X

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب چیست و چگونه انجام میشود؟

تزریق ژل لب یکی از بهترین و حساس ترین خدمات زیبایی است که اگر با فرم صورت هماهنگی داشته باشد و توسط افراد متخصص انجام شود می تواند تغییرات چشم گیری در ظاهر صورت فرد ایجاد کند مخصوصا افراد مسن که با افزایش سن حجم لبشان کم شده است.

لیزر درخشان
لیزر درخشان

اگر شما قصد تزریق ژل لب دارید و اطلاعات چندانی در این زمینه ندارید، محتوای این صفحه به شما کمک می کند تا بتوانید اطلاعات زیادی اعم از عوارض، هزینه ها و روش های تزریق ژل لب بدست آورید. محتوای این صفحه با دقت بسیار زیادی نوشته شده است.

پس تا انتهای این مطلب از کلینیک لیزر درخشان با ما همراه باشید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که هیچ فرقی بین تزریق ژل لب و فیلر لب نیست و هر دوی آن دقیقا یک کار را انجام میدهد اما از نظر نامگذاری متفاوت است.

 

همه‌چیز درباره تزریق ژل لب

لب‌ها از مهم‌ترین اجزا صورت هستند که بر زیبایی فرد تاثیر بسیاری دارند. با افزایش سن حجم و برجستگی لب‌ها کم شده و جوانی و شادابی چهره را کاهش می‌دهد. به همین دلیل از تزریق ژل لب که یک عمل زیبایی و غیر جراحی است، برای برجسته کردن و پر کردن لب‌ها استفاده می‌شود.

برای حجم دادن به لب‌ها از موادی مانند هیالورونیک اسید، کلاژن و هیدروکسی آپاتیت کلسیم که به صورت طبیعی در بدن یافت می‌شوند استفاده می‌شود. این ژل‌ها که به فیلر نیز معروف هستند انواع برندهای متنوع و مدل‌های تزریق مختلفی دارند که در ادامه به معرفی تمام آن‌ها می‌پردازیم.

تزریق ژل مخصوص لب از محبوب ترین روش های جوانسازی پوست میباشد.

 

نحوه تزریق ژل لب چگونه است؟

تزریق ژل لب

پیش از تزریق ممکن است پزشک از شما بخواهد مصرف برخی داروهای خود مانند داروهای مکمل یا رقیق‌کننده خون را قطع کنید.

در ابتدا پزشک فرم صورت و لب‌های شما را بررسی کرده و پس از آن با توجه به انتظارات شما و تشخیص خود اقدام به تزریق ژل لب می‌کند. مقدار ژلی که به لب‌های شما تزریق می‌شود به فرم و حالت لب‌ها، فرم صورت و مدل تزریق مورد علاقه شما بستگی دارد. تمام مراحل تزریق ژل لب می‌تواند از 30 دقیقه تا 2 ساعت طول بکشد. 

مراحل تزریق ژل

مرحله اول : پزشک با محلول‌های آنتی باکتریال لب‌های شما را تمیز می‌کند.

مرحله دوم : سپس برای کاهش درد حین تزریق و پس از آن از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند.

مرحله سوم : پس از جذب ماده بی‌حسی پزشک تزریق را آغاز کرده و به وسیله سرنگی نازک با زاویه مناسب  ژل را به پوست یا زیر پوست تزریق می‌کند. پزشک باید پس از هر تزریق به سرعت محل تزریق را ماساژ دهد.

مرحله چهارم : در انتها پزشک ممکن است به شما یک کیسه یخ دهد تا روی لب‌های خود قرار دهید تا ورم آن کاهش پیدا کند.

مراحل این نوع تزریق کاملا شبیه مراحل تزریق فیلر لب میباشد.

 

انواع برند ژل لب

تمامی ژل‌ها از هر برندی که باشند ترکیبات یکسانی دارند و از ماده هیالورونیک اسید ساخته شده‌اند. تنها تفاوتی که بین برندهای مختلف وجود دارد غلظت و کیفیت ژل‌ها است. در اینجا انواع برندهای مختلف ژل لب را به شما معرفی می‌کنیم.

 • ژل ژوویدرم (Juvederm)
 • ژل رستیلن (Restylane)
 • ژل بلوترو (Belotero)
 • ژل تئوسیال (Teosyal)
 • ژل نئوویا (Neauvia)
 • ژل پرفکتا
 • مستر تریت
 • آلاینا
 • ریان

علاوه بر این موارد، فیلر الانسه از بهترین و با کیفیت ترین گزینه ها میباشد.

 

انواع مدل تزریق ژل لب

تزریق ژل به لب‌ها با هدف برجسته کردن، خوش فرم کردن و افزایش زیبایی لب‌ها انجام می‌شود که می‌توان آن را به روش‌های متنوع انجام داد. تفاوت اصلی مدل‌های مختلف در محل تزریق ژل به لب است و انتخاب مدل و میزان تغییرات بر عهده مراجعه کننده است. در اینجا قرار است شما را با انواع مدل‌های فیلر لب آشنا کنیم.

تزریق ژل لب مدل طبیعی یا کلاسیک

این مدل یکی از پرطرفدارترین مدل‌های تزریق ژل لب محسوب می‌شود که تغییرات جزئی و کاملا طبیعی در چهره فرد ایجاد می‌کند. در این مدل میزان تزریق ژل کم بوده و بیشتر تمرکز بر روی ایجاد تقارن، تناسب و برجستگی کم در لب‌هاست.

تزریق ژل لب مدل طبیعی

تزریق ژل لب مدل قلوه‌ای

مدل لب قلوه‌ای همانطور که از اسمش پیداست تمامی نقاط لب به طور یکنواخت حجیم و برجسته می‌شوند. برای این مدل تزریق نیاز است که پزشک متخصص تبحر و تجربه بالایی داشته باشد تا از بیش از حد برجسته شدن لب و یا عدم تقارن لب جلوگیری شود.

تزریق ژل لب مدل قلوه ای

تزریق ژل لب مدل قلبی

در این مدل تزریق، بیشتر تمرکز تزریق بر ناحیه V شکل لب بالاست که به این صورت شکل لب به صورت قلبی در می‌آید. 

تزریق ژل لب مدل قلبی

تزریق ژل لب مدل چاک‌دار

در تزریق ژل مدل چاک‌دار، لب پایین دارای یک فرورفتگی مرکزی بوده و بیشترین تزریق بر نواحی اطراف فرورفتگی انجام می‌شود. در نتیجه اطراف فرورفتگی برجسته تر شده و وسط لب پایین شکاف‌دار دیده می‌شود. 

تزریق ژل لب مدل چاک دار

تزریق ژل لب مدل عروسکی

در این مدل تمرکز تزریق بر روی برجسته و بزرگ کردن لب پایین و تقویت قسمت V شکل لب بالاست. هدف از این مدل، شبیه شدن لب‌ها به عروسک‌های باربی می‌باشد. این مدل برای لب‌های باریک مناسب‌تر است.

تزریق ژل لب مدل عروسکی

تزریق ژل لب مدل روسی

در این مدل بیشتر تزریق در نواحی تیزی و کشیدگی لب‌ها و قسمت V شکل لب بالا می‌باشد. در مدل روسی لب‌ها متقارن و اندازه لب‌های بالا و پایین باهم برابر است.

تزریق ژل لب مدل روسی

تزریق ژل لب مدل گرد

مدل گرد نیز از دیگر مدل‌های پر طرفدار تزریق ژل لب است که لب بالا حجم بیشتری پیدا کرده و قسمت V شکل آن قوس ملایم‌تری نسبت به مدل قلبی و روسی پیدا می‌کند. همچنین لب‌ها از حالت کشیده بودن خارج و به شکل گرد دیده می‌شوند.

تزریق ژل لب مدل گرد

تزریق ژل لب مدل سه دکمه‌ای

در این مدل، 3 ناحیه یعنی قسمت V شکل لب بالا و دو قسمت کناری بیشتر از سایر نقاط حجیم می‌شوند، به همین دلیل به آن مدل سه دکمه‌ای می‌گویند. مدل سه دکمه‌ای در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین مدل‌های تزریق ژل لب محسوب می‌شود. 

تزریق ژل لب مدل سه دکمه ای

 

مزایا تزریق ژل لب

 1. کبودی و تورم کمتر
 2. ماندگاری بالا و مناسب
 3. زیبایی و جوانسازی صورت
 4. بی‌خطر و ایمن بودن ترکیبات آن
 5. عملی برگشت پذیر است
 6. اثر بخشی سریع
 7. عوارض بسیار کم
 8. کنترل میزان افزایش حجم لب
 9. نیاز به استراحت ندارد و پس از تزریق شما می‌توانید به زندگی و فعالیت‌های عادی خود بازگردید.

تزریق بوتاکس لب نیز دارای تمام این فواید و مزایا میباشد.

 

تزریق ژل لب چه عوارضی دارد؟

عوارض تزریق ژل لب

 • بروز درد و ناراحتی خفیف : این عارضه کاملا طبیعی بوده و به دلیل تزریق احساس می‌شود.
 • کبودی : بروز کبودی پس از تزریق نیز کاملا طبیعی است و می‌تواند از 2 تا 10 روز طول بکشد.
 •  تورم، سوزش و قرمزی : این عارضه نیز به دلیل حساس بودن لب بسیار طبیعی است و برای هر بیمار می‌تواند متفاوت باشد. قرمزی لب‌ها پس از 12 تا 24 ساعت از بین می‌رود.
 • طبیعی نبودن سایز لب‌ها : این امر به دلیل متورم بودن لب‌ها رخ می‌دهد. هر زمان تورم لب‌ها از بین برود، به حجم و سایز طبیعی خود باز می‌گردند.
 • پوسته پوسته شدن لب‌ها
 • خارش
 • ممکن است برخی افراد عوارض جدی‌تری را نیز مانند عفونت، تاول، اختلال در بینایی و خط افتادن بر روی لب‌ها تجربه کنند که تمام این موارد به دلیل عدم رعایت و اشتباه پزشک ممکن است رخ دهند. 

 

هزینه تزریق ژل لب

هزینه‌های تزریق ژل لب به عوامل متعددی مانند نوع برند ژل، مقدار سی‌سی ژل تزریقی به لب و دستمزد دکتر کلینیک بستگی دارد و نمی‌توان قیمت مشخصی برای آن در نظر گرفت. 

 

اقدامات لازم پیش از تزریق ژل لب یا همان فیلر لب

پیش از اقدام به تزریق ژل لب، بهتر است نکات مهمی را که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد را رعایت نمایید تا تزریق شما بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد.

 1. از کمپرسور یخ استفاده نمایید: استفاده از کمپرسور یخ باعث می‌شود عروق در آن ناحیه منقبض شده و خون مردگی، کبودی و سرخی پوست پس از تزریق کاهش پیدا کند.
 2. مصرف داروها و مکمل‌های خود را قطع نمایید: بهتر است برای جلوگیری از افزایش خونریزی پس از تزریق، پیش از آن از داروهای مکمل مانند امگا3 و ویتامین E و داروهای مسکن مانند ناپروکسن، ژلوفن و آسپرین مصرف نکنید.
 3. انتخاب پزشک متخصص و با تجربه: یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه نمایید انتخاب پزشک با تجربه و متخصص در زمینه تزریق ژل لب است. اگر این نکته را رعایت شود، بهترین نتیجه را از این عمل زیبایی بدست خواهید آورد.
 4. توجه به اندازه لب بالایی و پایینی خود: برای زیبایی و جذابیت بیشتر، بهتر است لب بالا 20 درصد کوچکتر از لب پایین شما باشد. 

 

مراقبت‌هایی که باید بعد از تزریق ژل لب رعایت کنید

مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل لب

 • برای کاهش درد و تورم بهتر است از کمپرس پس از تزریق نیز استفاده نمایید.
 • بهتر است تا زمانی که بی‌حسی لب‌هایتان از بین نرفته است، از خوردن و آشامیدن خودداری کنید. ممکن است به دلیل بی‌حسی اتفاقی لب‌ها را گاز بگیرید. 
 • تا 24 تا 48 ساعت پس از تزریق ژل از ورزش و فعالیت بدنی پرهیز کنید.
 • تا 72 ساعت سطح لب را لمس نکنید.
 • از قرار گرفتن در معرض حرارت و گرمای شدید تا 48 ساعت پس از تزریق خودداری نمایید.
 • حداقل تا 24 ساعت از استفاده از لوازم آرایشی پرهیز کنید.
 • از کشیدن سیگار و مصرف الکل بپرهیزید.

 

ماندگاری ژل لب به چه عواملی بستگی دارد؟

پس از تزریق فیلر لب، بهتر است به نکاتی که پزشک به شما می‌گوید توجه و به آن‎‌ها عمل کنید تا این تزریق نتیجه رضایت بخشی برای شما به همراه داشته باشد.

به طور کلی نکات مشترکی که باید رعایت نمایید تا ماندگاری ژل لب شما افزایش پیدا کند شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. نوشیدن آب و مایعات به مقدار کافی (عدم نوشیدن مایعات گرم)
 2. عدم فعالیت ورزشی سنگین
 3. استفاده از بالم لب و کرم ضد آفتاب
 4. مصرف مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان برای کلاژن سازی
 5. مصرف پماد زینک یا روی برای لب

علت جذب سریع ژل لب چیست؟

مدت زمانی که طول می‌کشد تا ژل لب جذب شود برای هر فرد متفاوت است و به موارد متعددی وابسته است.

بالا بودن متابولیسم بدن باعث افزایش سرعت جذب ژل لب و دفع آن می‌شود. درنتیجه نیاز است که تزریق ژل ترمیم شود.

یکی دیگر از عوامل موثر بر جذب سریع ژل، سن شماست! دوام و ماندگاری ژل لب در افراد مسن کمتر از افراد جوان است. هرچه سن بالاتر می‌رود، کلاژن سازی در پوست کاهش یافته و ماندگاری ژل لب کمتر می‌شود.

از دیگر مواردی که می‌توان به آن اشاره کرد، حرکت مداوم و سریع لب‌هاست. حرکات سریع و پشت سر هم لب‌ها به واسطه صحبت کردن، بوسیدن، جویدن و … باعث افزایش جذب ژل لب می‌شود.

 

این را بدانید که تزریق ژل لب دائمی نیست!

هزینه تزریق ژل لب

تزریق ژل لب دائمی نیست و پس از حداکثر 1 سال ممکن است ژل جذب شود و لب‌های شما به حالت اول خود باز گردد. اما بهتر است به نکاتی که در ادامه بیان می‌شود توجه کنید تا با انجام این کار سلامت خود را به خطر نیندازید. 

 

از چه سنی می‌توان تزریق ژل لب انجام داد؟

در صورتی که سن شما زیر 21 سال است بهتر است از تزریق ژل لب خودداری نمایید.

 

آیا تزریق ژل لب در بارداری و شیردهی امکان پذیر است؟

تزریق ژل در دوران بارداری و شیردهی اصلا توصیه نمی‌شود و بهتر است اگر در این دوران قرار دارید دست به انجام این کار نزنید.


 • چه موقع نتایج تزریق ژل لب را مشاهده خواهم کرد؟

  شما بلافاصله پس از تزریق متوجه تفاوت در منطقه تحت درمان خود خواهید شد، اگرچه ممکن است اندکی تورم را تجربه کنید. بعد از 2 روز پس از تزریق نتایج نهایی این تزریق قابل مشاهده خواهد بود.

 • ماندگاری تزریق ژل به لب ها چقدر است؟

  دوام نتایج حاصل از تزریق ژل یا فیلر در هر مشتری متفاوت است و بنابراین از یک شخص تا شخص دیگر فرق می‌کند. به طور کلی، نتایج تزریق ژل شما می‌تواند تا 6 الی 12 ماه دوام داشته باشد. پس از این مدت، برای حفظ نتایج آن به شارژ و تزریق مجدد نیاز خواهید داشت.

 • آیا تزریق ژل لبها برای بدن ضرر دارد ؟

  اگر تزریق ژل در مراکز بهداشتی و معتبر انجام شود ، هیچ مشکلی برای اشخاص ایجاد نمی کند ، بنابراین توصیه می شود تزریق ژل در مراکز معتبر انجام شود ، درکلینیک تخصصی پوست ، مو، لیزر آتریسا تزریق ژل در مکانی کاملا بهداشتی انجام می شود .

 • آیا تزریق ژل لب در دوران بارداری مجاز است؟

  تا امروز هیچ آزمایشی در خصوص نتایج دقیق تزریق ژل لب بر جنین در دوران بارداری مادر صورت نگرفته و هیچ سندی در این مورد منتشر نشده است. در واقع هیچ مدرکی وجود ندارد که حاکی از ضرر تزریق فیلر ها در دوران بارداری باشد.

  با این وجود انجام چنین فعالیت هایی در دوران بارداری به هیچ وجه توصیه نمی شود.

 • در صورت عدم رضایت از این خدمات باید چه کرد؟

  دائمی نبودن نتایج حاصل از تزریق فیلر ها، یک مزیت بزرگ دارد. منظور از مزیت تخلیه ژل تزریق شده می باشد! شما هر وقت که بخواهید، می توانید ژل تزریق شده را از لب ها یا صورت خود خارج کنید. در واقع اگر از نتایج نهایی این فرآیند رضایت نداشتند، به راحتی می توانید با یک جلسه مراجعه به کلینیک موردنظر خود، اقدام به خارج کردن ژل تزریق شده کنید و همه نشانه های انجام این فعالیت زیبایی را به طور کامل از بین ببرید.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید