X

لیزر موهای زائد پیشانی

مزایا و معایب لیزر موهای پیشانی مردان و زنان
کلینیک لیزر درخشان بهترین کلینیک زیبایی پوست و مو در تهران است که تمامی خدمات لیزر مو مثل لیزر موهای پیشانی را با دستگاه های پیشرفته توسط متخصصان با تجربه و با روش های اصولی انجام میدهد
لیزر درخشان
لیزر درخشان

وجود موهای زائد تاثیر زیادی در کاهش زیبایی خانم ها و آقایان دارد البته موهای زائد در آقایان مشکلات زیادی ایجاد نمیکند زیرا بعضی آقایان اصلا اهمیت نمیدهند اما در خانم ها این مشکل بسیار اهمیت دارد و اگر موهای اضافه ای در صورت یا بدن خود ببینند یا خودشان آنها را بر طرف میکنند و یا به کلینیک زیبایی پوست و مو مراجعه میکنند تا سریعا و با روش های مختلف آنها را از بین ببرند.

پیشانی هم یکی دیگر از قسمت های صورت است که ممکن است در بعضی افراد موهای زائد در آن ناحیه رشد کند و زیبایی فرد را کاهش دهد که در ادامه این مطلب با همه چیز درمورد لیزر موهای پیشانی آشنا میشوید.

 

لیزر موهای زائد پیشانی

موهای زائد پیشانی از جمله موهای زائد بدن است که هم آقایان و هم خانم ها از وجود آنها رنج میبرند و احساس ناراحتی میکنند و به همین دلیل افراد زیادی به دنبال دفع همیشگی یا بلند مدت این موهای اضافی هستند.

روش های مختلفی برای از بین بردن این موهای اضافی و زائد وجود دارد مثل وکس و تیغ یا حتی کندن اما این راه ها مشکلات زیادی دارند و کوتاه مدت هستند و اینطور که تجربه ثابت کرده لیزر موهای زائد بهترین و مطمئن ترین راه برای از بین بردن موهای پیشانی است.

برای لیزر موهای زائد پیشانی محدودیت های خاصی ندارد بجز یک سری مواردی که باید رعایت کنید اما برای این کار باید به یک متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا وی با توجه به نوع و رنگ پوست و موی شما بهترین دستگاه لیزر مو را برای شما انتخاب کند که بهترین نتیجه را بگیرید و بعد از لیزر موهای پیشانی هم مشکلاتی نداشته باشید.

برای لیزر پیشانی دستگاه مورد نظر نسبت به پوست و موی شما تنظیم میشود و پس از این کار اشعه لیزر به پوست شما تابیده میشود.اشعه ی لیزر با عبور از پوست به رنگ دانه ی سیاه رنگ در ملانین مو می رسد ،توسط آن جذب می شود و اشعه در ملانین تولید گرمای کنترل شده ای را ایجاد خواهد کرد که به طور موثری توسط این گرما ، ریشه ی مو خواهد سوخت.

پوست انسان نیز مانند فولیکول های مو ، دارای رنگ دانه ی سیاه رنگ ملانین می باشد ، لذا اگر پوست تیره باشد ، اشعه ی لیزر را مانند ملانین ریشه ی مو جذب خواهد کرد ، در نتیجه پوست به مانند مو خواهد سوخت ، از این رو در لیزر موهای پیشانی ، افراد با پوست بسیار روشن و موهای تیره ، نتیجه ی مطلوب تری را از لیزر درمانی دریافت خواهند کرد.

برای حذف درصد بالایی ( حدود 80 تا 90 درصد ) موهای زائد پیشانی ، لازم است که لیزر درمانی طی چند جلسه صورت پذیرد تا فولیکول های مویی که در فاز استراحت قرار دارند ، وارد فاز رویشی شده ( در این حالت ملانین مو بیشترین حد را خواهد داشت ) و اشعه ی لیزر آنها را از بین ببرد .

همانطور که گفته شد برای انجام لیزر پیشانی محدودیت های خاصی ندارید فقط نکته دیگری که باید رعایت کنید این است که قبل از هر اقدامی کاملا تمامی اطلاعات درمورد لیزر موهای پیشانی را مطالعه کنید یعنی با با مزایا و معایب و نکات قبل و بعد از لیزر پیشانی آشنا باشید.

بعد از اینکه این اطلاعات را به دست آوردید باید به دنبال بهترین کلینیک ها و مراکز برای این کار باشید و مطمئن باشید که تمامی کارکنان آنها دارای جواز و مدارک های لازم هستند.

ما برای راحتی کار شما در مقاله بهترین کلینیک های لیزر مو ، معتبر ترین کلینیک های لیزر مو در تهران و کرج را قرار دادیم و فقط کافیست شما به آنجا مراجعه کنید و با متخصصان کلینیک مورد نظر مشورت کنید.

 

لیزر پیشانی کوتاه و بلند

ترکسی صورت افراد با یکدیگر و همچنین رویش موهای افراد با یکدیگر کاملا متفاوت است و برخی افراد پیشانی کوتاه و برخی دیگر پیشانی بلند دارند.

در بین متقاضیان کلینیک ما نیز افرادی با چنین شرایطی هستند که پزشکان ما تجربه همه نوع شرایط را دارند و خدمات را به صورت تخصصی ارائه میدهند و جای هیچ نگرانی نیست.

 

برای لیزر پیشانی چند جلسه لیزر لازم است؟

لیزر پیشانی

به طور معمول جهت از بین بردن موهای صورت به 4 الی 6 جلسه لیزر درمانی با فاصله ی یک ماه یا 4 هفته نیاز خواهد بود که با توجه به نوع و رنگ پوست و مو در فرد و مقاومت ریشه ی موها ، تعداد جلسات مورد نیاز برای از بین بردن موهای زائد پیشانی ، برای افراد مختلف ، ممکن است که متفاوت باشد ، یعنی اینکه تعداد جلسات مورد نیاز از این مقدار ممکن است کمتر یا بیشتر باشد .

 

نکاتی که قبل از انجام لیزر موهای پیشانی باید رعایت کنید

لیزر موهای زائد پیشانی زیر شاخه لیزر موهای صورت است که این کار هم نیازمند رعایت یک سری نکات هاست که عبارتند از : 

 1. در صورتی که شما بیماری پوستی داشته اید یا دارید باید پزشک خود را از این موضوع آگاه کنید.
 2. اگر از دارو خاصی به مدت طولانی استفاده می کنید باید پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 3. در صورتی که شما اختلالات هورمونی دارید باید ابتدا آن را درمان کنید سپس اقدام به انجام لیزر موهای زائد کنید.
 4. استفاده  شما از کرم موبر جهت از بین بردن موهای زائد اشکالی ندارد اما بهتر است استفاده نکنید.
 5. در روز انجام  لیزر موهای زائد از آرایش کردن خودداری کنید.
 6. و ... که متخصص مورد نظر ذکر میکند.

 

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد پیشانی

لیزر موهای پیشانی

 1. بالافاصله پس از انجام لیزر باید از کرم ضدآفتاب استفاده کنید زیرا پس از انجام لیزر پوست بسیار حساس می شود و ممکن است در صورت قرار گرفتن در نور خورشید دچار سوختگی شود.
 2. شما باید به مدت 48 ساعت پس از لیزر از لوازم آرایشی استفاده نکنید.
 3. افرادی که لیزر انجام داده اند به مدت 1 هفته باید از حمام با آب داغ پرهیز کنند.
 4. شما باید به مدت 24 ساعت از استفاده از عطر در ناحیه لیزر شده اجتناب نمایید.
 5. شما باید به مدت 1 ساعت پس از انجام لیزر از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.
 6. و ... که متخصص مورد نظر ذکر میکند.

 

عوارض لیزر موهای پیشانی

با اطمینان به شما میگوییم که عوارض لیزر موهای پیشانی بسیار کمتر از روش های دیگر لیزر مو است و البته در بعضی افراد اصلا هیچ عارضه ای مشاهده نمیشود.

