X

جوانسازی پوست و صورت و بدن

09904747980 تلفن تماس
راه و روش های جوانسازی پوست

با افزایش سن ، پوست هم پیر میشود اما راه هایی اثربخش و بی خطر وجود دارند که چین و چروک های پوست را از بین ببرند و باعث جوانسازی پوست شوند که با این راه و روش ها در این مقاله آشنا میشوید.

لیزر درخشان
لیزر درخشان

پیری رخدادی است که چه بخواهیم و چه نخواهیم در زندگی همه ما اتفاق میافتد و هیچ راهی برای فرار از این اتفاق نیست.

افزایش سن در خانم ها و آقایان باعث تغییرات زیادی در بدن میشود مثلا حجم عضلات بدن کم میشود و مفاصل مثل قبل انعطاف پذیری ندارند.

در همین میان هم تغییرات زیادی در ظاهر و پوست افراد مخصوصا پوست صورت ایجاد میشود و چین و چروک هایی روی پوست ایجاد میشوند.

از زمان گذشته تا به امروز داشتن ظاهری زیبا برای تمامی افراد در سنین مختلف مخصوصا خانم ها بسیار مهم است و افراد به جوانسازی پوست خود اهمیت زیادی میدهند و برای این کار به کلینیک زیبایی مراجعه میکنند.

در ادامه با ما همراه باشید تا با روش های جوانسازی پوست کاملا آشنا شوید...

 

پیری پوست چگونه اتفاق میافتد؟

بالا رفتن سن باعث تخریب اجزای شکل دهنده پوست مثل پروتئین های کلاژن و الاستین میشود که این موارد روی زیبایی و جوانی پوست تاثیر زیادی دارند.

سیگار کشیدن، ورزش نکردن، آلودگی هوا، قرار گرفتن در معرض اشعه‌های مضر نور خورشید و تغذیه نامناسب در کنار بالا رفتن سن، باعث تخریب و تحلیل رفتن پوست می‌شوند که به مرور زمان لایه‌ی سطحی پوست نازک و بافت پیوندی آن ضعیف می‌شود.

برای اینکه بیشتر علائم پیری پوست را بشناسید باید لایه و بافت های پوست را بشناسید.

پوست از سه لایه تشکیل شده که شامل روپوست (اپی درم)، درم و زیرپوست (هیپودرم) است.

لایه روپوست بخشی است که شما با چشم آن را مشاهده میکنید ، لایه میانی شامل سلول های تولید کننده روپوست و گیرنده های حسی است.زیر پوست یا هیپودرم هم از بافت پیوندی یا همبند و بافت چربی تشکیل شده است. هیپودرم، پوست را به لایه‌ی عضلانی زیرین متصل می‌کند. عضلات هم روی استخوان‌ها قرار گرفته‌اند.

سن افراد که افزایش پیدا میکند باعث میشود که سلول های موجود و مفید درون لایه ها کم کم ضعیف شوند و از بین بروند و همین ها باعث میشود که چین و چروک هایی روی پوست ایجاد میشود و افراد در سنین بالا به دنبال بهترین روش های جوانسازی پوست باشند.

لازم به ذکر است که انجام بوتاکس یکی از روش های موثر برای تازگی پوست است که بسیار محبوب است و اگر شاهد نشانه های پیری پوست که در ادامه مطالعه میکنید شدید میتوانید از این خدمات در کلینیک لیزر درخشان استفاده کنید.

 

چه عواملی باعث پیری پوست میشوند؟

نشانه های پیری پوست

قبل از اینکه پزشک متخصص هر اقدامی برای جوانسازی پوست انجام دهد باید علت و عوامل ایجاد تغییرا و پیری پوست را تشخیص دهد تا بتواند بهترین روش زیبایی پوست را تشخیص دهد.

مثلا اگر لب های شما از حالت عادی و جذاب و جوان خود خارج شده باشد ، پزشک متخصص بعد از معاینه شما میتواند مثلا تزریق ژل لب را برای جوانسازی لب های شما انتخاب کند.

حالا علائمی هستند که روی پیری ظاهر و پوست صورت تاثیر میگذارند که عبارتند از :

 • اشعه ماورای بنفش
 • استرس و مشکلات عصبی
 • آب و هوای خشک و سرد
 • بیماری های عفونی درونی
 • عدم رطوبت کافی در پوست صورت
 • استفاده از شوینده های نامناسب با نوع پوست
 • استفاده از محصولات آرایشی نامناسب

 

علائم و نشانه های پیری پوست صورت

نشانه های پیری پوست صورت

1 . چین و چروک

خطوط ریز و درشت روی پوست اولین علامتی است که بعد از رد کردن 25 سالگی کم کم روی پوست ایجاد میشود و اگر این چین و چروک ها زودتر درمان نشوند ، به چین و چروک های ثابت روی صورت تبدیل میشوند.

خطوط افقى پیشانی که در اثر حرکت بالا انداختن ابروها ایجاد مى‌شوند خطوط عمودی بین ابروها که با اخم کردن‌هاى مکرر مرتبط است و خطوط شعاعى دور چشم، خطوط پنجه کلاغى یا که هنگام لبخند زدن و خندیدن ظاهر مى‌شوند تا خط خنده و خطوط شعاعى دور لب‌ها که در سنین بالاتر ایجاد مى‌شوند، همگى از علائم فرآیند پیرپوستى هستند.

شایع‌ترین محل‌های چین و چروک :

 • خط افقی پیشانی
 • خط اخم (بین ابروها به صورت عمودی)
 • خطوط شعاعی دور چشم و خطوط پنجه کلاغی
 • خط خنده (کناره‌های بینی تا بالای لب)
 • خطوط شعاعی دور لب

2 . کاهش حجم پوست

پوست صورت، روى داربستى از استخوان، عضلات صورت و یک بالشتک چربى کشیده شده، شکل و فرم صورت ما وابسته به مجموعه این چهار ارگان است که با مروز زمان و افزایش سن :

 • استخوان صورت کم کم تحلیل مى‌رود و باعث مى‌شود تا برجستگى پیشانى، گونه‌ها، فک فوقانى و تحتانى و زوایاى فکى کاهش یابد.
 • عضلات صورت کوچک شده
 • چربى زیرپوست تحلیل مى‌رود
 • پوست هم نازک‌تر مى‌شود و استحکام و کشسانى خود را از دست مى‌دهد، مجموعه این تغییرات باعث شلى و افتادگى پوست مى‌شوند.

البته این فرایند و تغییرات یک شبه اتفاق نمیافتد و با مرور زمان کم کم ایجاد میشود که روش های مختلف تازه سازی پوست مثل لیفت صورت با نخ باعث جلوگیری از پیشرفت این فرایند میشود  و اگر روش های جوانسازی پوست به موقع انجام شود ، در سنین بالا هم ظاهری زیبا خواهید داشت.

شایع‌ترین محل‌های کاهش حجم :

 • زیر چشم
 • گونه‌ها
 • زوایای فک و چانه
 • اطراف لب و بینی

3 . خمیری شدن و از بین رفتن کشسانی پوست

بخش عمقى پوست، شباهت زیادى به ساختار بتون مسلح دارد، رشته‌هاى کلاژن مانند میلگرد، درهم تنیده شده و هیالورونیک اسید به منزله سیمان، ماتریکس بین رشته‌هاى کلاژن را پر کرده‌اند، این ساختار، باعث استحکام و سفتى پوست مى‌شود، رشته‌هاى الاستین هم، کشسانى و الاستیسیته پوست را تأمین مى‌کند.

از سنین ٣٥-٣٠ سالگی به بعد، با پیشرفت فرآیند پیرى پوست، رشته‌هاى کلاژن و الاستین هم دچار فرسودگى و آسیب مى‌شوند و بتدریج پوست خاصیت کشسانی و استحکام خود را از دست می‌دهد. ساختار پوست ضعیف شده و پوست خمیرى مى‌شود و ابتدا خطوط ریز و سپس چین و چروک‌های عمیق شکل می‌گیرند. همچنین، پوست خشک‌تر مى‌شود و شفافیت و یکنواختى سطح پوست از دست مى‌رود.

شایع‌ترین محل‌های کاهش خاصیت کشسانی :

 • دور لب
 • کناره‌های فک
 • زیر چشم
 • پیشانی

4 . بروز ضایعات پوستی

چهارمین نشانه پیری پوست ، ایجاد لکه های پوستی ، خال ها و اختلالات رنگدانه ای روی سطح پوست است که این لکه های پوستی هم با لیزر فوتونا از بین میروند.

 

جوانسازی پوست چیست و چه مزیت هایی دارد؟

جوانسازی پوست صورت

برای حفظ جوانی و شادابی پوست، دو راه کلی وجود دارد و جز این دو هم راهی نیست.

 • اول : از پوست خود مراقبت کنید و پیری را به تعویق بیندازید. (پیشگیری)
 • دوم : با استفاده از روش‌های درمانی، نشانه‌های پیری را درمان کنید. (درمان)

جوانسازی پوست یکی از درمان های زیبایی برای بازگردانی شادابی و جوانی به پوست صورت است.

این خدمات با روش های مختلف جراحی یا غیر جراحی انجام میشود که این روش ها نسبت به عمق درمان پوست تعیین میشود.

جوانسازی و زیباسازی پوست یک روش درمان زیبایی است که عمقی مشخص از ساختار پوست صورت را هدف گرفته و به این ترتیب برای درمان مشکلات ایجاد شده در پوست صورت مثل چین و چروک، شل‌شدگی، تغییر رنگ‌دانه‌ها و جای زخم و جراحت باقیمانده بر روی پوست، استفاده می شوند.

بهتر است که همه افراد به بهترین شکل از پوست صورت خود مراقبت کنند تا جوان و سالم بماند و مجبور به استفاده از روش های دیگر برای زیبایی و جوانی نباشند اما اگر تا کنون از پوست خود مراقبت نکرده اید و حالا پوستتان به جوانسازی و زیباسازی نیاز دارد میتوانید از روش های مختلف که در ادامه با آنها آشنا میشوید استفاده کنید.

مثلا اگر زیاد اخم میکنید ممکن است بعد از مدتی چین و چروک و خطوطی بین ابرو های شما ایجاد شود که یکی از راه های درمان و از بین بردن این مشکل تزریق بوتاکس ابرو میباشد که در کلینیک لیزر درخشان به بهترین شکل انجام میشود.

این امر علاوه بر تامین اهداف زیبایی و بازگردانی جوانی پوست باعث پاکسازی پوست هم میشود.روش های این خدمات کمک میکنند تا جای جوش و آکنه و لک های پوستی هم از بین برود و هیچ لکی روی پوست باقی نماند.

یکی از مهمترین مزایایی که جوان سازی پوست با خود به ارمغان می آورد، بهبود کیفیت زندگی افراد است. جوان تر و زیباتر به نظر رسیدن، جذابیت افراد را بالا می برد و روحیه ی شادابی به آن ها می بخشد.

بیشتر روش های جوانسازی پوست صورت بر مبنای تحریک پوست به منظور کلاژن سازی بیشتر طراحی شده اند. به غیر از روش های جوانسازی، استفاده از کرم های موضعی حاوی کلاژن و همچنین داشتن تغذیه ی صحیح و نیز مصرف ویتامین های E و C به عنوان تحریک کننده ی تولید کلاژن، برای سلامت پوست و جوانسازی آن موثر واقع می شوند.

روش‌های جوان سازی پوست را می‌توان در سه دسته‌ی کلی قرار داد :

 • روش‌های تهاجمی شامل جراحی‌های پلاستیک و زیبایی مثل کشیدن پوست
 • روش‌های کم ‌تهاجمی شامل هایفوتراپی، اندولیفت و روش‌های تزریقی مانند تزریق بوتاکس، چربی و ژل و همچنین لیزر مو.
 • روش‌های غیرتهاجمی شامل مراقبت‌های کلی پوست مثل کرم‌های ضد چروک و درمان های خانگی.

 

جوانسازی

جوانسازی

زمانی که پوست انسان چروک میشود ، در واقع زیر پوست خالی میشود و نتیجه آن شکستگی پوست میشود که در این وضعیت ، کرم ها و پماد ها و همچنین ماسک های مختلف قادر نیستن عمق پوست را ترمیم کنند و فقط میتوانند چین و چروک های سطحی را بر طرف کنند.

برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک و خطوط روی قسمت های مختلف صورتتان باید نکاتی را رعایت کنید : مثلا خواب کافی داشته باشید ، عادت های مخرب مثل استعمال دخانیات را کنار بگذارید ، مراقب پوست خود در مقابل خراش و ضربه باشید ، کمتر در معرض مستقیم نور خورشید قرار بگیرید ، بیش از به صورت خود دست نزنید یا اصطلاحا با پوست خود ور نروید ، حداقل روری 2 بار صورتتان را بشویید و همچنین مصرف آنتی اکسیدان  با استفاده از برنامه غذایی مناسب افزایش دهید.

این ها روش هایی بودند برای زمان جوانی که صورتی زیبا داشتید ، اما اگر حالا ظاهری شکسته دارید و میخواهید پوست صورتتان را زیبا و جوان و شاداب کنید ، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

جوانسازی پوست صورت

جوان سازی پوست صورت

امروزه جوانسازی پوست صورت با روش های موثر و بی خطری انجام میشود که نتیجه آنها بهبود و زیبایی کامل صورت است که مانع از ایجاد علائم و نشانه های پیری و بالا رفتن سن روی پوست میشوند.

همانیوط که میبینید امروزه زیباسازی پوست مخصوصا پوست صورت یکی از دغدغه های اصلی افراد شده است و تقریبا بیش از نیمی از خانم ها و برخی آقایان به دنبال تقویت و افزایش زیبایی ظاهر خود هستند.

فقط نکته مهم در این مورد این است که روش های مختلفی برای این کار وجود دارد اما تاکید ما بر این است که نسبت به شرایط خود بهترین روش را انتخاب کنید تا بجز اینکه شاهد عوارضی نباشید ، نتیجه مورد رضایت خود را دریافت کنید.

برای اینگونه خدمات روش های تهاجمی وجود دارد که نوعی عمل محسوب میشوند مثل لیفت صورت ، بجز این موارد روش های تزریقی هم برای جوان کردن پوست وجود دارد که فقط تزریق میشوند مثل تزریق بوتاکس ، همچنین روش های هم هستند که با عنوان لایه برداری شناخته میشوند که در این خدمات موادی روی پوست مالیده میشوند و پوست را زیبا و براق میکنند و علاوه بر این مورد ، خدماتی هم هستند با عنوان محرک ها که خدمات لیزر درمانی ، مزولیفت و خدمات این چنینی جزو این موارد محسوب میشوند.

 

روش های جوانسازی پوست

بوتاکس

تزریق بوتولینوم توکسین یا همان تزریق بوتاکس یکی از روش های جوانسازی پوست کم خطر است که نیازی به دوره ریکاوری هم ندارد و همچنین این روش برای از بین بردن موقتی اما بلند مدت چین و چروک های صورت موثر است.

بوتاکس بیشتر از اینکه روشی درمانی برای جوانی پوست باشد ، پیشگیری کننده است.با افزایش سن و تکرار حرکات عضلات، خطوط موقت به چین و چروک‌های دائمی تبدیل می‌شوند. پس بوتاکس زمانی موثر است که چین و چروک‌های صورت هنوز دائمی نشده باشند. در این حالت بهترین روش برای شما، تزریق بوتاکس است. این روش کم‌هزینه، ایمن و موثر است.

شاید یکی از مواردی که باعث شده است این شیوه درمان به عنوان یکی از بهترین روش های تازه سازی صورت در نظر گرفته شود، عدم نیاز به سپری کردن دوره ریکاوری بعد از انجامش است.

البته مورد تایید بودن این روش به دو شرط اساسی بستگی دارد. اول پزشک خوب که تکنیک مناسبی را برای بوتاکس استفاده کند و دوم داروی خوب.

متاسفانه امروزه شاهد آن هستیم که افراد غیرمتخصص از بوتاکس های چینی به فراوانی استفاده می کنند و باعث عوارض متعدد مانند لوچی، افتادگی پلک و رخداد علایم مسمومیت ناشی از سم و آلرژی می شوند.

کاربرد های بوتاکس عبارتند از :

 • برطرف کردن خطوط صورت (خطوط اخم، پیشانی، دور چشم، دور لب)
 • شکل دادن به ابروها
 • بالا بردن گوشه‌های لب

بوتاکس

تزریق فیلر و چربی

تزریق فیلر به پوست مانند به منظور پر کردن فرورفتگی های پوستی، حجم دهی به نقاط مختلف صورت، زاویه سازی ، رفع چین و چروک پوستی و … ، استفاده می شود اما قبل از آن باید متخصص زیبایی پوست شما را ببیند و انجام این کار را برای شما تایید کند.

اگر مثلا در اطراف چشم ها ، ابرو ها و دهان خود چین و چروک و خطوط عمیق مشاهده کردید و یا تمایل برای تغییر در فرم فک و لب ها دارید به دنبال روشی کم تهاجمی هستید ما به شما پیشنهاد میکنیم از خدمات تزریق چربی به پوست استفاده کنید که یکی از موثر ترین روش های جوانسازی پوست صورت شناخته شده است که با کمترین عوارض میتواند صورتی جواب و زیبا را به شما هدیه دهد.

برخی مشتریان هستند که میخواهند بجای تزریق فیلر به پوست از تزریق چربی به پوست استفاده کنند ، یعنی از چربی بدن خودشان گرفته شود و از آنها برای از بین بردن چین و چروک های پوست خود استفاده شود.

جهت انجام این تزریق، ناحیه مورد نظر که اصطلاحا ناحیه اهدایی نیز نامیده دارد، مشخص می شود. چربی از طریق لیپوساکشن گرفته و به ناحیه مورد نظر مانند صورت تزریق می شود. در بسیاری از موارد، این تزریق نتایج دائمی را به همراه دارد.

تزریق فیلر و چربی

تزریق فیلر لب

تزریق فیلر یکی از محبوب ترین روش های جوانسازی پوست است که برای لب ها، پیشانی، چانه، بینی، گونه و زیر چشم انجام میشود.

نکته مهمی که برای ماده مخصوص این روش باید بدانید این است که مواد تزریق شونده باید به نوعی باشد با بافت بدن و ناحیه مورد نظر سازگاری داشته باشد تا بتوان نتیجه مطلوب را دریافت کرد پس به همین علت به شما پیشنهاد میکنیم که برای این کار به کلینیک های معتبر مراجعه کنید که دارای مجوز بهدشات و درمان هستند زیرا امروزه کلینیک ها و افراد غیر معتبری هستند که با قیمت های ارزان اما نتیجه ها بد افراد زیادی را جذب میکنند.

همچنین تزریق فیلر لب باید به گونه ای انجام شود که ماده حجم دهنده در تمامی قسمت های لب به صورت یکنواخت باشد تا به درستی جذب شود اما در صورتی که جذب ماده حجم دهنده به درستی صورت نگیرد میتواند روی نتیجه تاثیر گذار باشد و رضایت را جلب نکند و باعث مشکلاتی شود.

تزریق فیلر لب

مزوتراپی

همانطور که میدانید بالا رفتن سن باعث پیری و بی روح و خسته شدن سلول های پوست است که با گذشت زمان ، پوست دیگر توانایی دفع مواد سمی و زائد از خود را ندارد و همچنین در سنین بالا گردش خون ضعیف میشود و مواد غذایی و اکسیژن و خون کمتری به لایه های پوست میرسند.

حالا اگر شما در چنین شرایطی هستید و میتوانید از مزوتراپی صورت که یکی از روش های جوانسازی پوست است استفاده کنید و ظاهری شاد و جذاب و درخشان داشته باشید.

مزوتراپی مو هم از بهترین و بی خطر ترین روش های غیر تهاجمی برای این مشکل است که با تنظیم کردن فاکتور های رشد ، ویتامین ها و پروتئین ها در پوست سر افرادی که مبتلا به ریزش مو هستند، درمان و زیبایی را انجام میدهد.

این خدمات درمانی است که از طریق تزریق داروها، ویتامین‌ها و عناصر غذایی به داخل پوست سر عمل می‌کند و به چند روش مختلف قابل اجرا است.

مزوتراپی

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ یکی از انواع روش های لیفت و بالا کشیدن صورت است که یک تکنیک به شدت حساس است که از طریق کشیدن آرام پوست صورت با نخ باعث رفع افتادگی و شلی پوست و صاف شدن پوست میشود.

لیفت صورت با نخ نسبت به روش های دیگر جوانسازی پوست مثل بوتاکس کمتر تهاجمی است به همین دلیل علاوه بر اثر بخشی بالا در پوستهایی با افتادگی کم ، نسبت به لیف صورت عوارض بسیار کمتری نیز دارد به علاوه دوران نقاهت و بستری ندارد و پس از نهایتا 48 ساعت می توان به فعالیت های روزانه و اجتماعی بازگشت و معمولا جای اسکاری از خود باقی نخواهد گذاشت ، چرا که در آن از برش های بزرگ استفاده نمی شود.

لیفت صورت با نخ سیلوئت که بهترین نوع لیفت و بالا کشیدن پوست صورت است در کلینیک لیزر درخشان توسط بهترین و با تجربه ترین متخصصان و همراه با لوازم و تجهیزات پیشرفته انجام میشود.

لیفت صورت با نخ

لیزر فوتونا

لیزر فوتونا (سیستم SP Dynamis) موثر ترین و پیشرفته ترین لیزر غیر تهاجمی برای از بین بردن چین و چروک و خطوط و لکه های پوستی و همچنین جوانسازی پوست استفاده میشود که این سیستم برنده جایزه موثر ترین لیزر چند کاره دنیا را در آمریکا شده است.

لیزر فوتونا باعث کشیده شدن و سفت شدن و در نتیجه جذاب و شفاف شدن صورت میشود و برای کسانی که دارای پوستی شل و افتاده و دارای لک ها و مشکلات پوستی هستند کاربرد زیادی دارد و بسیار موثر است.

جوانسازی چهاربعدی فوتونا یک روش غیرتهاجمی است. مراحل آن از داخل دهان و سپس از روی پوست می باشد. بدون احتیاج به تزریق ژل یا بوتاکس موجب سفت تر شدن پوست می شود. لیزر فوتونا با دو طول موج و در 4 مرحله باعث جوانسازی لایه های عمیق، میانی، سطحی و همین طور ساختار کلی پوست می شود.

لیزر فوتونا

تزریق ژل لب

بهترین راه برای برجسته کردن لب و فرم دهی لب ، تزریق ژل لب میباشد که برای ای کار ژل های مختلفی وجود دارند که دارای ماندگاری های بلند مدت و کوتاه مدت هستند.

تزریق ژل لب هم حدود 15 الی 30 دقیقه زمان میبرد و بعد از تمام شدن مدت ماندگاری میتوانید با مشورت با پزشک ، انجام تزریق مجدد ژل لب را انجام دهید.

قبل از انجام تزریق ژل به لب ، پزشک متخصص باید ناحیه مورد نظر را با آمپول بی حس کند تا فرد هیچ دردی را احساس نکند.همچنین بعد از تزریق ژل هم میتوانید با استفاده از کمپرس یخ ، درد و ورم را کاهش دهید و بعد از از بین رفتن درد و ورم لب ها میتوانید نتیجه را مشاهده کنید.

تزریق ژل لب

لایه برداری پوست

پیلینگ Peeling به معنای برداشتن قشر و لایه سطحی از روی پوست است که به این عمل ، لایه برداری پوست گفته میشود که توسط این عمل ، لایه سطحی پوست که سلول های مرده زیادی درون آن قرار دارند و حاوی جای جوش و لک های قهوه ای و ... روی پوست است برداشته میشود.

نتیجه این عمل صاف و براق شدن و عدم زبر و چروک بودن پوست است که این عمل از بهترین روش های جوانسازی پوست است که نسبت به شرایط مراجعه کننده با راه و روش های متنوعی انجام میشود که باید توسط متخصص این زمینه و با دقت بالا انجام شود.

برداشتن لایه بیرونی پوست هم باعث خارج شدن سلول های مرده ، هم صاف و درخشان شدن پوست میشود و هم رون پوست اندازی را سریعتر میکند و به همین دلایل است که سالهاست متخصصان زیبایی پوست و مو این روش را برای جوانسازی و زیباسازی پوست به خانم ها و آقایان پیشنهاد میکنند.

لایه برداری پوست

فیساپ

فیس آپ یکی از جدید ترین و پیشرفته ترین روش های لایه برداری پوست و پاکسازی پوست میباشد که پودر اکسید آلومینیوم حذف شده و یک هد سیلیکونی با چرخش بر روی پوست خیلی آرام و بدون ایجاد زخم به بهترین شکل لایه برداری می کند.

با این کار پوست را شفاف میکند و هر نوع لکه ای را از بین میبرد و همچنین باعث میشود که منافذ پوست باز شوند و به راحتی و خیلی سریع تمامی لکه ها و حتی تیگری های پوست محو شوند.

این کار برای از بین بردن تیرگی های موضعی و بیرونی سطح پوست و ریزش لایه های مرده پوست کاربرد دارد و همینطور میتواند جای جوش های روی پوست را هم از بین ببرد.

فیساپ

پلاسما جت

تزریق پلاسما روشی تایید شده از سازمان بهداشت جهانی است که به عنوان یکی از تاثیر گذار ترین روش های این زمینه نیز شناخته شده است که نیاز های شما را کاملا بر طرف میکند.

پلاسما جت صورت روشی است که پزشکان از آن برای احیای بافت های پوست به صورت عمیق استفاده می نمایند.

پلاسما جت دارای روش های مختلفی است که برای قسمت های مختلف صورت انجام میشود که در ادامه کاملا با آنها آشنا میشوید و در صورت نیاز برای استفاده از آنها میتوانید با ما تماس بگیرید.

لک های روی صورت بر اثر عوامل مختلفی مانند نور آفتاب، زمینه ژنتیکی و هورمونی، جای زخم جوش و یا اسکار و یا عوامل ویروسی روی پوست ایجاد میشوند که یکی از بهترین و موثر ترین روش ها برای از بین بردن آنها تزریق پلاسما به پوست برای درمان لکه ها است.

پلاسما جت

تزریق مزوژل

تزریق مزوژل یا مزوفیلر روش نوینی در جوانسازی میباشد. مزوژل ها، هیالورونیک اسید هایی هستند که دارای ساختار زنجیره ای پیوسته (cross link) نبوده و خاصیت پرکنندگی ندارند بلکه بعد از ۲ هفته کاملا جذب پوست می شوند. مزوژل‌ ها شامل ترکیبی از انواع ویتامین ها بعلاوه اسید هیالورونیک با غلظت بالا هستند ولی مثل ژل حالت پرکنندگی و حجم دهی ندارند. این ژل‌ها مثل مواد مزو به پوست صورت تزریق می‌شوند که عامل محرک تولید کلاژن و افزایش خونرسانی بافتی میباشند و باعث لیفت و جوانسازی صورت می‌گردد. مزوژل معمولا 30 الی 45 روز یکبار و تا چهار دوره تزریق می‌شوند و در نهایت پوستی شفاف‌تر، عاری از چروک، یکدست و شفاف ایجاد می‌کنند.

تفاوتی که این روش با مزوتراپی کلاسیک دارد، غلظت بالای اسیدهیالورونیک است که در این ترکیب 15% میباشد، درحالیکه در داروهای مزوتراپی 1-3% است. غلظت بالای اسیدهیالورونیک باعث ماندگاری طولانی مدت آب در فضای میان بافتی سلولها شده که نتیجه آن پوستی شفاف تر و باطراوت تر است. فواصل تزریق مزوژل برحسب نوع پوست بیمار سالی دو تا شش بار است.

جالب است بدانید  که مزوژل ها با جذب آب در لایه درم پوست (لایه عمقی پوست)، بستری را برای جذب مزوها در مزوتراپی آماده می کنند که باعث تحریک پوست به کلاژن سازی و در نتیجه جوانسازی و لیفت می شود.

تزریق مزوژل

میکرودرمابراسیون

میکرودرمابراسیون یا همان پیلینگ مکانیکی پوست نوعی درمان پوستی است که برای جوانسازی پوست انجام میشود. مهمترین موارد انجام میکرودرمابراسیون برای رفع چین و چروک های پوستی و روشنتر کردن و صاف کردن پوست و از بین بردن جای جوش و آکنه است.

این روش درمانی برای پوست بسیار بی خطر است وحتی میتوان بعد از انجام این عمل در مطب پزشک متخصص به وسیله دستگاه مخصوصی و البته زیر نظر و با مشورت پزشک آنرا در خانه هم ادامه داد ولی پزشک متخصص با تجربه ای که دارد بسیار بهتر و عمیق تر این پیلینگ را روی پوست شما انجام خواهد داد.

میکرودرمابراسیون روی همه نوع و رنگ پوست کار می کند و باعث تغییر رنگ پوست و ایجاد زخم نمی شود. با اینحال برای مشکلات عمیق تر مانند زخم ها، چین و چروک یا زخم های آکنه عمیق مؤثر نیست.

در مشاوره قبل میکرودرمابراسیون، در مورد اهداف، خطرات و مزایای این روش و نوع بیهوشی مورد استفاده با شما مشورت خواهد شد. شما همچنین دستورالعملهایی را برای دنبال کردن قبل و بعد از درمابراسیون دریافت خواهید کرد و شاید عکسهایی برای مقایسه با نتایج بعد عمل گرفته شود. مشاوره قبل از میکرودرمابراسیون تا حدودی مشابه مشاوره درمابراسیون است اما گفتگوهای کمتری در مورد بی حسی و خطرات صحبت می شود زیرا این روش ساده تر است.

میکرودرمابراسیون

تزریق فیلر مو

فولیکول ها مو وقتی املاح و آب مورد نیازشان را از دست بدهند ، برای اینکه سالم بمانند باید تقویت شوند و در یر این صورت کم کم شروع به ریزش میکنند و حالا با این شرایط فیلر مو راهی جدید و مفید برای درمان ریزش ، تقویت و تحریک ریشه مو و تغذیه آنها و در نتیجه راه خوبی برای احیای موها است.

فیلر ها در واقع پرکننده کانال مو هستند و مانند مزوتراپی به وسیله سوزن هایی خیلی نازک و با سرنگ و توسط متخصص به زیر پوست تزریق میشود که این کار باعث احیای سلول های پوست سر و بهبود گردش خون میشود که تمامی این موارد تغذیه فولیکول های مو را تامین میکنند.

مزو فیلر مو یا هیر فیلر نام های دیگر فیلر مو هستند که تعداد زیادی از برند های معروف آن در بازار یافت میشوند که دارای تاییدیه های لازم هستند و کیفیت و نتایج خوبی هم دارند.

از مهم ترین مزایا این خدمات میتوان به تحریک رشد مو ، جلوگیری از ریزش مو ، آنتی ‌اکسیدان و تحریک آنژیوژنز (رگ‌ زایی) اشاره کرد.

تزریق فیلر مو

مزونیدلینگ

مزونیدلینگ یکی از روش های نوین برای زیبایی ظاهری و درمان ریزش مو میباشد که ترکیبی از خدمات مزوتراپی و میکرونیدلینگ اما استفاده از سرنگ در این روش نقش و کارایی ندارد و بجای آن داروها توسط سوزن های نازک و کوچک به پوست تزریق میشوند.

این خدمات از جمله به روز ترین و پیشرفته ترین خدمات زیبایی پوست و مو میباشد که توانسته با یک تیر ، دو نشان تقوت مو ها و زیباسازی پوست را انجام دهد.

مزونیدلینگ صورت از جمله خدمات کلینیک زیبایی ما میباشد که که میتواند تمام خطوط و چروک و لکه های روی پوست مخصوصا روی گردن و زیر چشم و سایر قسمت ها را کاملا محو کند و از بین ببرد.

این روش ، روشی ساده و مطمئن میباشد که همانطور که گفته شد میتواند لکه هایی مانند جای جوش و ... را از ابین ببرد و همچنین میتواند مانند خدمات مزوتراپی ، به رشد موهای سر و ریش و سبیل های شما نیز کمک کند.

مزونیدلینگ مو روشی جدید و مطمئن است که تاثیر دو برابری نسبت بهس ایر روش ها دارد اما نکته ای که وجود دارد این است که برای تمامی افراد مناسب نیست و میزان تاثیر آن نسبت به شرایط در افراد ، متفاوت است.

این روش میتواند تمامی لکه های پوستی ، جای انواع جوش و زخم و آکنه و ترک پوستی و بخیه و سایر موارد را از بین ببرد و محو کند و همچنین در صورتی که برای موها استفاده شود میتواند ریزش مو ها را قطع کند و باعث تقویت فولیکول های مو شود.

مزونیدلینگ پوست و مو

میکرونیدلینگ

در زمان های قدیم انسان ها پوست خود را با استفاده از سنگ های زبر و دندانه دار ماساژ میدادند تا لایه های مرده پوست از بین برود و راه تنفس و خونرسانی به لایه های زیر پوست باز شود و آسیب های پوستی هم از بین بروند اما امروزه کسی اصلا به این کار ها فکر هم نیمکند زیرا به قدری روش های جوانسازی پوست زیاد شده اند که هر کسی میتواند نسبت به هدف و نیاز خود بهترین گزینه را انتخاب و استفاده کند.

میکرونیدلینگ هم از جدید ترین متد های جوانسازی و زیباسازی پوست میباشد که توسط دستگاه های مخصوص و مختلفی انجام میشود که دارای سوزن های ریزی هستند و سوراخ های ریز و سطحی روی پوست ایجاد میکنند که این سوراخ‌ها فضایی برای وارد کردن داروهای درمانی فراهم می‌کنند.

از این خدمات تخصصی برای رفع و از بین بردن تمامی مشکلات پوستی اعم از زخم ، اسکار ، آکنه ، جای جوش و بخیه ، ترک های پوستی و سایر موارد آزار دهنده و مشکلات پوستی استفاده میشود که در ادامه به صورت کامل با آنها آشنا میشوید.

میکرونیدلینگ

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یکی از بهترین و موثر ترین روش های جوانسازی پوست میباشد که هدف اصلی آن ترمیم و بازسازی سلول های مرده پوست و زیبایی دوباره پوست است که با این روش میتوانید از شر تمام خطوط و لکه ها و بیماری پوستی مثل جای جوش ، زخم و بخیه و اسکار ، آکنه و ... راحت شوید.

این روش یک درمان غیر تهاجمی است و به گونه ای است که برای هر نوع پوستی مناسب است و نسبت به نوع پوست دستگاه مناسب انتخاب میشود و به راحتی و بدون هیچ درد و مشکلی پوست شما را لایه برداری میکند.

این عمل علاوه بر اینکه پوست را صاف و درخشان و عاری از هرگونه لکه و خط میکند ، همچنین باعث تقویت سلول های پوستی هم میشود باعث افزایش کلاژن و الاستین سازی پوست هم میشود.

پس از اینکه پاکسازی پوست انجام میشود ، پس از مدت کوتاهی تمام لکه ها و مشکلات پوستی ، خطوط و تغییر رنگ های هر قسمتی از بدن یا به حداقل میرسند و یا کاملا از بین میروند.

این عمل در کلینیک ما توسط بهترین و مجهز ترین دستگاه پاکسازی پوست انجام میشود که به کمک این دستگاه مواد معدنی به لایه های سطحی پوست شما سایش داده میشود که این مواد کاملا بی ضرر هستند و فقط سلول های مرده سطحی پوست را از بین میبرند و باعث فعال شدن و شادابی پوست شما میشوند.

میکرودرم ابریژن

لیزر فرکشنال CO2

لیزر ها در زمینه پزشکی و زیبایی و سلامت به دو دسته کلی لیزر لایه بردار و لیزر غیر لایه بردار تقسیم میشوند که هر کدام از آنها هم به لیزر فرکشنال و لیزر غیر فراکشنال تقسیم میشوند که لیزر فرکشنال co2 از معروف ترین و پر کاربرد ترین لیزر ها در این زمینه است.

لیزر فرکشنال سی او دو یک روش سریع و موثر همراه با یک سری مزایا و معایب است که انواع مشکلات پوستی که بنا بر دلایل مختلف مانند پیری ، جوانی ، سوختگی و ... که روی قسمت های مختلف بدن مانند صورت ، گردن ، دست و پاها و ... ایجاد شده اند را از بین میبرد که این روش از جدید ترین روش های محسوب میشود که حدود 2 دهه در حال ارائه و انجام برای متقاضیان مختلف میباشد.

از کاربرد های این روش درمانی میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • رفع زخم های سطحی و پاک کردن اثرات آکنه و سایر زخم ها
 • رنگدانه سازی و به حداقل رساندن لکه های پیری
 • درمان آسیب های ناشی از نور خورشید و کمک به بهبود آسیب های خطرناک پوست
 • درمان اکتینیک کراتوز (AK) که یک بیماری پوستی پیش سرطانی شایع است
 • به حداقل رساندن منافذ باز پوست
 •  اسکار (آکنه، جراحی، سوختگی)
 • قوام و استحکام پوست
 • جوانسازی پوست
 • برداشتن خال، اسکار یا برآمدگی و فرورفتگی‌های پوستی

لیزر فراکشنال co2

هایفوتراپی

هایفوتراپی یکی از شیوه‌های درمانی ایمن و برای بسیاری از افراد بهترین روش جوانسازی پوست است. در این روش از امواج فراصوت استفاده می‌شود و هیچ نیازی به ایجاد برش، زخم، بخیه و مواردی از این دست وجود ندارد. دستگاه هایفوتراپی مستقیماً بر سطح پوست قرار می‌گیرد و امواج فراصوت منتشر شده از آن، بر لایه‌های زیرین پوست اثر می‌گذارد. این امواج باعث تحریک کلاژن سازی پوست می‌شوند که از اجزای ساختاری مهم پوست هستند.

در هایفوتراپی از امواج فراصوت (اولتراساوند) استفاده می‌شود. یعنی همان امواجی که در دستگاه‌های سونوگرافی مورد استفاده قرار می‌گیرد. منتها در هایفو این امواج به صورت متمرکز به لایه‌ی خاصی از پوست انرژی وارد کرده و باعث تحریک تولید رشته‌های کلاژن، سفت شدن پوست و کاهش چین و چروک‌ها می‌شود.

هایفوتراپی برای افراد بین ۳۰ تا ۷۵ سال که از شل شدگی خفیف تا متوسط پوست رنج می‌برند و می‌خواهند روند پیری پوست را به تاخیر بیندازند، بسیار مناسب است.

کاربرد های هایفوتراپی

 • کاهش چین و چروک پوست
 • سفت کردن افتادگی و شل شدگی پوست در ناحیه‌ی گردن و غبغب
 • لیفت گونه‌ها، ابروها و پلک‌ها
 • بهبود وضعیت خط چانه
 • صاف و سفت کردن پوست صورت
 • لیفت گردن و دکلته
 • اصلاح طرح لبخند

هایفوتراپی جوانسازی پوست

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یکی از روش‌های باسابقه در جوانسازی پوست است ولی در سال‌های اخیر توسعه و بهبود زیادی یافته. در این روش مقادیری از گاز دی اکسید کربن به زیر پوست تزریق می‌شود. گاز کربن دی اکسید باعث تحریک خونرسانی و فعال کردن واکنش‌های ترمیمی پوست می‌شود. به این ترتیب غذارسانی و اکسیژن‌رسانی به پوست بهتر شده و بافت‌ها به صورت طبیعی وارد فرآیند جوانسازی می‌شوند.

کاربرد های کربوکسی تراپی

 • رفع تیرگی و خطوط دور چشم
 • رفع چین و چروک‌های صورت
 • کاهش چربی موضعی
 • رفع شل شدگی و افتادگی پوست
 • جوانسازی پوست بدن (پشت دست و دکلته)

کربوکسی تراپی

اندولیفت

اندولیفت یکی از روش‌های جدید جوانسازی پوست است. در این روش کم تهاجمی، فیبر بسیار نازکی وارد پوست می‌شود و درون لایه‌‌های عمقی پوست قرار می‌گیرد. فیبری با استفاده از اشعه‌ی لیزر مادون قرمز (فرو سرخ) کلاژن‌سازی پوست را تحریک کرده و باعث ذوب شدن تجمعات اضافی چربی می‌شود. به این ترتیب شاهد کاهش افتادگی و سفتی پوست خواهیم بود.

کاربرد های لیزر اندولیفت

 • زاویه‌سازی فک و صورت
 • افزایش قوام و سفتی پوست گردن
 • کاهش چین و چروک و عمق خطوط خنده
 • کاهش چربی‌های موضعی به ویژه در ناحیه‌ی غبغب

andolift

 

جوانسازی پوست در کلینیک زیبایی لیزر درخشان

جوانسازی پوست در کلینیک لیزر درخشان

امروزه روش های زیادی برای جوانسازی پوست وجود دارند که هر کدام به اندازه های مختلف موثر هستند و در کلینیک های مختلف توسط متخصصان با تجربه و دستگاه های مخصوص انجام میشوند.

کلینیک تخصصی پوست و مو لیزر درخشان یکی از مجهزترین و باسابقه ‌ترین کلینیک‌های ایران است و در زمره بهترین کلینیک پوست و مو در تهران قرار میگیرد. ما همواره تلاش کردیم تا بهترین و جدیدترین خدمات را به مراجعین عزیز ارائه کنیم. تیم درمانی بزرگ، پزشکان مجرب و استفاده از بهترین و به‌روزترین دستگاه‌های این زمینه از جمله برتری‌های ما هستند. همچنین کلینیک لیزر درخشان تمامی مجوزهای لازم را برای ارائه خدمات سلام و زیبایی پوست، از وزرات بهداشت و سازمان‌های مربوطه دیگر دریافت کرده است.

 

بهترین زمان برای جوانسازی پوست چه موقعی است؟

بهترین زمان برای درمان جوانسازی پوست به شرایط فرد مورد نظر بستگی دارد.اینکه آیا از پوست خود محافظت کرده اید یا نه و یا چقدر از پوست خود محافظت کرده اید و همچنین اینکه چه زمانی علائم پیری شما برایتان آزار دهنده میباشد ، همه روی زمان استفاده از این خدمات موثر است.

استفاده از کرم‌های مرطوب کننده و ضد آفتاب، شستن پوست و تمیز نگه‌داشتن آن مهم‌ترین مراقبت‌های پوستی هستند که می‌توانند در کاهش سرعت پیری پوست موثر باشند.

برخی از متقاضیان در سنین 30 سالگی و برخی 40 سالگی علائم پیری را روی پوست و ظاهر خود مشاهده میکنند و به سراغ روش های جوان سازی پوست میروند و برخی هم هستند که بعد از سن 40 سالگی یا حتی قبل از 30 سالگی برای این خدمات اقدام میکنند که این زمان برای هر فرد متغیر است و نسبت به شرایط مراقبت و زندگی فرد تعیین میشود.

اگر میخواهید پوست و ظاهرتان پیرتر به نظر نرسد بهتر است هر زمانی که علائمی مشاهده کردید برای این خدمات اقدام کنید تا شرایط بدتر نشود.

 

تاثیر روش های جوانسازی پوست تا چه مدت ماندگار است؟

زیباسازی پوست صورت

مدت زمان تاثیر روش های جوان سازی پوست صورت با توجه به سن، مقدار افتادگی پوست و البته مراقبت های فردی قبل و بعد از استفاده از این روش ها تعیین می شود.

به طور کلی روش های غیر تهاجمی و غیر جراحی به اندازه ی 15 تا 30% می توانند وضعیت پوست را بهبود ببخشند و روش های جراحی به میزان 70 تا 80% دامنه ی تأثیر خواهند داشت.

مدت ماندگاری تاثیر روش های جوانسازی پوست بستگی به روشی که مورد استفاده قرار گرفته دارد. به عنوان مثال، ماندگاری روش تزریق ژل، بین ۶ ماه تا ۱ سال است. ماندگار روش بوتاکس، ۳ تا ۶ ماه می باشد. استفاده از دستگاه ویواس، حدود ۳ تا ۵ سال ماندگاری دارد.

 

چگونه میتوان ماندگاری جوانسازی پوست را بیشتر کرد؟

پوست بزرگترین اندام بدن به شمار می رود.

مراقبت و محافظت از این عضو کشسان بدن و مرطوب نگه داشتن آن بسیار اهمیت دارد.

به همین دلیل توصیه می شود از لوسیون ها و کرم های مرطوب کننده برای جلوگیری از خشکی و ایجاد ترک روی پوست به ویژه در فصل سرما استفاده شود.

 

بهترین روش های سنتی و خانگی برای جوانسازی پوست صورت

روش های خانگی جوانسازی پوست

فراموش نکنید که پیشگیری بهتر است درمان است. بنابراین اگر نمی خواهید زود تر از موعد به بهترین روش های جوانسازی پوست صورت که معرفی شد نیاز پیدا کنید، می توانید از روش های زیر در طول زمان و همیشه جهت حفظ سلامت پوست استفاده کنید:

شستشوی هر روز صورت

در بهترین حالت شما باید روزانه دو بار صورت خود را با مواد شوینده مناسب با نوع پوستتان، صورتتان را بشویید. و آلودگی های محیطی را از سطح آن پاک کنید. البته به خاطر داشته باشید که اگر ماده شوینده درست انتخاب نشده باشد و یا بیش از اندازه این کار تکرار شود، چربی پوست شما از بین رفته و مشکلاتتان دو چندان می شود.

استفاده از تونر برای تنظیم PH پوست

حتی اگر از بهترین ماده شوینده هم استفاده کنید، بعد از هر بار شستشو PH پوست شما تغییر می کند. در نتیجه بهتر است که با استفاده از یک تونر مناسب، میزان PHپوست را تنظیم کرده تا از ایجاد چربی بیش از اندازه و خشکی بیش از حد جلوگیری کنید.

استفاده از مرطوب کننده پوست

یکی از مواردی که باعث ایجاد چین و چروک در پوست صورت می شود، عدم وجود آب کافی در لایه های مختلف پوست است. پس سعی کنید با استفاده از یک مرطوب کننده و آبرسان، رطوبت لازم را در اختیار پوستتان قرار دهید.

عدم استفاده از سیگار

دود سیگار یکی از مواردی است که سرشار از رادیکال آزاد بوده که باعث از بین رفتن آنزیم های موجود در پوست می شود. پس اگر می خواهید خواص ایمنی پوستتان حفظ شود، بهتر است که دست از سیگار کشیدن بردارید.

مصرف آب به اندازه کافی

علاوه بر آبرسان باید و حتما روزانه حداقل 8 لیوان آب مصرف کنید تا حجم آب مورد نیاز را در اختیار پوستتان قرار دهید.

استفاده از ماسک های طبیعی

در طبیعت مواد مختلفی وجود دارند که از آنها می توانید به عنوان آنتی اکسیدان و از بین بردن مواد آلوده پوستی استفاده کنید. به عنوان مثال عسل و چایی سبز! هر دو به دلیل آنکه سرشار از ویتامین های مختلف و آنتی اکسیدان هستند، می توانند میکروب های سطحی پوست را از بین برده و در نتیجه لکه های پوستی را از بین ببرند.

ماساژ صورت

بعد از اینکه تمام مراحل پاکسازی پوست صورتتان را به اتمام رساندید، می توانید با استفاده از یک روغن، مانند روغن جوجابا و یا هسته زرد آلو، پوست صورتتان را حداقل به مدت 2 دقیقه ماساژ دهید. البته استفاده از روغن برای افرادی که پوست چربی دارند توصیه نمی شود چرا که باعث ایجاد جوش در پوستشان می شود.

 

بهترین کرم های مخصوص جوانسازی پوست صورت

کرم های جوانسازی پوست

بتا هیدروکسی اسید ها AHA و  BHA

به عنوان سربازانی عمل می کنند که سلول های مرده پوست را حذف می کنند و رشد پوست صاف و یکنواخت رنگدانه ای را تحریک می کنند. اسید های هیدروکسید همچنین تولید کلاژن را افزایش می دهند و در جوانسازی پوست صورت موثر است.

رتینول Retinol

به پوست کمک می کند که سلول های پوستی بهتر و سالم تری ایجاد کند. همچنین به عنوان یک آنتی اکسیدان نیز عمل می کند.

ویتامین C

خواص ویتامین C بی‌شمار است. ویتامین سی یکی دیگر از آنتی اکسیدان های قوی است و دارای توانایی محافظت از پوست از آسیب های خورشید است.

کوآنزیم Q10

خطوط و چین و چروک های اطراف چشم را کاهش می دهد و پوست را از آسیب های خورشید محافظت می کند.

اسید هیالورونیک

این ماده خاصیت مرطوب کنندگی دارد.

نیاسینامید

آنتی اکسیدان است که از دست رفتن آب در پوست را کاهش می دهد و باعث افزایش الاستیسیته پوست می شود.

پپتیدها

ماده ای است که به طور گسترده ای برای بهبود زخم، علائم کشش و چین و چروک استفاده می شود.

عصاره دانه انگور

دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است. علاوه بر موارد فوق، صرف نظر از اینکه چه محصول مراقبت از پوست شما می خواهید خرید کنید، مهم است که نوع پوست خود را در نظر بگیرید.

 

سوالات متداول جوانسازی پوست

سوالات متداول جوانسازی پوست

1 . قبل از جلسات جوانسازی پوست، باید چه مواردی را رعایت کرد؟

1- قبل از انجام جوانسازی پوست، ابتدا از طرف پزشک متخصّص ما مورد معاینه قرار می‌گیرید. میزان پیری پوست تعیین و مداوای مناسب برای شما برنامه‌ریزی می‌گردد و تمام مراحل جهت آگاهی شما شرح داده می‌شود. 2- معمولاً از دو هفته قبل از انجام عملیات ، باید از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری کنید. 3- در حین استفاده از این خدمات، در آن قسمت از صورت که جوانسازی در آن ‌نقطه اِعمال می‌گردد نباید مواد آرایشی و رنگی وجود داشته باشد. 4- وجود جوش و زخم در محل مورد نظر مانع اقدام خواهد شد. 5- اگر در موضع مورد نظر تا دو هفته قبل از اقدام مذکور، اقدامات آرایشی و بهداشتی خاصی مانند ,peeling صورت پذیرفته باشد، انجام لیزر مقدور نمی‌باشد. 6- در صورت انجام "بوتاکس" و "مزوتراپی" و روش‌های با استفاده از سوزن، مدت سه هفته انجام لیزر مقدور نخواهد بود.

2 . بعد از جوانسازی پوست، باید چه مواردی را رعایت کرد؟

مواردی که ذکر می‌شود اکثراً برای دو روز تا دو هفته است و رعایت آن دشوار نیست.1- در جوانسازی پوست به روش لیزری بیمار می‌تواند بلافاصله به فعالیت‌های روزمرّه‌ی خود بازگردد. 2- پس از انجام کار تا دو روز از تماس دست و به‌خصوص خاراندن موضع مذکور و هر عاملی که موجب تحریک آن گردد خودداری کرده و از استفاده از مواد آرایشی و مشابهِ آن در موضع مذکور خودداری کنید. 3- بعد از انجام ، باید تا مدتی از کرم‌ِ توصیه شده‌ی ضد آفتاب استفاده کنید. 4- خودداری از گرفتن حمام آفتاب و استفاده از سولاریوم تا دو هفته.

4 . آیا آر اف اثر بوتاکس رو از بین می‌برد؟

بعد از 48 ساعت خير

5 . آیا محل تزریق بوتاکس خارش دارد؟

معمولاً خير، اگر شما بعد از تزريق بوتاكس دچار خارش در محل تزريق بوتاكس شده‌ايد، حتماً با پزشكتان تماس بگيريد بخصوص اينكه لازمست اگر علائم ديگر در محل تزريق بوتاكس وجود دارد؛ مثل قرمزى و ورم (برجسته شدن محل تزريق بوتاكس كه بعد از چند ساعت هنوز ادامه دارد) و درد و حساسيت را جدى بگيريد و به پزشكتان اطلاع دهيد. كسانى كه به سفيده تخم مرغ حساسيت دارند نبايد بوتاكس بزنند، كسانى كه هر نوع آلرژى چه حساسيت غذايى و چه دارويى يا حتى اگزماى پوستى دارند بايد قبل از تزريق بوتاكس پزشک خود را از وجود سابقه آلرژى آگاه كنند (البته پزشک در اين موارد از شما سؤال مى‌كند) اگرچه آلرژى به يک دارو يا غذا غير‌قابل پيش‌بينى است ولى بايد در نظر داشت يكى از عوامل افزايش احتمال حساسيت به بوتاكس، تزريق بوتاكس‌هاى غير استاندارد (چينى ) است كه بايد از تزريق آن اجتناب كرد.

6 . آیا روش های جوانسازی پوست فقط مختص به بانوان است؟

همه ی افرادی که به زیبایی و شادابی پوست خود اهمیت می دهند اعم از خانم و آقا می توانند از روش های جوان سازی پوست بهره ببرند.

7 . PRP برای چه کسانی مناسب می‌باشد؟

به طور کلی این روش جوانسازی پوست برای تمام افرادی که دارای چروک‌هایی روی پوست خود هستند، گزینه بسیار مناسبی می‌باشد. هر چند که این روش نمی‌تواند همانند معجزه عمل کرده و چروک‌های قدیمی و عمیق را از بین ببرد، اما می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی در کاهش آن‌ها داشته باشد.

8 . آیا استفاده از روش PRP عوارضی دارد؟

از آن جایی که این روش با استفاده از خون بدن خود بیمار انجام می‌شود، در نتیجه عوارضی در پی نخواهد داشت و تا کنون نیز گزارشی مبنی بر عوارض ناشی از آن ثبت نگردیده است. پس می‌توانیم آن را روشی کاملا ایمن بدانیم.


 • جوانسازی پوست برای چه مشکلاتی انجام می شود؟

  جوانسازی پوست برای از بین بردن تمامی چین و چروک های پوست ، ازی بین بردن لک های موجود در پوست ، لیفت صورت و غیره انجام می گیرد.

 • بهترین روش جوانسازی پوست چیست؟

  شما میتوانید با مراجعه به کلینیک لیزر درخشاناز مشاوره رایگان متخصصان ما بههر مند شوید تا نسبت به شرایطتان، متخصص بهترین روش را معرفی کند.

 • هزینه جوانسازی پوست چقدر می باشد؟

  هزینه جوانسازی پوست با توجه به دستمزد پزشک زیبایی ، نوع روش درمانی ، تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان و غیره تعیین می شود.

 • عوارض جوانسازی پوست صورت و بدن چیست؟

  در صورتی که برای جوانسازی صورت به بهترین کلینیک زیبایی مراجعه کنید و مراقبت های قبل و بعد از آن روش درمانی رعایت کنید دچار هیچ عارضه ای نخواهید شد.

 • بهترین کلینیک جوانسازی پوست کجاست؟

  برای انتخاب یک کلینیک جوانسازی خوب می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل جستجو نمایید، حتما هنگام انتخاب یک کلینیک خوب نمونه کارهای آن ها را مشاهده کنید.

  کلینیک لیزر درخشان از معتبر ترین و شناخته ترین کلینیک های زیبایی پوست و مو و لیزر میباشد.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید