X

تزریق بوتاکس ابرو

رفع خطوط بین ابرو ها با تزریق بوتاکس ابرو
چین و چروک های صورت مخصوصا بین ابرو ها مواردی هستند که با بالا رفتن سن مشاهده میکنید و تنها راهی که میتوان آنها را با قیمت مناسب و عوارض جانبی کم برای مدتی طولانی از بین برد تزریق بوتاکس ابرو است که متخصصان زیبایی کلینیک لیزر درخشان انجام میدهند
لیزر درخشان
لیزر درخشان

با بالا رفتن سن در خانم ها و آقایان اولین نشانه های پیر شدن صورت در پوست اطراف چشم ظاهر میشود که ظاهر افراد را ناخوشایند میکند.

در اواخر بیست سالگی و اوایل سی سالگی  چین و چروک هایی روی قسمت های مختلف صورت بوجود می آید که میتوان با جراحی های زیبایی در یک کلینیک زیبایی پوست معتبر آنها را دفع کرد.

بوتاکس یکی از عمل های زیبایی است که برای از بین بردن چین و چروک های پیشانی ، بین ابرو ها و دیگر قسمت های صورت انجام میشود و همچنین اگر دچار افتادگی پلک بالای چشم شوید هم میتوانید با بوتاکس این مشکل را حل کنید.

لازم است بدانید که ابروی کمانی نشان دهنده زیبایی و جوانی است و اگر ابرو و پیشانی پایین تر بیاید چشم های شما خسته و پیر به نظر میرسند که این مشکل نیز با بوتاکس ابرو حل میشود و بوتاکس ابرو باعث بالا رفتن ابرو ها و زیبایی بیشتر افراد میشود.

اگر قصد انجام بوتاکس ابرو دارید حتما محتوای این مقاله را کامل مطالعه کنید...

 

دلایل افتادگی ابرو های چیست؟

هرچه سن افزایش میابد کلاژن لایه های پوست از بین میرود.حالا کلاژن چیست که باعث افتادگی ابرو ها میشود؟

کلاژن یکی از مواردی است که از پوست صورت و بدن حمایت میکند و باعث میشود که پوست کاملا به صورت بچسبد و اگر کلاژن کم شود باعث میشود که پوست افتاده و شل به نظر برسد.

یکی از دلایل افتادگی ابرو کلاژن است و دیگر دلیل این است که برخی افراد خیلی زیاد اخم میکنند و این باعث میشود که عضلات پیشانی و چشم حالت چروک و افتاده به خود بگیرند و باعث چین و چروک و افتادگی پوست دور چشم میشوند که تنها راه حل برای داشتن پوستی صاف بوتاکس است.

ترکیب پیرشدن پوست صورت با از دست دادن کلاژن و رنگ پوست و کشیده شدن مکرر روزانه پوست توسط عضلات اخم و دور چشم، در طول یک دوره زمانی باعث می شود که ابرو و پیشانی روی پلک پایینی دچار افتادگی شوند. این مساله باعث می شود که ظاهر صورت پیرتر به نظر برسد.

تنها راه حل برای رفع افتادگی ابرو ها ، بوتاکس ابرو است.

 

بوتاکس ابرو چیست؟

یکی از ایمن ترین و محبوب ترین راه های جوانسازی پوست و داشتن پوستی زیبا ، داشتن ابرو هایی کمانی است که این مورد با انجام بوتاکس ابرو امکان پذیر است.

حرکت ماهیچه های پیشانی و اطراف چشم باعث ایجاد خطوط ر.ی پیشانی و افتادگی پوست و ابرو ها میشود و قطعا سریع ترین و راحت ترین روش برای حل این مشکل تزریق بوتاکس ابرو توسط متخصص زیبایی است.

بیشتر کاربران اینترنتی با تماس و کامنت از ما میپرسند که آیا بوتاکس تنها روش و بهترین روش برای بالا بردن و کمانی کردن ابرو های میباشد و حتما موثر است؟

باید به همه افرادی که این سوال را دارند بگوییم که بله.بوتاکس ابرو روشی است که باعث لیفت ابرو و زیبا شدن ابرو ها میشود و افرادی که در کلینیک لیزر درخشان عمل بوتاکس ابرو انجام داده اند خداروشکر رضایت کامل دارند.در واقع بوتاکس ابرو روشی است بدون جراحی برای بالا بردن ابرو و همچنین تزریق ژل لب نیز روشی است بدون جراحی برای زیباتر کردن لب های شما.

در واقع بوتاکس یک نوع سم بنام بوتولینیوم می باشد که به منظور رفع چین و چروک و جوانسازی پوست بطور کنترل شده در قسمت های مختلف صورت توسط متخصص پوست تزریق می گردد.

می توان در انتهای ابروها هم تزریق بوتاکس انجام داد تا عضلات این نواحی نیز آرام شوند. اینکار هم به عضلات پیشانی اجازه می دهد که این نواحی را بالا بکشند. میزان لیفتی که روی ابروی هر فرد ایجاد می شود متفاوت بوده، و به سن و جنس عضلات فعال شده ای که در حال بالا کشیدن عضلات آرام شده هستند بستگی دارد.

برای خطوط اخم سرسخت بین ابروها نیز این روش می تواند به صاف کردن چین و چروک های عمیق بدون عمل جراحی کمک کند.

 

بوتاکس ابرو

بوتاکس ابرو یک عمل جراحی زیبایی است که میتواند ابرو های افتاده را بالا بکشد و باعث شود چشم ها بازتر شوند و پوست های چروکیده صورت هم صاف تر شوند و نتیجه این عمل زیبایی و جوانی فرد شود.

عمل جراحی بالا کشیدن ابرو با تزریق بوتاکس به تنهایی یک روش بسیار موثر است ، همچنین با به کار گیری تکنیک های جدید تر مانند بالا کشیدن ابرو با تزریق بوتاکس یا به وسیله اندوسکوپی این عمل در زمان بسیار کوتاه و با کمترین درد انجام می شود و مدت زمان لازم برای ریکاوری پس از عمل به حداقل زمان ممکن می رسد.

در طی فرآیند تزریق ژل بوتاکس ابرو، عضلات قسمت پیشانی آرام تر می شوند و این اجازه داده شود تا ابروها بالا کشیده شده و سبب از بین رفتن خطوط بین ابرو و جلوه بیشتر ابروها شود.

این عمل میتواند تاثیر زیادی در قیافه فرد داشته باشد  و به همین علت است که محبوبیت زیادی در بین خدمات زیبایی و جوانسازی پیدا کرده است.

این خدمات بهتر است برای افراد بالای 20 سال برای بازگردانی زیبایی انجام شود تا بتوان تاثیر و نتیجه مثبت آنرا به طور کامل مشاهده کرد.

 

بوتاکس ابرو برای آقایان

بوتاکس ابرو آقایان

این روز ها زیبایی و ظاهری جذاب بسیار رواج پیدا کرده است و فقط مخصوص خانم ها نیست بلکه بسیاری از مراجعین برای تزریق بوتاکس ابرو آقایان هستند.

عموما بوتاکس ابرو خانم ها و بوتاکس ابرو آقایان فرقی ندارد و هردو باید طوری انجام شود که ظاهر افراد از حالت طبیعی خارج نشود و هیچکس متوجه تغییر در ابرو ها نشود.البته این مسئله برای خانم ها هم برقرار بوده و زیاده روی در میزان لیفت ابرو ها به هیچ وجه ظاهر زیبایی ندارد ولی در بوتاکس ابرو مردانه این مورد باید با وسواس و دقت بیشتری رعایت گردد.

خوشبختانه و خداروشکر تمامی مشتریان ما برای بوتاکس ابرو مردانه رضایت کامل داشته اند و هیچکس متوجه تغییر در ابرو های آنها نشده است.

توجه داشته باشید که این عملیات توسط خبره ترین و متخصص ترین افراد صورت می گیرد و شما می توانید به راحتی هر چه تمام تر نسبت به این کار اقدام کنید.

 

لیفت ابرو با بوتاکس

لیفت ابرو با بوتاکس روشی است که توسط آن میتوان ابرو ها را بالا برد و باعث بیشتر نمایان شدن چشم ها و زیبایی بیشتر صورت میشود.

با تزریق بوتاکس در انتهای ابرو ها عضلات این منطقه آرام میشوند و این کار باعث میشود ابرو ها بالاتر روند و خوش حالت تر نشان داده شوند.

همچنین این روش باعث افزایش متناسب ابروها و چشم ها و همچنین زیبایی خاصی در صورت میشود و شکل نرمال ابرو به این صورت است که ابتدا و انتهای آن در یک سطح و وسط ابرو بالا تر قرار گرفته است.

میزان لیفتی که روی ابروی هر فرد ایجاد می شود متفاوت بوده، و به سن و جنس عضلات فعال شده ای که در حال بالا کشیدن عضلات آرام شده هستند بستگی دارد.

با این نوع تزریق و لیفت میتوانید خط اخم بین ابرو ها را از بین ببرید و همچنین چین و چروک های روی صورت مثل پیشانی را از بین ببرید.

اکثر بیماران بوتاکس لیفت ابرو را با سایر مناطق درمانی مانند خطوط افقی پیشانی و بین ابروها با هم انجام میدهند که تعداد کل واحدهای بوتاکس مورد نیاز برای تزریق را افزایش می دهد.

 

تاثیر و اهمیت بوتاکس ابرو در زیبایی صورت

معمولا نقش ابرو ها در زیبایی چهره و انتقال احساساتدست کم و نادیده گرفته میشود اما در هنر های نمایشی و گریم میتوان از ابرو های زیبا و کمانی بهترین استفاده را کرد.

اگر نگاهی به فیلم‌های سینمایی بیندازید، به اهمیت شکل و حرکات ابرو واقف می‌شوید. مثلاً جادوگر شیطانی که شخصیت منفی داستان است، ابروهایی تیز با شیبی تند دارد. در سمت مقابل قهرمان داستان، دختری است با ابروهایی که فاصله‌ی زیادی با چشم‌هایش دارند تا حالت بی‌گناهی و بی‌آلایش بودن او را تداعی کنند.

امروزه روش های زیادی مثل لیزر موهای زائد برای صورت و بدن و همچنین انواع بوتاکس مخصوصا بوتاکس ابرو طرفداران زیادی پیدا کرده است زیرا عملی است بدون جراحی که باعث شفاف شدن و صاف شدن پوست اطراف چشم و ابرو میشود.

 

ویژگی های ابرو های ایده آل

تعریف و درک ما از ابروهای «ایده‌آل» از نظر زیبایی شناختی به مرور زمان تغییر کرده و امروز چندین و چند روش برای طراحی آن «ابروهای بی‌نقص» وجود دارد. به طور کلی برای طراحی ابروهای ایده‌آل باید به چهار عامل مهم توجه کنیم:

ویژگی‌های صورت : ساختار استخوانی-عضلانی صورت تاثیر بسیار مهمی در طراحی ابروها دارد. پزشک متخصص زیبایی با ترسیم خطوط و اندازه‌گیری نسبت‌های طلایی در ساختار صورت شما، می‌تواند حدود ابروهایی که به چهره‌ی شما بنشینند را مشخص کند.
ویژگی‌های ابرو : مواردی مثل شکل هندسی و قوس در اصلاح و زیباسازی ابروها اهمیت دارند.
هدف و طرح دلخواه شما : به هر حال این شما هستید که قرار است بیشترین لذت را ابروهای خود ببرید و مهم است که خودتان چه در ذهن دارید.
روش درمانی : برای اصلاح و زیباسازی ابروها می‌توانیم از روش‌های مختلفی استفاده ‌کنیم؛ مثل تزریق بوتاکس به ابرو. هر روش درمانی قابلیت‌های خاص خودش را دارد و اثرات خاص خودش روی صورت می‌گذارد.

 

مزایا تزریق بوتاکس ابرو

 • ظاهری جوان تر
 • ظاهری شاداب
 • کاهش خطوط و چروک
 • ظاهری جذاب تر
 • بهبود قدرت بینایی
 • نتایج دائمی

 

enlightened مطالب پیشنهادی : لیزر فوتونا ، تزریق مزوژل ، فیساپ ، مزوتراپی

 

نکات مهم قبل از تزریق بوتاکس ابرو

بوتاکس ابرو

تزریق بوتاکس ابرو یک عمل زیبایی سرپا است و بعد از چند دقیقه میتوانید بدون مشکلی از کلینیک مورد نظر خارج شوید اما قبل از انجام بوتاکس ابرو باید یک سری نکات را رعایت کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید و عوارض خطرناکی شما را تهدید نکند.

پزشک به شما توصیه خواهد کرد که از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین، روغن ماهی، سیر، ویتامین E ،اکسردین و جنسینگ خودداری کنید زیرا سبب کبودی در محل تزریق می شوند.

قبل از تزریق بوتاکس ابرو پزشک برای راحتی شما از کرم های بی هوشی موضعی یا پمادهای بی حسی استفاده می کند. معمولا این روش درد ناراحت کننده ای ندارد و کاملا قابل تحمل است.

دارو های زیر را هم یک هفته قبل از بوتاکس ابرو مصرف نکنید :

 • آسپرین
 • روغن ماهی
 • سیر
 • ویتامین E
 • اکسردین
 • آلیو
 • آدویل
 • جنسینگ

 

بوتاکس ابرو چگونه انجام میشود؟

بوتاکس ابرو برای لیفت یا بالا بردن ابرو ها و از بین بردن خطوط و چین و چروک های بین ابرو ها انجام میشود و دقیقا مثل بوتاکس لب که برای از بین بردن چین و چروک های اطراف لب کاربرد دارد انجام میشود.

این روش ، درمانی است که با چند تزریق ساده اما در عین حال تخصصی در اطراف ابرو ها و چشم صورت میگیرد.نحوه عمل این تزریق ها به این صورت است که ماهیچه های زیر پوست را آرام می کند تا پوست کشیده و صاف شود.این کار به پیشانی اجازه می دهد که ماهیچه در حال استراحت بین دو ابرو را بالا بکشد و در نتیجه ابرو به سمت بالا کشیده شود.

ما بقی بوتاکس به انتهای ابرو ها تزریق می شود تا ان ماهیچه ها را وارد فاز استراحت نماید و به عضلات پیشانی اجازه بالا کشیدن آن ها را دهد.میزان این تزریق بستگی به سن و میزان توانایی ماهیچه های فعالی دارد که ماهیچه های در حال استراحت را بالا می کشند.

دو عضله بزرگ فرونتالیس پیشانی را به بالا می کشند در حالی که عضلات بین دو ابرو و عضلات دور چشم سبب پایین کشیدن ابرو و متعاقبا پیشانی می شوند و چروک های بین دو ابرو را ایجاد می کنند.

وقتی بوتاکس به بخش بالا، جانبی یا خارجی عضله حلقوی چشم و یا عضله بالایی دور چشم تزریق شود، عضله شل می شود و قسمت خارجی پیشانی را به پایین نمی کشد و سبب بالا رفتن پوست پیشانی و کاهش چین و چروک می شود.

 

توصیه های بعد از تزریق بوتاکس ابرو

تزریق بوتاکس عملی است بدون جراحی که دوره درمانی مشخصی ندارد و بعد از آن به راحتی و بعد از مدتی کوتاه میتوانید به فعالیت های روزانه خود بپردازید اما 24 ساعت بعد از درمان باید :

 • از فعالیت های شدید و ورزش های سنگین خودداری کنید.
 • ناحیه تزریق را ماساژ ندهید یا لمس نکنید و سعی کنید فشار به ان وارد نشود.
 • رو به بالا بخوابید و زیر سرتان را با زاویه چهل و پنج درجه ارتفاع دهید.
 • از لایه بردار استفاده ننمایید.
 • می توانید از کمپرس یخ برای کبودی استفاده نمایید.

 

نتیجه ی بوتاکس ابرو چه زمانی قابل رویت است و چقدر ماندگاری دارد؟

بوتاکس-ابرو

نتایج و ریکاوری درمان های بوتاکس نسبتا سریع هستند. روند بوتاکس فقط چند دقیقه طول می کشد، و شما می توانید در عرض یک هفته نتایج را مشاهده کنید. با این حال، یک مطالعه در سال  ۲۰۱۷ نشان داد که نتایج قابل توجهی تا حدود یک ماه پس از تزریق اولیه ثبت نشده است.

تاثیر تزریق بوتاکس ابرو به طور متوسط ​​حدود سه تا چهار ماه است. برخی از درمان ها می توانند تا شش ماه طول بکشند.

یکی از دلایلی که بسیاری از افراد بوتاکس را نسبت به جراحی انتخاب می کنند، زمان ریکاوری کوتاه آن است. پس از این روش، باید بتوانید به برنامه روزانه خود را بازگردید – حتی کار یا دانشگاه. با این حال، توصیه می شود که شما حداقل دو ساعت پس از تزریق ورزش نکنید.

 

بوتاکس ابرو قبل و بعد

تمامی افراد که قصد استفاده از خدمات تزریق بوتاکس ابرو را دارند ، اشتیاق دارند عکس سایر افرادی که از این خدمات استفاده کرده اند و نتیجه گرفته اند را ببینند.

کسانی که از این خدمات استفاده میکنند قصد این را دارند که خطوط بین ابروهایشان که در اثر مواد متعددی ایجاد شده است از بین برود و با این خدمات هم به همین نتیجه میرسند زیرا تزریق بوتاکس به گونه ای است که ژل مخصوص به زیر پوست تزریق میشود و چروک ها را پر میکند.

اگر شما نیز شاهد چین و چروک بین ابروهایتان هستید ، بدون شک با این خدمات به نتیجه دلخواهتان میرسید.

 

ماندگاری بوتاکس ابرو چقدر است؟

بوتاکس ابرو جزء روش های درمان و لیفت دائم نمی باشد و لازم است تا بطور متناوب و دوره ای بوتاکس ابرو تکرار شود، میزان ماندگاری بوتاکس ابرو معمولا بین 4 تا 6 ماه متغیر می باشد البته میزان کیفیت و ماندگاری بوتاکس ابرو تا حد زیادی به میزان مهارت متخصص تزریق بوتاکس و مارک بوتاکس بستگی دارد.در حال حاضر یکی از بهترین مارک های بوتاکس موجود در بازار بوتاکس زئومین آلمان می باشد.

ما در کلینیک لیزر درخحشان به عنوان بهترین مرکز تزریق بوتاکس در تهران از بهترین مواد و تجهیزات برای کلیه خدمات زیبایی از جمله بوتاکس ابرو و بوتاکس مو استفاده می کنیم چراکه مهم ترین مسئله در درجه اول سلامت و رضایت مشتریان محترم می باشد.

توجه داشته باشید که یکی از مهم ترین نکات در رابطه با ماندگاری بوتاکس ابرو خود فرد است ، تمامی اقداماتی که پیش از عمل و یا بعد از عمل انجام می دهید به صورت کاملا مستقیم بر روی روند بهبود شما و همینطور ماندگاری بوتاکس ابرو شما تاثیر گذار است.

 

ترمیم بوتاکس ابرو

جراحی های زیباییی مانند بوتاکس نیاز به ترمیم دوره ای دارند. بعد از گذشت 6 ماه از تزریق بوتاکس ابرو و دیگر نواحی صورت نیاز است تا به پزشک جهت ترمیم و جلوگیری از بازگشت چین و چروک ها مراجعه کنید. هزینه ترمیم بوتاکس ابرو و ترمیم بوتاکس خط اخم با توجه به دز و تجربه پزشک محاسبه می‌شود. برای اطلاع از هزینه ترمیم بوتاکس ابرو و دیگر نقاط صورت با کلینیک لیزر درخشان تماس بگیرید تا مشاوره های لازم در این مورد را به شما ارائه دهند.

 

چه کسانی برای تزریق بوتاکس ابرو و لیفت ابرو مناسب هستند؟

تزریق بوتاکس در هر ناحیه‌ای تنها به افراد بالغ بالای ۱۸ سال توصیه می‌شود. به طور کلی خانم‌ها و آقایانی که دچار خطوط اخم دینامیک یا متحرک هستند، بیشترین بهره را از تزریق بوتاکس به ابرو خواهند برد. افتادگی ابرو، تغییر در قوس ابرو و مشکلات تقارن نیز از جمله مشکلاتی هستند که به خوبی با بوتاکس درمان می‌شوند.

در کنار تزریق بوتاکس می‌توانید از سایر روش‌های زیباسازی ابرو مثل میکروبلیدینگ، کاشت ابرو و کرم‌های ضد چروک استفاده کنید ولی حتماً در مورد فواصل زمانی ایمن بین تزریق بوتاکس و سایر روش‌های زیبایی با پزشک خود مشورت کنید. همچنین برخی از مراجعین ما برای رسیدن به بهترین نتایج، در کنار جراحی بلفاروپلاستی از تزریق بوتاکس برای حذف خطوط بین دو ابرو و لیفت ابروها استفاده می‌کنند.

 

عوارض بوتاکس ابرو

تزریق بوتاکس ابرو

قرمزی و تورم

معمولا بعد از هر جراحی قرمزی و تورم در ناحیه مورد نظر ایجاد میشود که بعد از گذشت چند ساعت برطرف خواهد شد. اینکه قرمزی چقدر باشد بسته به مقدار مواد تزریق شده و ضخامت سورن میباشد. 

برای برطرف کردن قرمزی و تورم از کمپرس یخ استفاده کنید. 

سردرد 

بیشترین عوارض بعد از بوتاکس سردرد و قرمزی است؛ یعنی 15 درصد از مراجعه کنندگان این عوارض را دارند. استرس و علت های دیگر میتوانند موجب سردرد بعد از بوتاکس ابرو باشد. 

عفونت

در برخی از جراحی های به دلیل استریل نکردن محل جراحی ممکن است موجب عفونت محل شود اما در لیفت ابرو این اتفاق دیده نشده است. 

واکنش‌های کولینرژیک

این واکنش موجب خشک شدن دهان و چشم میشود که دلیل آن استفاده از سم بوتولینوم نوع B میباشد؛ در صورتی که باید از نوع A استفاده شود. 

کبودی

به دلیلی اینکه برخی از متخصصان نمیتوانند محل های عروق خونی را به خوبی تشخیص دهند، ممکن است عروق های خونی سوراخ شوند و موجب کبودی شوند. بنابراین قبل از کشیدن ابرو و جوانسازی حتما یک متخصص با تجربه را انتخاب کنید. 

دیگر عوارض بوتاکس ابرو عبارتند از :

 1. مشکلات تنفسی
 2. افتادن مژه یا ابرو
 3. مشکلات در خوردن و قورت دادن غذا
 4. مشکل در حرف زدن
 5. اگر در حین بوتاکس ابرو از روش های جراحی دیگری استفاده کرده اید باید عوارضی همچون عفونت را هم در نظر بگیرید که از عوارض معمول جراحی است.
 6. هرگز بوتاکس را به صورت آنلاین خریداری نکنید یا برای تزریق به مراکز نامعتبر مثل آرایشگاه ها مراجعه نکنید زیرا ممکن است به مشکلات بسیار جدی حتی فلج شدن ختم شود.

 

هزینه بوتاکس ابرو چقدر است؟

هزینه بوتاکس ابرو مانند سایر خدمات زیبایی نظیر مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ بطور دقیق قابل برای تمام مراجعین قابل تعیین نیست و بسته به فاکتور های مختلفی هزینه بوتاکس ابرو محاسبه می گردد. از جمله فاکتور های موثر در قیمت بوتاکس ابرو می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • سن مراجعین بوتاکس ابرو
 • میزان افتادگی ابرو
 • میزان لیفت ابرو ها
 • نوع پوست افراد
 • و…

تمامی مواردی که ارائه شده می تواند در هزینه بوتاکس ابرو تاثیر گذار باشد ، تیم ما به این دلیل قیمتی را برای بوتاکس ابرو در نظر نگرفته است و در این صفحه نمایان نکرده است که اگر به دلیل نوسانات ارزی و.. قیمت آن بالا و یا پایین شد به هیچ عنوان شرمنده مشتریان خود نشود.
شما می توانید برای دریافت قیمت هر یک از انواع بوتاکس ابرو چه برای مردان و چه برای زنان همین حالا اقدام کنید و با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

سوالات متداول درمورد بوتاکس ابرو

تزریق بوتاکس به ابرو چقدر موثر است؟

عضلات ناحیه‌ی ابرو کوچک و ظریف هستند. برای همین تزریق بوتاکس در این ناحیه واقعا موثر است. البته باید توجه داشته باشید که بوتاکس یک تزریق موقتی است و اثر سم بوتولینوم بعد از مدتی از بین می‌رود و باید برای تزریق دوباره مراجعه کنید.

نتیجه‌ی بوتاکس چقدر ماندگاری دارد؟

در تزریق‌های ابتدایی انتظار داریم که نتیجه‌ی بوتاکس به طور متوسط بین ۳ تا ۴ ماه دوام بیاورد. به مرور زمان و با انجام تزریقات بیشتر، عضلات ناحیه تحلیل می‌روند. این باعث می‌شود که به مرور نتیجه تزریق بوتاکس به ابرو از نظر زیبایی بهتر و از نظر دوام طولانی‌تر شود.

اصلا از نتیجه بوتاکس راضی نیستم، چرا ابروهای من خوب در نمی‌آید؟

دو علت اصلی را می‌توان برای نارضایتی از نتیجه‌ی درمان‌های زیبایی متصور شد: یکی انتظار غیرمعقول درمان‌جو از آن روش درمانی و دیگری مهارت و تجربه‌ی کم پزشک معالج. اگر فکر می‌کنید انتظار واقع‌بینانه‌ای از تزریق بوتاکس دارید، احتمالا مشکل از پزشک شماست. مهارت و تکنیک تزریق بوتاکس بسیار مهم است. برای همین معمولا نتایج تزریق بوتاکس در کلینیک بسیار بهتر از تزریق آن توسط افراد غیرپزشک (مثل آرایشگرها) است.

در بین ابروهایم خطوط اخم عمیقی دارم. آیا با بوتاکس قابل درمان است؟

بهترین زمان استفاده از بوتاکس زمانی است که خطوط صورت هنوز عمیق نشده‌اند و در حالت استراحت دیده نمی‌شوند. وقتی چین و چروک‌های عمیق روی پوست پدیدار شوند، اثر بوتاکس کم می‌شود. در واقع هدف از تزریق بوتاکس به ابرو بیشتر برای پیشگیری از عمیق شدن و افزایش خطوط صورت است. زمانی که خطوط عمیق شده‌اند، بهتر است از بوتاکس برای لیفت ابرو و جلوگیری از عمیق‌تر شدن خطوط استفاده کنیم و به کمک تزریق ژل یا چربی، چین و چروک‌ها را پر کنیم. به این ترتیب تمام آثار پیری از پوست شما حذف می‌شوند.

بوتاکس ابرو انجام داده‌ام و دچار افتادگی پلک شده‌ام. آیا طبیعی است؟

در گذشته افتادگی پلک در حدود ۲-۳ درصد از کسانی که بوتاکس ابرو می‌کردند، دیده می‌شد. اگر پزشک شما به تکنیک‌های جدید تزریق بوتاکس مسلط باشد، این احتمال به زیر ۱ درصد می‌رسد. در کلینیک خانه سفید تا به حال افتادگی پلک برای مراجعین ما اتفاق نیفتاده است.

در ناحیه‌ی ابرو بیش از ۲۵ واحد بوتاکس تزریق کرده‌ام ولی ابروهایم تغییری نکرده‌اند. چرا؟

عضلات ابرو در برخی از مراجعین نسبت به اثر فلج کنندگی بوتاکس مقاوم هستند. در بیشتر موارد این مشکل با تزریق چند واحد بوتاکس بیشتر برطرف می‌شود. تزریق تکمیلی زمانی انجام می‌شود که شما دو هفته بعد برای ویزیت پیگیری (فالوآپ) به کلینیک مراجعه می‌کنید. در مورد آقایان مقدار تزریق باید بسیار بیشتر باشد. مثلا برای ناحیه‌ی بین دو ابرو آقایان با دوز ۴۰ واحد بوتاکس را شروع می‌کنیم و ممکن است تا ۸۰ واحد برای درمان موثر نیاز باشد.


 • چه چیزی اثر بوتاکس ابرو را از بین می برد؟

  گرما و حرارت، دشمن سم بوتولونیوم توکسین بوده و به سرعت سبب از بین رفتن بوتاکس می شه، پس یکی دو روز بعد از تزریق از کمپرس گرم و یا قرار گرفتن در محیط بخار و گرمای شدید اجتناب کنید زیرا هم مواد داخل پوست احتمال جا به جایی داشته و هم از میزان اثرگذاری بوتاکس کم خواهد شد.

 • آیا تزریق بوتاکس به ابرو در دوران بارداری و شیردهی مجاز است؟

  در دوران بارداری و شیردهی تزریق بوتاکس ممنوع است و منطقی نیست خانم ها در این دوره سم بوتولینیوم وارد بدن کنند زیرا به هر حال این احتمال وجود دارد که مقداری از آن هرچند ناچیز از شیر به نوزاد یا از جفت به جنین برسد.

 • اثر بوتاکس بین ابروها موقتی است یا دائمی؟

  با تزریقات مکرر اثر بوتاکس بین ابرو تقریبا دائمی می شود زیرا به تدریج زمانی که به عضله ای سم یوتولینیوم تزریق می شود، عضله مربوط آتروفیک و ضعیف می شود.

 • بهترین برند برای تزریق بوتاکس ابرو کدام است؟

  در واقع خود بوتاکس نام برند آمریکایی سم بوتولینوم می باشد. برند بوتاکس از سایر برندها کیفیت بالاتر و بهتری را دارد. بعد از بوتاکس برندهایی مانند: دیسپورت، مسپورت، نورونوکس و … از کیفیت های مناسبی برخوردار می باشند.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید