X

تزریق بوتاکس لب

بوتاکس لب چیست و چه کاربرد هایی دارد؟
بوتاکس لب برای افرادی مناسب است که روی لب ها و اطراف لب ها چین و چروک و خطوطی دارند که به علت بالا رفتن سن و سال است.تزریق بوتاکس به لب باعث تقویت لب ها میشود و خیلی سریع و آسان خطوط را از بین میبرد و باعث میشود ظاهری زیباتر داشته باشید.
لیزر درخشان
لیزر درخشان

آیا شما هم جزئ افرادی هستید که خطوط و چین و چروک های روی لب و اطراف لب هایتان زیبایی زاهرتان را کاهش داده و فکرتان را درگیر کرده است؟

اگر به خاطر این مشکل اعتماد به نفس خود را هم از دست داده اید ما به شما پیشنهاد میکنیم در یک کلینیک زیبایی ، بوتاکس لب انجام دهید و جذابیت را به ظاهر و صورت خود بازگردانید و اگر قصد انجام بوتاکس لب را دارید حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بوتاکس لب عملی است بدون جراحی که با تزریق ژل به لب و اطراف لب انجام میشود و مشکلات ذکر شده را بر طرف میکند که دارای مزایا و کاربرد زیادی است اما اگر به درستی و طبق اصول همراه با رعایت نکات انجام نشود ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد.

 

بوتاکس لب چیست؟

بوتاکس لب یکی از موثر ترین و محبوب ترین درمان های زیبایی برای لب هاست که امروزه طرفدار پیدا کرده است.

لب ها جوان و زیبا یکی از مهم ترین آیتم های داشتن یک چهره جذاب است که اگر لب هایی با حجم مناسب داشته باشید ظاهری زیباتر هم دارید.

بوتاکس لب برای زیبا و جوانسازی لب ها و همچنین از بین بردن خطوط و چین و چروک های روی لب و اطراف لب استفاده میشود که ظاهر شما را کاملا تغییر میدهد.

البته بجز تزریق بوتاکس لب روش های دیگر مثل تزریق ژل لب و لیفت لب وجود دارند که هر کدام دارای مزایا و معایب مخصوصی هستند و هر کس نسبت به پوست و سلیقه خود روشی مناسب را برای زیبایی ظاهر خود انتخاب میکند.

از طرفی هم میتوان گفت بوتاکس لب عملی است که در آن یک واحد ژل یا ماده بوتاکس به لب یا اطراف لب تزریق میشود که باعث میشود لب ها و صورت شما عزیزان زیباتر دیده شود و مشکلاتی که روی لب و اطراف لب های شما وجود دارد از بین بروند.

ازریق بوتاکس لب یکی از عمل های زیبایی حساس است که نیازمند مهارت و دقت بالایی میباشد به همین علت ما به شما کلینیک لیزر درخشان را پیشنهاد میکنیم زیرا این کلینیک دارای مدارک و مجوز های رمسی است و همچنین متخصصان این کلینیک دارای تجربه و دانش خاصی هستند که تمامی عمل های زیبایی را به بهترین شکل انجام میدهند تا شما هم بهترین نتیجه را دریافت کنید.

فقط برای مشاهده لب های ایده آل بعد از تزریق بوتاکس لب ، باید یک سری نکات را قبل و بعد از تزریق رعیات کنید که در ادامه با آنها آشنا میشوید.

 

بوتاکس لب و گونه

بوتاکس به دو منظور یا برای جوان سازی صورت و یا برای زیبایی استفاده می شود . بوتاکس لب و گونه هر دو کاربرد را با یکدیگر دارد ، به این صورت که شما می توانید با تزریق بوتاکس علاوه بر برجسته کردن لب و گونه باعث سفت شدن پوست و جوان به نظر رسیدن کمک می کند.

با تزریق بوتاکس در لب در ابتدا باعث می شود که چین و چروک های لب از بین برود و به هیچ عنوان با روش های دیگر برای برجسته کردن لب ها قابل  مقایسه نمی باشد . شما می توانید با تزریق بوتاکس به اطراف علاوه بر از بین بردن چین و چروک های اطراف لب آنها را برجسته تر نشان دهید و هیچ گونه ازعوارض روش ها برجسته کردن لب که به صورت تورم و قرمزی می باشد را نداشته باشید . این روش دوره نقاهت دندارد و شما می توانید بعد از تزریق سریعا به فعالیت های روزمره خود ادامه دهید .

با تزریق بوتاکس گونه، عضلات این قسمت از صورت فلج و ضعیف می شوند که این فلج شدن موقتی از حرکت کردن عضلات جلوگیری می کند. در نتیجه این کار سبب می شود که فرم گونه ثابت بماند.

یکی از عوارض تزریق بوتاکس گونه کبودی در ناحیه تزریق است لذا برای جلوگیری از این کبودی می توانید تا چند روز از داروهای رقیق کننده استفاده کنید.

 

چین و چروک های اطراف لب

چین و چروک اطراف لب، خطوط و چین‌های کوچک، ظریف، غیر جذاب و دردسر زایی هستند که از گوشه‌ی لب‌ها به سراسر لب‌ها و دهان گسترش می‌یابند. این خطوط دردسر زا و غیر جذاب زیبایی لب‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهند و تمایل دارند که مرز لب را نامنظم، محو و مسطح سازند.

تمامی چین و چروک های روی صورت نشانه پیری و بالا رفتن سن هستند که باعث میشوند ظاهری ناخوشایند داشته باشید و تنها راه دفع و خلاص شدن از این چین و چروک های اضافی صورت تزریق بوتاکس است.

حتما همه شما خانم ها برای محو کردن خطوط اطراف لب هایتان از آرایش بیش از حد استفاده کرده اید اما باز هم جوابی نگرفته اید زیرا خطوط می‌توانند به عنوان کانال‌های کوچکی عمل کنند که رژ لب را از مرز چروک خارج می‌کنند و به پوست اطرافش می‌رسانند به همین دلیل است که دور لب‌ها مسطح و محو به نظر می‌رسند.

 

چرا برای از بین بردن خطوط اطراف لب از بوتاکس لب استفاده کنیم؟

بوتاکس لب

بوتاکس و بوتاکس لب امروزه نامی آشنا برای افراد مختلف و مخصوصا خانم ها هستند زیرا کاربرد های زیادی در علم زیبایی و جوانسازی پوست پیدا کرده اند که یکی از اصلی ترین آنها زیبا و جذاب کردن لب ها و چهره با انجام تزریق بوتاکس لب است.

چین و چروک اطراف لب باعث می‌شوند تا لب‌ها نازک‌تر به نظر برسند و گاهی اوقات خطوط و زاویه‌ها می‌توانند نسبتاً عمیق و تقریباً مانند ترک شده و همه‌ی آن‌ها به وضوح دیده شوند. همچنین از مشخصه‌های پیر شدن صورت نیز به شمار می‌آیند. اینجاست که بوتاکس لب یکی از راه حل های رفع این مشکل خواهد بود.

بوتاکس لب از طریق نوعی سم به نام سم بوتولینوم نوع A با سرنگ به ماهیچه های اطراف لب تزریق میشود که این سم باعث فلج شدن موقت آن ماهیچه ها میشود و در نتیجه این تزریق بوتاکس لب باعث صافی صورت و از بین رفتن چین و چروک های اطراف لب میشود.

یک بار عمل انجام بوتاکس لب می تواند موجب فلج شدن ماهیچه مورد نظر شما در حدود سه الی چهار ماه شود. اما برای رسیدن به نتایج مطلوب معمولا لازم است چندین بار تزریق بوتاکس انجام میشود.

لازم است بدانید که راه های دیگری برای دفع خطوط صورت وجود دارند اما هزینه بوتاکس لب و دیگر موراد مثل مزایا و ... این عمل از سایر روش ها به صرفه تر و بهتر است.

 

بوتاکس گوشه لب

گوشه لب و دهان که کمیسور دهانی هم شناخته میشود با گذشت زمان به سمت پایین انحراف پیدا میکند و به خاطر اینکه لب ها قسمتی از زیبایی افراد را شکیل میدهند ، به همین علت افراد زیادی به سراغ حل کردن این مشکل با روش های زیبایی میروند تا بتوانند چهره شان را زیر و رو کنند.

با افزایش سن، به دلیل کاهش حجم و تحلیل استخوان در فک بالا و همچنین به دلیل تاثیر نیروی گرانش بر افتادگی گونه ها و فک، آثار پیری در اطراف دهان آشکار میشود و خدمات و عمل های زیبایی کاملا این مشکلات را بر طرف میکنند.

در این شرایط تزریق بوتاکس گوشه لب ها میتواند ترمیم کلاژن سازی در گوشه لب ها را ایجاد کند و این ژل با پر کردن خطوط و شیار های عمیق میتواند افتادگی گوشه لب یا چین و چروک ها را از بین ببرد.

 

بوتاکس لب برای لبخند لثه ای

لبخند لثه ای به معنای نمایان شدن لثه ها هنگام خنده است که افراد زیادی از این مشکل رنج میبرند و باعث کاهش اعتماد به نفس آنها میشود و همین شرایط باعث میشود افرادی به سراغ از بین بردن این مورد با روش های مختلف بروند.

معمولا از تزریق بوتاکس برای جوانسازی پوست صورت استفاده می‌شود و تزریق بوتاکس برای کاهش نمایش لثه در هنگام لبخند و کاهش عمق خط خنده چندان دردناک نیست و حتی نیاز به بی‌حسی موضعی هم ندارد؛ ولی می‌توانید درست قبل از تزریق از کیسه یخ استفاده کنید تا همان درد مختصر را هم احساس نکنید.

برای درمان لبخند لثه ای و تضعیف عضلات، مقدار کمی بوتاکس به دو طرف محل اتصال پره‌های بینی به چین طرفین دهان تزریق می‌شود.

معمولاً ۲ هفته بعد از تزریق بوتاکس، لب فوقانی شما ارتفاع بیشتری پیدا می‌کند و روی دندان‌های پیشین را می‌پوشاند و دیگر موقع لبخند زدن لثه‌های شما معلوم نمی‌شود و بدون این که فیلر تزریق کرده باشید، عمق خط خنده شما هم کم می‌شود.

برخی از عوارض این خدمات هم عبارتند از :

◾ کبودی

◾ تورم در محل تزریق

◾ قرمزی محل تزریق

◾ عدم تقارن هنگام بروز احساسات صورت

◾ پایین آمدن ابرو یا پلک

◾ سردرد و یا احساس سفتی یا سنگینی

 

بوتاکس لب مردان

اگر فکر می کنید تزریق ژل فقط مختص زنان است، اشتباه می کنید.

 تزریق ژل برای اصلاح فرم چهره(لب، گونه و فک) تنها مخصوص خانم ها و زیبایی خانم ها نیست بلکه آقایان نیز می توانند از این خدمات استفاده کنند.بر خلاف تصور عمومی در صورتی که میزان مناسب ژل با مهارت پزشک تزریق شود فرم کاملا طبیعی خواهد داشت و نواقص چهره برطرف خواهد شد.

در تزریق ژل به لب مردان، از ماده ای به نام هیالورونیک اسید استفاده می کنند که به هیچ وجه ضرری برای بدن و لب ندارد و علاوه بر خاصیت حجیم کردن، باعث جوانسازی هم می شود. کیفیت و نوع ماده ای که برای پر کردن لب استفاده می شود، بسیار مهم است.

تزریق ژل لب باید توسط پزشکانی که در مورد آناتومی و زیبایی لب ها آگاهی دارند، انجام بگیرد. این پزشک باید از روابط بین لب و ساختار سایر نقاط صورت نیز آگاه باشد و توانایی مدیریت عوارض جانبی احتمالی را هم داشته باشد.

 

نکات مهم قبل از تزریق بوتاکس لب

توصیه می شود که قبل از اقدام برای خدمات زیبایی مثل لیزر موهای زائد ، تزریق بوتاکس لب و گونه ، در جستجوی پزشک متخصص پوست برای اینکار باشید ، تا با بهره گیری از تخصص خود در کنار توجه به حفظ هارمونی و هماهنگی صورتتان ، موقعیت اجتماعی شما را نیز در نظر گرفته و به صورت هنرمندانه اقدام به تزریق بوتاکس لب و گونه بکند.

توجه کنید که چند روز قبل و بعد بوتاکس لب بالا  از مصرف مسکن هایی همچون آسپرین و بروفن و همچنین امگا۳ ، ویتامین ای ، وارفارین، دی پیرید آمول ، داروهای ضد حساسیت، داروهای ضد انعقاد خون، جین سین ، تیکاوپیدین و … خودداری کنید تا از شدت عوارض بکاهید. توصیه دیگر ما این است که قبل از تزریق بوتاکس ، چای سبز مصرف ننمایید.

 

بوتاکس لب چگونه است؟

بوتاکس لب برای درمان دو اختلال در ظاهر افراد میباشد :

مورد اول درمان خطوط عمودی اطراف لب که در افراد سیگاری بیشتر دیده میشود که به آنها خطوط سیگار هم میگویند است و مورد دوم درمان لبخند لثه ای است که دلایل مختلفی میتواند داشته باشد.

لبخند لثه ای یعنی اینکه برخی افراد وقتی لبخند میزنند یا میخندند لثه های بالا یا پایینشان دیده میشود و ظاهری ناخوشایند ایجاد میکند.

این مشکلات در خانم ها به علت داشتن پوست نازک و لطیفی که دارند بیشتر دیده میشود و برعکس در آقایان به علت داشتن ریش و سبیل ، این خطوط یا کمتر دیده میشود یا اصلا دیده نمیشوند.

همچنین بجز افراد سیگاری ، افرادی که برای نوشیدن مایعات از نی استفاده میکنند نیز خطوط عمودی دور لب ها دیده میشود.

در ابتدا خطوط سیگار با غنچه کردن لب ایجاد می شوند ولی به تدریج عمیق تر شده و در حالت عادی نیز قابل رویت می شوند که در این مرحله انجام بوتاکس توصیه می شود. از آنجا که بوتاکس برای درمان چین و چروک های دینامیک که با انقباض عضلات شکل می گیرند موثر است چنانچه این خطوط عمیق تر شده و  تبدیل به چروک استاتیک شوند ممکن است بوتاکس  راه حل مناسبی برای درمان خطوط سیگار نباشد و روش لایه برداری با لیزر فرکشنال  و یا  تزریق ژل در لب فوقانی می تواند جایگزین مناسب تری در این حالت باشد. تکنیک تزریق بوتاکس در لب فوقانی بسیار حساس و دقیق می باشد چرا که ممکن است بر روی حرکات عادی عضله حلقوی لب تاثیر نامطلوبی بجا گذاشته و عوارضی از قبیل کج شدن لب و اختلال در صحبت کردن و غذا خوردن ایجاد شود  هر چند که این عوارض موقتی هستند و بعد از چند هفته بر طرف می شوند.

 

enlightened مطالب پیشنهادی : لیزر فوتونا ، تزریق مزوژل ، فیساپ ، مزوتراپی

 

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس لب

تزریق بوتاکس لب

برای دستیابی به نتایج ماندگارتر از تزریق انواع بوتاکس برای لب باید به موارد زیر در مورد مراقبت بعد از بوتاکس به دقت توجه داشت و آنها را جدی گرفت :

 1. اگر چه بعد از تزریق ، احتمال دارد کمی قرمزی ، ورم ، سوزش و یا کبودی را تجربه کنید . با این حال نباید نگران بود چرا که اغلب شدت آن کم است و به ‌طور عادی کمتر در عرض از ۷ روز ، از بین خواهند رفت .
 2. 2 تا 4 ساعت بعد از بوتاکس به هیچ وجه بر روی شکم و یا صورت دراز نکشید ، در غیر این صورت ممکن است به عوارض بوتاکس دچار شوید .
 3. تا چند وقت محل تزریق را ماساژ نداده و دستکاری نکنید و در کل بر روی لب ها فشار وارد نکنید .
 4. تمام فعالیت هایی که نیاز به خم شدن تا زاویه 90 درجه دارند را تا 24 ساعت پس از تزریق کنار بگذارید .
 5. تا یک هفته بعد نباید در معرض نور مستقیم خورشید و یا دستگاه برنزه کننده قرار بگیرید . به علاوه نباید در طول این مدت به سونا رفته و یا ورزش نمایید .

 

مزایا بوتاکس لب

 • بیشترین تأثیر مثبت عمل بوتاکس در زمان لبخند زدن مشخص می­شود.
 • حجم لب را اضافه نمی­کند. به همین دلیل بهترین گزینه برای کسانی است که از اندازه کلی لب خود راضی هستند اما می­خواهند شکل لب را بهبود ببخشند.
 • ناپدید شدن لب فوقانی در زمان لبخند را اصلاح می­کند. فیلرها و پرکننده ­ها همیشه لبخندِ لثه­ ها را بهبود نمی­بخشند، زیرا این امر ناشی از حرکت عضلات در مقابل اندازه لب است. با آرامش دادن به عضله به وسیله بوتاکس، لب شما هنگام لبخند زدن جمع نمی­شود.
 • بوتاکس لب نتایج عالی بدون عوارض مخربِ دائمی دارد.

 

چه مواردی روی نتیجه و ماندگاری بوتاکس لب موثر هستند؟

بسیاری از افراد بر این باورند که عمل تزریق بوتاکس برای دفع هرگونه چین و چروک پوستی مفید و موثر است اما این باور اشتباه است و نمیتوان از بوتاکس برای محو کردن هر نوع چین و چروکی استفاده کرد مثلا بوتاکس ابرو هم نمیتواند تمامی خطوط بین ابرو ها را از بین ببرد.

معمولا بوتاکس لب بین 6 تا 12 ماه ماندگاری دارد و قابل ترمیم است و البته مواردی هستند که روی مدت ماندگاری بوتاکس لب اثگذارند :

 • سبک زندگی

معمولا، افرادی که سبک زندگی فعال‌تری دارند، بوتاکس را زودتر از بدن خود خارج می‌کنند. ورزشکاران به دلیل فعالیت‌های شدید بدنی از سرعت متابولیسم بالایی برخوردار بوده و در نتیجه آثار بوتاکس را خیلی زود از بین می‌برند. بنابراین، اگر ورزشکار هستید و یا روزانه فعالیت زیادی انجام می‌دهدید، عمل بوتاکس گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود. برخی از افراد بدون آگاهی از این موضوع اقدام به فعالیت‌های بدنی شدید کرده و متوجه از بین رفتن آثار بوتاکس می‌شوند. از این رو، برای نتیجه‌گیری بهتر باید بین ورزش و بوتاکس یکی را انتخاب کنید.

 • جنس پوست و عضلات صورت

یکی دیگر از عوامل موثر در میزان ماندگاری تزریق بوتاکس به لب و سایر نواحی صورت، جنس پوست و ضخامت عضلات آن است؛ به گونه‌ای که اگر عضلات صورت ضخیم باشند، باید مقدار بیشتری بوتاکس به آن تزریق شود. البته، اگر میزان ضخامت عضلات پوست بیش از حد باشد، ممکن است پزشک سایر روش‌های کلینیکال را برای بهترین روش جوانسازی و رفع چین و چروک‌های پوست انتخاب کند. از این رو، بهتر است قبل از عمل یک جلسه مشاوره با پزشک خود ترتیب دهید تا از او بتواند از شرایط پوستی شما مطلع شود. ممکن است برای کسب اطلاعات بیشتر آزمایشاتی تجویز کند که انجام آن برای نتیجه‌گیری بهتر توصیه می‌شود.

 

چه کسانی میتوانند بوتاکس لب انجام دهند؟

 1. کسانی که به صورت ژنتیک ، لب های کوچکی دارند اما از آن ناراضی اند و تمایل دارند لب های خود را کمی بزرگ تر نمایند . اغلب افراد داوطلب بزرگ کردن لب با این علت ، جوان هستند .
 2. کسانی که لبخند لثه ای دارند و به دنبال راهیی برای درمان آن می باشند . این حالت در واقع لبخندی است که حین آن می توان بافت لثه را در دندان های بالا مشاهده کرد .
 3. افرادی که گذر زمان این تغییرات را در چهره شان پدید آورده است ؛ نازک شدن لب به مرور ، ایجاد چین بر روی لب ها ، تحلیل رفتن چربی لب ها و پوست ناحیه اطراف لب ، فاصله گرفتن لب از بینی
 4. افرادی که به مرور گوشه لب هایشان به سمت پایین کشیده شده و به اصطلاح خط غم در دو انتهای لب خود دارند .

 

چه کسانی نمیتوانند بوتاکس لب انجام دهند؟

 1. افرادی که در سیستم عضلانی یا عصبی بدن خود دچار مشکل می باشند. مانند بیماران ام اس
 2. کسانی که در محلی که قرار است تزریق بوتاکس انجام شود ، عفونت فعال دارند. به عنوان مثال تبخال در لب
 3. خانم های باردار و شیرده
 4. افرادد مبتلا به بیماری هایی که باعث ضعف در سیستم ایمنی بدنشان می باشند.
 5. افرادی که به دلایلی مجبورند داروهای ضد انعقاد با دوز بالا استفاده نمایند.

 

عوارض تزریق بوتاکس لب

عوارض بوتاکس لب

بوتاکس و دیگر  موارد تزریقی لب مثل فیلر، زمانی که توسط یک پزشک حرفی انجام شود، معمولا ایمن  و بدون خطر می باشند.  تمام پزشکان باید از دستورالعمل های ایمنی که توسط اداره غذا و دارو ایالات متحده آمریکا اعلام شده است را رعایت کنند. با این حال، استفاده از سم بوتولینوم در ناحیه (اطراف لب) هنوز هم به عنوان “غیر  مجاز” توسطFDA  در نظر گرفته شده است.

با این حال، شما هنوز هم ممکن است عوارض جانبی خفیفی بعد تزریق مشاهده شود این عوارض معمولا چند روز طول می کشد و ممکن است شامل :

 • بی حسی در محل تزریق
 • کبودی در محل تزریق
 • تورم، که می تواند لب های شما را به طور موقت بزرگتر از حد انتظار نشان دهد
 • حساسیت، سردرد، حالت تهوع

برخی اثرات جانبی نادر اما جدی نیز ممکن است بوجود آید که باید به آن توجه کرد این است که ممکن است بوتاکس از عضله هدف به مکان های دیگر در بدن حرکت کند. لازم به ذکر است که انجام این حرکت امکان پذیر است.

در صورتی که هر یک از علائم زیر مشاهده شد حتما و فورا باید به پزشک معالج مراجعه شود.

علائم حرکت بوتاکس از محل تزریق :

 • ضعف عضلانی کلی
 • دشواری تنفس
 • مشکل صحبت کردن
 • مشکل بلعیدن
 • اختلالات بینایی

بانوانی که باردارند و یا قصد بارداری دارند نباید از تزریق بوتاکس لب استفاده کنند.

 

چه مواردی که باعث کاهش عوارض بوتاکس لب میشوند؟

 • برای کاستن از عوارض بوتاکس لب ، اطمینان حاصل کنید که پزشک شما در تزریق بوتاکس بسیار باتجربه است و یک پزشک متخصص است.به عنوان مثال یک سالن شخصی به دلیل عدم وجود تجهیزات اضطراری جای مناسبی برای تزریق بوتاکس لب نیست. بوتاکس باید در یک مرکز پزشکی انجام شود، جایی که می­توان عوارض جانبی را فوراً درمان کرد.
 • قبل از تزریق، در مورد مشکلات بهداشتی خود به پزشک خود بگویید.
 • در مورد داروها، ویتامین­ ها، داروهای گیاهی یا سایر مکمل­ های مصرفی به پزشک اطلاع دهید. زیرا برخی از ترکیبات این مکمل­ ها با بوتاکس می توانند عوارض بوتاکس لب را به صورت جدی ایجاد کنند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که اگر آنتی بیوتیک­ های تزریقی، شل­کننده­ های عضلانی یا داروهای خواب­آور مصرف کرده­ اید پزشک را در جریان قرار دهید.
 • دستورالعمل های قبل و بعد از تزریق پزشک خود را با دقت دنبال کنید.

 

نکاتی مهم درمورد تزریق بوتاکس لب

با توجه به اینکه بوتاکس لب به صورت یک دوره درمانی بر روی لب های شما انجام میشود شما باید برای این عمل حتما یک سری نکات را رعایت کنید تا در طول درمانی با مشکلی مواجه نشوید و در آخر نتیجه ای رضایت بخش را مشاهده کنید.

اول از همه نکته ای که بسیار مهم است این است که برای بوتاکس لب حتما به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید تا بهترین متخصصان زیبایی کار های شما را انجام دهند و قبل از بوتاکس لب نکات لازم را برای شما گوش زد کنند.

نکته بسیار مهم دیگر درباره این عمل این است که این عمل هر 6 الی 8 هفته باید بر روی لب های شما انجام شود و این کار تا جایی ادامه پیدا می کند که مشکلی که به خاطر آن اقدام به بوتاکس لب خود کرده اید به صورت کامل برطرف شود.

لازم به ذکر است که خیلی از افراد هستند که نکات قبل و توصیه های بعد از عمل را رعایت نمیکنند و همچنین به موقع در جلسات بوتاکس حاضر نمیشوند و این ها باعث میشود که نتیجه ای بد بگیرند و در آخر پشیمان شوند و تمام وقت و هزینه آنها هدر رود پس بهتر است به تمامی توصیه ها و مشورت های متخصصان زیبایی توجه داشته باشید.

 

بوتاکس لب قبل و بعد

۱) مانند یک نقاش و رنگ هایش، هر پزشکی نیز دارای فرمول مورد علاقه ای است که از آن استفاده می کند. ساده ترین و طبیعی ترین ماده ی موقت، اسید هیالورونیک (HA) است.

۲. اگر به هر دلیلی از این مواد خوشتان نیامد می توانید آن ها را پاک کنید و از بین ببرید. از آنجا که اسید هیالورونیک (HA) دائمی نیست، پزشک شما می تواند یک آنزیم پاک کننده به نام هیالورونیداز را تزریق کند. اگر از نتایج اولیه ناراضی هستید، این آنزیم می تواند در پنج دقیقه ژل را از بین ببرد.

۳. قیمت تزریق ژل لب بسته به برند آن متفاوت است و به صورت میانگین از ۳۴۰۰۰۰۰ تا ۵۵۰۰۰۰۰ هزار تومان می باشد.

۴. پرکننده های HA در حدود ۶ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارند. اما اگر پوست بدنتان نازک باشد، فرمول سریعتر متابولیزه می شود و تزریق به مدت طولانی ادامه نخواهد یافت. البته رفتارهای مخاطره آمیز مثل استفاده مداوم از آفتاب، سولاریوم و دخانیات سبب از بین رفتن اثرات هیالونیک اسید خواهد بود.

۵. نتایج را تقریبا بلافاصله خواهید دید. لب های شما در ابتدا کمی متورم می شوند، اما شما می توانید اثرات پرکننده ها را خیلی سریع مشاهده کنید. بگذارید لبها ۲۴ ساعت آرام شوند. سپس خواهید دید لب هایتان برای چند ماه آینده پر خواهد بود.

۶. تزریق ژل لب اگر به درستی انجام شود، ظاهری زیبا و در عین حال طبیعی را برای شما به ارمغان می آورد .

۷. در آغاز روش، ابتدا احساس سفتی و فشار می کنید و سپس پس از تزریق می سوزد و تیر می کشد. پس از آن، دکتر لب های شما را ماساژ داده و به مدت ۱۰ دقیقه یخ روی آن قرار داده و سپس به کارهای روزمره تان برسید.

۸. شما می توانید انتخاب کنید که قبل از تزریق ژل لب ها از بی حسی موضعی استفاده شود یا خیر. پزشک می تواند در اطراف لب ها با تزریق به لثه (مانند دندانپزشکی) آن ناحیه را بی حس کند که سوزن بی حسی بسیار نازک است و آن را احساس نمی کنید.

۹. این روش حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد و بعد از ۱۵ دقیقه شروع به تحلیل رفتن می کند. بعدا می توانید زندگی روزمره خود را دنبال کنید، اما نباید هیچ برنامه ای بزرگ (مثل یک عروسی یا یک رویداد مهم) برای حداقل سه روز آینده داشته باشید (احتمال کبودی و سفت شدن).

۱۰. شما نباید در روز انجام تزریق لب ورزش کنید. به ویژه باید از فعالیت هایی که موجب افزایش جریان خون به صورت شما می شوند، اجتناب کنید مانند ماساژ صورت.

 

هزینه­ بوتاکس لب

هزینه بوتاکس لب

هزینه بوتاکس لب با توجه به نوع بوتاکس، میزان تزریق، سن فرد متقاض و کیفیت خدمات­ دهی کلینیک مد نظر متغیر است. اگر چه بوتاکس درمانی نسبتاً ارزان محسوب می­شود اما باید در نظر بگیرید که برای دستیابی به اثر بهتر به چند واحد بوتاکس احتیاج داریم.

اثر بوتاکس لب سه تا چهار ماه طول ماندگاری دارد، و لازم است که تقریباً دو تا سه مرتبه برای تزریق بوتاکس به درمان برگردید. بوتاکس می­تواند یک راه حل بسیار مقرون به صرفه برای بیمارانی باشد که خواهان بهتر نمودن ظاهر لب هستند. برای جلوگیری از عوارض بوتاکس لب باید به مراکز تخصصی مراجعه نمود هرچند که به دلیل کیفیت خدمات قیمت بالاتری را برای درمان­ های زیبایی داشته باشند.

 

سوالات متداول بوتاکس لب

آیا سم بوتاکس خطرناک نیست ؟

بوتاکس در واقع همان سم بوتولیسم و یک نوع پروتئین است. که با تزریق مقدار مشخصی از این سم با دوز پایین در ماهیچه ها فعالیت آنها کم می شود و خطوطی که به علت پرکاری ، بر روی صورت فرد ایجاد شده را رفع می کند و به جوان تر شدن چهره می انجامد. در مورد تزریق بوتاکس در لب که با هدف حجیم کردن لب انجام می شود نیز وضع به همین شکل است.

از طرفی بوتاکس مورد تایید FDA می باشد و با بیست سال کاربرد آن به صورت کلینیکی ، بی خطر بودن خود را به همگان ثابت کرده است . نحوه تزریق بوتاکس به شکلی است که هیچ نوع خطری را ایجاد نخواهد کرد.

از چه سنی می‌توان تزرق بوتاکس به لب را انجام داد؟

یکی از سوالات رایج در خصوص تزریق بوتاکس سن مجاز برای اینکار است. طبق اعلام سازمان دارویی ایلات متحده (FDA) عمل بوتاکس برای سنین 18 الی 65 سال بلامانع است. البته، تنها افرادی مجاز به انجام اینکار هستند که هیچگونه سابقه بیماری خاصی نداشته باشند.

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

تزریق بوتاکس به پوست نیازی به بیهوشی ندارد و به صورت سرپایی تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. عمل بوتاکس درد خاصی نداشته و اگر هم فرد دردی را حس کند بسیار گذرا بوده و پس از چندین دقیقه از بین خواهد رفت. اما، تزریق آن به لب ممکن است کمی درد داشته باشد. البته، لازم نیست نگران باشید چرا که تمامی این دردها کاملا موقتی و گذرا هستند.

آیا با اتمام اثر بوتاکس، عضلات صورت یا لب‌ها دچار افتادگی می‌شوند؟

یکی از رایج‌ترین سوالاتی که در خصوص تزریق بوتاکس به لب مطرح می‌شود نتایج پس از آن است. عمل بوتاکس کاملا موقتی بوده و پس از اینکه آثار آن از بین برود، عضلات صورت به حالت اولیه خود بازمی‌گردند. معمولا، بسیاری از افراد بر این باورند که با اتمام آثار بوتاکس عضلات آن‌ها دچار افتادگی شده و از ترس این موضوع هرگز به کلینیک‌های زیبایی مراجعه نمی‌کنند. باید بگوییم که جای هیچ نگرانی نیست و شما می‌توانید با خیال راحت این عمل زیبایی را انجام دهید.


 • برندهای معتبر برای تزریق بوتاکس لب کدامند؟

  برندهای استاندارد عوارض بسیار نادری دارند ولی برندهای نامعتبر ممکن است باعث عوارض گوناگونی از جمله شوک آنافیلاکسی، حساسیت و قرمزی شدید و یا افتادگی پلک شوند. بنابراین توصیه می شود که از پزشک خود بخواهید بسته بوتاکس مورد استفاده را به شما نشان دهد تا هم از تاریخ انقضای آن مطمئن شوید و هم برند استفاده شده را مشاهده کنید.
  برندهای معتبر و دارای وزارت بهداشت ایران در حال حاضر دیسپورت،مصپورت و دیستون هستند.

 • آیا تزریق بوتاکس به لب ها دردناک است؟

  به هیچ­ وجه و تنها دردی مختصر و گذرا حس می­ کنید.

 • زمان تکرار و ترمیم تزریق بوتاکس لب چه زمانی است ؟  

  این امر بستگی به طول مدت اثر دارد شاید در برخی از افراد مدت ماندگاری بوتاکس کمتر از شخص دیگری باشد به این ترتیب تزریقات در فواصل کوتاه­تر  باید انجام شود.

 • تزریق بوتاکس لب را از چه سنی می توان شروع کرد؟

  سازمان دارویی آمریکا FDA کاربرد زیبایی بوتاکس را بین سنین 18 تا 65 سال مجاز شمرده است. در واقع تزریق بوتاکس برای جلوگیری از رشد چین­ وچروک ­ها یا ایجاد چین­ وچروک جدید استفاده می­ شود و در کشورهای اروپایی و آمریکایی بر خلاف تصور در ایران از سنین جوانی تزریق بوتاکس آغاز می­ گردد.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • سیده طاهره مشتاقی
  با درود اینجانب ۶۴ ساله جهت تزریق بوتاکس لب بعداز یک ماه دچار افتادگی لب بالا شدم . موقع خندیدن و صحبت کردن دندان‌های بالا دیده نمیشه و شکل زشتی بصورت گرفته . انجام تزریق توسط کارشناس و پزشک انجام دادن . خواستم بپرسم لب من مثل قبل بر می‌گرده یا همیشه به این شکل میمونه ؟ لطفا دستورات لازم بفرمائید. با تشکر
  • مدیر سایت

   سلام. اگر قصد بازگشت به حالت قبل را دارید میتوانید به کلینیک مورد نظر برای تخلیه بوتاکس مراجعه کنید.

تماس بگیرید