X

تزریق ژل لب

09904747980 تلفن تماس
تزریق ژل لب چیست و چگونه انجام میشود؟
تزریق ژل لب یکی از بهترین و حساس ترین خدمات زیبایی است که اگر با فرم صورت هماهنگی داشته باشد و توسط افراد متخصص انجام شود می تواند تغییرات چشم گیری در ظاهر صورت فرد ایجاد کند مخصوصا افراد مسن که با افزایش سن حجم لبشان کم شده است.
لیزر درخشان
لیزر درخشان

زیبایی و فرم داشتن لب ها میتواند چهره افراد را جذاب تر کند مخصوصا کسانی که لب های باریک و بد فرمی دارند.

امروزه روش های متفاوتی برای فرم دهی لب وجود دارد که میتواند زیبایی چهره و لب های شما را برگرداند و همچنین با این روش ها میتوانید به اندازه دلخواه لب های خود را برجسته کنید که این روش به تزریق ژل لب معروف است.همچنین برای زیبایی چهره و لب های خود میتوانید از بوتاکس نیز استفاده کنید.

این روش یک روش زیبایی است که ظاهر لب ها را حجیم تر نشان می دهد. این روش در طی چند سال گذشته فوق العاده محبوب  بوده است، تا آنجا که تقریبا به عنوان بخشی از سبک زیبایی افراد شناخته شده است.

برای انجام این کار حتما باید به پزشک متخصص در زمینه زیبایی در یک کلینیک زیبایی پوست معتبر مراجعه کنید و همچنین قبل از اقدام برای این کار باید یک سری اطلاعات داشته باشید و نکاتی را بدانید که در ادامه با آنها آشنا میشوید.

 

انواع روش های فرم دهی به لب ها

فرم دهی به لب ها یکی از خدمات زیبایی است که مانند لیزر موهای زائد در کلینیک های مختلف زیبایی ارائه میشود و روش های مختلفی برای این کار وجود دارد که برخی خطرناک و برخی بی خطرند که ما در ادامه دو روش بی خطر برای فرم دهی به لب ها را به شما معرفی میکنیم.

 • تزریق چربی به لب

یکی از راه های فرم دهی به لب ، تزریق چربی به لب است که برای این کار از چربی بدن خودتان استفاده میشود.

و در ابتدا باید با استفاده  از جراحی لیپوساکشن و یا لیپوماتیک، چربی را از بدن خارج نمود و سپس چربی را غنی سازی می کنند و بعد از آن توسط سرنگ به لب تزریق می نمایند.

ماندگاری تزریق چربی نیزکوتاه مدت است و بعد از تزریق به دلیل حرکات صورت و خوردن غذا و صحبت کردن، بخش اعظمی از آن جذب می شود.

معمولا حدود 50 درصد از چربی تزریق شده در لب باقی می ماند و معمولا تزریق حدود 20 الی 30 دقیقه زمان می برد و بعد از 2 الی 3 هفته می توان نتیجه نهایی را مشاهده نمود.

 • تزریق ژل لب

بهترین راه برای برجسته کردن لب و فرم دهی لب ، تزریق ژل لب میباشد که برای ای کار ژل های مختلفی وجود دارند که دارای ماندگاری های بلند مدت و کوتاه مدت هستند.

این امر هم حدود 15 الی 30 دقیقه زمان میبرد و بعد از تمام شدن مدت ماندگاری میتوانید با مشورت با پزشک ، انجام تزریق مجدد ژل لب را انجام دهید.

قبل از انجام تزریق ژل به لب ، پزشک متخصص باید ناحیه مورد نظر را با آمپول بی حس کند تا فرد هیچ دردی را احساس نکند.همچنین بعد از تزریق ژل هم میتوانید با استفاده از کمپرس یخ ، درد و ورم را کاهش دهید و بعد از از بین رفتن درد و ورم لب ها میتوانید نتیجه را مشاهده کنید.

 

تزریق ژل لب برای حجم دهی و فرم دهی لب ها

تزریق ژل برای لب ها

همانطور که گفتیم تزریق ژل لب یک روش زیبایی و جوانسازی پوست برای حجم دهی و جذاب کردن لب هاست که برای این کار از پر کننده های مختلفی برای تزریق در لب ها و اطراف لب ها استفاده میشود محبوب ترین آنها اسید هیالورونیک است که یک ماده طبیعی در بدن است.

حالا اسید هیالورونیک چیست؟

اسید هیالورونیک به طور طبیعی در ماتریس خارج سلولی با بیشترین غلظت در بافت چشم، مفاصل و پوست یافت می شود. در پوست، آب جذب اسید هیالورونیک می‌شود طوری که پوست به میزان مطلوبی هیدراته می گردد. با افزایش سن، استحکام و حجم بافت چربی، ماهیچه‌ها، بافت استخوانی و پوست بدن و بخصوص صورت به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

از دست دادن حجم و استحکام بافتی به ویژه در صورت باعث می‌شود خطوط سطحی تا عمیق، چین و چروک، افتادگی در گونه‌ها – خط خنده – چانه و لب‌ها ایجاد شود. تزریق فیلر (تزریق ژل)هایی بر پایه‌ی هیالورونیک اسید برای کاهش ظاهر خطوط، چین و چروک، و ایجاد ساختار و حجم مناسب در صورت (گونه، لب‌ها و گودی زیر چشم) استفاده می شود. اثرات حاصل از فیلر (ژل) اسید هیالورونیک تزریقی بلافاصله قابل مشاهده می‌باشد.

از هیالورونیک اسید برای رطوبت رسانی موضعی نیز استفاده می‌شود، اسید هیالورونیک یک درشت مولکول می‌باشد که نمی‌تواند به دلیل بزرگ بودن ابعادش از سد پوستی عبور کند و میزان جذب آن به صورت تاپیکال از سد پوستی بسیار پایین می‌باشد به جز در مواردی که توسط سیستم‌های رهایش دارو کپسوله شود تا بتواند از استراتوم کورنئوم پوستی عبور کند اما با استفاده از فیلر (ژل)های هیالورونیک اسید به طور تزریقی می‌توان حجم از دست رفته را بازگرداند و مخصوصا در تزریق ژل لب محسوس می باشد.

مزایا هیالورونیک اسید هم عبارتند از :

 • شما می توانید انتخاب کنید که چه مقدار موارد به لب هایتان تزریق شود، شما کنترل کامل بر روی میزان اضافه شدن حجم لب هایتان خواهید داشت.
 • معمولا کبودی کمتری نسبت به سایر روش ها وجود دارد
 • ماندگاری نتایج بسیار طولانی تر است

این خدمات به مدل های متفاوتی مانند: مدل عروسکی یا باربی، مدل روسی، مدل توپر و غیره انجام می شود که بیشتر به خاطر شباهت لب ها با چنین مدل هایی، نامگذاری شده اند. با این حال بهترین حالت، تزریق ژل لب طبیعی و نچرال است که علاوه بر زیبایی طبیعی، بتواند نافرمی های آن را اصلاح کند.

 

مزایا تزریق ژل به لب برای فرم دهی لب ها

تزریق ژل لب

لب یکی از قسمت های حساس و مهم و پر اهمیت صورت است که با افزایش سن حجم و ارتفاع لب کاهش میابد و برجستگی آن کم میشود و در این شرایط تزریق ژل لب میتواند این تغییرات را برگرداند و زیبایی و جذابیت چهره شما را نیز مثل قبل کند.

ما در کلینیک لیزر درخشان تمرکز کاملی روی زیبایی افراد داریم و به شما پیشنهاد میکنیم اگر پشت لبتان موهای زائد دارید که اذیتتان میکنند و زیبایی چهره شما را کاهش داده اند بهتر است قبل از انجام  ، لیزر موهای پشت لب را انجام دهید و بعد از مدتی به لب های خود ژل تزریق کنید تا زیبایی کاملی را روی صورت خود ایجاد کنید.

لب تحتانی به طور طبیعی از لب فوقانی بزرگ تر و حجیم تر است و نیمه راست و چپ هر کدام از لب ها شبیه هم هستند که حجم و تقارن در این دو نیمه بسیار مهم است. در تزریق ژل کاری که انجام می شود این است که حاشیه لب برجسته و حجم داده می شود و بدین ترتیب است که به زیبایی صورت از طریق این روش افزوده می شود.

 

نکاتی که باید قبل از انجام تزریق ژل لب بدانید

 1. مانند یک نقاش و رنگ هایش، هر پزشکی نیز دارای فرمول مورد علاقه ای است که از آن استفاده می کند. ساده ترین و طبیعی ترین ماده ی موقت، اسید هیالورونیک (HA) است.
 2. اگر به هر دلیلی از این مواد خوشتان نیامد می توانید آن ها را پاک کنید و از بین ببرید. از آنجا که اسید هیالورونیک (HA) دائمی نیست، پزشک شما می تواند یک آنزیم پاک کننده به نام هیالورونیداز را تزریق کند. اگر از نتایج اولیه ناراضی هستید، این آنزیم می تواند در پنج دقیقه ژل را از بین ببرد.
 3. پرکننده های HA در حدود ۶ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارند. اما اگر پوست بدنتان نازک باشد، فرمول سریعتر متابولیزه می شود و تزریق به مدت طولانی ادامه نخواهد یافت. البته رفتارهای مخاطره آمیز مثل استفاده مداوم از آفتاب، سولاریوم و دخانیات سبب از بین رفتن اثرات هیالونیک اسید خواهد بود.
 4. نتایج را تقریبا بلافاصله خواهید دید. لب های شما در ابتدا کمی متورم می شوند، اما شما می توانید اثرات پرکننده ها را خیلی سریع مشاهده کنید. بگذارید لبها ۲۴ ساعت آرام شوند. سپس خواهید دید لب هایتان برای چند ماه آینده پر خواهد بود.
 5. این امر اگر به درستی انجام شود، ظاهری زیبا و در عین حال طبیعی را برای شما به ارمغان می آورد .
 6. در آغاز روش، ابتدا احساس سفتی و فشار می کنید و سپس پس از تزریق می سوزد و تیر می کشد. پس از آن، دکتر لب های شما را ماساژ داده و به مدت ۱۰ دقیقه یخ روی آن قرار داده و سپس به کارهای روزمره تان برسید.
 7. شما می توانید انتخاب کنید که قبل از انجام از بی حسی موضعی استفاده شود یا خیر. پزشک می تواند در اطراف لب ها با تزریق به لثه (مانند دندانپزشکی) آن ناحیه را بی حس کند که سوزن بی حسی بسیار نازک است و آن را احساس نمی کنید.
 8. این روش حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد و بعد از ۱۵ دقیقه شروع به تحلیل رفتن می کند. بعدا می توانید زندگی روزمره خود را دنبال کنید، اما نباید هیچ برنامه ای بزرگ (مثل یک عروسی یا یک رویداد مهم) برای حداقل سه روز آینده داشته باشید (احتمال کبودی و سفت شدن).
 9. شما نباید در روز انجام تزریق لب ورزش کنید. به ویژه باید از فعالیت هایی که موجب افزایش جریان خون به صورت شما می شوند، اجتناب کنید مانند ماساژ صورت.
 10. لازم نیست که در تمام نقاط لب تزریق کنید بلکه می توانید انتخاب کنید که در کدام قسمت ها می خواهید تمرکز داشته باشید. تصمیم گیری این که آیا می خواهید هر دو لب، فقط لب پایین و یا وسط لب بالا را انجام دهید با شما است. اما پزشک با تجربه ی بالایی که در این زمینه دارد بهتر می تواند شما را راهنمایی کند.
 11. برای استفاده از این خدمات، فقط باید پیش پزشک با تجربه رفت. تجربه پزشک در حیطه تزریق بسیار مهم است. برای اجتناب از یک کار اشتباه، بهتر است نزد متخصصانی که در این روش خاص تجربه دارند، بروید.
 12. ده روز قبل از تزریق، از داروهای ضد درد (به استثنای تیلنول)، روغن ماهی و ویتامین E اجتناب کنید، که تمایل دارند خون را از بین ببرند. خون کم باعث می شود این منطقه بیشتر به کبودی و خونریزی مبتلا شود.
 13. برخی از کبودی ها و خونریزی ها در محل تزریق طبیعی است و انتظار می رود. کبودی ها پس از پنج تا هفت روز باید محو شوند. پزشک شما همچنین می تواند در صورت لزوم از لیزر برای حل التهاب خون استفاده کند.
 14. انتظار نداشته باشید لب هایتان دقیقا مانند یک عکس شود. شما می توانید عکس های پیشنهادی را به پزشک خود نشان دهید، اما در نهایت شما و پزشکتان باید تصمیم بگیرید که چه چیزی برای چهره شما مناسب است. همچنین باید انتظار داشته باشید که به تدریج با گذشت زمان – نه همه در یک زمان – به نتایج طبیعی دست پیدا کنید.
 15. سفتی و توده در لب ها که گاهی اوقات می بینید، نتیجه پرکننده ای است که بیش از حد به سطح نزدیک است. معمولا از بین می رود و می تواند تصحیح شود، اما همیشگی نیست.
 16. هر کسی که سابقه ی تاول تبخالی داشته باشد باید دو هفته قبل از این روش از داروهای پیشگیری کننده استفاده کند. تزریق می تواند باعث افزایش تاول های تبخالی شود.
 17. توصیه نهایی ما به شما اینکه حتما از مارک های معتبر تزریق ژل لب برای تزریق خود استفاده کنید و نزد یک فرد مجرب بروید.

 

نحوه و چگونگی انجام تزریق ژل لب

نکات قبل و بعد از تزریق ژل لب

تزریق ژل لب با آمپول های بی حسی انجام میشود و حدودا بین 15 تا 30 دقیقه زمان میبرد.

مقدار ژل تزریق شده و سطحی یا عمقی تزریق شدن آن، بستگی به نوع ماده استفاده شده و نتایج مورد دلخواه از طرفی و عمق و محل چین موردنظر از طرف دیگر دارد.
ترکیبات هیالورونیک اسید به علت جذب آب زیاد در اطراف خود و افزایش حجم حاصل از این امر نیاز به حجم کمتری از ژل ،برای تصحیح چین‌ها و فرورفتگی‌ ها دارد.
بدین منظور پس از بی‌حس کردن موضع و اطمینان دادن به بیمار محل تزریق با محلول ضد میکروبی یا الکل تمیز می شود

تزریق ژل به وسیله سرنگ به داخل لب صورت میگیرد و بعد با کمک دست به آن می توان فرم داد.

نتیجه تزریق بلافاصله بعد از تزریق قابل مشاهده است اما در حدود دو هفته اولیه تزریق لب ها ورم دارند و باید این را بدانید که بعد از دو هفته کمی از حجم لب کاسته خواهد شد.

پس اگر در وهله اول بعد از تزریق احساس کردید که لب شما بیشتر از حد مد نظر شما حجیم شده است نگران نباشید .

شما نیاز به هیچ استراحتی بعد از تزریق فیلر لب نخواهید داشت، اغلب می توان تزریق فیلر را به سرعت انجام داد. روش بی حسی را می توان قبل از تزریق ژل انجام داد تا شما به هیچ عنوان درد و ناراحتی را در طول تزریق احساس نکنید. سپس متخصص زیبایی شما به کمک یک سوزن نازک، ماده مورد نظر را تزریق می کند.

بلافاصله بعد از تزریق شما باید بتوانید تفاوت را احساس کنید. توصیه می شود از مصرف هرگونه محصولات مربوط به لب، قبل از کاهش کامل تورم اجتناب کنید.

 

enlightened مطالب پیشنهادی : لیزر فوتونا ، تزریق مزوژل ، فیساپ ، مزوتراپی

 

نکاتی که باید بعد از تزریق ژل لب رعایت کنید

 1. در ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق از مواد آرایشی روی موضع استفاده نفرمایید.
 2. طی ۲۴ ساعت اول پس از تزریق ژل ، می بایستی از ورزش های شدید (مانند ایروبیک)، قرارگرفتن بیش از حد در معرض آفتاب یا گرمای شدید و مصرف مشروبات الکلی پرهیز کنید.
 3. پس از تزریق ژل، تا ۷۲ ساعت از دستکاری و ماساژ ناحیه تزریق شده پرهیز نمایید.
 4. بهتر است در دو هفته اول از تماس با گرمای زیاد مانند سونا و حمام های داغ پرهیز نمایید.
 5. استفاده از غذاهاى سخت مانند ساندویچ، گاز زدن نان هاى سفت و سخت، کشیدن سیگار، پیپ، قلیان و بطورکلى هرگونه ضربه و فشار در ۷۲ ساعت بعد از تزریق فیلر(ژل) بخصوص در ناحیه لب ها ممنوع است.
 6. واکنش بدن نسبت به ژل های استاندارد بسیار کم است، تنها ممکن است بعد از تزریق، فرد دچار کبودی، قرمزی، درد، تورم و سفتی شود که معمولا تا یک هفته (حداکثر ۲ هفته) برطرف می شود.
 7. در صورت ایجاد کبودی بعد از تزریق ژل می توانید از آناناس، قرص های ویتامین C، کمپرس سرد (در ساعات اولیه بعد از تزریق ژل) و سپس کمپرس گرم(در روزهاى ابتدایى بعد از تزریق ژل) استفاده نمایید.
 8. در مواردی احتمال دارد ژل تزریق شده گلوله گلوله شود، این امر تا دو هفته پس از تزریق طبیعی است، در صورتی که پس از روز چهاردهم هم ادامه داشت، حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 9. در صورت بروز قرمزی، حساسیت و هر واکنش غیرعادی، حتما پزشک را در جریان قرار دهید.
 10. حتما ۲ هفته پس از تزریق، جهت معاینه و ادامه تزریق (در صورت نیاز) به پزشک مراجعه کنید.
 11. طی ۸ ساعت اولیه بعد از تزریق ژل بهتر است که از لمس ناحیه پرهیز کنید. بعد از این زمان، می توانید صورت خود را با صابون بشویید.

 12. اگر در ساعات پایانی روز تزریق ژل مخصوصا روی گونه داشته اید، بهتر است که طاق باز بخوابید. چنانچه تزریق ژل لب در ساعات پایانی روز انجام شده است، به هیچ وجه روی صورت خود نخوابید.

 13. تا زمانی که تورم و قرمزی پوست کاهش پیدا نکرده است، از تماس با گرمای شدید خودداری کنید.

 

برای از بین بردن ورم لب ها بعد از تزریق ژل لب باید چه کرد؟

 • برای کاهش ورم و کبودی در محل تزریق یک هفته قبل از تزریق، از داروهای بدون نسخه رقیق‌کننده خون مانند آسپرین، ایبوپروفن و ناپروکسن استفاده نکنید.
 • از موادی مانند سیر، جینسنگ و ویتامین ای استفاده نکنید.
 • دو روز قبل از تزریق، از پمادهای موضعی مانند ترتینوئین، رتینول، رتینوئید، اسید گلیکولیک یا هرگونه محصول ضدپیری استفاده نکنید.
 • از موم، دکلره، برداشتن مو با موچین یا کرم موبر در ناحیه مورد نظر دوری کنید.
 • دور روز قبل از تزریق استفاده از آرنیکا را شروع کنید. این کار الزامی نیست اما کبودی را کاهش می‌دهد.

 

انواع مدل های تزریق ژل لب

مدل های تزریق ژل لب

پیشنهاد کلینیک لیزر درخشان به شما عزیزان این است که قبل از هر اقدامی برای این کار حتما با پزشکان و متخصصان زیبایی مشورت کنید تا با تمامی اطلاعات آشنا شوید و در آخر بهترین نتیجه را دریافت کنید.

تزریق ژل لب به منظور فرم دهی و برجسته سازی لب، برجسته سازی خط لب، حجم دهی لب و از بین بردن عدم تقارن لب ها استفاده می شود. مقدار ژل و عمق تزریق به نوع ژل استفاده شده، خواسته فرد تحت درمان و تشخیص پزشک بستگی دارد.

لازم است بدانید که هم ژل های لب مدل های مختلفی دارند و هم نوع فرم و حالت لب ها مدل های مختلفی دارند که پزشک متخصص بهترین ژل و زیباترین مدل لب را نسبت به صورت شما معرفی میکند.

پر طرفدارترین و استاندراترین ژل لب مصرفی در ایران که کیفیت بالایی نیز دارد، ژل هیالورونیک اسیدی برند ژوودرم است؛ البته ژل های برند آلاینا، رووفیل، رستیلن، رستیلن سیلک، رووفیل، تئوسیال و استایلج نیز کیفیت خوبی دارند، اما انتخاب مارک ژل به اهداف درمانی و محل تزریق، بستگی دارد.

با مدل ها فرم و حالت های لب نیز در ادامه این مطلب آشنا میشوید :

👄 تزریق ژل لب طبیعی

لب طبیعی

هر چند مدل های متفاوت تزریق ژل لب طرفداران زیادی دارد اما با مرور زمان و از مد افتادن برخی از مدل ها، تمایل به مدل های طبیعی افزایش پیدا کرده است. مدل طبیعی هیچ وقت قدیمی نشده و تغییر زیادی در چهره ایجاد نمی کند و افراد ترجیح می دهند که تزریق ژل لبشان، زیاد مشخص نباشد. روش طبیعی یکی از بهترین گزینه برای فرم دهی و اصلاح لب ها، بدون مصنوعی شدن صورت و تغییر محسوس در صورت است.

👄 تزریق ژل لب مدل چاک دار

لب چاکدار

یکی از جذاب ترین مدل های تزریق ژل لب، مدل لب چاک دار است. در این مدل، مقدار ژل مصرفی، زیاد نیست. در این مدل، بخش چهن لب پایین، با تزری  ژل به دو بخش تقسیم می شود و از حالت یکدستی خارج می شود.

👄 تزریق ژل لب مدل روسی

لب روسی

اگر لب های نرمالی دارید و یا لب بالای شما کوچکتر است، می توانید از مدل لب روسی استفاده کنید. در مدل لب روسی، ژل روی حاشیه لب ها تزریق و باعث برجسته کردن و فرم دهی لب می شود.

👄 تزریق ژل لب مدل باربی عروسکی

لب عروسکی

یکی از مدل های لب که در آسیا بیشتر طرفدار دارد مدل لب باربی ست. این مدل برای همه چهره ها مناسب نیست و لب ها با تزریق ژل حجیم شده و به خط لب پایینی، فرم مستطیلی داده می شود. این مدل اغلب توسط پزشکان توصیه نمی شود و دلیل آن، مصنوعی شدن صورت و نیاز به عمل های زیبایی دیگر در کنار این تزریق ژل است.

👄 تزریق ژل لب مدل سوتی

لب سوتی

در این مدل، پزشک ژل را به گونه ای تزریق می کند که مثل حالت سوت زدن، یک فضای خالی وسط لب ایجاد می شود. این مدل هم مانند سایر مدل های تزریق لب، طرفداران خاص خودش را دارد، اما نسبت به گذشته، متقاضی کمتری دارد.

👄 مدل ژل لب فانتزی

لب فانتزی

در این مدل با تزریق مقدار زیادی از ژل، لب ها از فرم طبیعی خارج شده و حجم لب ها به طرز مبالغه آمیزی افزایش پیدا می کند. این روش مورد پسند افرادی ست که می خواهند با تزریق ژل به سایر قسمت های صورتشان مانند فک و گونه ها، چهره ای فانتزی داشته باشند.

👄 ژل لب مدل سه دکمه ای

امروزه افراد متقاضی استفاده از روش های خاص برای تزریق کردن ژل لب هستند و انواعی از مدل های گوناگون تزریق ژل لب ایجاد شده اند و و پزشکان برای افرادی که قصد انجام این کار را دارند دقت لازم را در نظر گرفته و بر اساس سلیقه و خواسته فرد اقدام می کنند، یکی از انواع تزریق ژل لب به نام روش سه دکمه ای شناخته شده است و افراد متقاضی این روش بهتر است با پزشک درباره مزیت های استفاده از این کار و همچنین مراقبت های خاص و .. بحث کرده تا بتوانند به نتیجه درست در زمان ممکن به زودی دست یابند.

👄 ژل لب مدل قلبی

لب قلبی

در این مدل لب، ژل به روشی تزریق می شود که فاصله ای میان دو طرف لب ایجاد شود. در این روش لب ها از حالت طبیعی خارج می شوند و در صورتی که نتیجه دلخواه حاصل نشود، خارج کردن ژل بسیار سخت است. پس این مدل حتما باید توسط یک پزشک با تجربه انجام شود.

👄 تزریق ژل لب مدل گرد

بعضی اوقات ژل به این شکل در لب تزریق می‌شود که شکل لب گرد می‌شود، یعنی مقدار تزریق ژل در لب به شکلی است که لب بالایی پر حجم‌تر از لب پایینی به نظر می‌رسد.

👄 تزریق ژل لب مدل سه دکمه ای

برای تزریق ژل لب مدل سه دکمه‌ای ابتدا باید ابتدا یک مرکز معتبر و خوش نام را انتخاب کرد که در انجام تزریق ژل با تجربه و ماهر باشند. همچنین لازم است که مطمئن شوید، این مرکز از برندهای معروف ژل که دارای تاریخ مصرف هستند، استفاده می‌کند.

👄  تزریق ژل لب مدل قلوه ای (هروی)

مدل قلوه ای یا حجیم زمانی مورد استفاده قرار خواهد گرفت که میزان ژلی که به لب ها تزریق می شود به صورت یکنواخت در تمامی قسمت های لب تزریق شود. نکته مهمی که در مورد تزریق ژل لب به صورت قلوه ای وجود دارد آن است که میزان برجستگی آن نباید بیش از حد شده و موجب بر هم خوردن تناسب اندازه های لب با سایر اجزای صورت نباید شود.

دیگر موارد نیز عبارتند از :

لب قلوه ای

👄  مدل کمان

👄 تزریق ژل لب مدل صدف

👄 ژل لب مدل هالیوودی

👄  مدل گرد

 

تزریق ژل لب مدل گرد

تزریق ژل لب مدل گرد از پر طرفدار ترین و پر درخواست ترین مدل های این خدمات میباشد که تزریق ژل آن بوسیله سرنگ انجام میشود و بعد از آن متخصص به دست به لب ها فرم میدهد.

در این خدمات شما میتوانید انتخاب کنید که تزریق به کدام لب ها انجام شود زیرا برخی افراد لب های بالا یا پایینشان بزرگتر است و قصد دارند لب کوچک را به حالت گرد در بیاورند و لب هایشان را حالت برجسته در بیاورند.

این نوع عمل در کلینیک ما توسط بهترین متخصصان در این زمینه همراه با با کیفیت ترین ژل ها انجام میشود تا ماندگاری این عمل بالا رود.

همچنین اگر شما نکات قبل و بعد از تزریق را به درستی رعایت کنید ، بهترین نتیجه را دریافت خواهید کرد و ظاهری زیبا و جوان را تحویل خواهید گرفت.

 

چه افرادی نباید از تزریق ژل لب استفاده کنند؟

تزریق ژل لب ممکن است برای بعضی از افراد مشکل ایجاد کند؛ بنابراین بهتر است قبل از آن با یک پزشک مشاوره کنید تا تصمیم درستی بگیرید.

البته به طور قطعی تزریق ژل در افراد زیر ممنوع است :

 • بانوانی که در دوره بارداری یا شیردهی هستند.
 • افرادی که دیابت، آسم یا بیماری قلبی دارند.
 • افرادی که سابقه حمله قلبی یا سکته مغزی دارند.
 • کسانی که داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین مصرف می کنند.

 

ماندگاری ژل لب چقدر است؟

ماندگاری ژل بسته به نوع و مدل ژل و همچنین ناحیه تزریق دارد که این زمان متغیر است و برای همه افراد یکسان نیست و نکته ای که مهم است این است که هرچه ماندگاری بیشتر باشد پوست و لب شما نیز شادابتر میشود.

به طور کلی، هرچه محصول متراکم تر باشد (بستر تشکیل دهنده ژل هر چه غلیظ تر باشد و هرچه عمیق تر تزریق شود) دوام بیشتری خواهد داشت، اگرچه این یک قانون همیشگی نیست. برای حفظ نتایج، دکتر تزریق ژل لب می تواند درمان را تکرار کند، مقدار و تکنیک های لازم و اصولی جهت تزریق می تواند نتایج بهینه را تضمین کند.

به طور کلی عواملی که روی ماندگاری ژل لب تاثیر گذارند عبارتند از :

 • نوع ژلی که استفاده می‌کنید. مثلاً ژل‌های هیالورونیک اسیدی بین ۶ تا ۹ ماه ماندگاری دارند. ژل‌های نیمه‌دائمی حدود یک تا دو سال ماندگار هستند. ژل‌های دائمی مدت بسیار طولانی‌تری دوام می‌آورند.
 • برند ژلی که استفاده شده است. شرکت‌های مختلف ژل‌هایی با فرمولاسیون‌های مختلف تولید می‌کنند. برخی از این ژل‌ها مختص تزریق به لب هستند و برخی برای تزریق به نواحی دیگر صورت بهترند. این موارد را پزشک متخصص کلینیک به طور کامل برایتان توضیح خواهد داد.
 • میزان حجم‌دهی به لب مهم است. حجم‌دهی بیشتر، ترمیم دیرتری نیاز دارد.
 • متابولیسم بدن شما و شرایط فیزیولوژیک پوست نیز تعیین کننده است. برخی متابولیسم سریع‌تری دارند و هیالورونیک اسید تزریق شده خیلی زود جذب بدن می‌شود.

 

آیا امکان برگرداندن لب به حالت اولیه یا پاک کردن ژلوجود دارد؟

اگر از نحوه ظاهری ژل تزریق شده ناراضی هستید، در بیشتر موارد نگران نباشید. ممکن است یک متخصص پوست برای تعادل و تقارن مجددا فیلر (ژل) تزریق کند، یا بتواند آن را به طور کامل حل کند. نکته جالب در مورد پرکننده های اسید هیالورونیک این است که آنزیمی وجود دارد که می تواند برای حل این محصول به منطقه مورد نظر تزریق شود.

 

آیا تزریق ژل درد دارد؟

اول این که بیشتر ژل‌های هیالورونیک اسیدی حاوی داروی بی‌حس کننده موضعی لیدوکائین هستند. همان بی‌حس کننده‌ای که در دندان پزشکی کاربرد زیادی دارد. علاوه بر این می‌توانیم به شکل‌های مختلفی لب‌هایتان را بی‌حس کنیم. مثلاً می‌توانیم اطراف لب یک داروی بلوک کننده عصبی تزریق کنیم. از این دارو در دندان پزشکی، پیش از پر کردن دندان استفاده می‌شود. به جز این می‌توانیم از داروهای بی‌حس کننده موضعی استفاده کنیم که به شکل محلول یا کرم هستند.

 

عوارض تزریق ژل لب

عوارض تزریق ژل لب

 • می تواند باعث آسیب دیدگی بافت ها شود

هر زمان که یک ماده ی بیگانه را وارد بدن خود کنید، خطرات زیادی در پس آن وجود دارد. تزریق برای لب ها می تواند حتی باعث آسیب دیدگی بافت های لب و مرگ آن ها شود. بزرگترین خطر برای هرنوع تزریق پرکننده ای، مردگی بافت است؛ یعنی این که پرکننده داخل یک رگ خونی تزریق شده و باعث مرگ بافت می شود.

 • بسیاری از عوارض جانبی، موقتی اند

خوشبختانه بسیاری از عواض جانبی ممکن در ایجاد شود موقتی و ملایم هستند. دیگر خطرات رایج شامل کبودی، تورم و برآمدگی می شود، اما این ها موقتی هستند و معمولاً فقط برای چند روز باقی می مانند.

 • ژل های تزریقی دائمی نیستند

ممکن است موضوع ساده ای به نظر برسد، اما برخلاف تصور اغلب مردم که فکر می کنند تأثیر این امر دائمی است، در حقیقت کمتر از یکسال باقی می ماند. اکثر پرکننده های لب بسته به حرکات مکرر لب شش تا نه ماه باقی می مانند و البته پرکننده های جدیدتری هم وجود دارند که تا یک سال ماندگاری دارند.

 • ممکن است به خاطر حساسیت واکنش نشان دهید

درست مانند هرنوع عمل پزشکی دیگری، ممکن است که به خاطر حساسیت، به این خدمات واکنش نشان دهید. این اتفاق نادراست، اما لازم است که درنظر گرفته شود. عوارض جانبی بیشتری می توانند درقالب کبودی یا تورم، توده یا برآمدگی های درازمدت درقسمت تزریق شده، عفونت، عدم تقارن لب ها، واکنش به خاطر حساسیت به محصول و بیشتر شدن تورم به وجود آمده یا خارش و حتی ایجاد زخم یا اسکار و پوسته پوسته شدن لب ها رخ دهند. قبل از اینکه زیر بار هرنوع عملی بروید، با پزشک خود درمورد این واکنش های جدی تر و اینکه اگر حساسیتی داشتید، چه درمانی شامل آن می شود، صحبت کنید.

 • برای افزایش اعتماد به نفس روی آن حساب نکنید

در این جا باید اشاره کنیم که اکثر افراد در این کار زیاده روی می کنند. جراحی پلاستیک یا محصولات زیبایی در جهت افزایش زیبایی طبیعی شما به کار می رود، نه برای تغییر ظاهر یا اعتماد به نفس شما.

 • مشکلات دائمی در کمین اند

خوشبختانه می توان از بسیاری از عوارض تزریق ژل لب جلوگیری کرد. جراحان پلاستیک می گویند یکی از شایع ترین عوارض جانبی، تزریق بیش از حد چربی است. این کار ظاهری مصنوعی به شما می بخشد که کمتر کسی طرفدار آن است.

 • همیشه به یک جراح پلاستیک معتبر مراجعه کنید

همانطور که گفته شد، حتی اگر عوارض جانبی این کار کم باشد، هنوز هم احتمال آن وجود دارد. به همین دلیل همیشه به جراح پلاستیک معتبر مراجعه کنید. هنگامی که موضوع به صورت شما مربوط است، مسائل ایمنی را جدی بگیرید. جراحان پلاستیک توصیه می کنند رایج ترین خطر احتمالی عدم رضایت فرد از تزریق است، بنابراین بهتر است به یک متخصص با تجربه مانند جراح پلاستیک رجوع کنید.

 • دو روز مرخصی بگیرید

اولین تزریق را برای آخر هفته تنظیم کنید یا به مدت دو روز از محل کار خود مرخصی بگیرید. در غیر این صورت تا زمانی که تورم کاهش یابد، باید با ظاهر خود کنار بیایید. متخصصین پوست می گویند این امر در مطب و با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود. ورمی جزئی از آن حاصل می شود که بعد از یکی دو روز کاهش خواهد یافت. اگر اولین بار است که تزریق انجام می دهید، در تقویم خود یکی دو روز برای این کار زمان بگذارید.

 • سلامت دهان را در نظر بگیرید

قبل از انجام تزریق ژل اطمینان حاصل کنید که دهان شما به اندازه ی کافی برای انجام این کار سالم است. کمی در مورد مشکلاتی که قبلا با دهان و دندان های خود داشته اید بیندیشید و سپس برای قرار ملاقات با پزشک وقت بگیرید. 

 • این کار برای همه مناسب نخواهد بود

اگرچه تزریق ژل لب نسبتا امن است و عوارض جانبی اندکی دارد، با این وجود برای همه مناسب نخواهد بود. پزشکان هشدار می دهند که انجام این روش برای همه ی افراد مناسب نیست. این کار در لب های نازک تغییر چشمگیری به وجود می آورد، اما هرچه بیشتر تزریق کنید ظاهر لب ها غیرطبیعی تر خواهد شد. اگر کسی لب های درشتی دارد و تنها به کمی فرم دهی نیازمند است تنها میزان اندکی ژل کافی خواهد بود. با پزشک مربوطه در مورد سوابق پزشکی، نگرانی و امیدهای خود صحبت کنید. ابتدا به اندازه ی کافی در این مورد تحقیق کنید و ناگهانی تصمیم نگیرید. موضوع لب های شما در میان است، بنابراین تنها به بهترین ها اعتماد کنید.

 

هزینه تزریق ژل لب چقدر است؟

هزینه و قیمت تزریق ژل لب

هزینه و قیمت تزریق ژل لب یا فیلر لب مثل سایر خدمات زیبایی بستگی به مواردی مثل تجربه متخصص ، سابقه کلینیک ، نوع ژل و مواد مصرفی این کار دارد و متغیر است اما در کل برای بیشتر افراد کیفیت و نتیجه عمل های زیبایی مهم تر از قیمت و هزینه آنهاست.

تمامی قسمت های صورت مهم هستند اما برخی قسمت ها مثل بینی و لب ها اهمیت بیشتری دارند و ما به شما توصیه میکنیم اگر قصد عمل بینی یا استفاده از این خدمات را دارید به بهترین کلینیک مراجعه کنید ، لب های خود را به متخصص ترین فرد بسپارید و از بهترین مواد و ژل برای زیبایی خود ساتفاده کنید تا بعد ها پشیمان نشوید.

برند های آمریکایی ژل لب ( ژوویدرم و رستیلن) دارای بالاترین قیمت هستند و برندهای اروپایی قیمت متوسطی دارند و ژل های چینی و کره ای پایین ترین قیمت را دارند. بعنوان مثال هزینه این امر با ژوویدرم که ساخت شرکت آمریکایی آلرگان است از اسکین فیل که ایتالیایی است بالاتر است . چنانچه هم لب بالا و هم لب پایین احتیاج به برجسته سازی داشته باشند ممکن است تا ۲ سی سی ژل احتیاج شود که هزینه تزریق بیشتر می شود و بر اساس مورد محاسبه می شود.

 

سوالات متداول درمورد تزریق ژل لب

1 . آیا تزریق ژل لب درد دارد؟

وقتی برای انجام این خدمات تنها از کرم های بی حسی موضعی استفاده شود، درد آن زیاد خواهد بود و تمایل افراد به تزریق ژل کم خواهد شد. اما اگر عصب لب به طور کامل بی حس شود هیچ دردی هنگام تزریق ژل احساس نخواهید کرد اگرچه تزریق در این روش پیجیده تر می باشد. با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد لیفت صورت بدانید.

2 . با استفاده از این ژل ها می‌توان بافت‌های صورت را برجسته کرد؟

بله. چنانچه علاوه بر افزایش حجم از بین بردن چین‌های سطحی و عمقی همراه نیز مدنظر باشد، می‌توان تزریق پرکننده و تزریق بوتاکس را توأما نیز انجام داد که نتایج بالینی خوبی به همراه دارد.

3 . معمولا این تزریق‌ها روی کدام بخش‌های صورت انجام می‌شود؟

پر کردن گودی‌های صورت، حجم دادن به گونه‌ها، پر کردن شیار نازولابیال (شیار بین بینی و گونه) و نیز خطوط اطراف لب‌ها از جمله خطوط خنده از نقاطی است که به طور شایع از این مواد استفاده می‌شود. گویا به تازگی حجیم‌کردن لب‌ها و برجسته کردن خطوط دور لب نیز رایج شده است.

4 . ژل‌های استاندارد برای برجسته‌سازی لب چه خصوصیاتی دارند؟

بهترین ژل‌ها برای این ناحیه، ژل‌هایی هستند که حداکثر سازگاری بیولوژیک را با بدن داشته، واکنش‌های ایمنی بدن را تحریک نکنند و سرطان‌زا نباشند. با توجه به اینکه لب‌ها دارای خون‌رسانی بالایی بوده و کاملا متحرک هستند، پایداری ژل مورد نظر و حجم تزریق شده باید بسیار دقیق انتخاب شود.

5 . بهتر است از ژل‌های دایمی استفاده شود یا ژل‌هایی که پایداری کمتری دارند؟

استفاده از ژل‌های پایدار و طولانی‌مدت به‌ویژه در اولین تزریق در مورد لب‌ توصیه نمی‌شود زیرا ممکن است با عوارضی از قبیل عوارض آلرژیک و یا ایجاد گرانولوم همراه باشد.

6 . این تزریق‌ها در دور لب انجام می‌شود یا در بافت خود لب؟

تزریق در لب را می‌توان برحسب نیاز بیمار فقط در خطوط دور لب انجام داده و یا اینکه حجم خود لب‌ها را نیز افزایش داد. در هر یک از موارد فوق باید میزان مصرف ژل و هزینه بیمار را مدنظر قرار دهیم. پیش از تزریق، معاینه بیمار و مشاوره بالینی بسیار مهم است. سابقه بیماری‌های قبلی و مصرف دارو باید پرسیده شود.

7 . امکان دارد ژل‌ها حرکت کنند و به نواحی اطراف لب پخش شوند؟

بله، اگر ژل‌هایی که برای برجسته‌سازی لب استفاده می‌شود از انواع غیراستاندارد باشد امکان این عارضه وجود دارد، بنابراین اگر خانمی قصد این تزریقات را دارد باید حتما از ژل‌های استاندارد و با مارک معتبر استفاده کند.


 • چه موقع نتایج تزریق ژل لب را مشاهده خواهم کرد؟

  شما بلافاصله پس از تزریق متوجه تفاوت در منطقه تحت درمان خود خواهید شد، اگرچه ممکن است اندکی تورم را تجربه کنید. بعد از 2 روز پس از تزریق نتایج نهایی این تزریق قابل مشاهده خواهد بود.

 • ماندگاری تزریق ژل به لب ها چقدر است؟

  دوام نتایج حاصل از تزریق ژل یا فیلر در هر مشتری متفاوت است و بنابراین از یک شخص تا شخص دیگر فرق می‌کند. به طور کلی، نتایج تزریق ژل شما می‌تواند تا 6 الی 12 ماه دوام داشته باشد. پس از این مدت، برای حفظ نتایج آن به شارژ و تزریق مجدد نیاز خواهید داشت.

 • آیا تزریق ژل لبها برای بدن ضرر دارد ؟

  اگر تزریق ژل در مراکز بهداشتی و معتبر انجام شود ، هیچ مشکلی برای اشخاص ایجاد نمی کند ، بنابراین توصیه می شود تزریق ژل در مراکز معتبر انجام شود ، درکلینیک تخصصی پوست ، مو، لیزر آتریسا تزریق ژل در مکانی کاملا بهداشتی انجام می شود .

 • آیا تزریق ژل لب در دوران بارداری مجاز است؟

  تا امروز هیچ آزمایشی در خصوص نتایج دقیق تزریق ژل لب بر جنین در دوران بارداری مادر صورت نگرفته و هیچ سندی در این مورد منتشر نشده است. در واقع هیچ مدرکی وجود ندارد که حاکی از ضرر تزریق فیلر ها در دوران بارداری باشد.

  با این وجود انجام چنین فعالیت هایی در دوران بارداری به هیچ وجه توصیه نمی شود.

 • در صورت عدم رضایت از این خدمات باید چه کرد؟

  دائمی نبودن نتایج حاصل از تزریق فیلر ها، یک مزیت بزرگ دارد. منظور از مزیت تخلیه ژل تزریق شده می باشد! شما هر وقت که بخواهید، می توانید ژل تزریق شده را از لب ها یا صورت خود خارج کنید. در واقع اگر از نتایج نهایی این فرآیند رضایت نداشتند، به راحتی می توانید با یک جلسه مراجعه به کلینیک موردنظر خود، اقدام به خارج کردن ژل تزریق شده کنید و همه نشانه های انجام این فعالیت زیبایی را به طور کامل از بین ببرید.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید