X

بهترین دستگاه لیزر مو

09904747980 تلفن تماس
بهترین دستگاه لیزر مو کدام است؟

بهترین دستگاه لیزر موهای بدن را میشناسید؟دستگاه های زیادی برای لیزر موهای بدن وجود دارند که دارای مزایا و معایبی هستند.در این مقاله با انواع جدید ترین و بهترین دستگاه های لیزر موهای بدن آشنا شوید.

لیزر درخشان
لیزر درخشان

امروزه در جهان افراد زیادی به دنبال بهترین راه های از بین بردن موهای زائد بدن هستند.
حالا بهترین روش برای این کار چیست؟
لیزر موهای زائد بدن . همه افراد روش های مختلف برای از بین بردن موهای اضافی و زائد بدن را استفاده کرده اند اما تجربیات نشان اده که لیزر مو بهترین و آسان ترین روش است و هر کسی که برای اولین بار این روش را با بهترین دستگاه لیزر موهای زائد بدن تجربه کند طرفدار این روش آسان و سریع میشود.
اما از کجا میتوان فهمید که بهترین دستگاه لیزر موهای زائد بدن چیست؟
با پیشرفت علم و تکنولوژی دستگاه های زیادی برای لیزر موهای اضافی بدن اختراع شده اند پس با ما همراه باشید تا با انواع آنها همراه با مشخصات ، مزایا و معایب آشنایی کامل پیدا کنید...

 

لیزر موهای زائد بدن چگونه و با چه دستگاه هایی انجام میشود؟

موثر ترین و آسان ترین روش خلاص شدن و از بین بردن مو های زائد بدن لیزر آنهاست که فقط در کلینیک زیبایی پوست و مو قابل انجام است زیرا این کار نیازمند مهارت و تجربه متخصص است.
آقای راکس اندرسون آمریکایی در سال 1996 با استفاده از مطالعات و تجربیات خود کشف کرد میتواند با استفاده از انواج  لیزر و اندازه های درست و دقیق دستگاه لیزر مو میتواند ریشه و یا ساقه های مو را مورد هدف قرار دهد بدون اینکه سلول های پوست و مو اطراف آن تحت تاثیر قرار نگیرند.
حتی آقای اندرسون نیز فکر نمیکرد که روش لیزر مو با دستگاه های مختلف و بعد ها با بهترین دستگاه لیزر موهای زائد بدن انقدر زود به یکی از بهترین و تاثیر گذار ترین روش های از بین بردن مو های اضافی بدن تبدیل شود.
لیزر مو های زائد بدن به گونه ای است که دستگاه های مختلف لیزر مو امواج های مخصوصی را با طول موج خاص به پوست بدن میتابانند و باعث تخریب مو میشوند حتی بدون اینکه پوست و مو اطراف محل مورد نظر آسیب ببیند.
البته برای این کار دستگاه های مختلفی اختراع شده اند که هر کدام کارایی و کاربرد های مختلف و مخصوصی دارند و همچنین هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند که در ادامه با تمامی دستگاه های لیزر مو و همچنین بهترین دستگاه لیزر مو بیشتر آشنا خواهید شد.

 

دستگاه لیزر

دستگاه لیزر

هرجایی که شما فکر میکنید نباید مویی وجود داشته باشد را میتوانید لیزر کنید.

معمولا بیشتر متقاضیان برای لیزر موهای اضافی و بیشتر درخواست کننده ها خانمها میباشند اما این به این معنا نیست که آقایان امکان استفاده از این خدمات را ندارند و یا نتجه مناسبی نمیگیرند.

طول موج های مختلفی برای دستگاه لیزر تنظیم میشوند تا به فولیکول های مو برسند و از رشد آنها جلوگیری کنند و آنها را از بین ببرند.

اشعه این لیزر ها تا عمق 4 الی 5 میلی متری پوست نفوذ میکنند و با از بین بردن فولیکول های مو ساقه مو را هم ضعیف میکنند و دیگر تا مدت طولانی مویی در نواحی لیزر شده مشاهده نخواهید کرد.

موهای زائد بدن تمام افراد در بازه های زمانی یا سیکل های زمانی مختلفی رشد میکنند و به همین دلیل باید در چند جلسات و با فواصل مختلف آنها را با دستگاه لیزر مخصوص ، لیزر کرد و از بین برد.

حالا اینکه چه نوع جنس و رنگ پوست و چه نوع جنس و رنگ مویی دارید از مواردی است که باید ر نظر داشته باشید تا دستگاه مخصوص را انتخاب کنید و بهترین نتیجه را دریافت کنید.

 

دستگاه لیزر بدن

هنگام بررسی لیزرهای مختلف توجه به این نکته حائز اهمیت است که این سه طول موج لیزر تنها انواع لیزرهای به‌کاررفته برای حذف موهای زائد به شمار می‌روند.

انواع متنوعی از بهترین دستگاه های لیزر بدن وجود دارد که فناوری اختصاصی در آنها به کار رفته است و کاملا حرفه ای هستند.

استفاده از سری بزرگ‌تر دستگاه امکان انتقال یکنواخت‌تر پرتوهای نور را در سراسر ناحیه درمان (خصوصاً در نواحی بزرگ‌تر مانند کمر) فراهم آورده و کمتر باعث ایجاد نتایج ناهمگن می‌شود. مزیت دیگری که برای سری‌های بزرگ‌تر مطرح می‌شود عمق بیشتر نفوذ آن‌ها در مقایسه با سری‌های کوچک‌تر است.

 

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

بهتری دستگاه لیزر مو

هنوز هم بهترین روش حذف موهای زائد ، لیزر است اما به شرطی که برای این کار از بهترین دستگاه لیزر استفاده شود تا بتواند به شکل کلی تمام موهای کرکی ، موهای ضخیم و سایر موها را از بین ببرد.

تمامی دستگاه های لیزر مو برای از بین بردن مو های زائد تمامی نقاط بدن استفاده میشود و نمیتوان گفت که دستگاهی فقط برای از بین بردن مو های صورت کاربرد دارد.
حالا با استفاده از بهترین دستگاه های لیزر مو میتوان از خدمات لیزر مو های زیر بغل ، لیزر مو های سینه ، لیزر مو های صورت و همچنین لیزر مو های اطراف بیکینی و ... تمامی و یا بیشتر نقاط بدن را از شر مو های زائد بدن خلاص کرد.
یکی دیگر از مزیت های لیزر مو توسط دستگاه های لیزر مو انجام سریع تر این کار نسبت به وکس یا شیو کردن است.
مورد دیگر ماندگاری بسیار بالا تر این روش است.اگر شما مو های بدنتان را اصلاح یا وکس کنید دوباره مثل قبل رشد میکنند اما با روش لیزر مو رشد مو ها کاهش میابد و وقتی هم که رشد میکنند ، مو ها نازک تر هستند و همچنین تراکم کمتری نسبت به قبل دارند.

دستگاهی با نام دستگاه لیزر چند کاره وجود دارد که یکی از ویژگی های آن استفاده از سیستم SHR است که بسیار سریع عمل میکند و هیچ دردی هم ندارد وهمینطور تمامی افراد شاهد نتیجه فوق العاده آن هستند و این دستگاه در حال رقابت با سایر دستگاه های شناخته شده میباشد.

از ویژگی های مهم این دستگاه میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • توسط رنگدانه ها به خوبی جذب می شود.
 • در ملانین مو می تواند به خوبی و با نفوذ بیشتری جذب شود.
 • از سیستم خنک کنندگی استفاده می کند، که در نهایت باعث کم شدن درد و کم شدن ایجاد سوختگی می شود.
 • می تواند در قسمت های بزرگ تر از پوست استفاده شود (برای از بین بردن موهای زائد)
 • نرخ تکرار بالایی دارد در هر ثانیه 10 شات را می تواند ارسال کند.


چگونه بهترین دستگاه لیزر مو های زائد بدن را انتخاب کنیم؟

مطمئنا شما عزیزان تمامی تحقیقات خود را درباره حذف مو های اضافی بدن انجام داده اید و به این نتیجه رسیده اید که بهترین روش برای این کار خدمات لیزر مو است.
حالا نکته ای که بسیار مهم است این است که چگونه بهترین مراکز لیزر مو و بهترین دستگاه لیزر مو را انتخاب کنیم تا هم از نظر قیمت و عدم رشد دوباره مو برای شما به صرفه و بدون عیب باشد.
ما برای آگاهی بیشتر شما یک سری بررسی ها را نسبت به مزایا و معایب دستگاه های مختلف لیزر مو و از همه مهم تر نسبت به پوست و مو تمامی افراد که به 6 گروه تقسیم میشوند انجام دادیم که در این مقاله با بهترین دستگاه لیزر مو نسبت به پوست و مو خود آشنا میشوید زیرا نمیتوان یک دستگاه را به عنوان بهترین دستگاه لیزر بدن و صوت انتخاب کرد چون پوست و مو افراد نسبت به یکدیگر متفاوت هستند.


ویژگی های بهترین دستگاه لیزر مو های زائد چیست؟

بهترین دستگاه های لیزر مو

 • قدرت نفوذ بالا

یک دستگاه لیزر مو حرفه ای باید دارای قابلیت نفوذ بالا باشد.
حالا قدرت نفوذ بالا یعنی چی؟
هر فردی در بدن خود بالاخره ممکن است چند تار موی ضخیم داشته باشد.اگر دستی قدرت نفوذ بالا داشته باشد میتواند مو های زائد ضخیم را نیز از بین ببرد و این نکته برای افراد مختلف بسیار مهم است.

 • کاملا بدون درد و سختگی

حتما شما عزیزان هنگام به دست آوردن اطلاعات و گرفتن مشورت از دیگر شنیده اید که لیزر مو های بدن خیلی درد ناک است و ممکن است سوختگی روی بدن ایجاد کند.
این نکات کاملا درست است.در گذشته دستگاه هایی وجود داشتند که خیلی پیشرفته نبودند و درد و سوختگی را به همه داشتند اما امروزه دستگاه های پیشرفته ای در کلینیک هایی زیبایی وجود دارند که جزء بهترین دستگاه های لیزر مو های بدن حساب میشوند.پس سعی کنید در انتخاب کلینیک و دستگاه مورد نظر برای لیزر مو دقت کافی داشه باشید.

 • سرعت بالای دستگاه

اگر دستگاه مورد استفاده جزء بهترین دستگاه لیزر مو های زائد بدن باشد سرعت بالایی دارد و کار لیزر حتی لیزر فول بادی را در کمتر از 1 ساعت به پایان میرساند و همچنین دیگر نیازی به جلسات طولانی و اضافه تری نیست.

 • بدون نیاز به ژل و بی حس کننده

کار با دستگاه های جدید و پیشرفته انقدر آسان و ساده بوده است که نیازی به ژل و بی حس کننده برای جلوگیری از درد افراد ندارد.

 • یکنواختی لیزر

بهترین دستگاه لیزر مو های اضافی بدن ، مو های بدن شما را کاملا صاف و یکنواخت از بین میبرد و اصلا نگران این نباشید که شاید جایی از بدن شما دارای موهای زائد کمی باشد.

 • جوانسازی پوست

در گذشته افرادی که موهای زائد بدن خود را لیزر میکردند دچار خشکی پوست میشدند و دلیل این مشکل فقط ایراد دستگاه های قدیمی بود اما دستگاه های جدید و پیشرفته دیگر چنین مشکلاتی ندارند.

 • پوشش همه نوع پوست مو

رنگهای مختلف پوست و مو که ما آن را تحت عنوان تیپهای پوست و مو می شناسیم، همیشه یکی از دغدغه های شرکتهای تولیدکننده لیزرهای موهای زائد بوده است.اما دستگاه های جدید همه نوع پوست و مو را تحت پوشش قرار دارند و سازگار میباشند.

 

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد 2022

⭐ دستگاه لیزر مو IPL

دستگاه آی پی ال یکی از دستگاه تقریبا خوب در زمینه لیزر مو های زائد بدن است که با سیستم نوری عمل میکند و برای افرادی که در تیپ های 1 و 2 و 3 قرار دارند یعنی سفید و بور هستند استفاده میشود.این دستگاه برای قسمت های مختلف بدن استفاده میشود اما قدرت بالایی نسبت به دیگر دستگاه های لیزر مو ندارد.
این دستگاه با لیزر نیست و با فلش لامپ های زنون عمل میکند و همچنین باعث شفافیت و روشنی صورت و بدن افراد میشود.

دستگاه لیزر IPL

 

⭐ دستگاه لیزر مو الکساندرایت (الکس)

دستگاه لیزر الکساندرایت یکی از شناخته ترین و بهترین دستگاه های لیزر مو های زائد بدن است که ویژگی تنظیم طول موج و انرژی را نسبت به پوست و موی افراد مختلف دارد.
برخی کارشناسان لیزر الکس را قدرتمندترین و پرتاثیرترین لیزر از میان موارد بالا می دانند. این دستگاه مجهز به سیستم خنک کننده مخصوص برای جلوگیری از سوزش می باشد.
این دستگاه دارای عمق نفوذ فوق العاده می باشد و آن را به یکی از موثرترین و سریع ترین روش های موجود تبدیل کرده که به جلسات درمانی کم تری نیاز دارد.


این دستگاه علاوه بر لیزر تمام نقاط بدن موارد زیر را نیز انجام میدهد :

 1. درمان لکه های پیری
 2. درمان رگ های عنکبوتی
 3. درمان لک های مادرزادی عروقی
 4. پاک کردن تتو

دستگاه لیزر الکساندرایت

 

⭐ دستگاه لیزر مو دایود

لیزرهای دایود رفع موهای زاید موجود به صورت پالسی و با طول موج های 800 یا 810 نانومتر می باشند. جذب این طول موج در ملانین تا حدی کمتر از لیزرهای الکساندرایت و یاقوت و بیشتر از Nd: YAG, IPL ها می باشد. به علت محدوده وسیع تنظیمات طول پالس و انرژی کاربردهای وسیعی داشته و قابلیت استفاده در پوست های تیره را نیز میسر می سازد. اگر فرد آگاهی و تجربه کامل نداشته باشد می تواند پوست فرد را بسوزاند. این دستگاه در نژاد ایرانی مناسب است.

همچنین این دستگاه برای لیزر کیوسوئیچ که برای از بین بردن تاتو ها استفاده میشود هم کاربرد دارد.


از دیگر مزایا این دستگاه میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. دارای عمق نفوذ بیشتر نسبت به الکساندرایت
 2. کاهش ریسک به خاطر پالس یکنواخت
 3. خنک سازی سطحی
 4. قابلیت استفاده در پوست های تیره

دستگاه لیزر دایود

 

⭐ دستگاه لیزر مو Nd-YAG

لیزرهای Nd: YAG برای استفاده در یک لامپ برق یا لیزر دیودی بطور اپتیکی پمپ شده اند. آنها یکی از رایج ترین انواع لیزر هستند، و برای بسیاری کاربردهای دیگر استفاده شده اند. لیزرهای Nd: YAG نوعا با یک طول موج 1064nm، در مادون قرمز، نور منتشر می کند.

دستگاه لیزر ان دی یاگ

 

⭐ دستگاه های لیزر مو  ICE PLATINA PLUS و ICE PLATINUM

این دو دستگاه مخصوص جزو بهترین و پیشرفته ترین دستگاه های لیزر مو در جهان هستند که انقلابی نو در این زمینه ایجاد کرده اند که از نظر تکنولوژی و کیفیت و مزایا از رقیبان خود سر تر هستند و همچنین برای لیزر فوتونا که برای از بین بردن لکه های پوستی است هم کاربرد دارد.
اگر دارای موی بلوند یا روشنی هستید یا موهای نازکی دارید و یا پوست تیره و برنزی دارید این دستگاه با تغییر فرکانس مناسب برای پوست و موی شما می تواند به راحتی موهای زائد شما را از بین ببرد.

با ترکیب 3 طول موج متفاوت این دستگاه می تواند به بهترین نحو ممکن به ساختار و عمق پوست شما نفوذ نماید تا موهای زائد شما را از بین ببیرد.


دیگر مزایا این دو دستگاه هم عبارتند از :

 1. نیازی به استفاده از بی حسی موضعی ندارید.
 2. کاهش زمان درمان تا 45% نسبت به بقیه ی دستگاه ها.
 3. استفاده از سه طول موج به طورهمزمان برای بهترین تاثیرگذاری.
 4. نداشتن عوارض جانبی مانند درد و سوختگی.

دستگاه های لیزر مو ICE PLATINA PLUS و ICE PLATINUM

 

⭐ دستگاه لیزر مو اسکلپیون مدیواستار

دستگاه لیزر مدیو استار اسکلپیون یک دستگاه لیزر موهای زائد آلمانی است که با علم روز دنیا پیشرفت کرده است و به خاطر طراحی و قابلیت هایی که دارد ، تمامی موهای زائد در افراد مختلف با رنگ پوست و موی مختلف را از بین میبرد.

همچنین این دستگاه درارای قابلیت از بین بردن موهای کرکی ، موهای نازک و ضخیم و همچنین موهای بلند را دارد که اپراتور هم به راحتی با این دستگاه کار میکند.

دستگاه لیزر اسکلپیون جدیدترین نسل لیزرهای دایود است که از سه تکنولوژی لیزر استفاده می‌کند که طیف گسترده‌ای از روش‌های درمانی را ارائه می‌دهد. این لیزر در هر پالس منطقه بیشتری از پوست را تحت تأثیر قرار می‌دهد و سرعت عمل بالایی را برای پزشکان فراهم می‌آورد.

دستگاه لیزر مو اسکلپیون مدیواستار

 

⭐ دستگاه لیزر مو کندلا

دستگاه لیزر مو های بدن جنتل مکس پرو ساخت کمپانی کندلا یکی از جدید ترین و پیشرفته ترین دستگاه های حال حاضر جهان است که جزو گران قیمت ترین دستگاه هاست و به ندرت در ایران یافت میشود.

دستگاه لیزر مو کندلا

 

⭐ دستگاه لیزر لادا

دستگاه لیزر موهای زائد لادا از پیشرفته ترین دستگاه های نسل جدید است که موهای زائد را به کلی نابود میکند.

این دستگاه تنها دستگاهی است با  طول عمر هندپیس 80 میلیون شات است و 30 میلیون شات گارانتی هندپیس است.

مشخصات :

 1. دارای قدرت 2800 واحدی با خروجی 900 وات واقعی
 2. محصول کشور: آلمانی
 3. دستگاه لیزر لادا لیز دارای تاییدیه اروپا
 4. مجهز به کولینگ بسیار پیشرفته (خنک کننده)
 5. بدون محدودیت، مناسب برای تیپ های مختلف پوستی
 6. مجهز به کولینگ بسیار پیشرفته و تکنولوژی بدون درد

دستگاه لیزر لادا

 

دستگاه لیزر اسکلپیون

دستگاه لیزر موهای زائد اسکلپیون که با نام اسکلپیون مدیواستار مونولیت (Asclepion Mediostar Monolith) هم شناخته میشود از جدید ترین نوآوری ها در این زمینه است که با حداکثر توان، کوتاه ترین پالس ها را به بزرگترین نقاط بدن در کوتاه ترین زمان ممکن هدایت میکند.

اسکلپیون مدیو استار طول موج های الکساندرایت با یک هندپیس جداگانه، دایود و طول موج 940 نانومتر به طور همزمان با هندپیس دیگر ارسال میکند و با انواع پوست و مو سازگاری کامل دارد.

این دستگاه یکی از مجهز ترین دستگاه های حال حاضر دنیاست که در کلینیک لیزر درخشان هم مورد استفاده قرار گرفته است.

دستگاه لیزر اسکلپیون

 

بهترین مارک دستگاه لیزر بدن در ایران

 • پرایم لیزر اسپانیا

این دستگاه ویژگی های و خصوصیات عالی ای دارد و قابلیت از بین بردن موهای کرکی را هم دارد.

به دلیل قدرت بالاتر دستگاه و تکنولوژی آن، تعداد جلسات کمتری برای از بین بردن موهای زائد نیاز است.
استفاده از آن به دلیل تعداد جلسات کمتر به صرفه تر است و نتیجه سریعتر و طولانی تری دارد.

 • دستگاه لیزر موهای زائد الیت پلاس

هر دو طول موج ان دی یاگ و الکساندریت را دارد.برای تایپ های پوستی مختلف، حتی پوست های برنزه مناسب است.
هر دو نوع موی ضخیم و نازک را از بین می برد. ولی قابلیت از بین بردن موهای کرکی را ندارد. سیستم کولینگ یا سرد کننده قوی دارد تا درد را به حداقل برساند.

همچنین دارای تائیدیه آمریکا است.

 • دستگاه مدیو استار

دارای طول موج دایود است و برای پوست های روشن تا تیره رو به گندمی کارایی دارد. سرعت بالایی دارد و تعداد جلسات کمتری برای نتیجه ایده آل نیاز است.

مناسب هر دو نوع موی ضخیم و کرکی و همچنین دارای سیستم کولینگ تماسی.

 • دستگاه لیزر موی دایود وکتوس

نه تنها مناسب از بین بردن موهای زائد است؛ بلکه می تواند برای رفع تیرگی پوست هم کمک کننده باشد.

دارای اسکنر تشخیص تایپ پوستی است. البته این کار معمولا توسط پزشک و قبل از شروع لیزر انجام می شود.

سریع و دارای سیستم کولینگ تماسی

 • دستگاه لیزر موی زائد آپوجی پلاس

از طول موج الکساندریت استفاده می کند اما سیستم ان دی یاگ هم می تواند به آن اضافه شود

دارای سیستم کولینگ دستگاه الیت پلاس است و با این کار میزان درد را به شدت کاهش می دهد.

هم می تواند موهای زائد نازک در پوست های روشن را رفع کند و هم برای لک های سطحی پوست استفاده شود.

 • دستگاه لیزر کندلا جنتل پرو

نتیجه سریع برای پوست های روشن تر با طول موج الکساندریت و برای پوست های سبزه با طول موج ان دی یاگ. قابل استفاده برای سطح وسیع بدن و حتی مناسب موهای نازک.

سیستم کولینگ تخصصی برای کاهش درد.

 • لیزر الکساندرایت نابلکس

طیف وسیعی از موهای نازک و روشن تا ضخیم و تیره را در بر میگیرد. طول موج و میزان انرژی لازم برای رفع موهای زائد قابل تنظیم است.

دارای سیستم کولینگ و کنترل کننده درد

سرعت بالا

در هر دو پوست روشن و تیره کارایی دارد.

 • دستگاه لیزر الکساندرایت کوترا یا الکس سرد

درد بسیار کم و کاهش ریسک سوختگی به علت سیستم خنک کننده و استفاده از انرژی کم در لیزر

کاهش تعداد جلسات درمان

مناسب موهای کرکی

مناسب طیف وسیعی از پوست

 

مقایسه دستگاه های لیزر

نوع لیزر طول موج (nm) منبع نور به کار گرفته شده روی نوع پوست
آرگون ۴۸۸ یا ۵۱۴.۵ نانومتر فیروزه ای یا سبز دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد
روبی ۶۹۴.۳ نانومتر قرمز تیره پوست های سفید
الکساندرایت ۷۵۵ نانومتر نزدیک به مادون قرمز تمام انواع پوست
پالس آرایه دیودی ۸۱۰ نانومتر نزدیک به مادون قرمز پوست های سفید تا نیمه روشن
اِن دی یَگ ۱۰۶۴ نانومتر مادون قرمز پوست های تیره تر
پالس نور شدید ۶۵۰ نانومتر نوعی لیزر نیست پوست های سفید تا نیمه روشن

در هنگام انتخاب بهترین دستگاه باید به نوع پوست و موی خود اشاره کنید و نسبت با آن و همراه با مشورت متخصص بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

کمپانی های مختلف دستگاه لیزر هر ساله نسخه جدید تری از این دستگاه ها را با قابلیت های بیشتر و بهتر به بازار عرضه میکنند که هم در کلینیک های زیبایی و هم در منازل کاربرد دارند و بهترین خدمات را ارائه میکنند.

 

تفاوت دستگاه لیزر دایود و الکساندرایت

تفاوت دستگاه لیزر دایود و الکساندرایت

 • بیشتر بیمارانی که با لیزر الکساندرایت در 4 جلسه درمان شده اند، بعد از 12 ماه، 90 درصد کاهش مو داشته اند؛ درصورتیکه میزان کاهش مو با لیزر دایود کمتر از ۸۰ درصد بوده است.
 • لیزر الکس نسبت به دایود کمی قدیمی ‏تر است و بیشتر در بین مردم جا افتاده است.
 • احساس درد زیاد با لیزر های دایود.
 • لیزر دایود با طول موج های 800 یا 810 نانومتر عمل می‏ کند. طول موج‏ های طولانی ‏تر این امکان را می ‏دهند تا پرتو وارد عمق پوست شود. طول موج‏ های طولانی ‏تر دیگر خطر سوختگی و تغییر رنگ پوست را ایجاد نمی‏ کنند.
 • لیزر دایود از طول موج بلندی «810 نانومتر» استفاده می کند که ممکن است در بیمارانی که پوست تیره دارند موجب سوختگی سطحی پوست شود.
 • الکساندرایت با طول موج 755 بر روی تایپ پوستی روشن‏تر (1-4) بهتر عمل می‏ کند. اما تایپ پوستی تیره ‏تر ( 5 و 6 ) باید از طول موج طولانی‏ تر استفاده کنند.
 • بازدهی لیزر الکساندرایت بویش از ۸۵ درصد و  برای لیزر دایود کمتر از ۷۴ درصد است.
 • برای نواحی سایز بزرگ لیزر دایود سریع‏تر جواب می ‏دهد. چون سری آن 9 سانتی‏متر است.
 • در مقایسه با لیزر الکساندرایت «alexandrite» که به سریع ترین حالت و در کمترین زمان نتایج دائمی و مثبتی دارد، استفاده از لیزر دایود، در زمان نتیجه گیری، دوبرابر تاخیر خواهد داشت.

 

دستگاه لیزر موهای زائد

اولین سیستم و دستگاه لیزر موهای زائد که طراحی شده است لیزر رابی است که با استفاده از طول موج های کوتاه تر ، ملانین ها را مورد هدف قرار میدهد و گزینه ایده آلی برای لیزر موهای کرکی ، نازک و ظریف میباشد.

این دستگاه در هنگام اجرا توقف طولانی بین پالس‌ها، درد ناشی از لیزر را کاهش می‌دهد اما به همان نسبت زمان لیزر درمانی را طولانی‌تر می‌کند و گزینه مناسبی برای از بین بردن موهای نواحی کوچک بدم و صورت است.

 

بهترین دستگاه لیزر موهای ضخیم

انتخاب نوع دستگاه لیزر باید نسبت به رنگ پوست و نوع موهایتان باشد تا وقت و هزینه تان را هدر ندهید و نتیجه خوبی بگیرید.

جذب حداکثری پرتوهای لیزر دکا توسط فولیکولها یا ریشه های موهای ضخیم که عمق بیشتری در پوست دارند، باعث می شود، ملانین آنها نابود شده و فولیکول موها بسوزد.

از ویژگی های دستگاه لیزر برای موهای ضخیم میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • سازگار با رنگ پوست و موهای زائد
 • تعداد شات (شلیک لیزر)
 • قطر پرتوی لیزر
 • وقفه های بین شات‌ های لیزر
 • مجهز بودن لیزر به سیستم خنک کنندگی یا کولینگ
 • قدرت جذب و نفوذ پرتوهای لیزر به فولیکول مو

 

دستگاه لیزر مناسب پوست روشن

دستگاه لیزر برای پوست تیره و روشن

دستگاه لیزر رابی از قدیمی ترین دستگاه های لیزر است که قابلیت جذب نور لیزر توسط رنگدانه های موجود رد فولیکول های مو این دستگاه بسیار بالا است و برای افرادی که پوست روشن و سفیدی دارند بسیار مناسب باشد.

کاربرد آن برای موهای بسیار روشن از مزایای عالی این نوع دستگاه لیزر محسوب می شود. به علت قابلیت جذب بالای نور لیزر رابی توسط رنگدانه های موجود در پوست و مو، احتمال تغییر رنگ پوست پس از لیزر بسیار زیاد است به همین دلیل باید فقط از این نوع لیزر برای پوست بسیار روشن استفاده کرد.

 

بهترین دستگاه لیزر برای پوست سبزه و تیره

در پوست های سبزه و تیره و گندمی هیچ تناژی از رنگهای روشن و سفید مشاهده نمیشود و به همین علت فقط باید دستگاه لیزر مخصوص پوست های تیره استفاده کرد تا باعث سوختگی پوست متقاضی نشود.

دو مورد از بهترینه این دستگاه ها، دستگاه الکساندرایت و موتوس ای ایکس یا موتوس ای وای است که از دستگاه های مناسب و پیشرفته محسوب میشوند.

 

بهترین دستگاه لیزر موهای نازک

لیزر کردن یا نکردن موهای کرکی و نازک یکی از دغدغه های زنان و مردان زیادی است و حرف و حدیث های زیادی هم در این باره وجود دارد.

لیزر موهای کرکی یکی از بهترین راه های خلاصی است به شرطی که از بهترین دستگاه لیزر برای موهای کرکی استفاده شود.

از بین بردن موهای ضخیم راحترت و موثر تر است اما با استفاده از دستگاهی مانند الکس میتوانید در چند جلسه موهای کرکی و نازک صورت یا بدنتان هم از بین ببرید.

اثر بخشی این خدمات بستگی به نوع دستگاه، تجربه متخصص، فرکانس و شدن اشعه لیزر دارد.

 

کدام دستگاه لیزر بهتر است؟

چه دستگاهی برای لیزر خوبه؟ و چرا باید از بهترین دستگاه استفاده کرد؟

شاید استفاده از دستگاه های قدیمی از نظر قیمت خیلی به صرفه باشد اما نتیجه ای که با دستگاه های جدید میگیرید قطعا خیلی بهتر است.

دستگاه های لیزر مو انواع مختلفی دارند که برای تیپ های مختلف پوستی ساخته شده اند و میتوانند با طول موج های مختلف هر نوع مویی را کاملا از بین ببرند.

هر دستگاهی که بتواند هر نوع مویی که روی هر نوع پوستی رشد کرده است را از بین ببرد میتواند بهترین دستگاه لیزر بدن و صورت نامیده شود البته شرط آن این است که نتایج آن هم کاملا رضایت بخش باشد.

همانطور که گفته شد دو دستگاه ICE Platina Plus و ICE Platinum مناسب هر نوع پوست و مویی هستند و تقریبا میتوان گفت یک سر و گردن از سایر دستگاه ها بالاتر هستند.

به همین علت میتوان این دستگاه را به عنوان یکی از بهترین دستگاه های این خدمات نام برد.

 

جدیدترین دستگاه لیزر

جدید ترین دستگاه لیزر بدن

دستگاه لیزر الکس موتوس ای ایکس از جدید ترین دستگاه های لیزر کمپانی دکا میباشد که رقابت تنگاتنگی با سایر دستگاه های به روز شده دارد که کلینیک های معدودی از این دستگاه استفاده میکنند.

این دستگاه دارای امکانات دارای هندپیس ۲۰ میلی‌متری ، دارای سیستم کولینگ و دارای سرعت بالا نسبت به سایر دستگاه‌های لیزر میباشد و بدون درد و سوختگی همه نوع مو روی هرنوع پوستی را کاملا ریشه کن میکند.

مشخصات دستگاه Motus AX

 •  جدیدترین لیزر الکساندرایت کمپانی دکا
 • مناسب برای همه تیپ های پوستی از 1 تا 6
 • بدون نیاز به ژل
 • سرعت دو برابر بالاتر از سایز لیزرها (بزرگترین اسپات سایز بر روی الکساندرایت)
 • بدون درد بدون سوختگی
 • مناسب حتی برای موهای نازک،کرکی و روشن
 • دقت بالا
 • مصرفی پایین
 • مجهز به 2 هندپیس مووئو و استاندارد
 • بدون نیاز به دستگاه کولینگ مجزا با استفاده از هندپیس مووئو دستگاه
 • سریعترین لیزر الکس موجود در بازار

دیگر دستگاه های جدید لیزر موارد زیر هستند :

1 . دستگاه لیزر دایود سلن (SELENE)، قدرتمند‌ترین دستگاه!

یکی از قدرتمند‌ترین دایود‌های ساخت کره جنوبی، دستگاه لیزر دایود سلن است. این دستگاه با تایپ‌های پوستی سه و چهار بیش‌ترین هماهنگی را داشته و از دو تکنولوژی متفاوت برای خنک کردن سطح پوست استفاده می‌کند.

2 . دستگاه ای پی ال اس اچ ار650 (IPL SHR560)، افزایش سرعت

در این دستگاه افزایش سرعت کار و جلوگیری از عوارض جانبی حرف اول را می‌زند. به دلیل استفاده از نرم افزار پیشرفته و تنظیمات خودکار، کاربری این دستگاه بسیار آسان است.

3 . دستگاه لیزر الکس اندیگ اکسل اچ ار (Excel HR)

تکنولوژی به کار رفته در این دستگاه، alexandrite و nd:yag بوده و محصول کمپانی آمریکایی cutera است.

4 . دستگاه لیزر الکس اندیگ اکسنتو (ACCENTO DUAL)، محافظ پوست

دستگاه لیزر الکس اندیگ اکسنتو، از دو سیستم خنک کننده جداگانه، برای محافظت از سطح پوست، جلوگیری از عوارض و کاهش درد استفاده می‌کند.

5 . دستگاه لیزر دایود اچ اس 811 (HS 811)، سه طول موج در یک شات!

این دستگاه با طول موج 755، 810 و 1064 نانومتر در یک شات به عمق‌های مختلف ریشه مو نفوذ می‌کند. این دستگاه برای لیزر مو‌های زائد پوست‌هایی با تیرگی متوسط، بسیار مناسب است. این دستگاه با دارا بودن ابعاد بزرگ (spot size)، کاربری را آسان کرده و باعث مقرون به صرفه بودن تعداد شات‌ها می‌شود.

6 . دستگاه لیزر الکس اکسنتو(ACCENTO SINGEL) با کمترین عوارض

دستگاه لیزر الکس اندینگ قابلیت تنظیم پهنای پالس را دارد؛ این ویژگی سبب می‌شود رفع مو‌های زائد پوست‌ها تیره بهتر انجام شود.

 

کدام دستگاه لیزر بدون درد است؟

این سوالی است که افراد زیادی از ما میپرسند.

حالا وقت آن رسیده که بگوییم کدام دستگاه برای لیزر موهای زائد درد کمتری دارد.

به طور خلاصه و کلی میتوان گفت دستگاهی که پیشرفته تر باشد و قابلیت های بیشتری داشته باشد در نتیجه درد کمتری هم دارد البته این نکته بستگی به مهارت و تجربه متخصص هم دارد.

معتبر ترین و استاندارد ترین دستگاه لیزر مو دستگاه کندلا میباشد که برای روش های مختلف لیزر درمانی هم کاملا مناسب و موثر است.

البته بعد از کندلا دستگاه های الکساندرایت و ان دی یانگ هم با همان طراحی ساخته شده اند اما قابلیت های آنها نسبت به کندلا کمتر است.

کندلا دارای قابلیتی است که برای خنک کردن و درد کمتر لیزر درمانی از ژل و یک خنک کننده استفاده میکند که باعث میشود عملکرد خیره کننده ای در این روش و دستگاه مشاهده کنید.

شما عزیزان میتوانید تجربه یک لیزر درمانی ساده ، راحت ، سریغ ، ایمن و بدون درد را در کلینیک ما داشته باشید.

 

خاطره جالب یکی از مشتریان خوب ما در کلینیک درخشان

من مدتی بود که دچار موهای زائد چانه شده بودم. راستش برای چند ماه از ژیلت استفاده می کردم  اما درست مثل ریش مردان، دوباره رشد می کرد و چهره ی ناخوشایندی داشت. مدتی هم به پیشنهاد دوستان، دستگاه اپیلیدی  را برای رهایی از موهای زائد به کار بردم که صرف نظر از درد زیاد آن، خیلی از موها زیرپوستی می شدند!

تا اینکه یکی از دوستانم با من در مورد لیزر موهای زائد و دستگاه الکساندرایت صحبت کرد. و اینکه چقدر زیاد از لیزر موهای زائد چانه و پشت لب خودش،  نتیجه ی مثبت گرفته است. دوستم می گفت بعد از سه جلسه، شاید حالا فقط ماهی یک بار نیاز باشد که ژیلت به دست بگیرم!

فکر می کنم برای یک زن شاغل، خبری بهتر از این نبود. اما از آنجا که روی لیزر موهای زائد حساسیت زیادی داشتم و نمیخواستم که هزینه ی الکی بدهم، تصمیم گرفتم تا قبل از هر چیزی در مورد دستگاه لیزر و بهترین مرکز لیزر موهای زائد در تهران تحقیق کنم. گرچه نتایج تحقیق من دو ماهی طول کشید اما از انتخاب نهایی خود فوق العاده راضی بودم و الان که این متن را می نویسم بعد از ۴ جلسه از شر موهای زائد چانه ی خود خلاص شده ام.


حالا بهترین دستگاه برای پوست و مو شما کدام است؟

دستگاه لیزر موهای زائد

همانطور که در بالا ذکر شد هر دستگاهی مخصوص پوست و مو خاصی است اما با پیشرفت علم و تکنولوژی دو دستگاه ICE Platina Plus و ICE Platinum برای هر نوع پوست و مویی مناسب می باشند.
اگر دارای مویی بور هستید هیچ نگران نباشید یکی از بهترین دستگاه ها برای این امر دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا GentleMax Pro  می باشد. برای پوست های روشن و موهای تیره هم می توانید هم از دستگاه دایود استفاده کنید هم از دستگاه  الکساندرایت، برای پوست های تیره نیز بهترین دستگاه Nd:YAG می باشد و در آخر در طیف رنگ پوست تیره به هیچ وجه نباید از لیزر IPL  استفاده کنید.


سوالات متداول درمورد دستگاه های لیزر مو های زائد بدن

1 . پوست من گندمیه چه نوع لیزری برام مناسبه؟

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای شما لیزر الکساندرایت موتوس است. چون طول موج آن بلندتر از دستگاه های لیزر دیگر است، جذب ملانین بیشتری دارد. برای پوست های تیره و گندمی این لیزر کاملا مناسب است.

2 . لیزر با این دستگاه چقدر سریعتره؟

چون سر این دستگاه بزرگ است می تواند در زمان کمتری مساحت بیشتری را لیزر کند. به همین خاطر سریعترین دستگاه لیزر موهای زائد ، لیزرهای الکساندرایت هستند.

3 . آیا لیزر موی زائد باعث نازایی دارد؟

از آنجایی که عمق نفوذ لیزرهای موی زائد پایین است و در سطح پوست است، این روش رفع موی زائد به هیچ عنوان باعث نازایی نمی شود. لیزر موی زائد الکساندرایت Motus AY دارای گواهینامه FDA امریکاست و بی خطر بودن و بی عارضه بودن آن کاملا اثبات شده است. در این باره مقاله زیر را حتما بخوانید.

4 . من جای دیگری چند جلسه لیزر رفتم. میتوانم ادامه آن را به مرکز شما بیایم؟

بله هیچ مشکلی وجود ندارد. اتفاقا دوستانی که در مراکز دیگر لیزر کرده اند، با یک جلسه لیزر در مرکز ما شیفته این دستگاه می شوند. کافی ست تنها یک جلسه امتحان کنید تا تفاوت را متوجه شوید.

5 . من باردار هستم، آیا میتوانم لیزر کنم؟

خیر. در دوران بارداری به دلیل عدم تعادل هورمونی انجام لیزر پیشنهاد نمی شود. بهترین زمان دو ماه بعد از زایمان است.

6 . آیا لیزر Motus AY موهای زیرپوستی را هم از بین می برد؟

بله. شما برای درمان موهای زیرپوستی می توانید از لیزر Motus AY استفاده کنید.

7 . من تنبلی تخمدان دارم. آیا این لیزر برای من هم جواب میدهد؟

بله جواب می دهد. اما مساله این است که شما به دلیل عدم تعادل هورمونی ناشی از تنبلی تخمدان، هم تعداد به جلساات بیشتری دارید و هم اینکه باید در کنار لیزر موی زائد، برای درمان تنبلی تخمدان هم اقدام کنید.

8 . قبل از جلسه لیزر می توانم اپیلاسیون کنم؟

خیر به هیچ وجه. شما قبل و بین جلسات لیزر خود باید موهای زائد خود را با تیغ و ژیلت شیو کنید و اصلا نباید از روشهایی که مو را از ریشه در می آورند استفاده کنید.به طور کلی باید بدانید که قبل و بعد از لیزر موهای زائد مراقبتهایی نیاز دارد تا روند لیزر موهای زاید به خوبی پیش برود.

9 . هزینه لیزر موی زائد در مرکز شما چقدر است؟

مسلما هزینه لیزر موی زائد بسته به جایی که میخواهید لیزر کنید متفاوت است. اما از آنجایی که تاثیر لیزر Motus AY نسبت به لیزرهای دیگر بسیار بهتر است، هزینه آن هم کمی بالاتر است. هرچند ارزشش را دارد و تعداد جلسات پایین تری موردنیاز است.

10 . آیا لیزر باعث عقب افتادن پریود می شود؟

پرتوهای لیزر حدود سه میلیمتری پوست واژن نفوذ می کنند در نتیجه بر روی هورمون های زنانه بی تاثیر است و به تخمدان ها آسیب نمی زند اما خوب است که لیزر موی زائد خود را به بعد از دوران پریودی انجام دهید. با خواندن مقاله آیا انجام لیزر در دوران قاعدگی عوارض دارد شما اطلاعات کاملی در این زمینه بدست می آورید.

11 . آیا لیزر موهای زائد برگشت پذیر است؟

از آنجایی که تمام موهای زائد در جلسه اول از بین نمی رود بایستی در جلسات متعدد اقدام به رفع موهای زائد خود کنید. جالب است بدانید که رنگ مو و نوع پوست در تاثیر زیادی در بازگشت موهای زائد بدن دارد. در مقاله آیا لیزر موهای زائد برگشت پذیر است مفصل به این موضوع پرداخته ایم.

12 . بعد از چند جلسه نتیجه لیزر را می بینم؟

برخلاف خیلی از دستگاه های لیزر دیگر، خانم هایی که لیزر موهای زائد را با موتوس AY انجام می دهند از همان جلسه دوم می توانند نتیجه لیزر موهای زائد خود را ببینند.

13 . کدام دستگاه لیزر بهتر است؟

تمامی دستگاه های موجود در این زمینه دارای مشخصات و قابلیت ها و ویژگی هایی هستند که هر کدام از آنها برای پوست و میو مخصوصی مناسب اند که این انتخاب با نظر و مشورت پزشک انجام میشود.


 • بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟

  دستگاهی که در مرکز ما برای لیزر موهای زائد استفاده می‌شود: الکساندرایت کندلا 2018  (gentle max) است که از نظر متخصصان آمریکایی بهترین و تاثیرگذارترین دستگاه، شناخته شده و دارای استاندارد طلایی رفع موهای زاید است. این دستگاه با دو طول موج که یکی الکساندرایت و دیگری YAG است سعی بر آن دارد که لیزر مو برای تمامی افراد با رنگ پوست‌های مختلف را به بهترین شکل پوشش دهد.

 • تفاوت دستگاه لیزر الکس و سیستم نوری IPL چیست؟

  سیستم های نوری (IPL) به هیچ عنوان عملکرد لیزر الکساندرایت را ندارد و فقط نوعی پرتو تقویت شده هستند که به اشتباه به آنها لیزر هم می گویند. معمولا در سیستم های نوری بر روی سطح بدن از ژل استفاده می گردد.

 • بدترین و بی کیفیت ترین دستگاه های لیزر کدام اند؟

  در برخی کلینیک های نامعتبر هم دستگاه های نامرغوب و یا شبه لیزر استفاده میشود که تجربه نشان داده است که با بازگشت موهای زائد همراه است و همچنین نتایج معکوس خواهد داشت.

 • قابلیت کولینگ چه تاثیری در عملکرد دستگاه دارد؟

  لیزر باعث سوزاندن موهای اضافی میشود و ممکن است با عوارضی مثل قرمزی و سوزش همراه باشد که کلینگ باعث خنک کردن و عدم سوختگی پوست میشود.

 • پوست من گندمیه چه نوع لیزری برام مناسبه؟

  بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای شما لیزر الکساندرایت موتوس است. چون طول موج آن بلندتر از دستگاه های لیزر دیگر است، جذب ملانین بیشتری دارد. برای پوست های تیره و گندمی این لیزر کاملا مناسب است.

 • آیا لیزر Motus AY موهای زیرپوستی را هم از بین می برد؟

  بله. شما برای درمان موهای زیرپوستی می توانید از لیزر Motus AY استفاده کنید.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • فیروزه
  سلام وقت بخیر. عذر میخوام من پوستی روشن و موی زائد تیره در قسمت چانه دارم از کدام دستگاه لیزر استفاده کنم؟
  • مدیر سایت

   سلام خدمت شما.

   دستگاه لیزر الکساندرایت بهترین دستگاه لیزر مو برای هر نوع پوست و مویی میباشد.

 • Mona
  سلام پویست من گندمی و سبزه هست ۶ جلسه لیزر پلاتینیوم رفتم مو ها نازک تر شدن ولی هنوز مقدار زیادی مونده ادامه بدم یا لیزرم رو عوض کنم؟ شما چ لیزری پیشنهاد میدین؟
  • مدیر سایت

   سلام.

   پیشنهاد ما به تمام متقاضیان لیزر الکساندرایت هستش که تقریبا تمامی متقاضیان این روش نتیجه مناسب دریافت کردند.

 • سودابه
  خیلی عالی بود البته عدر خواهم که اینقدر صراحتا این رو میگم. امیدوارم مقالاتی و اطلاعاتی که میخونیم و شما لطف میکنید و در اختیار ما میذارید خالی از هرگونه بازاریابی و مشتری یابی باشه. چون اعتماد سازی مهمترین پیشرفت هست. و این صحبت بنده از جایی میاد ک بدلیل اطلاعات اشتباه یه مرکز لیزر به شدت دچار افزایش و تراکم مو شدم. با تشکر اطلاعات بسیار عالی در اختیار ما گذاشتید.
  • مدیر سایت

   خیلی ممنون از شما که همراه ما بودید.

   بله دقیقا حرف های شما درسته و مطالب بازاریابی ممکنه اشتباه باشند اما این مطلب ما برای اطلاع رسانی به شما کاربران عزیز است.

تماس بگیرید