X

لیزر موهای زائد چانه و پشت لب

مزایا و معایب لیزر موهای چانه و پشت لب
برخی از خانم ها بنا بر دلایلی مثل مشکلات هورمونی و دیگر مشکلات که در این مقاله آشنا میشوید شاهد موهای زائد روی چانه و پشت لب میشوند و به سراغ لیزر موهای چانه و پشت لب میروند که بهترین روش است فقط برای اقدام به لیزر چانه باید اطلاعاتی داشته باشید که در این مقاله موجود است
لیزر درخشان
لیزر درخشان

تقریبا میتوان گفت که تمامی قسمت های بدن همه افراد دارای موهای زائد هستند و هرچقدر سن بیشتر میشود این مو ها نیز بیشتر و ضخیم تر میشوند اما خانم ها نسبت به اهمیت بیشتری که نسبت به آقایون به زیبایی خودشان میدهند به دنبال بهترین راه برای از بین بردن موهای زائد خود میشوند و بعد از گفت و گو با افراد مختلف و مشورت با دیگران به کلینیک زیبایی پوست و مو مراجعه میکنند برای لیزر موهای خود.

چانه و پشت لب نیز یکی از قسمت های صورت است که در بعضی از خانم ها به خاطر دلایلی مثل مشکلات هورمونی و ... مو رشد میکند و بهترین روش برای از بین بردن موها نیز لیزر موهای چانه و پشت لب است.

پس تا انتها با ما همراه باشید تا با همه چیز درمورد لیزر موهای چانه و پشت لب آشنا شوید.

 

لیزر موهای زائد چانه

رشد و وجود موهای زائد در چانه کاملا طبیعی و عادی است اما رشد موهای زائد ضخیم روی چانه میتواند نتیجه تغییر هورمون ها ، پیری و حتی ژنتیک باشد و به همین دلایل هم از بین بردن آنها با روش های موقت و متفرقه کار بی فایده و خسته ای کننده ای است و بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد چانه و پشت لب ، لیزر موهای زائد است.

اگر در سنی هستید که بالغ شده اید و شاهد موهای ضخیم روی چانه هستید حتما در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید زیرا رشد موهای زبر روی چانه و یا پشت لب خانم ها ممکن است نشانه بیماری باشد.

در لیزر موهای زائد چانه ، پالس های نور لیزر به طور انتخابی با مورد هدف قرار دادن ملانین در فولیکول موهای چانه و پشت لب آنها را از بین میبرند.رنگدانه موجود در فولیکول مو جذب پالس های نور میشود تا جایی که فولیکول مو تخریب شده و مو ها را از بین میبرد و یا رشد آنها را قطع میکند.

در این روش موهای ناحیه ی چانه   تا درصد بالایی حدود 80 تا 90 درصد از بین خواهند رفت و موهای باقی مانده نیز بسیار نازک و بی رنگ و بور خواهند شد ، لذا نتیجه حاصل از جلسات درمانی لیزر بسیار مطلوب خواهد بود.

لیزر موهای چانه و پشت لب روشی بلند مدت یا بعضی مواقع دائمی و موثر است که با این کار رویش مجدد مو از بین میرود و به پوشت و مو هم آسیبی نمیرسد و برای هر نوع پوست و مویی امکان پذیر است و نتیجه خوبی میدهد.

فقط موردی که وجود دارد این است که در گذشته دستگاه ها خیلی پیشرفته نبودند و لیزر چانه به راحتی و کیفیت بالا انجام نمیشد الان در حال حاضر دستگاه های پیشرفته زیادی وجود دارند که هر کدام مخصوص یک یا چند نوع پوست و مو هستند و شما برای لیزر مو های چانه باید بهترین دستگاه لیزر مو را نسبت به پوست و موی خود بشناسید تا بهترین نتیجه را در انتهای جلسات لیزر موهای چانه و پشت لب مشاهده نمایید.

 

دلایل رشد موهای زائد در چانه

لیزر موهای چانه

همه بر روی چانه خود مو دارند و این کاملاً طبیعی است. همۀ ما دارای فولیکول‌هایی هستیم که موهای بسیار ریز و بی‌رنگ تولید می‌کنند. این موهای پرزی به تنظیم دمای بدن کمک می‌کند.

در دوران بلوغ، افزایش تولید هورمون آندروژن باعث بزرگتر شدن این فولیکول‌ها شده و شروع به ساخت موهای درشت‌تر و تیره‌تر می‌کند. بدن همه آندروژن تولید می‌کند، اما این هورمون‌ها در مردان سطح بالاتری دارد، به همین دلیل مردان معمولاً موهای ضخیم‌تر و بیشتری نسبت به زنان دارند.

سطح هورمون افراد به دلیل پیری، افزایش وزن و سایر عوامل مانند بارداری و یائسگی به‌صورت دوره‌ای و در طول زندگی تغییر می‌کند. حتی افزایش اندک آندروژن یا عدم تعادل بین هورمون‌های جنسی، می‌تواند منجر به ایجاد موهای ضخیم در مکان هایی‌شود که انتظار ندارید.

یکی از بزرگترین تغییرات هورمونی که بدن یک زن می‌تواند متحمل شود، بارداری است. رشد موهای چانه غیرمعمول یا بیش از حد، برای زن باردار، نگران کننده نیست.

همچنین زنانی که از قرص‌های هورمونی ضدبارداری استفاده می‌کنند، ممکن است به دلیل تغییر و تحول بدنشان، رشد غیرمعمول مو را تجربه کنند. این تغییرهای هورمونی معمولاً موقتی بوده و هنگامی که سطح مواد شیمیایی بدن متعادل شود، موهای زائد چانه از بین می‌روند.

نکته مهم این سات که اگر در مدت زمان کوتاهی شاهد افزایش رشد مو های زائد روی صورت هستید باید ابتدا و در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید و اگر این رشد مو در سلامتی شما تداخلی نداشت پیشنهاد ما به شما این است که از خدمات لیزر موهای صورت کلینیک لیزر درخشان استفاده کنید و از شر موهای زائد صورت خود خلاص شوید.

 

چه بیماری هایی باعث ایجاد موهای زائد روی چانه میشوند؟

همانطور که گفته شد رشد مو روی صورت و چانه و پشت لب مشکلی در سلامتی ایجاد نمیکند اما اگر رشد موهای زائد به صورت ناگهانی زیاد شود می‌تواند نشانه بیماری هایپرتریکوز (hypertrichosis) باشد. به نوع هیپرتریکوز مخصوص زنان، هیرسوتیسم (hirsutism) گفته می‌شود.

هیرسوتیسم رایج است و 5 تا 10 درصد از زنان در سن باروری را تحت تأثیر قرار می‌دهد. اگرچه علت دقیق هیرسوتیسم همیشه مشخص نیست، اما می‌تواند ناشی از چندین بیماری پزشکی باشد. این بیماری باعث رشد موهای تیره و درشت در چانه، لب فوقانی، قفسه سینه، شکم و پشت می‌شود.

دیگر بیماری ها نیز عبارتند از :

 • سندرم کوشینگ

سندرم کوشینگ زمانی به وجود می‌آید که بدن برای مدت طولانی در معرض مقادیر زیاد هورمون کورتیزول قرار دارد. اگر به مدت طولانی از کورتیکواستروئیدها استفاده کنید یا بدن شما مقدار زیادی کورتیزول تولید کند، ممکن است به سندرم کوشینگ مبتلا شوید.

 • تومور ترشح آندروژن

تومورهای ترشح آندروژن تخمدان‌ها یا غدد فوق کلیوی نادر است و فقط 0.2 درصد موارد هیرسوتیسم در زنان را تشکیل می‌دهد. موهای زائد ناشی از این نوع تومورها معمولاً به طور ناگهانی رشد می‌کنند و حتی با درمان پزشکی نیز متوقف نمی‌شود.

 

لیزر چانه و موهای زائد زیر چانه

 • اشعه لیزر تولید شده در دستگاه لیزر با استفاده از ابزار دستی روی پوست اعمال می شود.
 • مساحتی به قطر 15 میلی متر با یکبار شات اسکن می شود.
 • افرادی که لیزر چانه را انجام می دهند، از لوازم ایمنی استفاده می کنند تا میزان خطا پایین بیاید.
 • پرتو های اعمال شده بر روی چانه، توسط ماده رنگی به نام ملانین نگه داری می شود که در ساختار مو قرار دارد.
 • نور حفظ شده توسط ملانین، در فولیکول مو به انرژی گرما تبدیل می شود. گرمای منتقل شده به ریشه مو، فولیکول را در کسری از ثانیه از بین می برد.
 • در این لحظه احساسی مانند سوزن سوزن شدن یا تورم و قرمزی در ریشه های مو مشاهده می شود که گذرا است. لازم به ذکر می باشد که علائم سوزن سوزن شدن یا قرمزی تورم در پوست، نشان می دهند که فولیکول ها به درستی هدف قرار داده شده اند.
 • به لطف خنک کننده که از طریق دستگاه با پوست تماس پیدا می کند، پوست محافظت می شود و از درد و عوارض جانبی کاسته می شود. حتی گاهی هنگام خنک شدن مشاهده می شود که قرمزی و ورم از بین رفته است.

