X

لیزر فول بادی چیست؟

لیزر فول بادی چیست؟

لیزر فول بادی چیست؟ لیزر فول بادی یا لیزر کل بدن یکی از خدمات لیزر موهای زائد است که تمام موهای زائد صورت و بدن در چندین جلسه از بین میرود که قیمت مناسبی هم دارد و اگر با دستگاه پیشرفته انجام شود عوارضی نخواهد داشت.

لیزر درخشان
لیزر درخشان

ممکن است اصطلاح لیزر فول بادی را از مراکز زیبایی مختلف، رسانه‌ها و افراد بسیاری شنیده باشید اما اطلاعات جامع و درستی درباره آن نداشته باشید.

با ما در این مطلب از کلینیک لیزر درخشان همراه باشید تا به شما بگوییم لیزر فول بادی یعنی چی و شما را با مزایا، عوارض و هزینه‌های آن آشنا کنیم. 

 

لیزر فول بادی چیست؟

لیزر فول بادی در واقع به معنای از بین بردن موهای اضافی موجود در تمام قسمت‌های بدن می‌باشد که در زمینه رفع مو‌های زائد در تمام دنیا بسیار پرطرفدار است. رشد موهای زائد بر روی دست و پا، شکم، صورت و … تاثیر بسیاری بر جذابیت ظاهری و اعتماد به نفس بانوان و حتی آقایان دارد به همین دلیل راه‌های بسیاری برای از بین بردن آن ایجاد شده است.

اکثر روش‌های حذف موهای زائد از بدن و صورت موقتی بوده و در مدت زمان کوتاهی موها در نواحی اصلاح شده دوباره شروع به رشد می‌کنند، اما استفاده از لیزر موهای زائد یک روش مطمئن و کارآمد بوده و تاثیرات آن طولانی مدت است.

 

چه قسمت‌هایی از بدن شامل لیزر فول بادی می‌شوند؟

لیزر فول بادی

از این روش زیبایی و درمانی برای تمامی قسمت‌های بدن که دارای موهای زائد ضخیم و کلفت هستند می‌توان استفاده کرد. این نواحی شامل موارد زیر می‌باشند:

 • صورت
 • شانه
 • زیر گردن
 • زیر بغل
 • دست‌ها (شامل بازو، ساعد و انگشتان)
 • قفسه سینه (شامل دور و وسط سینه)
 • کمر و پشت بدن
 • شکم و دور ناف
 • باسن و بیکینی (ناحیه تناسلی)
 • پاها (شامل ران، ساق و روی پا)

 

نحوه لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یکی از روش‌های محبوب در میان بانوان و آقایان به شمار می‌رود. برای رفع موهای اضافی بدن در قسمت‌های مختلف به این روش، از دستگاه تولید کننده اشعه لیزر استفاده می‌شود که با توجه به نحوه عملکرد و تاثیر آن به انواع بسیاری تقسیم می‌شود.

این اشعه با شدت کنترل شده به پوست برخورد کرده، به لایه‌های زیرین که فولیکول مو قرار دارد حرکت می‌کند و باعث تضعیف ریشه موها می‌شود. این عمل در طولانی مدت موجب کاهش روند رشد و تعداد موها شده و پس از 8 جلسه با فاصله زمانی 4 تا 6 هفته موهای زائد به طور کامل از بین می‌روند.

 

مزایا لیزر فول بادی

مزایا لیزر کل بدن

این روش درمانی برای از بین بردن موهای زائد در مقایسه با دیگر روش‌ها مانند استفاده از تیغ، اپیلاسیون، اصلاح و یا استفاده از کرم‌های موبر مزایای بسیار زیادی دارد که ما قصد داریم در اینجا به تمامی این موارد اشاره کنیم.

 1. لیزر فول بادی این امکان را به شما می‌دهد که در مدت زمان کوتاهی از شر موهای زائد در تمامی قسمت‌های بدن خود خلاص شوید. همچنین اثر بخشی آن در مدت زمان بسیار کوتاهی قابل مشاهده است.
 2. همچنین باعث کاهش ضخامت و سرعت رشد موها می‌شود.
 3. تاثیرات آن دائمی بوده و پس از مدت زمان مشخصی ،نیاز به تکرار و تمدید این روش نیست.
 4. لیزر فول بادی موهای زائد باعث صاف و یکدست شدن پوست بدن شما شده و مشکلاتی که بر اثر اصلاح زیاد موها و رشد مجدد آن‌ها ایجاد شده است مانند رشد موهای زیرپوستی و یا تغییر رنگ را نیز برطرف می‌کند.
 5. همچنین در روشن شدن رنگ پوست تا یک یا دو درجه و لایه برداری آن تاثیرگذار است.
 6. امروزه دستگاه‌های پیشرفته‌تر و مجهزتری برای لیزر بدن تولید شده است که همین امر باعث شده لیزر موهای اضافی بدن به یک روش کم درد و حتی بدون درد تبدیل شود.
 7. لیزر فول بادی هزینه معقول‌تر و مناسب‌تری نسبت به لیزر نواحی مختلف بدن به صورت جداگانه (توتال بادی) دارد.

 

عوارض خطرناک لیزر فول بادی

لیزر فول بادی علاوه بر مزایای بسیاری که دارد، می‌تواند عوارضی هم داشته باشد که در اکثر مواقع به دلیل استفاده از شدت بالای لیزر، دستگاه نامناسب، یا بی‌تجربه بودن اپراتور لیزر ممکن است یک یا چند مورد از آن‌ها را تجربه نمایید. در اینجا ما قصد داریم شما را با این موارد آشنا کنیم.

 • تاول و سوختگی : اپراتوری که لیزر را برای شما انجام می‌دهد باید مهارت بالایی داشته و با تجربه باشد. در غیر این صورت باعث ایجاد سوختگی‌های سطحی و یا عمیق در پوست شما می‌شود.
 • درد : دستگاه‌های امروزی دارای سیستم‌های خنک کننده قوی هستند که باعث کاهش درد هنگام انجام لیزر می‌شوند. درد جزئی که هنگام انجام این روش حس می‌شود پس از اتمام جلسه از بین می‌رود، اما در صورت استفاده از دستگاه نامناسب ممکن است این درد را شدیدتر و به مدت طولانی‌تر احساس نمایید. 
 • قرمزی، تورم و پوسته پوسته شدن : قرمزی و تورم پس از استفاده از لیزر بسیار شایع و البته موقتی است و می‌توان برای از بین بردن آن از کمپرس سرد استفاده کرد. پوسته پوسته شدن در درصد کمی از مراجعین رخ می‌دهد که می‌توان این عارضه را با استفاده از کرم‌های مرطوب کننده از بین برد. 
 • عفونت پوستی : اگر در هنگام لیزر اپیدرم پوست یا روپوست آسیب ببیند، می‌تواند عفونت‌های باکتریایی ایجاد کند که این اتفاق بسیار نادر است.

معمولا عوارض لیزر مو در تمام روش ها یکسان و موقت میباشند.

 

عوارض لیزر فول بادی برای بانوان

عوارض لیزر فول بادی

اگر بخواهیم عوارض لیزر موهای زائد بدن را به صورت تخصصی‌تر برای بانوان بررسی کنیم، به باورهای اشتباهی می‌رسیم که در میان مردم در این باره جا افتاده است.

آیا لیزر بیکینی برای دختر ضرر دارد؟ - آیا لیزر موهای زائد در زنان باعث نازایی می‌شود؟ این باور اشتباه است و هیچ مدرکی برای اثبات این عارضه وجود ندارد. اما استفاده از لیزر در زمان بارداری و یا شیردهی توسط هیچ پزشکی توصیه نمی‌شود.

آیا استفاده از لیزر برای ازبین بردن موهای اضافی بدن باعث ایجاد سرطان می‌شود؟ یکی دیگر از باورهای غلطی که در میان افراد و جوامع ایجاد شده است، احتمال ایجاد سرطان در افراد است. دستگاه‌های لیزر، تنها فولیکول مو را هدف قرار داده و آن را از بین می‌برند اما آسیبی به لایه‌های عمیق‌تر پوست نمی‌رسانند که باعث ایجاد سرطان شوند.

 

لیزر فول بادی در آقایان

اگر چه رویش موهای زائد امری کاملا طبیعی است، اما افراد بسیار زیادی در دنیا از جمله آقایان به دنبال از بین بردن آن‌ها به صورت دائمی هستند. در میان تمامی قسمت‌های بدن لیزر موهای قفسه سینه، شکم، ناحیه تناسلی و پشت کمر در میان آقایان از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

با این وجود لیزر فول بادی در آقایان از مزایای مهمی برخوردار است. به عنوان مثال می‌توان به صرف وقت و هزینه کمتر، اصلاح راحت‌تر و کاهش موهای زیرپوستی اشاره کرد.

عوارض لیزر فول بادی برای آقایان

عوارض احتمالی که برای مردان پس از انجام لیزر فول بادی در نظر گرفته می‌شود تفاوتی با بانوان ندارد و علل ایجاد شدن آن نیز مشترک است.

 

هزینه لیزر فول بادی

هزینه لیزر فول بادی با توجه به عواملی مانند کلینیک زیبایی مورد نظر و موقعیت مکانی آن، نوع دستگاه، تعداد جلسات لیزر، جنسیت و نواحی موردنظر می‌تواند متغیر باشد.

 

3 نکته مهم پیش از انجام لیزر فول بادی

مراقبت های قبل و بعد از لیزر تمام بدن

به طور کلی تمامی افراد هم بانوان و هم آقایان می‎‌توانند از لیزر کل بدن برای رفع موهای زائد خود استفاده کنند و به ایده آل خود در زمینه زیبایی و تمیزی پوست برسند. این امر برای افرادی که در نواحی مختلف بدن آن‌ها به دلیل عدم تعادل هورمونی و یا عوامل وراثتی، موهای زائد ضخیم، پرتراکم و پررنگی رشد می‌کنند، بیشترین تاثیر را دارد.

نکات بسیاری وجود دارد که نیاز است به آن‌ها توجه شود تا بهترین نتیجه ممکن را از جلسات لیزر خود دریافت نمایید و سلامت شما به خطر نیفتد. 

نکته اول : چه کسانی نباید از لیزر فول بادی استفاده کنند؟

بهتر است که پیش از انجام این کار وضعیت هورمون‌های این افراد تحت نظر پزشک مورد بررسی قرار گیرد. اما در برخی موارد، بعضی افراد از انجام این کار منع می‌شوند که در ادامه به معرفی این موارد می‌پردازیم.

 • استفاده از لیزر در بانوان باردار و یا شیرده توصیه نمی‌شود.
 • افرادی که دارای پوست تیره و یا برنزه هستند بهتر است از استفاده از این روش اجتناب کنند.
 • اگر 4 هفته و یا کمتر پیش از انجام لیزر در معرض تابش مستقیم خورشید و یا دستگاه‌های برنزه کننده قرار گرفته‌اید از انجام لیزر خودداری نمایید.
 • در صورتی که دارای سابقه تبخال در ناحیه مورد نظر هستید نیاز است حتما پزشک را در جریان این موضوع قرار دهید. 
 • افراد دارای سابقه تشکیل اسکار کلوئید، سرطان پوستی، مبتلا به بیماری صرع، پورفیری، کهیر خورشیدی و … بهتر از انجام لیزر خودداری نمایند.
 • در صورتی که دارای سابقه تنبلی تخمدان، کم کاری تیروئید و یا اختلالات هورمونی هستید نیاز است حتما پزشک را در جریان این موضوع قرار دهید.
 • اگر از داروهایی که پوست را نسبت به نور حساس می‌نمایند استفاده می‌کنید، بهتر است از لیزر موهای زائد اجتناب کنید. 

نکته دوم : مدت زمان لیزر فول بادی

مدت زمانی که لیزر فول بادی به طول می‌انجامد بسته به سطح بدن مراجعه کننده می‌تواند متغیر باشد. به طول معمول مدت زمان هر جلسه لیزر فول بادی بین 30 تا 45 دقیقه در نظر گرفته می‌شود و حداکثر زمان ممکن 1 ساعت است.

نکته سوم : تعداد جلسات لیزر فول بادی

تعداد جلسات بر اساس عوامل متعددی مانند نوع دستگاه لیزر و میزان رشد و تراکم مو تعیین می‌شود. به طور میانگین برای اثربخشی بهتر لیزر بهتر است بین 4 تا 6 جلسه با فاصله زمانی 6 هفته به کلینیک مراجعه کنید. پس از پایان 6 جلسه در صورت کاهش ضخامت و تعداد موهای زائد با تایید پزشک می‌توانید جلسات خود را با فاصله زمانی 8 هفته‌ ادامه دهید. 

 

اقدامات مهم قبل و بعد از  لیزر فول بادی

قبل از انجام لیزر کل بدن، بهتر است از تمامی اقدامات لازم که باید قبل و بعد از این عمل انجام شود اطلاعات کافی بدست آورید تا از هرگونه عوارض احتمالی جلوگیری نمایید.

اطلاعات مهمی که باید پیش از انجام لیزر از آن‌ها مطلع باشید شامل موارد زیر می‌شود :

 1. پیش از هر اقدامی نیاز است که به پزشک متخصص مراجعه کنید تا سابقه بیماری، داروهای مصرفی و وضعیت سلامت بدن شما مورد بررسی قرار گیرد. 
 2. در صورت تایید پزشک متخصص برای انجام به لیزر، به کلینیک مورد نظر خود برای تعیین تعداد جلسات و نوع دستگاه مناسب با پوست و شرایط خود مراجعه نمایید. حداقل یک ماه قبل از انجام جلسه لیزر، از انجام کارهایی مانند اپیلاسیون و وکس که موهای زائد را از ریشه بیرون می‌کشند خودداری نمایید.
 3. پیش از لیزر از آفتاب گرفتن، برنزه شدن و استفاده از دستگاه سولاریوم خودداری نمایید.
 4. یک ساعت پیش از انجام لیزر از ژل‌های بی حس کننده موضعی برای کاهش درد در نواحی مانند بیکینی که اعصاب قوی‌تری دارند استفاده کنید.
 5. پیش از جلسه لیزر خود استحمام کرده و از استفاده از محصولات لایه بردار خودداری نمایید.
 6. در صورتی که در دوران عادت ماهیانه خود قرار دارید، جلسه لیزر خود را به تعویق بیاندازید.

پس از انجام لیزر نیز شما به مراقبت‌های مهمی نیازمند هستید تا از بتوانید احتمال بروز عوارض جانبی آن را کاهش دهید. این مراقبت‌ها شال موارد زیر هستند:

 • بهتر است تا 2 ساعت پس از لیزر موهای زائد از تماس آب با پوست و رفتن به سونا و جکوزی خودداری شود.
 • تا حداقل 3 ساعت پس از لیزر، از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب نمایید.
 • فواصل زمانی توصیه شده توسط کلینیک موردنظر را رعایت نمایید تا بهترین نتیجه حاصل شود.
 • در صورت تورم و قرمزی، با توصیه پزشک از پماد یا ژل‌های موضعی غیر روغنی استفاده نمایید.

 

تفاوت‌های لیزر فول بادی و توتال بادی

تفاوت اصلی لیزر فول بادی و توتال بادی در انتخاب ناحیه مورد نظر است. لیزر فول بادی تمام قسمت‌های بدن از سر تا پا (به جز پلک‌ها) را شامل می‌شود. در صورتی که لیزر توتال بادی شامل تعدادی از قسمت‌های مختلف بدن به انتخاب فرد مراجعه کننده است.

 

جدیدترین و بهترین دستگاه‌ لیزر فول بادی

هزینه لیزر فول بادی

امروزه دستگاه‌های لیزر جدید و پیشرفته‌تری نسبت به گذشته تولید و به بازار عرضه شده‌اند که هرکدام دارای ویژگی‌های متفاوتی نسبت به دیگری هستند. به همین دلیل بهتر است که با معیارهای لازم برای شناخت بهترین دستگاه لیزر آشنا شوید و سپس با توجه به شرایط و نیاز خود نوع دستگاه را انتخاب نمایید.

مهم‌ترین مواردی که برای انتخاب بهترین دستگاه لیزر فول بادی نیاز است به آن‌ها توجه کنید، سرعت، میزان و عمق نفوذ اشعه به بدن است. بر همین اساس ما در اینجا به‌روزترین و بهترین دستگاه‌های لیزر را به شما معرفی می‌کنیم.

 • دستگاه الکساندرایت (Alexandrite)
 • دستگاه دایود (Diode)
 • دستگاه ان دی یاگ (ND YAG)
 • دستگاه روبی (Ruby)
 • دستگاه اسکلپیون مدیو استار پرو
 • دستگاه سوپرانو ایس پلاتینیوم
 • دستگاه ایس پلاتینیوم و ایس پلاتینیوم پلاس
 • دستگاه IPL
 • دستگاه Dialex

با کلیک بر روی لینک مورد نظر با مشخصات کامل بهترین دستگاه لیزر مو آشنا شوید.

 

سخن پایانی

همانطور که گفتیم لیزر فول بادی روشی کاملا بی‌خطر و بسیار محبوب در میان بانوان و آقایان در زمینه از بین بردن موهای زائد در تمام قسمت‌های بدن است. این روش با ارسال پالس‌های نوری به سمت پوست فولیکول‌های مو را از بین می‌برد که پس از گذراندن حداقل 8 جلسه، شاهد تاثیری عالی و ماندگار بر حذف موهای زائد بدن خود خواهید بود.

در صورتی که اقدامات مهم برای قبل و بعد از لیزر را به درستی رعایت نمایید، احتمال بروز عوارض جانبی این به حداقل می‌رسد.

تفاوت اصلی لیزر فول بادی و توتال بادی شامل نواحی مورد انتخاب شخص مراجعه کننده است که می‌تواند بر هزینه آن‌‌ها نیز تاثیرگذار باشد. 


 • لیزر فول بادی شامل چه قسمت هایی میشود؟

  لیزر فول بادی شامل کل قسمت های صورت و بدن اعم از صورت، دست‌ها، پاها، زیربغل، قفسه سینه، شکم، کمر و پشت بدن، بیکینی و باسن میشود.

 • مدت زمان لیزر فول بادی چقدر است؟

  لیزر فول بادی برای نتیجه بهتر باید در چندین جلسه انجام شود که مدت زمان انجام آن حدود 45 دقیقه تا 1 ساعت است.

 • تعداد جلسات لیزر فول بادی چقدر است؟

  تعداد جلسات لیزر کردن کل بدن بستگی به دستگاه لیزر و میزان موهای زائد متقاضی دارد. مثلا هر چه دستگاه لیزر جدیدتر و پیشرفته تر باشد. میانگین تعداد جلسات را میتوان 6 جلسه در نظر گرفت

 • تفاوت لیزر فول بادی و توتال بادی چیست؟

  لیزر فول بادی برای لیزر موهای زائد کل بدن و صورت است و لیزر توتال بادی همان خدمات لیزر فول بادی به علاوه لیزر جوانسازی و پاکسازی صورت است.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • مریم
  سلام آیا همه بدن لیز میشه
  • مدیر سایت

   سلام

   بله لیزر فول بادی برای لیزر کردن تمامی قسمت های بدن استفاده میشود

تماس بگیرید