته باشد و همچنین هیچ محدودیت برای قسمت های مختلف بدن هم ندارد.

از مهم ترین ویژگی های این دستگاه میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. دارای سیستم خنک کننده
 2. متورم کردن فولیکول مو

لازم به ذکر است که برای اطمینان از خرید یا استفاده از دستگاه لیزر الکس اصلی باید به مجوز های قانونی و تاییدیه وزارت بهداشت توجه کنید و دچار عوارض دستگاه های تقلبی نشوید و اصلا هم گول حرف های فروشنگان و کارشناسان کلینیک های متفرقه و بی اعتبار را نخورید.

 

ویژگی های دستگاه لیزر الکساندرایت

لیزر الکساندرایت

 • جدیدترین لیزر الکساندرایت کمپانی دکا
 • مناسب برای همه تیپ های پوستی از 1 تا 6
 • بدون نیاز به ژل
 • سرعت دو برابر بالاتر از سایز لیزرها (بزرگترین اسپات سایز بر روی الکساندرایت)
 • بدون درد بدون سوختگی
 • مناسب حتی برای موهای نازک،کرکی و روشن (لیزر موهای کرکی)
 • دقت بالا
 • مصرفی پایین
 • مجهز به 2 هندپیس مووئو و استاندارد
 • بدون نیاز به دستگاه کولینگ مجزا با استفاده از هندپیس مووئو دستگاه
 • سریعترین لیزر الکس موجود در بازار

 

مزایا استفاده از لیزر الکساندرایت

 • سریع‌ترین روش از بین بردن موهای زائد
 • پوشش‌دهی وسیع (بیش از 18 میلی‌متر) و سرعت تکرار بالا
 • درمان سریع ناحیه‌های بزرگ؛ برای مثال کل پشت بدن ظرف کمتر از سی دقیقه درمان می‌شود.
 • مناسب برای بیمارانی با پوست روشن تا زیتونی رنگ
 • سرعت تکرار بالا به معنای سریع‌تر و کوتاه‌تر بودن درمان است.
 • موثر برای طیف وسیعی از انواع پوست از تون سفید تا زیتونی
 • موثر برای موهای نازک‌تر
 • نفوذ در عمق بیشتر
 • پوشش‌دهی ناحیه‌های وسیعی از پوست
 • تاثیرگذاری بعد از اولین جلسه درمانی
 • بدون نیاز به تعداد زياد جلسات درمان
 • عدم دردناک بودن درمان

 

لیزر بیکینی با دستگاه الکساندرایت

علاوه بر اینکه لیزر موهای زائد به عنوان بهترین روش از بین بردن موهای زائد شناخته شده است ، حالا لیزر الکساندرایت هم به عنوان بهترین روش و همچنین دستگاه لیزر الکس کندلا نیز به عنوان بهترین دستگاه لیزر شناخته و معرفی شده است.

روش الکساندرایت لیزر یکی از بهترین و کاربردی ترین روش های لیزر موهای زائد صورت و بدن میباشد که این روش دارای دستگاه مخصوص نیز هست و بیشتر متقاضیان درخواست استفاده از این دستگاه را دارند.

به دلیل حساسیت ناحیه بیکینی یا همان آلت تناسلی معمولا برای این قسمت از روش های مطمئن برای لیزر استفاده میکنند تا اتفاقی برای متقاضی نیافتد که معمولا این کار با روش و دستگاه الکس انجام میشود که کاملا مورد تایید سازمان بهداشت است و هیچ جای نگرانی ندارد.

طول موج نور پرانرژی که توسط لیزر الکساندرایت ساطع می شود به انرژی گرمایی تبدیل شده و به منطقه هدف آسیب می رساند. بنابراین لیزرهای الکساندریت با یک فرآیند فتوترمولیز کار می کنند. این بدان معنی است که از نور برای گرم کردن یک منطقه انتخاب شده جهت از بین بردن موهای زائد آن منطقه، استفاده می کند. لیزرهای الکساندرایت باعث تخریب بافتی بسیار دقیق منطقه می شوند و بافت در منطقه اطراف را بدون آسیب می گذارند.

 

انواع برند های دستگاه لیزر الکساندرایت

 • لیزر الکساندرایت لوترونیک (Lutronic alexandrite laser)
 • لیزر الکساندرایت بایوس (Bios alexandrite laser)
 • لیزر الکساندرایت کندلا ( Candela Alexandrite Laser)
 • لیزر الکساندرایت اپیکیر (Epicare alexandrite laser)
 • لیزر الکساندرایت آپوچی (Apogee alexandrite laser)
 • لیزر الکساندرایت موتوس (Motus alexandrite Laser)
 • لیزر الکساندرایت نابلکس (Noblex Alexandrite Laser)
 • لیزر الکساندرایت دکا (Deka Alexandrite Laser)
 • لیزر الکساندرایت اوریون (Orion alexandrite laser)

 

آمادگی و نکات قبل از انجام لیزر الکساندرایت

لیزر مو الکساندرایت

اگر قصد دارید برای از بین بردن موهای زائد خود از لیزر الکساندرایت استفاده کنید باید استفاده از موم، الکترولیز یا بند را از شش هفته قبل از درمان متوقف کنید زیا الکساندرایت لیزر ریشه مو را هدف قرار میدهد و اگر قبل از لیزر اصلاحی انجام دهید ، لیزر به خوبی انجام نمیشود.

همچنین قبل از انجام لیزر درمانی نه برنزه کنید و نه در معرض مستقیم نور خورشید قرار بگیرید.

اگر این نکات و نکاتی در ادامه ذکر میشود را به درستی رعایت کنید به راحتی میتوانید عوارض لیزر موهای زائد را به حداقل برسانید.

 

چگونه انجام لیزر مو الکساندرایت

تشخیص صحیح توسط متخصص قبل از شروع درمان، به ویژه اگر هدف درمان ضایعه‌های رنگدانه‌ای باشد، بسیار مهم است و برای جلوگیری از درمان نامناسب سرطان‌های پوست مانند ملانوم ضروری است.

بیمار باید حین درمان از عینک محافظ با صفحه مات استفاده کند. متخصص هندپیس دستگاه را روی سطح پوست قرار می‌دهد و لیزر را فعال می‌کند. بسیاری از بیماران دریافت هر پالس را مانند برخورد کش به پوست توصیف می‌کنند. می‌توان از کرم بی‌حسی برای ناحیه مورد نظر استفاده کرد، اما معمولاً نیازی به بی‌حسی نیست. پوست در طول درمان خنک می‌شود. بعضی دستگاه‌های لیزر مجهز به سیستم سرمایشی داخلی هستند.

عملکرد لیزر الکس به اینگونه است که طول موج نور با انرژی بالا به ناحیه هدف تابانده می‏ شود و حرارت ایجاد می‏ کند. در نتیجه لیزر الکس با فرآیند فوتوترمولیز کار می‏ کند. فوتوترمولیز به این معناست که با استفاده از یک اشعه نوری منطقه خاصی را حرارت دهیم.این لیزر تنها ناحیه فولیکول موها را هدف می‏ گیرد و به بافت پوست آسیبی نمی ‏رساند.

پالس ‏های نوری فولیکول موها را هدف قرار می‏ دهند و پس از اینکه فولیکول ‏ها از ریشه بیرون می‏ آیند به مرور زمان رشد آن‏ها کاهش می ‏یابد. لیزر الکس برای تمامی نواحی بدن مانند ساعد، بازو، زیربغل، بیکینی، صورت، ساق پا، ران و… استفاده می ‏شود.

 

مراقبت های پس از انجام لیزر الکساندرایت

 1. بلافاصله پس از درمان از کیسه یخ برای تسکین ناحیه درمان استفاده کنید.
 2. تا چند روز پس از درمان از مالش دادن و یا استفاده از اسکراب‌ها یا پاک کننده‌های سایشی پوست خودداری کنید.
 3. ممکن است پوست برای پیشگیری از ساییدگی پانسمان شود.
 4. بیمار در طول دوره درمان باید از پوست در برابر آفتاب محافظت کند تا احتمال تغییرات رنگدانه‌ای پساالتهابی کاهش یابد.
 5. به مدت شش بعد از درمان باید از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید، چون نور خورشید از کارآمدی لیزر می‌کاهد و احتمال بروز عوارض پس از درمان را افزایش می‌دهد.

 

عوارض لیزر الکساندرایت کندلا

لیزر مو با دستگاه الکساندرایت

 • درد حین درمان؛ درد با استفاده از وسایل سرمایشی خنک کننده پوست و در صورت لزوم پماد بی‌حسی کاهش می‌یابد.
 • قرمزی، ورم و خارش بلافاصله پس از عمل بروز می‌یابد و تا چند روز ادامه دارد.
 • به ندرت پیش می‌آید که رنگدانه پوست مقدار زیادی انرژی نورانی جذب می‌کند، در این حالت پوست تاول می‌زند که خود به خود برطرف می‌شود.
 • تغییرات رنگدانه‌ای پوست: سلول‌های رنگدانه (ملانوسیت) گاهی آسیب می‌بیند و لکه‌های تیره‌تر (هیپرپیگمانتسیون) یا روشن‌تری (هیپوپیگمانتاسیون) را به جا می‌گذارد. لیزرهای زیبایی معمولاً برای بیماران با پوست روشن‌تر مناسب‌تر هستند.
 • کبودی در ده درصد بیماران مشاهده می‌شود که معمولاً خود به خود از بین می‌رود.
 • عفونت باکتریایی: آنتی بیوتیک برای درمان یا پیشگیری از عفونت زخم تجویز می‌شود.
 • تورم خفیف
 • اثر سوختگی
 • پوسته پوسته شدن
 • آسیب دیدن چشم ها
 • رشد مجدد موها با حجم بیشتر

 

سری لیزر الکساندرایت

لیزر موی کندلا الکساندرایت با تششع نور قرمز با انرژی بالا از طریق کریستال الکساندرایت کار می کند که طول این طیف نوری قابل تنظیم و متغیر است.

معمولا این دستگاه را روی حالت Q-switching قرارمیدهند و لیزر درمانی را آغاز میکنند زیرا این درجه از دستگاه بهترین درجه است و موهای زائد را بدون هیچ مشکلی کاملا از بین میبرد.

این لیزر نفوذ بیشتر و جذب ملانین کمتری دارد به همین علت می توان آن را روی نواحی وسیعی از پوست با بازدهی بسیار بالا به کار برد.

کاربرد این روش و این دستگاه به گونه ای است که علاوه بر اینکه موهای زائد را از بین میبرد ، میتواند تتو های سبز و سیاه را هم محو کند و علاوه بر این ها در صنایعی مانند حکاکی، علامت گذاری، پوشش فلزات و سرامیک ها نیز استفاده می شود.

البته این دستگاه الکس دارای مدل های مختلفی است که برخی از آنها برای سیتومتری جریان خون، میکروسکوپ کانفوکال، شکستن سنگ های کلیه و تشخیص فلورسنس استفاده می شود.

اگر قصد استفاده از این دستگاه را برای لیزر درمانی دارید حتما این کار را به یک متخصص کاربلد بسپارید.

 

تعداد جلسات لازم لیزر الکساندرایت

اکثر بیماران باید در یک بازه زمانی 12 ماهه 4 تا 6 جلسه برای لیزر با الکساندرایت مراجعه کنند تا نتیجه مطلوب به دست آید. البته برخی بیماران ترجیح می‌دهند پس از یک سال نیز باز هم درمان را تکرار کنند تا نتیجه به دست آمده حفظ شود.

 

هزینه و قیمت لیزر الکساندرایت

ناحیه لیزر قیمت لیزر الکساندرایت (تومان)
کل بدن ( تخفیف ویژه ) 550
پای کامل 380
ران 230
ساق 180
دست 190
بازو 80
زیر بغل 70
ساعد 140
صورت 90
گردن 30
پیشانی 25
چانه 25
خط ریش 30
پشت لب  25
گودی کمر 80
خط سینه 25
بیکینی کامل 110
بیکینی 85
کشاله ران 65
خط مایو 50
بینی 25
خط ناف 25
شکم بزرگ 80
پشت گردن 40
روی دست 25
زانو 25
باسن 90
گونه 30

 • لیزر الکساندرایت چقدر موثر است؟

  پس از طی شدن تعداد جلسات درمانی تجویز شده توسط متخصص پوست، میزان پاسخگویی و اثربخشی معمولا بالای 70 درصد پیش‌بینی می‌شود. این نوع لیزر سریع‌ترین لیزر موجود در بازار از نظر اثربخشی محسوب می‌شود و برای درمان نواحی بدن با وسعت بیشتر مثل سینه، کمر، شکم، پاها و شانه اغلب این لیزر توصیه می‌شود

 • آیا استفاده از لیزر الکساندرایت بی‌خطر و ایمن است؟

  استفاده از خدمات لیزر درمانی برای رفع ضایعات پوستی یا موهای زائد مانند هر روش جراحی یا غیر جراحی خطرات خاص خود را دارد. اما بهتر است بدانید که این نوع لیزر با تایید سازمان غذا و دارو ایالت متحده از مشخصات ایمنی بسیار خوبی برخوردار است. با این حال یافتن یک پزشک باتجربه که با اصول کار با لیزر آشنایی کامل دارد تا حدود زیادی باعث کاهش عوارض جانبی احتمالی خواهد شد.

 • آیا لیزر کردن با دستگاه لیزر الکس موجب ناباروری می شود؟

  یک باور غلط که در بعضی از افراد جامعه وجود دارد این است که انجام لیزر موهای زائد بدن می تواند موجب ناباروری شود. برای رفع این ابهام باید بگویم که در فرآیند لیزر موهای زائد با نفوذ اندکی از پرتو لیزر بر روی پوست مواجه هستیم و به هیچ وجه در در این روش به بافت های سینه و یا تخمدان صدمه ای وارد نمی شود که بخواهد مانع باروری شود یا مشکلی در دوران شیردهی ایجاد کند.

 • برای لیزر موهای زائد الکس نیاز به چند جلسه مراجعه می باشد؟

  جنسیت، نقطه و ناحیه ای که لیزر می شود، میزان رشد موهای زائد در فرد که می تواند برای افراد مختلف متفاوت باشد، رنگ پوست و مواردی از این قبیل، همگی در تعداد جلسات لازم برای انجام این روش تاثیرگذارند. اما به طور کلی می توان گفت که به طور متوسط بین ۳ تا ۶ جلسه برای لیزر به روش الکس کفایت می کند که معمولا برای زنان ۳ تا ۵ جلسه و برای مردان ۵ تا ۸ جلسه در نظر گرفته می شود.

 • چه تیپ های پوستی برای لیزر موهای زائد الکساندرایت مناسب است؟

  با توجه به مزایا و معایب عنوان شده در بالا، بهترین کاندیداهای این نوع لیزر درمانی افرادی با پوست روشن و رنگ موی تیره (قهوه ای یا سیاه) هستند. در واقع هر چه پوست تیره تر باشد خطر عوارض جانبی این روش نیز بیشتر می شود. به همین دلیل به افراد دارای پوست تیره توصیه می شود که در فاصله چند ماه یا چند هفته مانده به استفاده از روش لیزر موهای زائد الکس، از ضد آفتاب استفاده کنند تا آسیب های وارد شده به سلول های پوست کاهش یابد.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • علی
  سلام از ناف تازانو هزینش چقدمیشه چن جلسه نیاز هس
  • مدیر سایت

   سلام

   تعداد جلسات و هزینه لیزر الکساندرایت برای نواحی مورد نظر شما بستگی به میزان حجم موهای اضافی شما دارد که بعد از ویزیت پزشک مشخص میشود.

تماس بگیرید