فقط برای اینکه شما عزیزان شاهد عوارض لیزر مو روی صورت خود نباشید باید یک سری نکات قبل و بعد از لیزر را که متخصص مورد نظر به شا میگوید را رعایت کنید و همچنین در تمامی جلسات لیزر مو بدون وقفه حاضر شوید.

لیزر موهای زائد پیشانی ممکن است فقط برخی عوارض موقت مانن قرمزی پوست ، سوزش و خارش داشته باشد.

 

چه افرادی نباید از لیزر برای دفع موهای پیشانی خود استفاده کنند؟

لیزر موهای زائد پیشانی

از جمله افرادی که نباید هرگز از لیزر به عنوان روشی برای برداشتن مو استفاده کنند می توان به کسانی اشاره کرد که بدن خود را برنزه کرده اند این افراد نمی تواند تا 1 ماه از زمانی که عمل برنزه شده را انجام داده اند اقدام به لیزر کردن کنند .

از دیگر افرادی که نمی توانند از لیزر استفاده کنند می توان به کسانی اشاره کرد که داروی آکوتان مصرف می کنند که این دارو موجب نازک تر شدن پوست در این نوع افراد می شود بنابراین نباید تا زمانی که این دارو را مصرف می کنند اقدام به لیزر کردن کنند .

و کسانی که سابقه ی کلوئید دارند باید در نظر داشته باشند که انجام لیزر می تواند باعث شود که فرد پس از انجام لیزر در ناحیه لیزر شده گوشت اضافی مشاهده کند که می تواند ناخوشایند باشد .

و در آخر افرادی که دارای بیماری های پوستی مانند اگزما و اکنه می باشند بهتر است از روش های دیگر برای از بین بردن مو های زائد خود استفاده کنند به دلیل اینکه انجام لیزر بر روی پوست این افراد می تواند عوارضی به دنبال داشته باشد .

 

معایب لیزر موهای زائد پیشانی چیست؟

در صورتی که اقدام به انجام لیزر خواهید کرد باید همواره به این نکته توجه نمود که انجام لیزر در مراکزی که بدون هیچ گونه تاییدیه ای اقدام به این کار می کنند می تواند احتمال بروز بسیاری از علائم و همچنین آسیب های جدی به پوست را در پی داشته باشد

از این رو می توان به آسیب هایی مانند تغییر رنگ دادن پوست ، سوخته شدن پوست ، ایجاد زخم در صورت و همچنن به جود آمدن جوش ها وآکنه هایی که با انجام این روش ممکن است به وجود  بیایند ، بنابراین انجام لیزر در صورتی که در مراکز معتبر و زیر نظر پزشکان متخصص انجام بگیرد می تواندر درصد این گونه از عوراض را به صفر رسانده و بیمار بدون هیچ گونه ترسی اقدام به انجام این کار کند .

در انجام لیزر نیز باید به این نکته توجه کرد که افرادی که پس از انجام لیزر در معرض نور مستقیم خورشید قرار می گیرند عوارض به مراتب بیشتری از خود نشان می دهند بنابراین فرد انجام دهنده ی لیزر نباید پس از انجام این روش در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد زیرا این کار عوارض احتمالی را تشدید خواهد کرد.

 

هزینه لیزر موهای پیشانی در کلینیک لیزر درخشان

در تعیین قیمت لیزر  مو برای این ناحیه از صورت عوامل مختلفی نقش خواهند داشت که می توان به عواملی مانند وسعت ناحیه ای که باید لیزر درمانی صورت بگیرد ، نوع دستگاه بکار گرفته شده ، تعدادجلساتی که برای این کار لازم است و همچنین می توان به هزینه ی دستمزد پزشک متخصص این کار اشاره کرد ، از آنجایی که لیزر درمانی جزو عمل های زبیایی قرار دارد بنابراین بیمه ای به آن تعلق نمی گیرد .


 • لیزر موهای پیشانی چند جلسه نیاز دارد؟

  به طور معمول جهت از بین بردن موهای صورت به 4 الی 6 جلسه لیزر درمانی با فاصله ی یک ماه یا 4 هفته نیاز خواهد بود که با توجه به نوع و رنگ پوست و مو در فرد و مقاومت ریشه ی موها ، تعداد جلسات مورد نیاز برای از بین بردن موهای زائد پیشانی ، برای افراد مختلف ، ممکن است که متفاوت باشد ، یعنی اینکه تعداد جلسات مورد نیاز از این مقدار ممکن است کمتر یا بیشتر باشد .

 • چه کسانی نباید لیزر پیشانی انجام دهند؟

  • کسانی که بدن خود را برنزه کرده اند.
  • کسانی که داروی آکوتان مصرف می کنند که این دارو موجب نازک تر شدن پوست در این نوع افراد می شود.
  • کسانی که سابقه ی کلوئید دارند.
  • افرادی که دارای بیماری های پوستی مانند اگزما و اکنه می باشند.
 • بعد از انجام لیزر موهای زائد پیشانی باید چه نکاتی را رعایت کرد؟

  1. شما باید به مدت 48 ساعت پس از لیزر از لوازم آرایشی استفاده نکنید.
  2. افرادی که لیزر انجام داده اند به مدت 1 هفته باید از حمام با آب داغ پرهیز کنند.
  3. شما باید به مدت 24 ساعت از استفاده از عطر در ناحیه لیزر شده اجتناب نمایید.
  4. شما باید به مدت 1 ساعت پس از انجام لیزر از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • اناهیتا
  آیا لیزر نزدیک صورت می تواند موجب ریزش موهای سر شود؟
  • مدیر سایت

   خیر باعث ریزش مو نمیشود چون کلاه مخصوص و عینک مخصوص برای انجام کار استفاده میشود

 • خانومی
  آیا با لیزر موی پیشانی میشه پیشانی کوتاه رو بلند تر کرد ؟
  • مدیر سایت

   سلام.خیر لیزر فقط برای از بین بردم موهای اضافی هست و ربطی به بلند کردن پیشانی ندارد.

 • مینو
  من موهای پیشانی را ۵ ردیف شیو یا تراشیده ام خیلی اذیت میشوم ... مرتب باید شیور دستم باشه امکان لیزر و از بین بردن کامل وجود دارد ؟
  • مدیر سایت

   بله لیزر وهای پیشانی انجام میشود و تا مدت زیادی هم ماندگاری دارد.

 • امیررضا
  میخواستم ببینم لیزر موهای پیشانی رو مغز هم تاثیر داره ؟
  • مدیر سایت

   لیزر موهای زائد هیچ تاثیری روی مغز و موارد این چنینی ندارد و نفوذ آن اندازه مشخصی دارد و فقط روی فولیکول های مو تاثیر دارد.

 • جانا
  آیا لیزر پیشانی روی چشم ها تاثیر دارند چون لیزر با ایجاد حرارت کار میکند و حرارت برای چشم که شبیه تخم مرغ است است با حرارت دیدن آسیب میبیند
  • مدیر سایت

   برای انجام لیزر موهای زائد هر قسمتی از صورت، برای جلوگیری از آسیب به چشم ها از عینک لیزر استفاده میشود.

 • فریبا
  آیا با لیزر پیشانی میشه خط رویش پیشانی رو اصلاح کرد ؟ یعنی موهای زاید خط رویش رو از بین برد؟
  • مدیر سایت

   انجام این کار کمی ریسکی است و کمتر کلینیکی میتواند نتایج رضایت بخشی پدید آورد.

 • امین
  اگه گونه یا پیشانی مردان دارای مو های ضخیم باشد بعد از لیزر جای این باقی نمی ماند ؟
  • مدیر سایت

   اگر لیزر موهای پیشانی یا گونه مردان به درستی و با اصول، توسط متخصص و با دستگاه مناسب انجام شود هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد

تماس بگیرید