 

نکاتی قبل از لیزر موهای زائد چانه

لیزر موهای زائد چانه

اپیلاسیون ، تیغ یا موچین روش های سخت و وقت و موقت هستند که نه تنها موهای زائد را کم نمیکنند بلکه باعث تحریک و رشد بیشتر موهای صورت هم میشوند.

5 ماه قبل از انجام هر نوع لیزری مثل لیزر چانه و پشت لب ، لیزر بیکینی ، لیز بدن و ... اصلا نباید با سولاریوم یا آفتاب مستقیم برنزه کنید زیرا اهمیت رنگ پوست در لیزر زیاد است.

در صورت داشتن هر نوع بیماری و مشکل پوستی باید حتما با پزشک متخصص مورد نظر مشاوره کنید و گزارش دهید.

 

لیزر پشت لب

خانم ها یا دختران زیادی هستند که به خاطر دلایل ژنتیکی ، پشت لب هایشان مو رشد کرده است که برای از بین بردن آنها میتوان از روش های مختلف مانند تیغ و شیو و وکس استفاده کرد اما این روش ها موقت هستند و حتی باعث رشد بیشتر موها نیز میشوند.

به همین علت پیشنهاد ما برای از بین بردن موهای پشت لب ، لیزر پشت لب است که این روش با پرتاب نور اشعه مخصوص ، روی فولیکول و ریشه مو تاثیر میگذارد و آنها را میسوزاند و دیگر شاهد رشد مو در آن ناحهی نیستید.

این خدمات همراه با بی حسی موضعی انجام میشود و حدود بین 5 تا 10 دقیقه هم نیاز دارد.

 

لیزر موهای چانه و پشت لب چگونه انجام میشود؟

امروزه بنا بر دلایل مختلف و مزایا ای که لیزر موهای زائد دارد همه از این روش برای دفع موهای زائد خود استفاده میکنند زیرا این روش در یک دوره چند جلسه ای موهای زائد شما را برای مدت طولانی از شما دور میکند و در وقت و هزینه شما صرفه جویی میکند.

لیزر موهای زائد چانه و پشت لب در کلینیک لیزر درخشان فقط 5 دقیقه طول میکشد و تمام اما برای این پنج دقیقه هم متخصصان ما برای حفاظت از سلامتی شما و عدم ایجاد عوارض لیزر مو به شما عینک هایی مخصوص میدهند  تا اشعه های لیزر آسیبی به چشم شما وارد نکنند.

در هنگام انجام لیزر موهای زائد ممکن است احساساتی مانند نیشگون ، گزگز و سوزش کم داشته باشید که این ها موقت هستند و اصلا جای نگرانی ندارند پس هیچ نگران نباشید زیرا نشانه این هستند که لیزر به خوبی کارش را انجام میدهد.

پس از اتمام جلسه هم ممکن است کمی تورم و قرمزی روی صورت شما باشد که این هم جای نگرانی نیست و بعد از مدتی با کرم های ضد آفتاب از بین میروند و حتما باید دقت داشته باشید که در تماس مستقیم نور آفتاب قرار نگیرید.

برخی عوارض جانبی لیزر مو نیز عبارتند از : تورم ، قرمزی ، ایجاد اسکار و بعضی اوقات در بعضی افراد باعث تغییر رنگ نیز میشود..

لازم به ذکر است که عوارض جانبی لیزر چانه و پشت لب برای افراد مختلف با پوست و موی مختلف فرق دارد.

 

نکاتی بعد از لیزر موهای زائد چانه

دستگاه های خنک کننده ، کمپرسور های یخ و برخی کرم های مرطوب کننده عوارض لیزر چانه و پشت لب را کاهش میدهند و پوست شما را نرم و لطیف میکنند و همچنین باعث بهبود زودتر پوست شما میشوند فقط مراقب باشید که تا 24 ساعت بعد از لیزر مو زیر آب داغ قرار نگیرید تا دمای بدنتان بالا نرود.

همچنین نباید ورزش های سنگین که باعث تعرق میشوند انجام دهید و در مقابل نور مستقیم نور خورشید قرار بگیرید و بعد از 15 روز میتوانید تمامی کار ها را مثل سولاریوم و برنزه کردن را انجام دهید.

 

لیزر پشت لب و زیر چانه چند جلسه زمان میبرد؟

لیزر موهای زائد پشت لب

تعداد جلسات برای همه افراد ثابت نیست و نسبت به نوع پوست و موی افراد متفاوت است و با توجه به اینکه ساختار مو اکثر افراد، موهای ضخیم و تیره است، لیزر می تواند چند جلسه به طول بینجامد.

در صورت نیاز به انجام ​​جلسات اضافی برای این دسته از افراد که موهای ضخیم تری دارند، تقریبا 6-8 جلسه برای لیزر موهای زائد چانه کافی است. البته ممکن است تعداد جلسات بسته به عواملی مانند رنگ مو، تراکم مو و رنگ پوست متفاوت باشد.

 

لیزر برای تیرگی پشت لب

دلایل تیرگی پشت لب خانم ها :

 • یکی از دلایلی مهم، استفاده از وکس و شمع یا اپیلاسیون بدون استفاده از کرم های ضد آفتاب است. پس از اپیلاسیون، آن منطقه بسیار حساس است و بنابراین توصیه می شود از SPF 50 یا بیشتر استفاده کنید.
 • یکی دیگر از دلایل سایه سیاه پشت لب، وکس و اپیلاسیون تهاجمی است، اگر این کار را انجام می دهید، روش هایی برای از بین بردن نشانه های وکس کردن وجود دارد.
 • اگر قرصهای ضد بارداری مصرف می کنید، ممکن است باعث ایجاد حساسیت پوست به نور خورشید شوید.
 • اختلالات هورمونی در دوران بلوغ، حاملگی یا یائسگی می تواند باعث ایجاد لکه های پوستی شود.
 • استفاده از کرم های برنزه کننده و آرایشی می تواند سبب لکه های سیاه پشت لب نیز شود.

برای از بین بردن این نوع تیرگی یا هر نوع مشکل پوستی میتوانید از لیزر فوتونا که کاملا تایید شده است استفاده کنید.

 

در چه صورت میتوان بهترین نتیجه را برای لیزر موهای چانه و پشت لب دریافت کرد؟

 1. انتخاب دستگاه : اولین گام برای موفقیت در زمینه لیزر موهای زائد، انتخاب دستگاه مناسب است.
 2. رنگ پوست : رنگ پوست فرد اهمیت زیادی در این فرآیند دارد زیرا این کار را راحتتر می توان بر روی پوست سفید انجام داد.
 3. رنگ مو : هرچقدر رنگ مو روشن تر باشد، به همان اندازه لیزر راحت تر انجام می گیرد برعکس هرچه تیره تر باشد، شاید نیاز به جلسات و زمان بیشتری باشد تا دقت به کار گرفته شود.
 4. جنسیت : انجام این روش توسط زمان بسیار راحت تر است چون میزان هورمون در زنان بسیار کمتر است.

همه این مواردی در صورتی موثر هستند که شما برای لیزر موهای زائد خود به بهترین کلینیک های لیزر مو مراجعه کنید و بهترین خدمات را ردیافت کنید...

 

هزینه لیزر موهای زائد چانه و پشت لب

تعیین قیمت و هزینه لیزر مو برای این ناحیه بستگی به موارد زیادی مثل اعتبار کلینیک مورد نظر ، تجربه و دانش متخصصان ، دستگاه مورد استفاده و همچنین تعداد جلسات دارد و لیزر به علت اینکه جزء خدمات زیبایی است تحت پوشش بیمه قرار نمیگیرد.

در کلینیک ها و مراکز زیبایی ، به دلیل نداشتن تعرفه ی مشخص عمل های زیبایی نظیر لیزر درمانی ، با توجه به موقعیت و کادر پزشکی کلینیک ، در مراکز و کلینیک های مختلف ، با قیمت های متفاوتی رو برو خواهیم بود اما ما قول میدهیم با مراجعه به کلینیک لیزر درخشان از همه نظر راضی باشید.


 • چه مواردی باعث بروز مو روی چانه و پشت لب میشوند؟

  • بیماری هایپرتریکوز
  • هیرسوتیسم
  • سندرم کوشینگ
  • تومور ترشح آندروژن
 • در چه صورت میتوان بهترین نتیجه را برای لیزر موهای چانه و پشت لب دریافت کرد؟

  انتخاب دستگاه : اولین گام برای موفقیت در زمینه لیزر موهای زائد، انتخاب دستگاه مناسب است.
  رنگ پوست : رنگ پوست فرد اهمیت زیادی در این فرآیند دارد زیرا این کار را راحتتر می توان بر روی پوست سفید انجام داد.
  رنگ مو : هرچقدر رنگ مو روشن تر باشد، به همان اندازه لیزر راحت تر انجام می گیرد برعکس هرچه تیره تر باشد، شاید نیاز به جلسات و زمان بیشتری باشد تا دقت به کار گرفته شود.
  جنسیت : انجام این روش توسط زمان بسیار راحت تر است چون میزان هورمون در زنان بسیار کمتر است.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید