X

آیا لیزر مو سرطان زا است؟

آیا لیزر مو سرطان زا است؟
همه افراد برای انجام لیزر موهای زائد ابتدا همه اطلاعات را به دست میاورند و یکی از نکات مهم در این زمینه عوارض لیزر مو است مثلا آیا لیزر مو سرطان زا است و باعث ایجاد سرطان میشود؟دلیل چیست و چه راه هایی برای جلوگیری از سرطان لیزر مو وجود دارد؟
لیزر درخشان
لیزر درخشان

همه افراد چه خانم ها چه آقاین به دنبال روش هایی هستند که موهای زائد بدن خود را با هزینه مناسب و با داشتن عوارض کم از بین ببرند زیرا همه مخصوصا خانم ها از وجود موهای زائد و اضافی در صورت و بدن خود رنج میبرند زیرا ظاهری ناخوشایند براییشان ایجاد شده است.

روش های زیادی برای این کار وجود دارد که تقریبا تمامی آنها موقت هستند اما لیزر مو که در کلینیک زیبایی توسط متخصصان و دستگاه های مخصوص انجام میشود برای از بین بردن بلند مدت موهای زائد آقایان و خانم ها استفاده میشود.

اما حالا شاید از خودتان بپرسید آیا لیزر مو عوارض خطرناکی دارد؟

آیا اشعه های لیزر ممکن است سرطان زا باشند؟

با ما همراه باشید تا جواب تمامی سوالاتتان را بگیرید و دیگر نگرانی نداشته باشید.

 

آیا لیزر موهای زائد باعث ایجاد سرطان پوست میشود؟

لیزر یک اشعه بسیار قدرتمند است که ریشه مو را برای مدتی طولانی میسوزاند.این اشعه از طریق بافت‌های پوست به فولیکول مو رسیده و پیاز مو را برای همیشه می‌سوزاند.برای اینکه موها به طول کامل از بین برومند و دوباره رشد نکنند باید هر چند ماه یکبار به طور منظم و طبق برنامه پزشک به کلینیک مورد نظر مراجعه کنید و لیزر موهای زائد را انجام دهید.

همه افراد به فکر سلامتی خود مخصوصا پوست و موی خود هستند به همین علت ممکن است نگران احتمال ابتلا به سرطان بعد از لیزر درمانی باشند.

از نظر خطر سرطان، پرتوهای X و اشعه گاما خطرناک ترین نوع تشعشعات هستند که به عنوان پرتوهای یونیزه کننده با فرکانس بالا شناخته می شوند. اگرچه هر دو نوع می توانند از منابع طبیعی مانند گاز رادون حاصل شوند، اما از طریق دستگاههای ساخت انسان نیز ساتع می شوند. به عنوان مثال، نیروگاههای هسته ای این نوع تشعشع را برای تولید انرژی هسته ای ایجاد می کنند. اما در آزمایش های تصویربرداری پزشکی مانند CT  اسکننیز  از اشعه ایکس برای گرفتن عکس از نواحی داخل بدن استفاده می شود.

انرژی نور لیز، در واقع سطحی است و در سطح پوست باقی می ماند و در عمق پوست نمیرود این امواج تا پیاز مو سرایت دارند نه بیشتر.

و تا به حال هیچ گزارشی از هیچ جای جهان نرسیده است که نشان دهنده این باشد لیزر موهای زائد باعث ایجاد سرطان شود و همچنین این روش در سازمان بهداشت جهانی تایید شده است و در تمام دنیا مردان بیشتر از لیزر موهای آقایان استفاده میکنند و خانم ها نیز بیشتر از لیزر بیکینی استفاده میکنند و حتی لیزر بیکینی نیز دارای اینگونه عوارضی خطرناکی برای هیچ فردی نیست.

ما باید به این نکته توجه کنیم که اگر یک نفر گزارش ناباروری و سرطان در اثر لیزر مو از لیزر مو از طریق دستگاه لیزر را داده بود در اولین اقدام تولید آن در آمریکا توسط سازمان غذا و دارو متوقف میشد و ضرر های دستگاه لیزر از طریق رسانه ها اعلام میشد.

کمی قرمزی و ورم ، سوزش و درد از عوارض لیزر هستند که این موارد نیز با کمپرس یخ و کرم های مرطوب کننده و رسیدگی و صبر و تحمل از بین میروند و شما پوست صافی و درخشان خود را مشاهه میکنید اما اصلا از نظر سرطان بعد از لیزر نگران نباشید.

 

نکات مهم برای جلوگیری از عوارض لیزر موهای زائد

سرطان در اثر لیزر مو

اگر از روش های سنتی و کوتاه مدت برای دفع موهای زائد خود خسته شده اید ممکن است با کمی مطالعه درمورد لیزر مو و همچنین مزایا لیزر مو به این روش درمان علاقه مند شوید زیرا با این روش برای مدتی طولانی از شر موهای زائد صورت و بدن خود خلاص میشوید.

خیلی از افراد هستند که برای انجام کاری با آگاهی بالا اقدام میکنند اما از طرفی افرادی هم هستند که بدون داشتن اطلاع کاری را انجام میدهند.

همانطور که ما در دیگر مقاله ها گفتیم زمینه زیبایی پوست و مو بسیار حساس است و اصلا نباید ریسک کرد مخصوصا امروزه که تبلیغات زیادی برای لیزر موهای زائد با قیمت بسیار پایین در فضای مجازی پخش شده است.

همانطور که بالا گفتیم لیزر موهای زائد اصلا سرطان نیست اما ممکن است عوارضی جانبی داشه باشد که با رعایت نکاتی مهم از آنها نیز میتوان جلوگیری کرد و پوست و مویی سالم داشت.

اولین نکته که بسیار مهم است این است که برای این کار به کلینیک های معتبر مراجعه کنید که دارای جواز و مدارک رسمی و ضروری و لازم هستند و همچنین در منطقه مورد نظر شناخته شده اند.

شما میتوانید با جست و جو در گوگل با کلینیک های مورد نظر آشنا شوید و ما برای راحتی کار شما مقاله ای با عنوان بهترین کلینیک های لیزر مو ایجاد کردیم که در این مقاله میتوانید با معتبر ترین کلینیک ها آشنا شوید.

نکته دیگری که مهم است و از عوارض جلوگیری میکند این است که وقتی کلینیک مورد نظر را پیدا کردید ، مطمئن شوید که آن مرکز برای خدمات لیزر درمانی حتما از بهترین دستگاه لیزر مو استفاده میکند زیرا دستگاه نیز یکی از مواردی است که بسیار اهمیت دارد.

از طرفی هم باید لیزر موهای زائد خود را به پزشک متخصص در این زمینه بسپارید که دارای دانش و تجربه و مهارت های کافی و تخصصی باشد و همچنین قبل از هر اقدامی باید کاملا با پزشک متخصص مشورت کنید و راهنمایی شوید تا بتوانید بهترین نتیجه را روی پوست خود با عوارض کم یا بدون هیچ عوارضی مشاهده کنید.

 

آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی میشود؟

نکته دیگر در خصوص لیزر موهای زائد این است، که اشعه ساطع شده از لیزر از فولیکول های مو عبور نمی کند و به ارگان های داخلی بدن نمی رسد، به همین خاطر، لیزر منجر به ناباروری هم نیز نخواهد شد.

 

آیا لیزر صورت عوارض دارد؟

با این که لیزر موهای زائد ، روش ایمنی است، اما احتمال بروز برخی عوارض بعد از جلسات درمانی وجود دارد، که موقت بوده و برطرف خواهند شد.

برخی از این عوارض عبارتند از :

  • احساس سوزش در ناحیه مانند آفتاب سوختگی
  • قرمزی پوست ناحیه، به دلیل آسیب فولیکول های مو و واکنش بدن به این اتفاق
  • تغییر رنگ پوست ناحیه که ممکن است تیره تر و یا روشن تر از حالت طبیعی شود

موارد فوق عوارض رایج لیزر مو هستند و شما میتوانید در مقاله عوارض لیزر مو با تمامی عوارض و همچنین راه های جلوگیری و درمان هم آشنا شوید.

 

آیا لیزر باعث سرطان میشود؟

چه مردان و چه زنان در هر سنی که هستند پیش از مراجعه برای جراحی های زیباسازی و پوست و مو، باید به سه نکته مهم زمان مراجعه، مکان و فرد متخصص توجه داشته باشند. زمان مراجعه به این معنا که متخصص در نظر می گیرد چه زمانی برای عمل مناسب است و در نظر می گیرد که به عنوان مثال لیزر موی زاید را زمانی انجام دهد که بیشترین نتیجه را به همراه داشته باشد؛ در حالیکه مراکز غیر مجاز، به دلیل سودجویی و درآمدزایی صرف، این موضوع مهم را در نظر نمی گیرند.

نکته سومی که این عضو انجمن متخصصان پوست ایران به آن اشاره کرد، مکان مراجعه است به این معنا که دارای پروانه کسب و مجوز سازمان بهداشت است یا خیر. این نکته مهمی است چرا که در صورت داشتن مجوز، ضابطان بهداشت به صورت مرتب به آن جا سرکشی می کنند. پس هیچگاه نباید به فضاهای دربسته و زیرزمینی پا گذاشت که اگر اتفاقی بیافتد امکان شکایت و پیگیری وجود ندارد.

خلاصه با رجوع به یک متخصص پوست یا سایر متخصصان مجرب می توانید برای همیشه از شر مو های زائد خلاص شوید. درمان های لیزر مو با جلوگیری از رشد فولیکول موهای جدید عمل می کنند. برای اکثر افراد، لیزر موهای زائد با دستگاه کندلا الکساندرایت بی خطر است. این روش همچنین هیچ گونه عوارض جانبی طولانی مدتی ندارد.

 

مزایای استفاده از لیزر

آیا لیزر مو باعث نا باروری میشود

لیزر موهای زائد دارای مزایای بی‌نظیری است که انتظارات بسیاری از افراد را برآورده کرده است. یکی از مهمترین مزایای استفاده از لیزر، از بین رفتن قطعی موهای زائد بدن است. یکی از دغدغه‌های افراد وجود موهای زائد فراوان بوده که برای خلاص شدن از شر آن لیزر را انتخاب می‌کنند. از دیگر مزایای استفاده از لیزر عدم درد آن است. معمولا لیزر هیچ دردی نداشته و افراد به راحتی می‌توانند از آن به عنوان یک روش ایده‌آل برای از بین بردن موهای اضافی بدن خود استفاده کنند. همچنین از لیزر می‌توان برای از بین بردن موهای زائد تمام نقاط بدن از جمله صورت استفاده کرد. البته، فراموش نشود که این کار باید به یک پزشک ماهر بسپارید.

 

معایب لیزر موهای زائد

لیزر کردن در کنار مزایای بی‌نظیری که دارد، دارای معایبی نظیر هزینه بالاتر آن نسبت به روش های دیگر مانند اپیلاسیون یا استفاده از کرم های موبر و تیغ های موجود در بازار است. لیزر برای اینکه نیاز به دفعات مکرر دارد، هزینه بیشتری را نیز شامل می‌شود. از این رو می‌توان هزینه بالاتر و تعداد دفعات انجام آن را یک عیب بزرگ دانست.

همچنین رنگ پوست و جنس مو نیز در فرایند لیزر بسیار مهم است؛ به گونه‌ای که اگر رنگ پوست شما تیره باشد، ممکن است پزشک نتواند به خوبی جنس مو و تعداد موهای زائد شما را تشخیص دهد. از این رو، این روش معمولا برای پوست‌های روشن کاربرد دارد.

 

هزینه لیزر موهای زائد بدن

به طور خلاصه هزینه لیزر موهای زائد به موارد متعددی بستگی دارد مثلا اگه شما به یک کلینیک معمولی مراجعه کنید قیمت ارزانتر است اما کیفیت و تضمینی در سلامتی خود ندارید.

یا اگر لیزر موهای زائد شما توسط فردی بی تجربه و بدون دانش و مهارت انجام شود قیمت و هزینه کمتری دارد تا اینکه توسط یک متخصص زیبایی انجام شود.

از طرفی هم دستگاه مورد نظر برای انجام لیزر بسیار تاثیر دارد و میتواند هزینه را تغییر دهد.

همچنین قسمت های مورد نظر روی بدن یا صورت دارای قیمت های متفاوتی هستند که نسبت به اندازه و سطح محل لیزر متغیر است.

در کل ما به شما پیشنهاد میکنیم یا اصلا لیزر مو انجام ندهید یا اگر قصد انجام لیزر مو را دارید اصلا ریسک نکنید و سلامتی پوست و موی خود را به خطر نیاندازید و بهترین خدمات لیزر مو را برای خود انجام دهید حتی اگر هزینه بالا رفت.


  • آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی میشود؟

    نکته دیگر در خصوص لیزر موهای زائد این است، که اشعه ساطع شده از لیزر از فولیکول های مو عبور نمی کند و به ارگان های داخلی بدن نمی رسد، به همین خاطر، لیزر منجر به ناباروری هم نیز نخواهد شد.

  • آیا لیزر موهای اضافی باعث ایجاد سرطان میشوند؟

    لیزر موهای صورت و بدن اگر توسط فردی با تجربه و متخصص و دستگاهی مناسب و پیشرفته و مجهز انجام شود هیچگونه عوارضی در پی نخواهد داشت.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید